Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 517099

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
O Gibb hvala :-*! Super zbirka rezultatov. Komaj čakam slikice :o. Na žalost iz ringa nimava nobenih (ko sva videli tebe s fotoaparatom, sva se malo polenili za slikanje in sva raje opazovali pse 8)). Je šlo sojenje tako hitro, da si si še tako komaj lahko kaj pogledal... :-[ Upam, da bodo slikice čim prej, ker sem res firbčna :P. Pa še enkrat-hvala ti :-*.

PS: Od Nube slikica pri rezultatih se noče povečat ko klikneš nanjo :-[...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Gibb

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Sorry, evo sada hoće ;)

Slike pošaljem čim prije stignem.


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Hojla, mi smo nazaj iz razstav na Ceskem in Nemciji. Spet smo se imeli lepo, tekmovali v ringih z vecjim stevilom svicarjev, videli stare prijatelje, prevsem pa uzivali nic kaj tople ampak prelepe jesenske dni. Prilagam nekaj fotk za lustrek.

Leia pozira.


Klarkec nagajivcek!


Jesen na Ceskem.


Oba psa sta bila na razstavah odlicno ocenjena, Klarkec pa se BOB v Nemciji. ;)

Pozdravcek od vseh nas.  8)

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Matejka! Hvala za rezultate!
Pa uno sliikico od Leie iz ringa....mi prosim lahko posljes? :-[ Mi je full vsec tako na uc. Hvalaaaaa. :P

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Balu full luštne slikice :)! V telih jesenskih barvah švicarji čudovito izgledajo 8).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Ah, ko bi le bil fotkic kaj boljsi....smrk.... :-\

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Lepa Leia :)

battito animale


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Leia je lepa in pridna. ;) Je prejsnji teden zacela z IPO treningi. Predvsem pa je nas mali kazinar in najglasnejsi bevskac. ::) A rabis nekoga da spet malo Grina ofuca? Leia se takoj javi!

Lp

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Gibb

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Balu čestitam! Uvijek super rezultati! ;D

P.S. Naravno pošaljem slike. Ne znam da li ću stići ovaj tjedan, malo sam u gužvi sa ispitima, ali definitivno do drugog tjedna i ti i Apollo ćete dobiti slike na mail. ;)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Apollo kako se drži Nuba? Je že ultrazvok mimo?  :o



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nuba je super... Sem bolj firbčne sorte, tako da sva včeraj s kolegom že naredila en UZ :D, ampak ker ni bila ravno primerna sonda (za krave :-[) sva bolj malo videla ::). Mislim pa, da sva oba videla dovolj. Bi skoraj 100% rekla da je breja, uradno pa povem  ko naredimo en orenk UZ enkrat v teh dneh... Je pa požrešna za tri in ves čas čuva kuhnjo ter čaka, kaj ji bo priletelo v gobec :P...


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
A kar za krave LOL  :D Upam da ne rektalne sonde  :P



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Včeraj sem obiskala prijateljico, ki ima leglo Švicarjev, tale mi je pravi cukerček:


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Res luštkan malček :-*!

Mi pa smo danes naredili UZ in sedaj lahko tudi uradno povem, da je Nuba breja :o! Videli smo vsaj 7 zarodkov 8) (pa še kerga več :P, ampak ker se od 7 naprej ne da točno napovedat in preštet, se pustimo presenetit ;)). Sedaj pa samo držimo pesti, da bo šlo tudi na porodu, tam proti koncu novembra, vse tako kot je treba :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Jst sem pa priča  :P
Glih so me na vajah poslali na UZ in glej Nubo pred vrati :o Je pa bla gospodična pohvalno pridna (razen ko je hotla še ona na monitor pogledat  ::))

Apollo jst bi rezerviral tatretjega z desne.. Bi šlo?  :P



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Hojla!

Tudi mi cestitamo bodoci mamici!  :o Midva s Klarkom sva se pomenila in staviva nove ovratnice za tamale na stevilko 13! Cisto resno Neca, ce ne zadanem -to dobis. A si se kdo upa stave dajat?  :P

Drugace ( pa ceprav me imate sigurno polhen kufer) pa morem razglasit zadnje razstavne rezultate...ker so neki neponovljivega. Ceprav me bodo verjento razumeli zgolj hardcore razstavljalci... :-[
Ta vikend smo bili v Dortmundu na eni najbolj prestiznih razstav v Nemciji...marsikateri nemec bi rekel, da je to njihov "Crufts". Bilo je prijavljenih 40 svicarjev. In Klarkec je bil?

