Tosa Inu [Tosa]

S1b · 26006

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 05 Februar 2006, 23:32:44
Veliko slik in gradiva sem prebral o tej pasmi, pasma me je zelo navdušila tako po značuju in videzu in enkrat sm jo imel možnost spoznati na hrvaškem in lahko rečem samo pes in pol. Igriv,prijazen,zelo gibčen za svojo velikost in zelo ubogljiv... Zgodba o nastanku TOSA INU je dolga a legendarna kot pravijo japonci province TOSA, na Japonskem so že dolgo popularni pasji boji tako ilegalni kot legalni... Dolgo let nazaj naj bi vladale na Japonskem najbolše AKITE INU, ki so jih častili skoraj kot bogove, imeli in imajo jih za nacionalni simbol ki predstavlja lojalnost in moč.S tem so se ponašali prebivalci province Akite, ki so imeli pasmo za svojo. Provinca Tosa pa ni hotela zaostajati za njimi tako so naredili čisto svojo pasmo z križanji buldoga,mastifa itd... Tako je nastala pasma TOSA INU, velika,močna a vseno z neverjetno okretnostjo... Tosa inu je hitro postala najboljša "pretepaška" pasma na svetu. Kot sm že reku je bila ta pasma namenjena za pasje boje in tudi za lov, danes jo uporabljajo kot odličnega čuvaja in spremljevalca in tudi v modernih pasjih bojih. Moderni pasji boji potekajo tako, da psa oblečejo v posebni kimono tako da so zaščiteni pred udarci in da ne morejo ugrizniti, če pes med bojem zarenči je takoj diskvalificiran. Pes, ki prvi izrine drugega iz ringa je zmagovalec.

Standard naj bi bil 45kg-90kg in 55 cm ali več.
Zanima me če imate kake izkušnje,zgodbe ali karkoli o TOSA INU  ? :)

+1

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 06 Februar 2006, 11:42:44
O Tosa Inu sicer nisem brala veliko - vendar vem nekaj stvari o Akita Inu. In glede na to, da sta daljna "bratranca" - huh. Na videz obe lepi pasmi (mogoče mi je Akita malček bolj všeč - odvisno od fotke  ;D ) - vendar po mojem mnenju samo v roke izkušenim kinologom. Obe pasmi sta več kot zahtevni in niti slučajno primerni za povprečnega pasjeljubca.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 02 Marec 2006, 12:07:23
Te psi so mi po zunanjosti res prekrasni...do sedaj sem sečala 2 in to  na eazstavi ampak nisem imela pojma katera pasma bi to lahko bila ::)...zdele sem pa nekaj klikala pa vauu a to je ta, tosa inu se imenuje... ::) ;D.
po zunanjosti mi je prekrasna zdaj pa še karakter in vse bo potrebno predelati. Baje, da v sloveniji še vedno ni nobenega predstavnika te pasme, kve ve kaj več?

sem našla stran in letos planirajo mladičke :) :) :) :)
http://www.tosadog.com/news.php


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 02 Marec 2006, 12:49:48

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 02 Marec 2006, 18:57:21
aha meni so tosa inu zelo pri srcu, ne toliko po izgledu ampak bolj po karakterju. Sigurno bo ta pasma pri meni takoj, ko bom na svojem  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #5 : 05 Marec 2006, 12:16:13
Lep pozdrav svim ljubiteljima pasa i clanovima ovog foruma,sa juga Srbije.Drago mi je da sam sa Vama i da na ovom forumu mozemo razmeniti svoja iskustva u vezi nasih pasa.."Hideo kennel"



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 05 Marec 2006, 12:24:24
Lepo pozdravljen hido  :), a bi lahko kaj povedal o svojih psih, karakter,vzgoja ....


hvala in lep pozdrav !

