Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514478

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
A to si bila ti? Nekdo mi je povedal to zgodbo, ja ::) No comment ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Apollo, s kje pa si? Mogoče bi se pa že prej lahko dobili za kakšen sprehod.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Sem z okolice Cerkelj (Gorenjska)..., nekaj km proč od letališča. Pa ti? Drugače pa bo zdajle malo manj časa ker so na vrsti izpiti, pa se bo treba kar bolj po cele dneve učit :-\ Bi bla pa tudi jaz za kakšno srečanje...
Pa pa

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Jaz sem iz Ljubljane. Meni ni problem kam se zapeljat, samo mogoče res po izpitih, ko bo več časa. Saj Portorož je že čez dva tedna :o

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Saj sem tudi jaz (no vsaj med letom) praktično vsak dan v Ljubljani in dostikrat tudi Nuba z mano... Tko da se bova zmenle, sam bi blo pa res bolje po izpitih... Se pa seveda srečamo prej v Portorožu :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
VABILO NA PIKNIK VELIKIH ŠVICARSKIH PLANŠARSKIH PSOV


Vabimo vas na 1. piknik Velikih švicarskih planšarskih psov. Organizirali ga bomo v soboto 17.06.2006, po razstavi v Portorožu, v lovski koči na Baredih nad Izolo, s pričetkom ob 16. uri.

Čim več nas bo, lepše se bomo imeli!

Kotizacija na osebo je 3000 SIT, otroci od 7-12 let 1.000 SIT.

Zaradi organizacije samega piknika nam sporočite število oseb (najkasneje do nedelje 11. 06.), ki se bodo udeležile piknika na e-posto [email protected] ali pa na telefon
041 725 189 (Katja), kjer boste tudi dobili natančnejši opis poti.

No če se še kdo odloči da pride :P :P :P :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
A gre še kdo na piknik... Danes je zadnji dan za prijavo-ne zamudite :P :P. Nas je pa že kar nekaj prijavljenih...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Nuba v morju  ;)


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Tole pa je tudi najdlje do kamor je prišla sama. Sem hotela da zaplava pa mi ni uspelo. :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Kakšni so pogoji za pridobitev vzrejnega dovoljenja za velike švicarje?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hmmm upam, da se ti javi kdo, ki ima s tem že izkušnje :P Kolikor je meni znano uspešno opravljen vzrejni pregled in ocena kolkov najslabše C! Drugih omjejitev mislim da ni!
Za vzrejni pregled pa: starost psa/psice najmanj 18 mesecev, originalni rodovnik in fotokopija rodovnika, originalna ocena zunanjosti in fotokopija le-te (če pes oz. psica še nima ocene zunanjosti, je le-ta možna na samem vzrejnem pregledu); če je pes/psica uvožen/uvožena iz tujine potrebujete tudi vpis v SLR oz. export rodovnik; fotokopijo izvida slikanja kolkov (vse pasme, razen buldogov). ;)

Vzrejnega pregleda se lahko udeležijo psi/psice s telesno oceno najmanj db( 3). 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Danes sem imela čas pa sem malo poslikala Nubo :P








Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Pozdrav vsem skupaj!

Sem nova uporabnica tega foruma in sem se odločila da še jaz kaj napišem. Pri fantovi družini imajo prelepo švicarko Taro, ki je stara 9 mesecev. Z njo veliko časa preživim tudi jaz, zato sem se odločila da se vam pridružim še jaz, čeprav ni moja ::)
Napišite kaj o svojih kosmatincih, da tema ponovno oživi!

Drugače pa Apollo, tvoja Nuba je čudovita! Vendar mi ni jasno kako si jo spravila na balo?! He he

Lep pozdrav
Sanja



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ne boš verjela, je kar sama skočila! Rekla sem hop in je bila s tako lahkoto gor, da je še mene presenetila :P
Sanči a se vidimo v Celju z vašo Taro?
Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Ne boš verjela, je kar sama skočila! Rekla sem hop in je bila s tako lahkoto gor, da je še mene presenetila :P
Sanči a se vidimo v Celju z vašo Taro?
Lp

To bi te kmet gnal če bi vaju videl  :) ker če se bala strga je cela zanič, če se hitro opazi "samo" del tako da svetujem previdnost ;)

Drugače pa dobra pozerka ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Sem preverila (ker se s kmetom poznamo) pa je tako lepo skočila gor, da na srečo ni nič strgala... Tko, da je blo vse v redu :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Apollo: Tare ne bomo razstavljali, zato v Celje ne bomo prišli. Da bi šli pa tja malo firbcat je pa Celje preveč oddaljeno.
Ti boš svojo Nubo razstavljala? Ne vem če veš, ampak mi smo se avgusta spoznali v Mariboru na razstavi :)

Lep pozdrav
Sanja



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ja valda da vem! Sem si zapomnila ime vaše psičke :P Ja v Celje pa imam namen it... Kako pa da ste se tako odločili? Aja pa daj pripopaj kakšno slikico Tare, da jo vidim ;) Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Ojla!

