Zgodnja sterilizacija/kastracija

pupa t. · 100120

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #120 : 15 Julij 2010, 12:19:23
deteljica - So take pogodbe (niso ravno redkost) in če se ne motim ima to v pogodbi tudi Polona od Wi. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #121 : 15 Julij 2010, 12:26:04
pa po mojem spominu 4 nesterilizirane psice 3 od teh poginile zaradi gnojnega vnetja materinice 1 s tumorji na seskih... pa slaba dlaka po vsaki gonji, pa tečne v karakter takrat, pa navidezne brejosti pri večini... no ena od teh 4 je dočakala 13let brez težav...
Hm ampak ob takem podatku se pa človek vpraša-
1.)ali ne živimo na istem planetu, ali pa ste imeli res smolo ? (vsekakor kogar je pičila kača se boji tudi vrvi)
2) kam zaboga pa ste gledali, da niste pravočasno opazili nobene od bolezni ?

Pri nas pri vseh destinah psic smo imeli samo enkrat vnetje maternice, pa še to ni nastopilo "kar tako iz nič", ampak po hormonski inekciji (pri 11 letih) in takrat smo opazili takoj da s psico nekaj ni ok in smo se odločili za sterilizacijo , čeprav še ni bilo nobenih očitnih znakov (npr vročina) to je bila tuidi ednina naša sterilizacija- in šele pri posegu so opazili da je imela začetek gnojnega vnetja.

Razmišljala sem lani  o sterilizaciji ene od psic, ki ju imam sedaj,ker kaže precej nagnjenja k navidezni brejosti in tudi dlaka ji obilo odpada skladno s ciklom. Ampak take psice sodijo po moje pod rubriko "iz zdravstvenih razlogov", če se bom za to odločila. Prav tako bi npr. sterilizirala psico ,če  se goni z razmaki 3 ali 4 mesece, ampak vse moje se vedno samo na 10 - 12 mesecev  8)
Sem pa ravno zaradi te psice malo pobrskala po informacijah  in začudena prišla do podatkov,da navidezne brejosti nič kaj ne povečajo možnosti zbolevanja (kar sem pričakovala).
Po izkušnji lanskega leta  imam tudi mnenje , da hormoni pozitivno vplivajo na zdravljenje poškodb- poleg splošno boljšega stanja mišic (zato jih špotniki tudi na črno konzumirajo  ;)). Moj samec je bil npr lani poškodovan in se je poškodba kar vlekla. In potem ,v času ,ko sta se psici gonili se je čudežno pozdravil. Jaz sem obtožila za ta "čudež" prav višek testosterona,ki se je sproščal v tem času in pospešil regeneracijo. In posledično sem tudi za to psico odložila razmišljanje o sterilizaciji za nedoločen čas. Nasprotno, da bi se psihično in fizično mal dodatno nabildala (ji manjka mišične mase in powerja u glavi) in uravnovesila svoje "navidezne ideje" sem trenutno bližje razmišljanju o leglu  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #122 : 15 Julij 2010, 12:27:50
deteljica - So take pogodbe (niso ravno redkost) in če se ne motim ima to v pogodbi tudi Polona od Wi. ;)
čist možno,da ima v pogodbi, ampak sterilizrana je pa vseeno  :D
In kaj zdaj?
ja nič... a ne  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #123 : 15 Julij 2010, 12:34:43
Sej če bi bilo po moje bi bil že objajcan... samo "moški del "naše skupnosti  se ob tej omembi počuti nekako "osebno" ogroženo...
:D :D poznano ja, moške takoj zaskeli med nogami , ko omeniš karkoli podobnega tudi ,če se ne nanaša na njih  ::)
kakor empatija na splošno ni nekaj,kar bi bilo moškim močna stran se v tem konkretnem primeru polno izrazi  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 15 Julij 2010, 12:43:53
Jaz sicer nisem izrecno proti, niti izrazito za, se mi zdi, da je to povsem odločitev posameznika glede na njegove potrebe. Samo sem pa popolnoma prepričana, da kastriran pes v IPO športu nima kaj iskati. Se mi zdi, da iz istega razloga nekateri preferirajo žrebce (pri konjih) v določenih športih.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #125 : 15 Julij 2010, 12:51:13
a a ne, pri konjih se ne preferira žrebce iz nobenega drugega razloga kot je možnost prodaje skoka. Smo pa tudi pri konjih pri mnogih čakali pozno pred odločitvijo ali ja ali ne. Žrebcev ki so se  primerno vedli pogosto nismo kastrirali- zakaj pa bi jih?
Se je pa pri nekaterih stanje zakompliciralo na transportih in pri začasnih vhlevljanjih na tekmah in so bili potem kasneje kastrirani.
Vsekakor se pri konjih DRASTIČNO opazi, kako zgodnja kastracija vpliva na fizični razvoj samcev. Na prvi pogled se loči žrebca od kastrata. Loči se po obliki telesa celo žrebca , ki je res plemenjak od takega , ki samo "nosi jajca".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #126 : 15 Julij 2010, 12:57:04
:D :D poznano ja, moške takoj zaskeli med nogami , ko omeniš karkoli podobnega tudi ,če se ne nanaša na njih  ::)
kakor empatija na splošno ni nekaj,kar bi bilo moškim močna stran se v tem konkretnem primeru polno izrazi  :P

