Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514446

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Neca in Nuba čestitam, bili sta super  :o
Lp Urša, Tim in Zoya



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hvala vsem za čestitke ;)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Cestitke tudi od mene in moje svicarske bande!! Super!! :o :P

Zdaj je se mene prijela volja, da spet poprimemo za ta raili...sej ne bomo tako uspesni kot vidve, ampak en svicar vec na tekmovanjih pa bo. ;)
Kaj pa Tim? :)

Lp

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hvala tudi tebi Balu! Tukaj je se posnetek... :P Huh sem bla zadirčna pri ukazih ::). Na tekmi sploh nisem mela takega občutka :-[.

http://www.youtube.com/watch?v=N26n1nJSW0I

Drugace pa super Balu, da bosta ponovno poprijela za RO :o. Sodeluje ze ogromno psov in Rally koncno dobiva prave razseznosti... 8). Ursa pride tudi Tim? To bi bilo pa res super! Trije švicarji :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Zdaj je se mene prijela volja, da spet poprimemo za ta raili...sej ne bomo tako uspesni kot vidve, ampak en svicar vec na tekmovanjih pa bo. ;)
Končno :o :o


tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Oj, kam, če pride tudi Tim?  ;) Drugač sem pa jst tudi razmišljala o RO in mislim, da bom spomladi tudi jaz prišla na tečaj. No bomo videli, če bo Timu všeč?  :o
lp Urša



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ja na RO sem mislila... :P Super!!! :o Upam, da se kaj vidimo :)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Ja na kakšen sprehod bi lahko šli.  ::) Jaz bom šla na RO verjetno na Krim.  :o
lp Urša



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Ma veste kaj, jaz RO nisem nikoli odpisala! Ampak to, da je bil ze trikrat na dneve razstav nas je malo ustavilo in mene malo razp..... Pri vseh vikendih v letu, je KZS super planirala. Ampak ne bi o tem. >:( Ja, sej vem "razstavne pse itak nic ne ucimo, ker pol v rongu ne morejo stati", kot me uci priznani koinolog. >:D

Jaz bom na RO hodila sigurno v KD LJ. Nekako mi je stil tega kd-ja bolj pri srcu. Ampak najprej morem izpit za to prekleto enko naredit...a ve kdo kdaj bodo izpiti v zimskem terminu? A spet samo na Krimu?

LP

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Aja, pa jaz sem vedno za sprehode! :o Klark se naceloma do samcev lepo obnasa, tamala svicarka bo pa cez par tednov tudi rabila vec socializacije s psi. ;)

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
O Balu šele sedaj  sem dojela, da res imaš še eno pesjanko mlado poleg Klarka :o :o. Če želiš se kdaj za kak sprehod zmeniva in jo mahnemo skupaj s Klarkom in tamalo kam :o  Kot vem, bodo tudi pri teh jesenskih izpitih potekali obenem še izpiti iz RO-ja v KD LJ.. Se danes pozanimam in ti javim kasneje, če bo potem res to v KD Lj., ker mi je bilo rečeno,da bodo izpiti tudi pri nas :D Mogoče, če do takrat še bolj izvežbam Asko (najbolj glede njenih prebliskov-uhajanj >:(, sej vaje zna ;)), greva dvojko delat takrat na teh izpitih. No danes na treningu se pogovorim z inštruktorico.

lp



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Jah, tamal jo se 6 mesecev ne bo mogla "mahnit kam". Saj se zavedam, da je molos in tudi ne odstopam od pravila, ki mi ga je nekoc napisal nekdo: mladici 20 min sprehoda + min stevila mesecev. Tako da bodo nasi sprehodi se dosti casa kratki. Seveda se moremo pa sploh drugic pocepit in se navadit na ovratnico in povodec. Sploh pa prvo leto ne bo hodila okoli s Klarkom, saj rabi samostojno socializacijo, brez gospoda ki bi jo varoval.
Tako da s Klarkom greva z vesejem na sprehod. Tamala pa bo lih do travnika pred biologijo pricepetala in nazaj. ;)
No, ce bodo izpiti na KD Lj bom zelo vesela. :o

lp

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
No, ce bodo izpiti na KD Lj bom zelo vesela. :o
Bodo izpiti, samo žal samo iz RO-1 :-\ Bova pa z Asko v Krim šle dvojko delat, če njena uhajanja bodo že bolj korigirana ;) ;D Vaj povečini vse že zna :o

lp


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Danes smo šli na potep... 30 nog :o. Ker si je Urša zadnjič zaželela preizkusiti svoja pesjančka, kako se obnašata v družbi konja 8). Dopoldne je še bolj slabo kazalo, pripravljalo se je na dež... Na koncu pa je tupatam celo posijalo sonce ::). Pesjani so uživali, mi pa tudi :P! Ugotovili smo, da se pesjani prav nič ne bojijo konja in da bo Urša potrebovala socializacijo >:D.





