Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 517045

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Čestitke Tari tudi od naju z Nubo... Naj upihne še veliko svečk ;D

Kot veste se je včeraj v Ljubljani odvijala specijalka SKVPM. Tukaj je moje poročilo s slikovnim gradivom... ;D Nekaj slikic je, vendar so na žalost zelo slabe (verjetno zaradi svetlobe) :-[; Prijavljenih je bilo 20 psov in je bilo kar fajn za oči napast... :o Reztultati:

Začnimo s samci:

Med mladimi psi je PRM in naziv mladinski klubski prvak za leto 2007 dobil Tim




Še ruska konkurenca Korolestvo Gornih psov C.V.




V vmeshih CAC Toby


Njegova konkurenca Odin od Svisart


V odprtih Klark CAC, klubski prvak za leto 2007, BOB  (na sredini)



Med prvaki CAC Hause of Grosser's Bonzo


Eden izmed konkurentov Yoster v. Ralligholz


Psice:

Med najmlajšimi je zelo perspektivno dobila Baroness v. Ralligholz (žal ni slike)

Med mladimi je PRM in naslov mladinske klubske prvakinje odnesla Neferetete Zgornjesavska (ni slike)

Med vmesnimi je Nuba dobila CAC, nato pa je postala še Klubska prvakinja za leto 2007





Prvaki Sennenhund Rossii Batika Terra Nova CAC (vsaj pomoje da je bila ta psica) (ni slike)

Na koncu je zmanjkalo prostora na kartici tako da slik psic je res bolj malo... Nekaj je pa le :P Slik ostalih psov, ki so še konkurirali pa na žalost nimam...
Zahvaljujem se še Ani in Urši za slikanje!

Čestitke vsem tudi za današnje uspehe! Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Hvala za čestitke, bom povedala Tari ;D!

Včeraj na žalost nisem mogla priti na specijalko, sem pa zato vseeno prišla danes malo pofirbcat. Mi je bilo kar malo hudo, ker sem uspela videti samo enega švicarčka. Vem, bi morala priti včeraj, ampak..  pa kdaj drugič.
Apollo, čestitke za vajine uspehe z Nubo!



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Moja prijateljica je bila čisto navdušena nad Švicarji. Me je prosila, naj grem z njo pogledat katera pasma je to in glej zlomka spomnila sem se samo, da so planšarski psi  :-[  :-[  :-[. Enega cukra sta s hčerkico pobožali (no malo tudi jaz  ;D) in pravi, da bi mogoče pa imela enega takega (čez nekaj let, ko bo čas, denar,...). Smo nadlegovale katero od vas?
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Citiraj
Med vmesnimi je Nuba dobila CAC, nato pa je postala še Klubska prvakinja za leto 2007

Apollo Čestitke!!

Lp nina



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hmmm Sanči potem pa si jih verjetno zamudila... :-[ Tudi včeraj je bilo prijavljenih kar nekaj psov-mislim, da 14. Jih je bilo pa v soboto res še več... ::) Tudi dopoldne.
Tečka jaz se vas ne spomnim, tako da se pomoje nismo videli. ::) Je bilo pa itak veliko švicarjev povsod okrog ringa...
Pa hvala za čestitke! :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Joj sem pa res taprava blonda... Sem res še čisto evforična  :-[  :-[  :-[. Čestitke Nubi za CAC in naslov klubske prvakinje!
lp
T.

8)


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Ja, saj sem res prišla malo pozno, šele ob štirih, ko se je vse že nekako zaključevalo. Res sem preveč zamudla :-\.
V nedeljo sem bila sama, brez Tare, tako da Tecka, tudi mi se nismo videli :)!

lp Sanja



arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Najprej od nas lepe pozdrave in seveda čestitke vsem udeležencem razstav! Jaz sem sodelovala kot vodja kroga, vendar žal ne pri švicarjih. Smo pa navijali zanje!!!

