Ribe

Yo · 6648

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
: 10 September 2010, 11:22:48
lottika, koliko mačk si pa videla ribe lovit?


IBIKA

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 September 2010, 11:37:03
Fantje in punce ne se kregat!  :o



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 10 September 2010, 11:50:05
Pri naši mami je ribnik na vrtu in ti lahko takoj  naštejem kar nekaj mačk, ki lovijo ribe. A kolikor mi je znano, je uspešna samo ena. Probavajo pa čist vse, ki jih pot prinese čez vrt. Če bi bil ribnik plitvejši in dostop lažji, bi bilo uspešnih več.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 September 2010, 12:03:02



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 September 2010, 12:07:43
Če ste že ravno OT, bom še jaz nekaj dodala. Tudi naši mački so vedno veselo lovili ribe v domačem ribniku, sicer večinoma neuspešno...najraje so imeli kar tiste iz pločevinke 8)
Enkrat je ena umrla in hrbtno plavala, jo je maček ven dobil, pojedel pa ne :P Je že vedel, da nekaj ni...
ibika, upam, da odkrijete razlog in rešitev. Verjamem, da ni prijetno. In, seveda, poročaj...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 10 September 2010, 12:42:34
Yo,si mi dala dobro idejo. :o Bom našega mačka lepo poslala z ribiško palico lovit večerjo, 8) ko bo spet preveč težil zaradi hrane in se zmrdoval.  :P
Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 10 September 2010, 12:52:28
Ne rabi on palce, ima trnke že namontirane.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 September 2010, 12:53:10
Jaz se nič ne kregam. Samo vprašam, ker od naših noben ne hodi rib lovit, pa me zanima  :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 10 September 2010, 14:18:15
Kaj pa ti veš, kam bi hodili tvoji mački, če bi imeli možnost! (se prov res ne spomnim mačka, ki ne bi probal ribe uloviti, če jo je videl, še iz akvarija bi jih popecali, če ne bi bil zaklenjen)
In mimogrede, ko je bil v naši ribarnici še drug lastnik (že davno, žal), je vse primerne ribe, ki jih ni prodal, pa tiste morske pse, ki so smrdeli po scanju, zmrznil za svoje in naše mačke. Kolikor se spomnim, smo imeli takrat zelo zdrave mačke.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 10 September 2010, 14:23:40
Menda so najbolj zdravi mački tisti z otokov (manjših, verjetno). Ker imajo izključno zdravo morsko prehrano-verjetno tudi vedno svežo ::) Kot japonci zgleda  ;)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 10 September 2010, 16:08:55
Ja, Lanabela, samo a vidiš, morskega psa pri meni jedo tako mačke kot psi, samo ga pa noben od njih ne bi šel lovit, tudi če bi imeli možnost  :P


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 September 2010, 19:26:44
Eh Yo, če bi imel maček možnost, tudi ne bi šel nabirat koruze, pšenice in predelovat glutena, pa to nikogar ne moti pri izdelavi mačjih hran. Še nisem videla mačka, ki bi iz preže napadal peso...

Fishing cat v naravi živi od rib:
http://www.youtube.com/watch?v=_yqRYvXRARM&feature=related

Drugače pa ribe iz manjših stoječih vod, kot so ribniki, niso preveč okej, ker se kakršnakoli stvar v vodi v njih akumulira. Najbolje divje, ne gojene manjše morske ribe.

Pa še to, nekatere ribe imajo zelo malo taurina, ki ga mačke nujno potrebujejo, zato hrana povsem iz rib ni čisto okej.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 10 September 2010, 20:11:07
Eh Yo, če bi imel maček možnost, tudi ne bi šel nabirat koruze, pšenice in predelovat glutena, pa to nikogar ne moti pri izdelavi mačjih hran. Še nisem videla mačka, ki bi iz preže napadal peso...

Sedaj pa sem se nasmejala  :D.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 11 September 2010, 16:57:12
Morske ribe torej. Samo glede na to, da so mačke naseljene vsepovsod, ne le na obalah morij in oceanov... Hm, kaj pa zdaj?