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #7 : 05 Marec 2006, 17:22:10
Hvala Vam na dobrodoslici,ovom pasminom se profesionalno bavim vec 9 godina,i mogu reci da sam "opcinjen" njome.Kada se radi o karakteru,nemam sta dodati niti oduzeti,mozda sam malo subjektivan ali necete mi zameriti.Licno mislim da su Tosa-inu,psi veoma inteligentni,odani porodici,i neprikosnoveni cuvari svoje teritorije.Mogu sluziti i kao psi za licnu zastitu,kako ljudi tako i imovine.O tome koliko su ovi psi mocni najbolje govori,gospodin,Ricard Straton,americki naucnik koji se bavio proucavanjem Pit bul terijera,koji u svojoj knjizi govori kako je jedini adekvatni protivnik APBT,japanska
Tosa.Ja to nisam proveravao i ne mislim,svoje pse iskljucivo prezentujem na izlozbama pasa (do sada oko devedeset-ak izlozbi,tri Int.Ch,tri Ch.SCG) ali idemo dalje,zar ne.Jedini hendikep ove rase je taj sto suveoma retki i nema prave konkurencije na takmicenjima,ali valjda ce se to u porspektivi promeniti.Za sada u SLO,iz mog odgoja, ima vec 5 Tosa,nadam se da ce te moci neke od njih i videti na narednim izlozbama.A sada nesto o samoj pasmini Tosa-inu.

                                               TOSA-INU

Tosa-inu je jedini predstavnik rase molosa koji potice iz Japana. U kinoloskoj literaturi
ovu rasu cesto nazivaju samuraj ili sumo borac. U starom Japanu, najzastupljeniji psi bili su iz grupe lajkovidih rasa. Narocito iz oblasti Shikoku, gde su ih gajili i pripremali za borbe pasa i lov na divlje svinje. Oni su vremenom promenili izgled i dobili naziv Akita inu. Sve rase poput ove i ostalih kao sto su siba, kai, sikoku i dr. ucestvovale su u stvaranju nove rase pasa pod nazivom Tosa. Njihova slicnost bila je samo u tome sto su se sve vrste koristile samo za borbe. Istorija ovih rasa je veoma povezana, ali po krvi ovo su savrseno razliciti psi.

Do 1854.g. u Japanu su postojali samo psi domaceg uzgoja. Tek posle ukidanja izolacije kda je stigao evropski turizam, interesovanje za psece borbe je poraslo. Tada su za planinske potomke samuraja nastali problemi. Psi koji su dolazili iz Evrope pobedjivali su tamosnje sampione, bez pravila i bez tradicije. Tako nastaju razlozi za stvaranje nove rase koja bi mogla da stiti cast samuraja. Trebao im je novi pas-Pit dog. Zamisao nije bilo lako ostvariti, buduci pas koga su japanski odgajivaci zamislili ne samo da je morao ocistiti nacionalni ring od tudjih pasa, vec je morao imati i zamisljeni estetski odnos prema borbi kao i tradicionalnim cereminijama. Samo zbog toga su Japanci stvorili tosu.

Rad na stvaranju ove rase poceo je 1860.g, a prvi ozbiljniji i kako se to kaze, planirani uzgoj racuna se 1872.g. Tadasnji tip akite ukrstan je sa prvim uvezenim borcima iz Engleske. Bili su to razni tipovi bul terijera, kao i staroengleski buldozi koji su imali snazan kostur i izrazito borbenu narav. Nezadovoljni izgledom glave dobijenih pasa 1874., Japanci su ukrstili dobijene pse sa engleskim bul mastifom. Psi su odmah dobili lepu visinu, masivnu glavu, ali su izgubili pokretnost. Dobijena je rasa sa vrlo nezgodnim karakterom. Za vreme borbi ovi psi su cesto napadali i ljude. 1876.g. odgajivaci ovakve pse pare sa nemackim pticarem. Zadnji ucesnik u nastanku Tose bila je krv nemacke doge koja je ubacena 1921.g. Cilj je bio povecnje pokretljivosti i da bi izrazili atletsku gradju gladijatora. Mesanje krvi razlicitih rasa je bilo daleko od stabilnog karaktera, zato je trebalo jos tri pokusaja da bi se dobio savremeni tip tosa inu.