Sporočam pa tudi veselo novico in sicer da me je naša Arka obdarila za rojstni dan z osmimi malimi švicarčki:) :)

Mislim, da se število ne bo več spremenilo - pa tudi seskov je samo osem. So pa tri punce in pet fantov. Strašno so lušni s tistimi belimi pikicami na repkih....

Pozdravčke od vseh nas!



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Čestitke Arki, seveda pa tudi vse naj naj ;)
Kako se drži mamica?
Kaj pa z Dolče?

lp,
Polona

:)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
 :o Čestitke!!

A bomo deležni kakšnih slikc?

Lp nina



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Čestitke za male kepice tudi od mene!!

lp, Sanja



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Čestitke še tukaj... Sem najprej videla v temi o leglih! :o ::) Uuu tako lepo darilo za rojstni dan :o :o. Jaz bi tudi takšnega :P Aja pa VSE NAJBOLJŠE tudi tebi! :)
Nuba se vam pa najlepše zahvaljuje za čestitke za razstavo. ;)

Pa čim prej kakšne slikice... Drugače me bo pobralo od radovednosti :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Hojla, koncno ste tudi na tem forumu postali malo bolj aktivni in nisem mogla se ne prijavit ;)
Najprej cestitke Arki za mladice in nekompliciran porod! Tako se dela. A to je njeno prvo leglo. Seveda pa se enkrat cestitke tudi vsem, ki so se na razstavi dobro odrezali...
Tecka cohala pa si mojega Klarka :)

Ziva in Klark

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Prilepim hitro link do slikic naših malih švicarčkov še sem, da mi ne uide.... http://www.email.si/apps/es_gallery/a.php

Kužki lepo rastejo, Arka je zelo pridna mama, samo kar dolgčas ji je, ker ne more biti toliko časa kot bi ona želela v hiši....

Zdaj pa hitro domov, da počistimo in damo jesti...

Lp vsem!



arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Ker so me opozorili, da slikce ne delajo, delajo (upam) na tem naslovčku:   http://album.email.si/album/30017

Lp vsem.... Zjutraj smo se že pocartali in pobožali. So pa strašno hitro v akciji, takoj ko katerega pobožaš, je že akcija iskanja hrane... Pa ne zgledajo prav suhi... Debelinko ima že krepko čez dve kili...  ;)



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Mi smo v ponedeljek praznovali drugi rojstni dan in se sedaj s ponosom štejemo med "tavelike".  ;D
Pa še ena fotka iz naših zasneženih hribov:


Pozdravčke in veliko norčij z vašimi švicarji



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
No da še jaz prilepim kakšno sliko od naše miške. Po resnično dolgem času so nastale slike, ki niso zatemnjene, zabrisane.. :)g[/img]

Malo s zamudo, ampak vseeno, Chantall tvoji kužiki želim vse najboljše za rojstni dan!! :-*

Lp sanja



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1

arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Da se spet premaknemo malo na vrh....

Vsem lepe počitnice, če bomo pa kam šli, bomo pse s sabo vzeli, ne?

Takole si pa pri nas od daleč oglejujemo mamo pri grizenju kosti....



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Z Nubo sva se začeli ukvarjati še z eno zanimivo disciplino-Rally obedience-om. Danes sva se udeležili prve državne tekme za RO, kjer se je super odrezala. Zaradi vročine sicer ni najboljše delala, sva pa kljub temu pristali na odličnem 3. mestu 8) :o med 14. udeleženci v naši kategoriji (RO1).


