Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 516719

Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Ja Aaron so dolocena pravila glede obarvanosti. Ampak od sodnika do sodnika je odvisno kaksen pomen da pravilni/nepravilni obarvanosti. ;)

Citiraj
VIII.Dlaka:

a)Opis: Bogata, srednje dolžine z gosto podlanko. Podlanka naj bo črna ali čimbolj temno siva.
Dovoljena je krajša dlaka ob prisotnosti podlanke.
b)Barva: Trobarvna. Glavna barva je črna s simetričnimi rdeče-rjavimi (čreslovinastimi) oznakami ter snažnimi belimi oznakami.
Rdeče-rjave oznake se nahajajo med črno barvo in belimi oznakami na licih, nad očmi, na obeh straneh predprsja in na vseh nogah. Obvezno morejo biti prisotne še na notranji strani uhljev in na spodnji strani repa.
Bele oznake so prisotne na glavi (čelna lisa in gobec), na šapah in na konici repa. Neprekinjeno tečejo od grla do prsi.
Med čelno liso in rdeče-rjavima oznakama nad očmi mora ostati pas črne barve.
Zaplata bele barve na vratu ali bel ovratnik sta dovoljena.

Citiraj
e)Napačne oznake:
- odsotnost belih oznak na glavi, preširoka čelna lisa
- bele oznake na gobcu, ki segajo čez kotičke ust
- bele oznake na šapah,ki segajo preko zapestja ali skočnega sklepa
- vidno asimetrične oznake

Iz mojega prevoda standarda FCI za naso pasmo.
Prevelike kolicine beline naceloma vezejo nase se druge napake- svetlo obarvane oci, depigmentacijo ustnic...le sestevek vseh teh dodatnih napak naceloma vodi do slabe ocene psa v ringu. Te napake je namrec kar tezko spravit ven iz vzreje...

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Aha super!Načeloma me ne skrbi, beline ma mal več sam po glavi(glede lise na čelu-kaj je za njih preširoko?):)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Saj ti je Živa napisala.. :P. Med belino na čelu in rdeče-rjavima oznakama nad očmi mora ostati pas črne barve... Je pa tako- barve tudi niso na prvem mestu. Če je pes drugače konstitucijsko in karakterno res ok, se tudi pri barvah kake malenkosti tolerirajo. Sigurno pa bodo v primeru, da sta v ringu dva psa približno enake kvalitete, odločale tudi barve... 8)

Za Hrušico prijavit si že prepozen. Načeloma se na razstave lahko prijaviš najkasneje nekje do meseca pred razstavo (kak teden gor ali dol).  Lahko pa prideta gledat skupaj s psom. Rabiš le knjižico o cepljenju s sabo... :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Pridemo v Hrušico! Kdaj pa se celotna zadeva začne?nič ne piše tam zraven..
lep dan,A



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odlično ;). Ne pozabite na EU knjižico za psa, ker vas drugače ne bodo spustili notri. Ocenjevanje se začne ob 10 h in bodite kar točni (če nas hočete videt), ker švicarji bodo že drugi po vrsti :). Jaz samo upam, da ne bo dežja. Bomo pa v ringu 6.

Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Neca, Neca, spet širiš napačne informacije :) :P Ocenjevanje se začne ob pol desetih.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Neca a prideš z obema?  :o



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Če lohk kr jaz odgovorim namest Nece pa upam, da mi ne zameri preveč  :P, pride z obema, na potrdilu o prijavi pa piše, da je ocenjevanje od desetih naprej. Pa če upoštevamo še akademskih 15 min, lahko rečemo, da se bo vse skup začel ob 10:30.

Hrušca bo tokrat švicarska  8)

Aaron ti kar pridi med deveto in deseto pa bo vse ok.

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Neca a prideš z obema?  :o
Jap z obema 8). Nuba pride za podporo pa da pokaže malemu žmurcu Divi kako se more obnašat v ringu :D. Hihihihi >:D.

Neca, Neca, spet širiš napačne informacije :) :P Ocenjevanje se začne ob pol desetih.
Ne pa ne :P. Sem pogledala na potrditev prijave in ocenjevanje se začne ob 10h (tokrat ti širiš dezinformacije :P ;)). Enako piše tudi tu http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1413 in mislim, da organizator pa že ve kdaj  se začne >:D.


PS: Ups Matej sva pisala skoraj istočasno... ::)


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Ja pa res  :)

Pa dejmo še mal gemblat: Kdo od treh favoritov bo tokrat pobral BOB, bo to mama Nuba, ata Klark ali pa morda teta Leia

Stave pobiramo do 30.5. do 24:00

Kdor zmaga, da itak za pijačo BOB= -20 EUR  ;)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ah Matej ne gemblaj ti preveč... :P Da te ne bo zaneslo in bo prišel skriti favorit 8). Hahahaha >:D.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Ah Matej ne gemblaj ti preveč... :P Da te ne bo zaneslo in bo prišel skriti favorit 8). Hahahaha >:D.