 :D :D :D
pa zgleda, da je več takih ;D
par postov nazaj , se je takoj oglasil s
Citiraj
Ko, ko, ko.......pi, pi, pi 
  :D :D

Jaz sicer nisem izrecno proti, niti izrazito za, se mi zdi, da je to povsem odločitev posameznika glede na njegove potrebe. Samo sem pa popolnoma prepričana, da kastriran pes v IPO športu nima kaj iskati. Se mi zdi, da iz istega razloga nekateri preferirajo žrebce (pri konjih) v določenih športih.

Tako nekako naj bi bilo tudi pri lovskih. :D
Hudič pa nastane takrat, ko mu je "kur*arija" bolj pomembna kot vse delo  ::)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #127 : 15 Julij 2010, 13:04:03
Citiraj
So take pogodbe (niso ravno redkost) in če se ne motim ima to v pogodbi tudi Polona od Wi.

Ja, samo za razliko od pogodb, kjer moraš psico obvezno sterilizirat- po možnosti imaš zraven še datum do kdaj, in ta kdaj je načeloma vedno veliko prezgodaj - in nimaš kaj dost za piskat, če te dobi da se ne držiš, ti pri tej pogodbi ne more nič. Psica je pač dobila "piometro" (ali pa kaj drugega, po okusu), pa si potem lahko vzrediteljica lase puli, če želi. Je pa dejstvo, da je pri redkih pasmah (no pravzaprav tudi pri ne tako zelo redkih, če je iz vzrejno zanimive kombinacije) psice, ki so v vseh pogledih primerne za vzrejo greh sterilizirat pred leglom. Saj se vedno najdejo tudi  mladiči, ki v kakšni malenkosti odstopajo od standarda, niso dragoceni za vzrejo, za vse ostalo so pa enako krasni.

Citiraj
pa po mojem spominu 4 nesterilizirane psice 3 od teh poginile zaradi gnojnega vnetja materinice 1 s tumorji na seskih... pa slaba dlaka po vsaki gonji, pa tečne v karakter takrat, pa navidezne brejosti pri večini... no ena od teh 4 je dočakala 13let brez težav...

zdej....ali si malo naložila, ali ste imeli dedno obremenjene pse (fama o zdravih mešancih je žal samo fama, še sploh če so se vam parili med seboj več generacij) ali pa samo izjemno smolo. Če se to ni dogajalo v davnih časih, ko veterinarjev ni bilo (diagnoz pa tudi ne) lahko samo rečem, da so bili vaši primer skrajno neodgovornega lastništva.





MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #128 : 15 Julij 2010, 13:06:21
no špansko šolo jahanja in dela nad tlemi ne vem če je sposoben kakšen kastrat...lahko pa da se motim, vendar ko sem bila v svojih rosnih letih v lipici so mi vsi zatrdili, da raje delajo dresuro z žrebci (mogoče pa so me hotli samo impresionirat :))))



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 15 Julij 2010, 13:11:54
Samo sem pa popolnoma prepričana, da kastriran pes v IPO športu nima kaj iskati.