Taro smo dali sterilizirati, ker je ne mislimo pariti in zato je tudi razstavljali ne bomo.
Tukaj pa prilagam dve slikici od naše male navihanke. ;D





Lep pozdrav,
Sanja



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Huh kako je še suhcena! Bo pa res lepotica. Me pa spominja na Nubo v tistem obdobju. Imata pa dosti drugačno obliko glave kljub isti mamici-ima Tara dosti daljši gobček, podobno kot mladiči iz prejšnjih Mišinih legel! Luštna psička ::) Upam, da jo vsaj kdaj pripeljete zraven na kakšno razstavo, da jo spoznam še v živo :P
Kaj pa karakter-ste zadovoljni? Verjetno je že pravi čuvaj :D

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Se ti res zdi suhcana? Mogoče na slikah res zgleda bolj suha, vendar ima sedaj pri 9 mesecih 38kg. Meni se ne zdi. :)  Drugače je pa Tara zelo zelo prijazna kužika, laja zelo poredko in ne bi rekla da je kakšen velik čuvaj. ;D Čeprav je pa menda zadnjič nekega delavca, ki je šel opravljati malo potrebo za neki grm blizu hiše kar dobro nalajala. Mene ni bilo zraven in me je ta novica kar presenetila, ker resnično laja zelo poredko. Ali ima Nuba kaj več čuvajske krvi v sebi?
Tudi jaz upam, da se kdaj srečamo in da Tara spozna svojo sorodnico ;D

Lep pozdrav,
Sanja



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ja na sliki mi zgleda suhica :P Se pa ne spomnim koliko je pri 9 mesecih tehtala naša :-[ Nuba pa ima v genih kot kaže še tisto, kar so opravljali njeni predniki. Kadar je zunaj spuščena navadno leži na vrhu stopnic pred vhodnimi vrati. Če slučajno kdo pride po cesti ali pa koga zagleda na robu gozda (ene 300m proč) nanj takoj opozori z laježem. Okrog parcele sicer nimamo ograje pa je komot spuščena, ker niti slučajno ni napadalna, niti se nikoli ne oddaljuje od hiše. Vedno pa opozori ko se kdo bliža. Kakšni posredniki sploh ne upajo več zvonit, ko zagledajo takšno mrcino :D Ko pa ti prišleka enkrat pozdraviš pa se že tam veselo čoha ;)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Ma veš kako je pri Tari. Ona je tudi večino dneva spuščena, ker živijo bolj na samem. Če kdo pride, se ona postavi na škarpo in gleda dol. Postavi se pa tako zelo ponosno, kot da je  šefica cele hiše in zemlje. In samo resno gleda, nič ne laja. In mislim da marsikoga ki pride, že s svojo pojavo precej prestraši. Meni je tako smešna, ko tako resno gleda. :) Venar pa potem, ko jo kdo poboža, se takoj razneži in veselo mahlja z repkom.
Edini večji problem pri njej so mačke, tudi če je bila že od malega z njimi, se jih ne more navaditi oz. vedno ko kakšno zagleda leti za njo. Verjetno, ko mačka teče, ona v njej vidi plen in udri za njo. Takrat pa se ti lahko dereš, skačeš po trepalnicah, ona te ne bo slišala in bo šla za mačko. Je že večkrat dobila po šnofčku, pa je še vedno ni izučilo. ::) Kako je pri tebi z mačakmi? Ne vem ali so vsi psi tako mahnjeni na mačke ali kaj!?  ???



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Citiraj
Postavi se pa tako zelo ponosno, kot da je  šefica cele hiše in zemlje
Ha ha tole mi je pa nekam znano :P

Mi imamo mačka doma in z Nubo sta prava prijatelja. Od začetka je bila v igri z njim včasih malo pregroba, ampak zdaj se je pa že navadila da mora s tole svojo kilažo malo pazit nanj in da ga ne more kar nazaj tacati s svojimi ogromnimi šapami tako kot jo taca on ko se igra. ;) Je pa tudi tale naš maček prava faca in se sploh ne sekira kadar Nuba 100/h teče proti njemu. On lepo sedi in se ne premakne. Jo kr fajn zrihta! Tako da sedaj ni več nobenih problemov! Je pa malo ljubosumna nanj kadar spi na kavču ona pa ne sme gor. ::) Drugi mački pa so večji problem-če je pravi čas ne ustaviš potem zdrvi proti njim... Navadno potem obrne nezaj če se dereš, včasih pa tudi noče slišat. Ampak tudi to bomo rešili (potem ji niti na misel ne bo prišlo, da bi tekla za mački >:D) Mislim, da je problem, ker mladiči niso bili od malega navajeni na mačke in verjetno res v njih vidijo plen

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Ja jaz res upam, da jo bo tale njen hobi (preganjanje mačk) enkrat minil :). Pa še en problemček imamo, zelo je mahnjena na vse pse. Oziroma za vse upa, da se bodo igrali z njo in k vsem rine in vleče. Sem že probala, da bi njeno pozornost preusmerila nase (s priboljškom, itd.), pa zaenkrat to še ne vžge. Ker je še mladič, predvidevam , da jo bo tudi to minilo. Ona bi se tako zelo rada igrala, noben kuša pa se noče igrat z njo :-\. V prejšnem sporočilu sem rekla da imamo samo en problem, no pa imamo v bistvu dva ;). Ampak tudi jaz verjamem, da bomo s časom vse rešili ;D.

Lep pozdrav,
Sanja



swissy

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 2
  • Veliki švicarski planšarski psi

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Srečno 2007 vam želiva tudi midve z Nubo!
Uživajte s svojimi pesjani!!! ;D :o






Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Lep pozdravček

Danes je pa naša Tara praznovala svoj prvi rojstni dan, oziroma ga praznuje. :) Ne morem verjeti, da eno leto mine tako hitro. Še pred kratkim je bila majhna kepica, zdaj je pa že prava mrcina, jah..čas gre hitro. ::)

Apolllo, zgornje slike so pa super, Nuba je res ena enkratna pesjanarka! ;D

Lep pozdrav,
Sanja



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
VSE NAJBOLJŠE TARA ZA TVOJ 1. ROJSTNI DAN!

To ti želita,
Tina in Taj



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Malo z zamudo :-[ ampak vse naj naj tudi od nas ;D

Lp nina