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #14 : 11 September 2010, 20:42:50
Madona ste se vpicili v te ribe ... ::) Seveda tako macki kot psi jedo ribe in za oboje so, ce imajo moznost, ena od "vrst" ki jo lovijo. Tisti, ki zivijo ob morski obali seveda lovijo morske ribe, tisti, ki zivijo ob jezerih jezerske in tisti, ki zivijo ob rekah/potokih, recne oz. potocne. Ostali pa pac dobijo ribe, ki jih izbere lastnik (v taki ali drugacni obliki). Z ribami je seveda povsem enako kot z ostalimi vrstami mesa - nekaterim zivalim pac enostavno ne ustrezajo. Lahko nobene, lahko pa so obcutljivi samo na doloceno vrsto rib.

Off topic totalen.  :-\

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 September 2010, 21:21:07
Imamo novo temo  :o :D

p.s. še v risankah imajo mački najraje ribe, pa čeprav samo okostje iz smetnjaka  ;) ;D


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 12 September 2010, 00:02:13
Ja, psi pa se v risankah slinijo ob golih kravjih golenih. To pa je nepriporočkjiva in huda reč (za zobe in prebavo), medtem ko po manjši ribji glavi s kostjo mački ne bo nič.

še enkrat, za ribe velja, tako za ljudi kot za živali, da se ne hrani rib, ki živijo v umazanih vodah, majhnih stoječih vodah. Ko so mačke v divjini še loile ribe, tudi manjša jezerca niso bila onesnažena, danes pa znajo biti zelo. DOmač ribnik, kamor spo možnosti pronica kako gnojilo iz vrta, pa je lahko naravnost toksičen. Jaz ne bi jedla, zato ne bi dala niti živali. Prav tako lahko pozabite na gojene ribe, posebno take, ki jedo po dnu. Bolje manjše predatorske ribe, ki so praviloma ne morejo biti gojene.

Ribe se daje predvsem zaradi omega 3 (za ljudi, mačke in pse), teh pa je največ v divjih postrvih in seveda morskih sardinah, inčunih, skušah, slanikih. Losose dobimo gojene (brez veze, dosti manj omega 3).

Kleč pa je v tem, da mnogi psi in mačke rib ne bi niti povohali. Mojadva sta že taka in karkoli naredim, rib se ne pritakneta. Pa nič hudega, dobita ribje olje in to je to. Če pa imajo radi, toliko bolje, niso pa nujne.

Druga težava je v tem, da ribe ne morejo biti edini vir proteinov, niso dovolj bogate z vsemi pomembnimi nutrienti. Sedaj je moda ribjih hran, vem, ampak če bi hranili surovo, so ribe le za 1x do 2x tedensko, ne pa kot primarni del proteinov (pa še problem taurina pri mačkah!!!).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 12 September 2010, 09:33:29
Ginny si je enkrat ujela morsko ribo in to kar na naši terasi ;D Mami jih je spravila na teraso, ko je pripravljala vse za peko, jaz pa sem nevede pustila vrata odprta. Slišala sem sumljivo šumenje vrečke in stekla pogledat kaj se dogaja, našla pa sem Ginny z ogromno ribo v gobcu ;D ;D Ribo sva zamenjali za drugo hranco, prijela jo je pa tako lepo, da se ni na koži popolnoma nič poznalo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 11 Oktober 2010, 10:29:22
Kaj da je narobe z govejimi golenmi? A če jih eni psi ne morejo požret so zanič za vse pse? moje jih lahko pojedo in doslej ni počil še noben zob.
Kako lahko razložiš trditev, da so predatorke ribe OK, tiste, ki jedo po dnu pa ne? Namreč... predatorske ribice jedo rastlinojeda bitjeca in svinjarija se v njih potencira.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 11 Oktober 2010, 14:49:26
Ribe so res da filter za svinjarije...ampak tudi živali gojene za zakol so hranjene z briketi, po sistemu čimprej do mase za zakol, kaj se pa oni ubadajo z zdravo, svežo prehrano. Tako da, ni potrebe po kompliciranju.

Surove ribe ti res ne bojo povohali, ampak pustili cca 3 dni in se vmes valjali po njej.  ;D Spečeno ribo pa z veseljem!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Hari

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 06 April 2011, 11:14:28
So konzervirane ribe ok? Sardine/tuna? Tako, 1x na teden recimo?