Samo zanima me razlog? Sicer ga nekako že vem ampak me zanima če prav razmišljam... :)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 15 Julij 2010, 13:14:50
Mislim, da je vsem, ki smo se kdaj ukvarjali z jahanjem jasno, da ni primerjave med jahanjem kastrata ali žrebca 8) To je skoraj tako kot, če bi primerjal ferarija s fičotom :D :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #131 : 15 Julij 2010, 13:18:56
Pupa v mislih sem imela predvsem obrambo, pes mora uporabiti določeno stopnjo agresije, pa dominance itd...ki je pri kastratu sigurno manjša. Sej grize rokov lahko vsak, tudi tak brez jajc, sam s tem kako in iz kakšnih nagonov pa imajo hormoni sigurno nekaj pri tem. Pa govorim o dobrih psih, pri slabih jim tudi jajca nič ne pomagajo...

ja pa punce bodmo puštene, tudi fantje brez ali z bi se najbrž drugače obnašali... :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 15 Julij 2010, 13:20:04
deteljica- pri vseh psicah smo zadevo opazili dovolj pravočasno (smo gledali v pravo smer) ampak povdarila sem, da se je pri veliki večini naših to dogajalo (večkrat). Vedno smo zdravili, pozdravili, pa spet ponovili. Očitno smo imeli pač smolo. Povdarek mojega posta je bil da imamo Mi in ne Vsi takšno ''statistiko''.

In kot sem tudi napisala repliko na ''S/K je samo ena od kamot varijant imeti psa brez razmišljanja o odgovornosti'' (tako sem jaz razumela nekaj postov v tej temi) je bilo to da - vsak se o izbiri karakterja in zdravja psa in svoji kamotnosti odloča že pri nakupu pasme, ki mu leži. In povdarila to da tudi pasma je selekcionirana in nič kaj naravna (samo primer: kaj je pri NO naravnega?). Torej enemu je ovčar (pač belgijski, nemški, itd.) morda kamot izbira, enim nam je dolgočasna izbira, enim prezahtevna... pa imamo neodgovornega lastnika tudi če ga da kastrirat. Torej S/k za moje pojme ni samo izbira kamotnosti pred odgovornostjo (ker to ni meja). Enim je pač ušeč če je pes naraven  ??? in je pač vsakih nekaj mesecev drugačen zaradi hormonov, enim pač sede, da je karakterno čez celo leto enak. Enim je všeč, da je pasme te, enim one.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #133 : 15 Julij 2010, 13:23:02
Upam, da ste medtem že zamenjali veterinarja.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 15 Julij 2010, 13:32:04


zdej....ali si malo naložila, ali ste imeli dedno obremenjene pse (fama o zdravih mešancih je žal samo fama, še sploh če so se vam parili med seboj več generacij) ali pa samo izjemno smolo. Če se to ni dogajalo v davnih časih, ko veterinarjev ni bilo (diagnoz pa tudi ne) lahko samo rečem, da so bili vaši primer skrajno neodgovornega lastništva.




[/quote]

nimam iluzije o zdravih mešancih, še zdaleč ne. Zato je bil  ;) pri tistem napisanem.
Ne nalagam in očitno smo imeli same dedno obremenjene pse. Res je tudi da po navadi ''poberem'' tudi načrtno pse, ki jim kaj ''fali'', ker jih najbrž kdo durg nebi oskrbel sploh. Dogajalo se je cca 15-20 let nazaj. Veterinarje smo imeli. Smo zadeve pozdravili. Ampak se je dogajalo pri skoraj vseh. Nismo bili neodgovorni lastniki. Še enkrat. Povdarek je bil na tem da se je očitno v našem okolišu (tudi ja.... pa zdj nebi razglabljala) to dogajalo bolj pogosto kot pa bolezni ZARADI S/K.

Če so pač polarni psi očitno dovolj zdrava pasma, pač so... pa ni problemov... toliko bolje... torej globalno gledano ne moremo delati statistike samo na podlagi zdravih polarcev ali bolanih mešancev, a ne.