Treba pogledati i smisao japanskih borbi pasa koje su vezane za ceremonije i njihovu tradiciju u kinologiji. Sam proces borbe smisljen je tako da rizik od traume kod pasa bude minimalan. Ceremonija pocinje sa paradom. Na ucesce imaju pravo samo odrasli muzjaci. Pse izvode na svilenim pletenim povodnicima obucene u specijalne pokrivke. Cena ovakvih pasa dostize i do 30 000$. Na borbenim ceremonijama svakog psa vode dva hendlera. Tose se lako dresiraju i obicno je njima lako upravljati. Pred takmicenje psi se mere i dele na kategorije: do 45kg-laka, 45-55 srednja i od 55kg teska. Borba se odvija na okruglom ringu precnika 3m, borbu prati glavni sudija i dva pomocnika, psi se bore sa korpama na njusci i njihov cilj je izbaciti suparnika iz ringa (kao kod sumo rvanja). Za lavez, rezanje i druge zvuke sledi diskvalifikacija. Borba obicno traje 30min a produzetak 10 min, zato je verovatnoca povrede psa veoma mala. Psi sa velikom voljom trose energiju pa na kraju jedva stoje na nogama. Posle toga treba im duzi period za odmor.

Kriterijumi za dodelu pobednika apsolutno su nezahvalni za coveka koji ne poznaje istocne borbe. Ocenjuje se tehnika i duh borca. Desi se da pobedi pas koji se svo vreme branio ali je pokazao i veoma lepu tehniku borbe i jak duh. Ova pravila su neshvatljiva evropljanima. Veoma je tezak sistem dobijanja titule.

KLASA BORACA

MEGARSI-pocetnik

KOMASUBI-profesionalac koji ima 4 borbe

SEKIVAKE-ucesnik 4-5 borbi

OZEKI-pas koji ima 10 borbi moze da konkurise za titulu sampiona

JOKODUZI-sampion

JUSIKEN-sampion turnira

SENSUKEN-bira sudija od pasa viseg ranga nego jokodzuna i dobija se dozivotno, i smatra se kao nacionalni sampion Japana

MEJKEN JOKODZUMA-veliki ratnik-dodeljuje se psu koji nosi titulu SENSUKENI I KOJI JE IMAO 3 BORBE SA PSOM ISTOG RANGA, A KOJI JE DOBIO 2 POBEDE. Ovu titulu su dobila samo 32 psa od 450 senskuena.

GAJFU-TAJSO-najbolja tehnika dodeljuje se psu koji pokaze najbolju i najlepsu tehniku borbe.


Psi pobednici po pravilu nisu za prodaju, ali ako dodje do toga njihove cene su astronomske. Najbolji tosa inu i dan danas se gaje u specijalnim odgajivacnicama i oni stizu direktno u dvorac imperatorske porodice. Ozbiljan odnos Japanaca prema ovoj rasi nije dozvolio da joj ll Svetski rat nanese nikakvu stetu i uspeli su da zastite ovog psa od onoga sto se desilo mnogim rasama u Evropi. Po nekim podatcima bile su napravljene specijalne odgajivacnice u udaljenim mestima gde su sacuvani najbolji preimerci. Za ovu rasu postoji veliko interesovanje u Evropi ali ipak ova rasa je jos uvek jako retka. Danas je Japanci koriste i kao vernog druga,neustrasivog telohranitelja. Obicno je tosa veoma dobar prema porodici, bezopasan za njihove clanove, ali po naredjenju gazde ili u slucaju opasnosti, on postaje pravi samuraj. Sa veoma visokim stepenom inteligencije,veoma lako savladava obuku. Najvise pasa ima u Japanu, Juznoj Koreji, Havajima. Ovi psi su popularni kod bogatasa kojima je potrebna sigurna zastita. Brojnost ovih pasa u Americi dostize oko stotine.