Švicarska banda ;) Nuba in Tim 8)



Tudi kopali smo se vmes :P...


Lep pozdravček :D!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Oj, Neca, noro dobre slike  :o , si jih že celo dopoldne ogledujem, mi smo zelo uživali  :o  :o  in upam, da bomo to še ponovili.
Ko smo prišli domov sta samo padla in zaspala, Zoya je celo spala na hrbtu in mahala z nogicami in se smejala, zgleda , da je sanjala kako je uživala. Uglavnem še enkrat blo je krasno,
lp Urša, Tim in Zoya  ::)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ja upam, da bomo vse skupaj še kdaj ponovili... :) Res je blo super ;) :P!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
ahoj!  ;D
nekaj časa me ni gor in se na polno dogaja.
tim,zoya doborodošla med nami, vidim, da ste imali z apollo super sprehod
balu čestitke za novo psičko
apolllo bravo tebi in Nubi za zmago in pričakovani naraščaj

Ker so bile pretekli teden počitnice je bilo malo več časa in sem uploadala video kako šanti prinaša žogico:
http://www.youtube.com/watch?v=eXgsbO7MA2o

kmalu pa bo uploadan tudi foto album

Lp in veliko veselja z vašimi švickoti   :)  5ra



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nuba ima novo spletno stran :o

http://nuba.sloweb.net/

Drugače pa se je že precej zredila (še dobrih 10 dni je do poroda ;)) in vsi že nestrpno čakamo na male kepice :)!

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Oj, Neca upam, da bodo mladički močni, zdravi in tako čudoviti kot Nuba.  :o
Lp Urša, Tim in Zoya



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Neca čudovita spletna stran :)   Vse pohvale z moje strani!!!


LP
Helena


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hvala :)! Jaz pa imam danes najbollljjjjjjjjj veselo novico :o.
Imamo mladičke... :o :P :o Več v temi o leglih :)!

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Še v tole temo dve slikici :P!

Radi se imamo! (samička in 2 samčka) :)


Psička 1



Lp :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Če slučajno koga zanima:

Na mojem-albumu lahko (končno) najdete fotke iz CAC Trbovlje 07, Srečanja švicarskih pasem in Agility tekme na KD Ljubljana 1.9.07...

Še link: hello-swissy.moj-album.com

Lp, 5ra



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Super Petra... Sem šele zdajle videla tale post :-[ pa bom takoj pogledala...
Mi pa smo si danes spet privoščili en krasen potep z Atosom in Bestom! In uživali 100 na uro...kot vedno :o!


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Danes smo se udeležili razstave v Celju. Mladiček iz našega legla je v razredu mladičev dobil oceno zelo perspektivno 1 in nato v defileju pobral še BIS puppy! Bravo Valur Karantanski!!! Pokazal je odlično gibanje in 1A karakter! BRAVO!!! :o :o :o



Seveda se je izkazala tudi mamica. Prejela je CAC in CACIB ter zaključila slovenski in mednarodni šampionat! To Nuba... :)

Čestitke Romanticarki za BOB ;).

Tole pa je Vran Karantanski. Tudi on čudovito izgleda... :)



Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Kaj naj rečem.....še enkrat bravo Nuba, bravo Valur Karantanski :D

Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Čestitke Valur Karantanski!!!  :o Čestitke Nuba!  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


1x2xx3xxx

  • Gost
lp
sm bolj med novimi na forumu. nisem lastnica všpp in v tem trenutku se tudi ne odločam za nakup psa ampak mi je zelo vsec ta pasma.zanima me koliko so stari vaši kužati in koliko gibanja potrebujejo pri tej starosti?
še nekaj, velikokrat sem zaznala,da moraš biti pri tej pasmi zelo dosleden.zanima me če je to pri tej pasmi res tako zakomplicirano? ali ga je težko šolati?lahko opišete naprimer koliko časa potrebujete, da ga naučite nekega trikca oz. vaje? zanima me ce imajo radi morje,vodo? zelim si tudi ce bi lahko vsak napisal koliko meri njegov kuža in koliko kilc ima? imajo kaksne posebne težave z zdravjem,alergije..... karkoli.
hvala in upam da vas nisem prevec "zamorila" z mojimi vprasanji
hovhov

urška