18.10.2008, Dortmund Bundessieger (Germania)
Klark: 1° Ecc, CAC VDH, CAC SSV, Cacib- Bundessieger, BOB

19.10.2008, National Dortmund (Germania)
Klark: 1° Ecc, CAC VDH, BOB

Jap, prvi in edini! Tako je postal se sampion Nemcije VDH in Nemcije SSV (klub) in neponovljivo VDH Europasieger in Bundessieger za leto 2008. V prevodu zmagal je dve najpomembnejsi razstavi v Nemciji- obe v enem letu. Prijatelj je na nemski forum o svicarjih napisal da je "Klark v tem trenutku nepremagljiv". Ok, to je pretiravanje, ampak uspeh dobro dene. 8 X zaporedoma BOB na nemskih razstavah- vedno vec kot 12 svicarjev prijavljenih. :o 8)

Se ena nedeljska slikica izpod prst gospoda Gustava Casteelsa.


Pozdravcki od vseh nas

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Klarkec, the one and only!  8) 8) 8)

Prepričana sem, da je tako uspešen predvsem zato, ker zanj vedno navija še en unikat, Črna Smrt  :P ;). Viški levi sekajo! Čestitke Klarku in Živi za izredne uspehe in še na mnoge  ;D.

Pa čestitke tudi Neci in Nubi za bodoče trikolorje, veselo in zadovoljno brejost vama želim  :).



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Hm, mogoce je treba obrazlozit te "Viske leve", ceprav se nekateri spreminjano v orlovske, drugi pa so v originalu bolj martuljski...no kakorkoli. Vsi ti levi (po horoskopu) zivijo na Vicu (predel nase preljube prestolnice) in so Klark in Sambo, pa ce stejete se dvotacnike/dvonogohodce morda se jaz pasem zraven.  :D Torej "Viski levi" rulllezz.

Ajoj, kam pa Leio vtaknemo?  ???

Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Bušca, ste jo izločili.... c... c... c...  :P

Sicer pa  B R A V O ! ! !   :o

 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Glede na to, da imam zelo rada jezike in njihove specifike (razen latinščine  ::) ) in mi je slovenščina zelo pri srcu, ni strahu, da ne bi uporabila dvojine, kjer bi to bilo potrebno. V levjo klapo je tako Leia polnopravno sprejeta  8), notri spada tudi dvonožna Živa, kapodibanda je pa častni član, še ena od grupe 'ognjenih', yours truly  :P.

Brez srkbi torej, da Leie ne bi sprejeli v levjo klapo, konec koncev je po enem letu le postala 'naša', saj jo imamo čisto radi, kljub slini, dlaki in največji pomanjkljivosti, ki jo ima lahko pes - temu, da je psica  :P :P :P >:D >:D >:D .



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hojla!

Tudi mi cestitamo bodoci mamici!  :o Midva s Klarkom sva se pomenila in staviva nove ovratnice za tamale na stevilko 13! Cisto resno Neca, ce ne zadanem -to dobis. A si se kdo upa stave dajat?  :P

Madona Živa ti pa nisi resna :-X. A ti sploh veš kolk je 13 mladičev :-[? To je pa res malo preveč 8). A zdej ti morem ponudit eno nagrado če zadaneš a ne. Hmmmm... Ker ravno obe rade jeva :o - če zadaneš greva v kitajsko na večerjo :P (tukaj bova vsaj znale prebrat na meniju kaj naročava, da ne bova obe spet rabili zraven 2L vode, kot v Budimpešti >:D).
Jaz stavim na 10 :). Sej to je tud velik, ampak glede na komentarje ob UZ si na manj ne upam stavit... ::)

Ja Klarku pa še tukaj enkrat ČESTITKE (čeprav sem ga imela čast že v živo prečohat in mu čestitat :-*).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Oo, čestitke! Sploh nisem vedela, da ste jo parili :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Čestitke šampionu  :D

hmm stavim vrečo ušes na 11 mladičev, 7 fantov pa 4 punce  8)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hvala za čestitke k leglu :)! Hmmm Mr Globus tale tvoja razdelitev mi pa ni všeč :D. Sem za več punc :P >:D. Če zadaneš s tole tvojo cifro dobiš v popotnico dodatno vrečo ušes pa še kaj 8) ::).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Neca čestitke za uspešno paritev :P Da bi bili vsi zdravi....

Seveda pa čestitke tudi šampionu Klarku ;D


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Neca, čestitke! :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nina in Helena, hvala tudi vama za čestitke :-*!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Neca cestitke! :o

Upam, da bo slo vse v redu in da boste imeli cimvec zdravih kepic.

Recem pa da jih bo 11 ;)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hvala tudi tebi ;)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Neca se Nubi že kaj pozna?  :o