Mnenja o ambulanti NOE in REX

freshslo · 10478

freshslo

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 09 Avgust 2010, 23:56:01
Do sedaj sem svojega vovkca (dolgodlaka nemska ovcarka) vozil v PRVO-K, glede na to, da sem iz Domžalskega konca mi je bistveno bližja ambulanta NOE in REX. Vendar je na prvem mestu zdravje vovkca, za to bi vas lepo prosil za mnenje o teh dveh ambulantah.

Hvala že v naprej !



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1 : 10 Avgust 2010, 08:54:22
Če bi izbirala med tema dvema definitvno Noe.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Smrketas King

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 11 Avgust 2010, 09:06:01
Kar se tiče ambulante Rex nimam nobenih pravih informacij.

Za Noe je pa tako, da kar se tiče standardnih pregledov in diagnoz so ok in tudi izredno prijazni. Bolj komplicirane primere, rtg slikanja itd. pa pošiljajo na drugo kliniko.




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4 : 11 Avgust 2010, 12:42:46
No itak se pa ne splača gledati na oddaljenost. Za redna cepljenja ni nikjer panike. Za posamezne operacije pa je čisto odvisno. Čeprav Alba je bila sterilizirana pri Rexu, pa je bilo opravljeno povsem korektno.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 Avgust 2010, 08:37:31
Kakšne izkušnje v teh dveh ambulatah glede evtanazije? Pri nas je sedaj prišlo tako daleč, da bo očitno zelo v kratkem potrebna  :'(
Menda pri obeh obstaja opcija, da pridejo tudi na dom? Na veterinarsko postajo za SŠ najraje ne bi peljala, ker lahko naletim ravno na tistega izmed 3, ki nima občutka, situacija pa ne bo taka, da bi ga gledala.
Sicer imam namen poklicat tako in tako v vse, ampak kakšne informacije pa ne bodo škodile. Hvala


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 12 Avgust 2010, 10:27:29
Če želiš, da pride na dom, se je bolje obrniti na Noe. Delata pa obe dobro.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 12 Avgust 2010, 10:46:04
Ja, kot sem že omenila v eni drugi temi, pes ne mara avtomobila in vožnje, tako da bi mu rada to prihranila, če bo le možno. Razen, če se odloči drugače... ko je imel pred leti poškodbo jezika, je sam zlezel noter in nobenih problemov, verjetno je vedel, da gre zanj in mu bo bolje. Takrat sva šla v Rexa.
Poskusila bom, na silo pa nočem :'(
Kdo ve kakšen sistem imajo? Pomirjevalo in potem usodni odmerek? Kako pa to doma naredi, ni kakšnih problemov? Ga potem odpeljejo?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 12 Avgust 2010, 11:04:21
Pri mamini psici, ki jo je bolelo če si jo premikal,  smo naredili tako, da je od Rexa prišel na dom dat pomirilo, ko je psica zaspala smo jo pa peljali tja (je zelo blizu). Ne vidim sicer kaj hudega bi se lahko zakompliciralo če bi delali doma, ampak takrat sta se z mamo pač tako zmenila. (Se je pa enkrat pred leti znancu primeril na eni ljubljanski kliniki cel hudič, je šlo mimo žile in je pes tulil kot bi ga iz kože dajali- zakaj ni dobil prej pomirila pa pojma nimam)
Glej, najbolje je, da pokličeš v Noe, se pogovoriš z Nino, je zelo prijazna, pa jo vprašaj vse kar te zanima. kolikor je meni znano je šla že večkrat delat evtanazije na dom.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 Avgust 2010, 11:51:16
Hvala za informacije :) Se bolje počutim, če se prej malo pozanimam, potem še pokličem itd...


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 December 2014, 20:44:23
Ni sicer čisto prava tema. Pa vendar. Ima kdo izkušnje z ambulanto Klinkon? Imam v igri Noe, Rex, Veterinarski dom in Klinkon. Vse je relativno blizu, dosegljivo peš. Vsaj za tisto redno (cepljenje, zajedalci ipd.). Če je kaj resnega itak letiš v dežurno ambulanto, za resnejše posege je pa itak fino iti kam po drugo mnenje. Vsaj za redno, bi se pa raje ne vozila v Ljubljano.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 27 December 2014, 11:00:01
Moje psice že več kot 10 let (skromnim prostorom in opremu navkljub) zelo lepo servisira Rex. Dobre izkušnje imam tudi z ambulanto Noe. V veterinarskem domu nisem bila že huhu let, ker so se mi zelo zamerili. Sedaj so tam povsem drugi ljudje, tako da ne morem reči nič. Pri Klinkonu tudi še nisem bila, ker je  eden od tistih, ki  se mi je zameril, ko je še delal v Domu.