Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514620

Bilibo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Če bi bil izkušen, nebi spraševal takšnih tumarij, sploh tukaj ne... :-\



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Kdor ima psa na verigi, ne samo, da ne ve kaj zamuja s psom... Si takšnega zvestega spremljevalca NE zasluži.


Guess

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Pozdravljeni,

ali kdo izmed vas ve za kakšno leglo? :)

Hvala in lep pozdrav!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
V tej psarni (Andrejin link) je na voljo še ena psička stara 6 mesecev. Leglo se pričakuje v roku nekaj tednov še v psarni Lepa Anka (Črnomelj), na voljo pa imajo tudi 2 samčka stara 4 mesece iz prejšnjega legla. Za ostala legla v Sloveniji trenutno žal ne vem.

Pa še ena slikica naših 3 mrcin, Nubi in Divi se je namreč pridružila še Alpina ;).




Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Naš novi (solastniški) član, Aegis Boston Karantanski. Dobrodošel v Sloveniji!


(Foto: N. Bešter, Hvala!)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Dominika

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Apollo kako pa to da niso tebe danes našli za opis pasme na slo1, sem.glefala eno movopeceno lastnico, ki ni imela pojma.
Psi nimajo zdravstvenih težav...
A je kdo gledal??



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nisem gledala, v bistvu sploh nisem vedela da bo kaj glede švicarjev po TV (sicer bi si zagotovo pogledala)... Morda veš za katero oddajo je šlo (naslov) in če je kje link ???? Upam, da pretiravaš in da ni bilo tako grozno :-[. O pasmi je govoril kak vzreditelj ali  ::)?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


belsi my little love

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Ja sm tut jst gledala in je bla res ena novopečena lastnica, ki ni dih kej dost povedala  ;)...Pa tut k sm prejšnič gledala tut ni blo neki posebnega isto ni predstavljal nobeden vzreditelj ampak družina. Oddaja je pa O živalih in ljudeh. O pasmi ni govoril vzreditelj ampak je bila lastnica švicarja, ki ga ima pač za družinskega psa. Nevem zakaj ne izberejo za predstavitev kakšnega vzreditelja oz. boljšega poznavalca pasme, ki pasmo res dobro pozna ???



Dominika

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
 nimam pojma kaj je bila oddaja, me je j poklical k je gledal.
No zdravstvenih težav nimajo, samo enkrat je psica padla dol in se penila, pa jw rekel veterinar da je mogoče od vročine ali epilepsija.
Vzgojno naj tudi ne bi bili nič posebnega, v glavnem kar nekaj brez repa in glave, da o kakšnem znanju sploh ne govorim.
Tukaj bi moral nastopati vzreditelj ali nekdo ki ima pasmo zw dalj časa in se aktivno ukvarja s psom.




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ojej :-X. Sicer pa če ne bi imela pojma o pasmi (bi gledala kot laik)-lušten prispevek za pogledat, idealna pasma za vsakogar, nobenih problemov, veseli, prijazni psi-kaj še hočete ::). Psičko poznam in tudi lastnico na videz, je bila na parih razstavah.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


belsi my little love

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Letos bodo naši družinski prijatelji dobili švicarsko kepico  :P Komej čakam, da ga dobijo, da ga grem pocartat  ;D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Naši P-mladički so marca dopolnili že 2 leti. Čas za nove slikice... :)

Najprej ena skupinska 8)

Prima Karantanska, Papaja Karantanska in Pal Karantanski


Papaja Karantanska, 2 leti


Prima Karantanska, 2 leti


Pal Karantanski (2 leti) in njegov Filip (foto: Mateja Tamše)

Želimo jim še mnogo srečnih let z njihovimi lastniki! ;)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rosa1234

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
OJ tudi jst sm postav novi lasnik všppa me zanima ali so vaši švicarji tudi tako carklivi kot nasa



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jup, švicarji so zelo crkljivi 8). Če se le da najdejo koga za crkljanje in božanja jim ni nikoli dovolj :P. Ko nehaš te najrajši kar z gobcem pod roko sunejo, da ne bi slučajno pomislil, da je seansa čohanja že končana... >:D

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rosa1234

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Ja naša sam da enga najde da jo čoha pa sta prec prjatla.Zanima me še s katero hraano ste hranili vase švicarčke



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mi prisegamo na naravno hrano... ;)

http://karantanska.si/prehrana.htm

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rosa1234

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Ja naša dobi 2krat na teden kuhano vstalo so pa briketi.Kasno je vaše mnenje v pisarni Lepa Anka