"Hideo kennel"
www.tosadog.com


+1



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 07 Marec 2006, 16:00:07
hideo res dober opis  :), sem ga kar z užitkom bral. Kaj pa glede dominance do drugih psov ? In približne cene tos ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #9 : 07 Marec 2006, 19:42:56
Hvala na pohvalama za tekst.To je nesto sto sam uspeo pronaci.Kada se radi o dominaciji Tosa-inu,prema drugim psima,mislim na taj borbeni gen ,kod ovih pasa.Ipak su Tosa psi, borci.Zato se i sam naziv Tosa-inu,bar kod nas,prevodi kao "Japanski borac"."Ostriji" su od drugih pasa,i trebalo bi da vlasnici imaju "autoritet"kod njih.Inace su veoma poslusni i samim tim vrlo dobri za dresuru.Stenad, iz mog odgoja, koja se nalaze u SLO vec pohadjaju odredjene kurseve,kako sam ja razumeo njihove vlasnike.Kazu mi da je to obavezno u SLO.Kada se radi o ceni iz mog odgoja ona je fiksna,800 eura,po stenetu.



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 07 Marec 2006, 21:42:03
hido pogledal sem tvojo stran in mi je tvoj sonny zelo lep in lepe konstitucije  ;D. Če bo vse po sreči bom čez ene par let kupil toso inu, ker so me ti psi res fascinirali. Praviš, da so zelo poslušni in predani gospodarju? Kaj pa do drugih ljudi ? Vem, da so odlični čuvaji samo me zanima kako se recimo tvoji psi obnašajo če kdo pride na obisk ?

lp

+1


http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #11 : 07 Marec 2006, 22:59:03
 Tosa psi su nepoverljivi prema nepoznatim ljudima,uostalom kao i vecina drugih pasa.Kada im u blizini njihove teritorije naidje neko nepoznat,oni veoma prodornim,kako ja ponekad kazem "ledenim" lavezom,nagoveste da taj "neko" mora racunati  da su oni prisutni na toj teritoriji i da je cuvaju.Uglavnom ljudi izbegavaju prostor gde se nalaze Tosa psi.Ali ako je vlasnik ili neki od clanova porodice prisutan,oni ce  "onjusiti" pridoslicu i ako sve bude ok, u reakciji vlasnika,vise nece poklanjati previse paznje onom ko je dosao.
Drago mi je da se i tebi dopadaju Tosa psi.Nema problema,kada budes odlucio nabaviti Tose,javi se.Mozda ces ih do tada  naci i u Sloveniji,vec su kako rekoh pre,dva muzjaka starosti 2 godine u Kranju i Portorozu.LP

+1



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #12 : 21 April 2007, 15:13:37
Knjiga "Brzi i žestoki" o Dogo Canariu, Fili Brasileiru i Tosi je u prodaji. Informacije i narudžbe na e mail



hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #13 : 23 Julij 2007, 12:27:36
Mozda ima zainteresovanih kupaca za ovog mladog muzjaka, starog 9 meseci 




hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #14 : 09 Avgust 2007, 23:33:56
Mozda ima zainteresovanih kupaca za ovog mladog muzjaka, starog 9 meseci 




hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #15 : 05 Januar 2008, 19:26:56
Tosa-inu,"Hideo kennel" cestita Novu 2008 Godinu svim ljubiteljima pasa.Iz naseg legla  u Oktobru imamo slobodnih za prodaju jos jednog prelepog muzjaka i zenku..ako ste zainteresovani,kontaktirajte nas..
www.tosadog.com




ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 13 Avgust 2008, 18:01:54
No meni je ta pasma tudi ful ušeč. In jo v prihodnje naameravam imeti. Sem na bolhi zasledila oglas in sem kontaktirala lastnico. Starša sta oba rodovniška. Pa bi vam samo nekaj iz sporočila citirala:
 Zdaj pa še glede rodovnika. Starši- oba imata rodovnik, psičko smo že tudi razstavljali in je zmagala lani na razstavi psov v Mariboru, ker pa ima kod redka pasma psov kar visoko ceno ,jaz navadno vprašam tiste, ki si pse že v naprej rezervirajo in to je navadno večina ali želijo rodovnike ali ne. Kajti brez rodovnikov je cena polovična . To leglo zato nima rodovnikov ker od vseh ,ki so mladiče rezervirali nihče ni želel rodovnika in jih zato nismo dali delat.

Se mi "splača" imeti takšnega psa? Gospa se mi pa zdi kar prijazna sem ji zastavila veliko vprašanj in mi je na vse odgovorila.

Upam da mi čimprej odgovorite.

Lp Monika



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #17 : 13 Avgust 2008, 18:32:12
mislim, da če bi ta "gospa" res cenila pasmo nebi niti pomislila na to da bi imela mladiče brez rodovnika. Nevem, meni to ogromno pove in nebi več kej dosti imela opravka z njo  :-X  ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 14 Avgust 2008, 07:27:52
Gospa bi jih lahko tudi z rodovnikom dala po polovični ceni saj sam papir ni vreden 500€.  ::)

Edit:
*sara*, jaz od nje ne bi vzela mladiča.  8)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #19 : 14 Avgust 2008, 09:25:32
Ne vzemi mladiča. Po moje je to kar en izgovor zakaj nimajo rodovnika.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 14 Avgust 2008, 13:05:05
Sam papir (rodovnik) ni toliko.
Stanejo pa zdravstveni pregledi, pregledi, da je pes po standardu in potni stroški pa pregled vzrejnega referenta...

Po moje ali ni vse v redu s psičko ali pa so ratali mešančki, ki bi jih zdaj rada prodala za masten dnar.

Ne vzet, oz. jaz nikoli nebi. Komur je všeč pasma bo vzel pasemskega za kar je edina možna garancija rodovnik. Predvsem za karakter in izgled, zdravje pa potrjujejo izvidi, ki morajo biti zraven čeprav niso obvezni! Če se že da denar, se mora zanj tudi kaj truda in etike zahtevat od vzreditelja.

Psi, ki nimajo rodovnika so mešančki. Mešančki so zastonj, oz. za stroške cepljenja in odpravljanja zajedalcev pri vetu. Seveda jih moramo imeti prav tako radi, ko so že na svetu. Vsekakor pa jih ni treba producirat novih in novih, ker jih je ogromno in za večino slabo skrbijo. Pa še kupovat za veliko denarja in za nič truda.

V glavnem, če je komu všeč pasma bo vzel pasemskega, če mu je vseeno kake prednike ima pa vzame mešančka. Po možnosti iz zavetišča.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 14 Avgust 2008, 19:31:14
Ok hvala vam za odgovore. Itak mi pa mami nebi pustila še enega tako velkega psa :-\.
Samo jaz vedno vprašam tistega, ki ima pasmo po mojem okusu. ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #22 : 15 Avgust 2008, 18:57:36
Ti kar nadaljuj in sprašuj. Človek se lahko tako ogromno nauči predvsem o ljudeh!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #23 : 30 September 2008, 18:48:48
Zdravo, mene pa zanima kako se tosa vede v primeru, ko sreča drugega, večjega psa? Glede na to, da je to pasma z borilno preteklostjo.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #24 : 30 September 2008, 20:09:59
Naši prijatelji imajo Toso ;D in se psa, ki se ti ko prideš noter neslišno priplazi za hrbet ali pa se skoraj spotakneš ob njo zelo ustrašiš :o ::) drugače pa meni pasma ni najbolj IN. ja nevem una je na mojga Timija odreagirala z prevelikim veseljem ;D :D ;) (če me razumeš ;)) imajo pa tudi     Gmajniškega mešanca nizke rasti  O0 s katerim se je prav fajn ujela :P  (res pa je da sta oba sterelizirana oz. kastrirana :-\)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #25 : 01 Oktober 2008, 15:01:31
Vredu, to razumem in mi je nekako normalno, da se z domačim ali poznanim psom razume. Mene bolj zanima kako je, če si s toso na sprehodu in srečaš kakega nepoznanega in njemu enakega psa. Ali naprimer v mestu, na pločniku. Če si doma nekje na deželi kjer nimaš veliko srečanj z drugimi sprehajalci, to ni problem. Če pa si doma v bolj urbanem okolju in so ta srečanja bolj ali manj redna pa mislim, da je ta podatek pomemben. :-\   