In če res ne znam dovolj dobro napisati, da je izbira pasme (ki, še enkrat, povdarjam NI naravna) že v štartu odločitev o karakterju in zdravju je torej tudi S/K, bom po tem takem nehala pisat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #135 : 15 Julij 2010, 13:35:46
no špansko šolo jahanja in dela nad tlemi ne vem če je sposoben kakšen kastrat...lahko pa da se motim, vendar ko sem bila v svojih rosnih letih v lipici so mi vsi zatrdili, da raje delajo dresuro z žrebci (mogoče pa so me hotli samo impresionirat :))))
sposoben seveda je. Ampak Lipica ima na splošno politiko,da se samcev ne kastrira - razen posameznih,ki so izključno za "najnižje" turistično jahanje pa še pri tej kategoriji so bili nekoč tudi nekateri z jajci.
So pa lipicanci na spošno kot žrebci bolj tolerantni do drugih samcev napram ostalim pasmam, tako, da ni resne potrebe in obenem je tradicija da se prikazuje žrebce.  
Glede jahanja žrebcev in kastratov jaz nisem opazila razlike v smilu jahanja oz športa, je pa razlika kako se vede na splošno in drastična razlika nastane če jahač pade in teka žrebec sam okoli  :D. To p apol vsi tulijo in skačejo dol s kobil  :D Za šport znajo bit pri konjih jajca celo moteča, saj žrebec ,ki je vznemirjen zaradi novih konj troši energijo pred nastopom.
Za IPO pa bi rekla,da če se samca kastrira,ko je že izšolan to ne bi smelo vplivati na kvaliteto dela. Vsaj izkušnje policajev,ki so kastrirali nekaj samcev, ki so že bili izšolani in v splošnio uporabi,  zaradi zdravstvenih razlogov, niso pokazal i  (tako viri  ;)) nobene spremembe v dominanci ali odločnosti. Je pa v IPO športu res tako, da kastrati na tekmah nimajo kaj delat zaradi pravilnika, ki K/S prepoveduje nastope   ( npr na svetovnem zagotovo)  >:D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #136 : 15 Julij 2010, 13:41:39

. Res je tudi da po navadi ''poberem'' tudi načrtno pse, ki jim kaj ''fali'', ker jih najbrž kdo durg nebi oskrbel sploh.
In če res ne znam dovolj dobro napisati, da je izbira pasme (ki, še enkrat, povdarjam NI naravna) že v štartu odločitev o karakterju in zdravju je torej tudi S/K, bom po tem takem nehala pisat.
zakaj bi nehala pisat ;)... ah daj no.  :)
Prav je da se pove izkušnje...sploh osebne.( meni so nasveti iz osebnih izkušenj bisveno bolj kredibilni kot neki splošni...ki se jih forsira "radi reda"... )
Zato pa so forumi...( hvala bogu)

Je pa logično da če imaš take pse kot si jih imela( kar si zgoraj napisala), da je verjetnost po takih zapletih bistveno večja.
Sedaj če takega pobereš iz zavetišča ima S/K , že itak opravljeno...
 imaš samo še opcijo B( torej možni zapleti po S/K) :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 15 Julij 2010, 14:02:53
 
Glede jahanja žrebcev in kastratov jaz nisem opazila razlike v smilu jahanja oz športa, je pa razlika kako se vede na splošno in drastična razlika nastane če jahač pade in teka žrebec sam okoli  :D. To p apol vsi tulijo in skačejo dol s kobil  :D Za šport znajo bit pri konjih jajca celo moteča, saj žrebec ,ki je vznemirjen zaradi novih konj troši energijo pred nastopom.
Meni se je pa vedno zdelo, da je kar razlika med jahanjem kastrata ali žrebca. Že samo to kako se je žrebec "nosil" med jahanjem :-*  vedno so se mi zdeli bolj eksplozivni in polni življenja in to se je poznalo tudi pri jahanju. Je pa res, da so športni konji ponavadi brez premoženja...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 15 Julij 2010, 14:07:24
damayanti točno tako
Mislim, da je problem v tem, da se nekateri ne zavedajo, da je v Sloveniji tako zelo malo res dobrih rodovniških psov v primerjavi z ostalimi (pa naj si bodo to mešanci med mešanci ali ona slavna opcija ''čistokrvnih'' mešancev ali pa pač samo rodovniških), da delajo neko povprečje na zdravi pasmi je hecna. Dejstvo je tudi to, da ravno zaradi tega, vsaj jaz vidim več težav pri ne S/K. Tudi narava mojega hobija in službe je povezana. Torej vidim, slišim, doživim več povprečja v prid S/K. Če bi morda bila bolj dejavna v kakšnem KD kjer je popularno imet rodovnik in si med tisto desetino Slovencev z brezhibno zdravimi psi in odgovornimi lastniki... no potem bi najbrž res imela drugačno mnenje... tako pa na dan vidim precej razlogov za moje prepričanje, vključno z naravnostjo vzrejenih pasem.