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
V Ljubljani-Trnovo je ena psica, taka ogromna, ampak totalno mirna in totalno skulirana. Še moja sitna terierka (12 kg), ki se takih velikank boji in jim posledično tudi kakšno zabrusi kdaj, jo ima fuuul rada.  ::)  Očitno res oddaja pozitivno energijo..
Sem vprašala lastnico, če je do katere psice huda, pa je rekla, da ne. Taka zlata je..  :-* Kaj vem, js sem mislila, da zna bit ta pasma kar ostra..



dolcearca

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Švicarji po mojih izkušnjah, niso ostri.... Še posebej izven svojega ozemlja, ki ga vsaj ena od naših bolj čuva, sta tolerantni do vseh, tako psov obeh spolov, kot psic. Pa tudi na svoje ozemlje sprejmeta "tujce", ko jih sprejme gospodar. Naši dve vsak zanima, za vohat, za malo poigrat, samo običajno se jih vsi, z lastniki vred bojijo :) :) . potem pa brez problema gresta naprej.

Samci znajo malo bolj dominirat....

Glede prehrane - se pridružujem Apolo - tudi mi veliko hranimo naravno, tako surovo, kot kaj kuhano. To imata najraje in zelo dobro prenašata. Sicer dajemo tudi brikete, višji cenovni razred in različnih znamk - glede na to, kaj je v akciji:) Včasih jima kupim telečjo kračo in prosim, da jo po dolgem prežagajo. Ker je kost mehkejša, na koncu ostane samo ene deset centimetrov tistega najbolj pustega dela. Najprej pa seveda pojesta mozek :)

Arcina spletna stran
http://www.swissyarca.com


Rosa1234

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Ja naša tut kosti dobiva pa kravje pa ovčje vampe.Naša ful brani svoj teritori ce ni nobenga zraven nje ne neha lajat tako da je dobr alarm sistem. Glede na hrano mi uporablamo brikete MONGE.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
En topel plašč za švicarja ki zna kak zimski dan preživeti tudi zunaj.

Slaba ali OK odločitev?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Za sprehode ja. Če rabi, kupiš. Za tako velike pse, je v SLO možnost izbire majhna Hurtta, Ruffwear ali pa domača izvedba. Vsi ostali proizvajalci so mnenja, da psov večjih ob borderjev ni.   ::)
Da bi pa zunaj ždel s plaščem, pa nima popolnoma nobenega smisla. Ga daš v hišo, garažo, dvojno izolirano, dvoprekatno pasjo hiši z obilico slame in zaveso na vhod v pasjo uto + vetrolov čez polovico boksa ali zdaj morda malo več.

Glede na to, da ima pes neko poškodbo, mu mraz sploh ne koristi.

Veš vzrok za šepanje?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Bolni, poksodovani, psice z mladici... psi po zakonu ne smejo biti v prostoru, kjer so temperature nizje od ~20C, za ostale velja omejitev 0C (kar je abusrd).


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Pes ne more biti cel dan brez nadzora v hiši ker je epileptik in med napadi pač sesuje karkoli kar mu stoji napoti. Gledal sem pa prav Hurtta Summit Parka in Ruffwear K-9 Overcoat. Druga opcija je pa garaža, ki je sicer topla in večja kot 99% pesjakov ampak se mi ne zdi OK psa tja zapirati. Pes ima zunaj uto, ki jo je pa v šestih letih uporabil petkrat.

Vzrok za šepanje naj bi bila displazija v sprednjem desnem kolenu. Je bil slikan dvakrat ampak da bi dobil točne diagnoze pa ne.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
za ostale velja omejitev 0C

Dvomim, bi inšpektorji fajn služli na psih v pesjakih.

Če je pes navajen biti notri in ga dvakrat na zimo ven zapreš, ga bo zeblo s plaščkom ali brez, sicer pa švicar navajen bivanja in zunaj in notri ne rabi plaščka niti zunaj niti na sprehodu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Uf epileptik. Potem je vseeno bolje v garažo, spraznit hodnik ali nekam drugam. Mene bi bolj skrbelo, da se pes zaduši, odgrizne jezik med napadi. Kot je pogosto tudi pri ljudeh. :/
Sem slišala za precej uspešno zdravljenje epilepsije z akupunkturo. Pred leti je bil TV prispevek, mislim, da je Osterman bil tisti veterinar, ki je to izvajal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Jemlje dnevno zdravila ki močno zmanjšajo napade, na recimo dva do tri mesečno. Popolne ozdravitve itak ni. Je pa še vedno ruska roleta in nikoli ne veš kdaj ga bo zvilo. Je pa res da nimam pojma kako mu uspe da si med napadom ne odgrizne jezika, glede na to kako odpira in zapira usta. Ampak je vse ok. Po desetinah napadov.