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Še nekaj današnjih slikic :P:

Med delom:


Nuba in Rina ponosni po tekmi:


Nuba:


Klark, Rina in Nuba na zasluženem kopanju:


Končno malo osvežitve:



Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Danes pa smo se odpravili med narcise-na Golico. Smo bili pa kar malo razočarani, saj jih je bilo bolj za vzorec :-[  No smo pa vsaj malo kondicije nabrali 8)












Lep pozdravček

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Apollo super fotke!! Nuba je res ena lepotička!
Aja..pa malo zakasnele čestitke za odlično tretje mesto na Rally obedience.

lp, Sanja



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Sanči hvala! :) Tebe pa že dolgo ni bilo nič na forumu... Je pri vas kaj novega ::)? Pa kakšne slikice tvoje psičke se tudi ne bi branili 8) :P
Pridete spet kaj okrog na kakšno razstavo ::)?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


swissy

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 2
  • Veliki švicarski planšarski psi
V A B I L O

SLOVENSKI KLUB ZA VELIKE PASME IN MOLOSE
SEKCIJA ZA ŠVICARSKE PASME



Sekcija za švicarske pasme vabi na SREČANJE v nedeljo, 27.05.2007, po mednarodni razstavi psov vseh pasem v Portorožu (CACIB Portorož).

ZAČETEK: ob 14. uri.

KJE?
Na Pomjanu (pri Kopru), ki je od razstavnega prostora oddaljen cca. 20 min. vožnje, v gostilni Istrska klet, kjer strežejo avtohtono istrsko hrano.
Gostilna ima veliko dvorišče, v senci starih topolov, ki bodo poskrbeli, da psom ne bo vroče ter ograjeno igrišče.

KDO?
Vabljeni vsi člani sekcije in kluba, lastniki švicarskih pasem, ljubitelji švicarskih pasem in ostalih psov, bodoči lastniki… Skratka vsi, ki ste željni zabave in druženja z ostalimi ljubitelji psov.

Poskrbljeno bo tudi za popestritev popoldneva (vrsta »popestritve« je odvisna od števila udeležencev).

Kotizacija na osebo je 12,00 €.

Srečanje bo izpeljano ob prijavi min. 15-ih oseb, prijave z vplačili sprejemamo do 23.05.2007 na e-mail  [email protected] .
Kotizacijo je potrebno plačati ob prijavi in sicer na TRR 03100-1000034016 s pripisom srečanje sekcije. Ob prijavi boste prejeli potrditev prijave, možne menuje in zemljevid z opisom poti.


Prisrčno vabljeni,

Katja Butina, sekcija za švicarske pasme


Za vse informacije:
Katja:   041/259-668, [email protected]
Nastja:  040/250-300   



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Naju žal ne bo, ker smo tisti vikend že zasedeni. :-[

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Druga tekma RO je za nami... Nuba je ponovno osvojila 3. mesto :D, je pa bila konkurenca po mojem mnenju nekoliko močnejša (pa tudi kriterij sojenja strožji) in psi bolje pripravljeni kot prejšnjič :). Naslednji dve tekmi bova morali na žalost izpustiti zaradi drugih obveznosti, tako da nas junija čaka le še izpit RO2, tekme pa potem spet sledijo jeseni 8).

Lep pozdravček vsem Neca & Nuba




Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Huh imam bolj samogovore na temle forumu... :-[ Ne vem zakaj se noben drug lastnik švicarja ne javi v tole našo temo... No ena današnja slikica za pokušino :P


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Apollo...tole je pa odlična fotka!  :o Kakšne barve.... Uau  :o Res... Najbolj mi je všeč konstrast med pšenico in oblaki, ki so raznih odtenkov modre,bele. Fuuul dobra fotka (ne morem nehat hvalit  :-[ ). Samo kmet, ki ima tole pšenico bo pa najbrž tut hud ;)


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Apollo...tole je pa odlična fotka!  :o Kakšne barve.... Uau  :o Res... Najbolj mi je všeč konstrast med pšenico in oblaki, ki so raznih odtenkov modre,bele. Fuuul dobra fotka (ne morem nehat hvalit  :-[ ). Samo kmet, ki ima tole pšenico bo pa najbrž tut hud ;)

Se podpišem pod Scythe, bi bila za na koledar :P

Lp nina