Enkrat sem dobila dober nasvet... če se ne moreš odločit al je prav al ne... pokliči čim več veterinarjev, vprašaj za mnenje,... tistega kar naj več slišiš je očitno razširjeno in ni eksperiment. Potem poskusi najti čim več ''uporabnikov'' takega mnenja in čimveč nasprotnikov... pa spet dobiš povprečje iz prakse. Ne bit omejen na internet, pa študije (ki so večinoma plačane ali zrasle na zeljniku zagovornika teorije), in če vidiš pred nosom veliko enakega poglej še malo dlje od svojega nosu. Včasih bi bil svet lepši.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #139 : 15 Julij 2010, 14:11:18
Saj pri nas nimamo samo samojedk, imeli smo tudi prinašalce, pa nemce, pa mešance take in drugačne. So imeli (in še imajo) svoj delež težav, ampak so bile vse obvladljive in zaradi tumorjev na seskih (tudi večkratnih) in težav z maternico nobena psica ni poginila.
Me je ta tvoja statistika malo zbodla, ker sem se spomnila številnih psic, ki so se jim tumorji dobesedno po tleh vlekli - žal ponavadi ne ker bi bili lastniki tako zanikrni, ampak ker so jim veterinarji rekli, da se starih psic ne splača operirat. Pa še nedavno nazaj je znan veterinar objavil nasvet, da se tumorje na seskih pusti pri miru, dokler psice ne začnejo bolet. Pa so včasih potem celo jih operirali - ko je bilo prepozno. Da psic s piometro, ki so jih pripeljali zdravit, pa so veterinarji ugotovili kaj jim je  šele takrat, ko so bile tako zastrupljene, da se ni dalo narediti nič več nič na omenjam.

zdej - lahko rečemo, da je edina rešitev kastracija, pa se to ne bo več dogajalo. Lahko pa se na psice tudi pazi, se zdravi pravočasno in pravilno, pa se to tudi ne bo več dogajalo. Izbere si lahko vsak sam. tako da ja, saj v bistvu se razumeva. Dogaja se pa vsem, ne glede na pasmo, enom malo pogosteje, drugim redkeje.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #140 : 15 Julij 2010, 14:29:06
Enkrat sem dobila dober nasvet... če se ne moreš odločit al je prav al ne... pokliči čim več veterinarjev, vprašaj za mnenje,... tistega kar naj več slišiš je očitno razširjeno in ni eksperiment. Potem poskusi najti čim več ''uporabnikov'' takega mnenja in čimveč nasprotnikov... pa spet dobiš povprečje iz prakse.

sej temu so namenji posti v tej temi  ;)
dobit čim več različnih informacij iz neposrednih izkušenj  posameznikov 8)
Ker vsak zakaj ima svoj zato   :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #141 : 15 Julij 2010, 14:46:05
Polarne pasme so na splošno z zdravjem super ampak glede piometre, raka na seskih... se lahko tudi pri njih najdejo, sama imam SH 12 let star in sem pred odločitvijo ali bomo odstranili samo tumor ali bo poleg še kastracija, sama se sicer nagibam da bi bil zraven še objajčen in če imava srečo in tumor ni maligen (kar naj bi bili perilnalni tumorji v ekstremno majhnem procentu - zame še vedno prevelikem) bi to pomenilo da mu hormonska nihanja naj ne bi več sprožala da bi se pojavil še kak, seveda zagotovila ni... ampak recimo da sma te sreče bi potem to pomenilo preostala leta brez strahu pred ponovitvijo...
Ampak glej ga zlomka ko seveda o tem debatiramo se moškemu delu familije orosi čelo, postanejo bledi in postane jim slabo... in se seveda takoj nagnejo k uni verziji da bi samo odstranili in bi mu vbrizgali citostatik, najhujše je pa ta da ga ja nam zdej pri 12 ob moškost spravila... Pri tem mi gre seveda na smeh saj pomislim kako so zadevo preslikali nase, kot da bodo kastrirani oni  :D
Končno odločitev bom itak jaz sprejela, kakor zgleda točno po dokončnem pogovoru na dan operacije in krivdo če se bom po njihovem "narobe" odločila nosila sama, Lars revež pa se bo za "ubito moškost" lahko pritožil k meni  ::)