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #26 : 13 Oktober 2008, 12:05:39
Ja kaj, nihče na forumu nima predstavnika te pasme, al kaj? :) :) :)



tosacano

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 19 Januar 2010, 09:29:25
Živjo

Od zadnjega posta je minilo že več kot leto pa se vseeno nadejam, da bo kdo od lastnikov pogledal v to temo in mi morda pomagal.
Stvar je taka, da bomo v bližnji prihodnosti v svoj dom sprejeli psa in tosa je v ožjem izboru. Kar smo uspeli izvedeti preko forumov in spletnih strani nam je všeč. Radi pa bi spoznali in se "povabili" na sprehod s katerim od maloštevilnih lastnikov, da dobimo še informacije iz prve roke in "začutimo" psa.
Torej, če to bere kdo od lastnikov in mu ne bi bilo odveč si vzeti nekaj časa za nas, bomo zelo veseli sporočila. Veseli bomo tudi, če kdo od nelastnikov prenese to sporočilo do lastnika.

Sicer pa sem dobil skopo informacijo, da naj bi vzrejali te pse že tudi pri nas in sicer nekje na štajerskem (bližina Maribora). Ali to drži, ali ima morda kdo kaj več informacij o tem.

Hvala in lp



klemenzajc

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 03 Februar 2010, 20:12:43
Pozdravljen

Pri nas imamo psico pasme Tosa Inu ki je stara 2 leti in je ravno iz okolice Maribora.
Je zelo prijazna tako da ni tako kot pravijo vsi da je to nevarna pasma (vse je odvisno od lastnika)
Lahko se oglasite pri nas - smo pa iz okolice Ljubljane.
Kontakt
[email protected]
041/745-834

LP Klemen

Živjo

Od zadnjega posta je minilo že več kot leto pa se vseeno nadejam, da bo kdo od lastnikov pogledal v to temo in mi morda pomagal.
Stvar je taka, da bomo v bližnji prihodnosti v svoj dom sprejeli psa in tosa je v ožjem izboru. Kar smo uspeli izvedeti preko forumov in spletnih strani nam je všeč. Radi pa bi spoznali in se "povabili" na sprehod s katerim od maloštevilnih lastnikov, da dobimo še informacije iz prve roke in "začutimo" psa.
Torej, če to bere kdo od lastnikov in mu ne bi bilo odveč si vzeti nekaj časa za nas, bomo zelo veseli sporočila. Veseli bomo tudi, če kdo od nelastnikov prenese to sporočilo do lastnika.

Sicer pa sem dobil skopo informacijo, da naj bi vzrejali te pse že tudi pri nas in sicer nekje na štajerskem (bližina Maribora). Ali to drži, ali ima morda kdo kaj več informacij o tem.

Hvala in lp



hido

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 2
  • Hideo kennel
Odgovori #29 : 30 Januar 2011, 22:10:19
Evo slika jedne mllade zenke,18 meseci,stare