čiščenje zob: da ali ne?

Zorek · 2664

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
: 12 Avgust 2010, 10:21:50
Hay,
pred 2 tednoma nam je Zor prvič zbolel in po dobrem pregledu in krvni sliki smo ugotovili, da je imel vnetje ledvic in se hvala bogu ni izkazalo za klopno bolezen. Zor je dobil enroxil za 10 dni in po 10 dneh je imel spet dober pregled in prišli do zaključka, da ima zobni kamen in vnete dlesni. Stvar pa je taka, da pes pred 2 tednoma ni imel rumenih zob, ampak samo malo kamna in nikakor ne vnetih dlesni. Veterinar je priporočal čiščenje zob, ampak mene skrbi, ker ima pes 10 let in ni nikoli imel čiščenih zob, niti s ščetko ne, zdaj pa je dobil precej rumene zobke in pa vnetje dlesni, ko je bil na tabletah. Zaenkrat ima Zor vsakodnevno čiščenje zob s pasto, ampak to naj ne bi dovolj pomagalo.
Kaj naj storim? Dam psa na čiščenje zob, čeprav je lahko riskantno zaradi starosti ali pa naj pustim tako kot je in nadaljujem s pasto? Bo pa čez mesec ali 2 (ne vem točno) cepljen proti steklini in bomo še 1x pregledali zobke.
lp,
Anja


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 12 Avgust 2010, 11:11:08
Po približno enem mesecu hranjenja s surovim je pri mojih dveh odpadlo 90% oblog. Bi se ti mogoče splačalo eno kuro surovega narest, ravno toliko da se oblog znebiš.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 25 Avgust 2010, 16:18:04
Hay,
surova kura? A to misliš, da pes je surovo meso ali kako to misliš?
Po redni uporabi paste ima Zor zdaj bele zobke in nič vnetih dlesni, kar pa je kamna ga pa že ima nekaj let vedno enako in to samo na zgornjih čekanih in zadnjih kočnikih. Smo se pa odločili, da bomo pasto uporabljali še naprej, kot pa je veterinar rekel, da bi samo 1 mesec in pa Zor je dobil denta igračke, vsake toliko časa bo dobil tiste zelene kostke, ki se kupijo za to ter hranjenje suhih briketov in nič več v vodi kot prej.
lp,
Anja


Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Avgust 2010, 16:30:01
Živjo!

Mislim, da je Nika mislila kuro s surovim mesom v smislu en tretma ... da pač nekaj časa daješ samo surovo meso :) Prosim, če me popravite, če sem narobe razumela  :-\ ;D

LP



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 25 Avgust 2010, 17:19:33
Prav mislita  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 25 Avgust 2010, 19:29:34
Hay,
hvala za odgovor in priporočilo ;)
lp,
Anja