Kastracija/ sterilizacija je odločitev posameznika, ki naj bo narejena po temeljitem premisleku in ne na horuk, sem pa za to da se izvede po prvi gonitvi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #142 : 15 Julij 2010, 14:54:57
V tvojem primeru ni kaj dosti za premišljevat - jajca bojo morala stran. Moškemu delu pa lahko poveš, da je vse v glavi, ne v jajcih. Samci, ki so kastrirani v zrelih letih ostanejo samci. Kar povej moškemu delu družine, da naš pasji gost, ki je kastrat pridno in uspešno naskakuje gonečke, če se mu ravno pod nos postavijo.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #143 : 15 Julij 2010, 15:10:40
 :D :D :D
Če bi sedajle moj pisal tele poste in sedoleval v debati namesto mene... bi ti 100% nekaj takega napisal.
"  ja ti ki  imaš harem, logično da imaš potem evnuha"
 dam roko v ogenj da bi  tako ven spustil. :D
Pri nas za Damča pa nekako tako kalkulira njegova leta x7 in dobi svoja..  zamenja barvo  v bledo ." vse - sam jajc ne"  :-9


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #144 : 15 Julij 2010, 15:16:33
Damayanti mam podobna dva doma  :D

Lanabela sem istega mnenja točno boma z dr. Tozonovo dorekli na dan operacije, bi pa bila male spremembe vesela ker zadnje čase je "grozen"... noben samec mu ni všeč, saj ne da so mu kdaj bli ampak se je vsaj delal da so zrak, vse bližnje samice so njegove in je zato treba vse možne tekmece "pojest"... na momente ko da pozabi da nosi 12 križev in ne vsaj pol manj  :D ::)

Aja in ko so punce okoli nas ne boli čisto nič, ko se pa Andreja dere smo pa čist bogi in bi ga malo da ne mogla okol nosit :D


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 15 Julij 2010, 15:17:28
Jest sm pa mojmu rekla, da bo sam mogu skrbet za vsakega malčka, ki bi ga potencialno naredil naš pes/maček, plačati vse zaplete, ki so povezani z nekastracijo/nesterilizacijo... in pol mu je kapnil, da bo bolš če damo jajca stran :) No ne boste vrjel... zagovarja jaca stran... :)

Seveda sem se strinjala, da vse zaplete s k/s kasiram jaz in plačam poseg... ampak jest se brez tega, razen če se ne gremo razploda... ne grem več :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #146 : 15 Julij 2010, 15:19:56
Citiraj
"  ja ti ki  imaš harem, logično da imaš potem evnuha"

Ej, a veš da meni tudi kar naprej taka primerjava na misel hodi...

Je pa tako - ga čisto nič ne moti, če so okrog gonečke, nič ne teži, nič ni bogi...ampak če se mu postavi pod nos, potem pa....


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #147 : 15 Julij 2010, 15:29:56
Ej, a veš da meni tudi kar naprej taka primerjava na misel hodi...

Je pa tako - ga čisto nič ne moti, če so okrog gonečke, nič ne teži, nič ni bogi...ampak če se mu postavi pod nos, potem pa....

Moj evnuh isto... ko se je psica gonila, jo je na vse mozne nacine osvajal, enkrat ko je bil pa hop, pa mu je zmanjkalo filma in se je na faci izpisalo "program error" :D noro smesen izraz ;D pa ga to ni zmotilo, da ne bi se poskusal... sem umirala od smeha...
Markira tudi se, pa postavlja se tudi. Je pa v mnogih ozirih bolj skuliran kot prej.

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #149 : 15 Julij 2010, 16:03:13
aja poznam primer psa kastrata (kastriran nekje okoli 6 meseca), ki se je kljub temu "sparil" s psico (sprijela sta se)...seveda nobenemu izmed veterinarjev ni bilo nič jasno, meni pa tudi ne. sem živela v prepričanju, da kastrati tega ne morejo početi, pes je pa tudi 100 ob jajca...