Diva >:D



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Haha, podpišem tudi jaz!



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ah Diva še ni v konkurenci ::). Se še med pižmohti rastavlja... :P. Glede na to kak je razvlečena trenutno pa tudi nič kaj perspektivno ne deluje :-X. Hihihihi ;). Pridejo pa Hart pa Val pa Tim pa še kater za kogar ne vemo...:D Ker so mi pa zaupni viri povedali, da ta sodnica ne mara komadnih psic, Nuba verjetno odpade iz konkurence :-[.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
pri tej sodnici bi itak Klark zmagal (če se razstavlja).  :P



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Na zalost se Klark razstavlja  >:D...ampak za mal podzgat sceno. Tako Leia kot Klark sta v Grazu pri njej premagala vso konkurenco- Leia iz klase vmesnih.
No, jaz se veselim boja in zgleda da ste nekateri ze fajn ogreti. Bela rokavicka odvrzena iz moje strani...naj zmaga najboljsi. 8)

Jaz stavim na Klarka...Aika B pa pomoje na Leio.  8)

Lep vecer se naprej
Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Aja, pozabljam najpomembnejso novicko...
Klarkec je tata v Italiji!!!
Skotilo se je 7 mladickov: 4 samicke in 3 samcki.
Mama je Fara v.d. Schwarzenherd.

Uiiiii! "Moja Bertica" se je skotila...

Lp Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Jaz stavim na Klarka...Aika B pa pomoje na Leio.  8)
Itak da stavim na Leio saj držim drugi konec njenega razstavnega povodca  :P.

pri tej sodnici bi itak Klark zmagal (če se razstavlja).  :P
Kdo je pa dog4ever? Očitno se spozna na švicarsko sceno in napoveduje prihodnost ;)

Čestitke Klarkecu za malčke in komaj čakam da vidim Bertho.

Lp in se vidimo v nedeljo v ringu. Naj zmaga "najboljši".

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Opa, lepe novičke Živa, da bo le vse v redu!

Moj glas pa gre Nubi  :)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jupiii, jupiii, jupiiii nova konkurenca prihaja v ringe :). Hihihi Bertica je končno na svetu :D:-* Fari in Klarku! Upam, da bo na slovenska tla stopil še kak samček iz tega legla... 8)
Se vidimo v nedeljo. Bandidosi so že v hladilniku... :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Oo, Berta  :o Cestitke!  :-*

Se vidimo v nedeljo. Bandidosi so že v hladilniku... :o
Pri meni bo pa jutri nekaj sladkega...mmmm  8) Se vidimo!



Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Čestitke Klarkcu za nov naraščaj ;)

Živa, a dobiš novega člana družine iz te kombinacije? ( se oproščam za nevednost, ampak tega nisem nikjer zasledila :-[ )


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Čestitke Klarku :)

Moj glas pa gre Nubi  ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Hm, sicer ne vem, ce je to pametno na forumu omenit ampak...ne ne dobim "novega clana" v svoj dom. Bi ji rada nasla domek v solastnistvu... Ima pa ze izbrano ime, ker imam ta plan v glavi ze eno leto.  ;) Tako da sem vesela, da so se skotile 4 samicke in bom imela tudi kaj izbire.

Tata Klark (L) in mama Fara (D)


Mama Fara par dni pred kotitvijo.


Kotimo se...


Malo fotk da popestrim temo...ko dobim kaj novih jih bom prilepila. :P

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Aja, potem pa ti želim, da najdeš primernega so/lastnika ;) Pa vseeno čestitke :)


blaze

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
  • Tesa
oo Vidim, da bo v Hrušici kar veliko švicarjet, tudi mi pridemo mal pogledat.


Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Hojla!

Že nekaj časa spremljam tale forum, sedaj pa sem se odločila, da se še prijavim in vam predstavim svojega pesjana Diora. On prihaja iz psarne Von Augusta Raurica (živjo Nastja in Aaron :)) in bo 13.6. dopolnil 11 mesecev. Je en pravi sonček, ki nas nasmeji čisto vsak dan.

Pa še nekaj me zanima..ima kdo izmed vas izkušnje z gentle leader-jem? Pa kje bi se ga dalo dobit?

Lp,
Nika



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
nekaj slikic naše beštje  :D





ugante čigava kost je to  :P



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Balu, čestitke!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P