Različne podlage

bol.ha · 1370

bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
: 19 Julij 2010, 13:13:58
Živjo!

Mi imamo mali problem. Namreč kuža noče hoditi po različnih podlagah - razen po parketu. Zunaj hodi normalno, v stanovanju pa se giblje samo tam kjer je parket. V bloku ni šans, da bo naredil kak korakec. Če ga pustim in grem naprej, se dere kot da ga nekdo daje iz kože in se ne premakne.

Kako ga najlažje navaditi, da druge površine niso bav-bav? Klicanje, hrana, igrače.. nič ne pomaga.

LP



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 19 Julij 2010, 14:07:33
Tak problem sem imela z mačkom, ki je bil leta in leta vajen samo stanovanja in ni znal/hotel hodit po travi.  ::)  Smo ga vrgli v travo in čez par minut je že šibal.  Tako, da jaz bi ga odnesla na sredo takega prostora, kjer je bav bav podlaga. Potem pa ignorirala. Slej ko prej bi se premaknil s točke. En korak pa še en, pa bo videl, da druge podlage ne grizejo.  :P

Kristinca & Florinca


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Julij 2010, 14:57:32
Verjameš ali ne, sem ga takole pustila sredi hodnika, jaz pa sem se usedla najprej pred njega in se nikakor ni hotel premakniti. Potem sem se usedla za vogal in čakala - uro pa pol. Kuža je sedel na mestu kjer sem ga pustila in se drl toliko časa  ???



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Julij 2010, 08:08:42
Zamotiti z igro ali hrano, da sploh ne opazi kdaj naredi prehod na drugo podlago in ga na tej podlagi še naprej motivirat  ???