Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514542

Gibb

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Čestitam!!!

Eto prve godine da mi nismo išli, i vi odete  :D


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Jaz pa gledam in gledam kje bom vidla Matejko...tssssss. :)) Sem bila sama gor in sem te hotela za kavo "ugrabit". Hihihihihi.

Mi smo sli v nedeljo se na IHA Klagenfurt. In Klarkec je spet raztural: dobil je svoj 55i BOB v karieri in BOG 4.mesto. Ta uvrstitev v grupi mi je zelo pri srcu, saj je bil sodnik gospod Miroslav Zidar. So se mi kar malo roke tresle v ringu, ceprav se je nasmehnil in Klarka lepo potrepljal po buci.  :D


Bi se pa rada oprostila lastnikom psicke Tese. Vem da smo se spoznali ze v Celju, ampak jaz si osebe res tezko zapomnem- sploh ko delam v ringu in vidim cez 70 razstavljalcev na dan. Vas morem  prav pohvalit! Teso ste tokrat izredno lepo predstavili in skupaj sta izredno lepo delali v ringu. Cestitke! Kar tako naprej.  :o

Lp Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


blaze

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
  • Tesa
Živa hvala za pohvale, drugače pa ni ka za zamerit saj je jasno si težko zapomnit osebe, sploh če jih vidiš tako veliko :). Kar se raztavljanja tiče lahko rečem, da smo bili tudi sami kr malo presenečeni nad samo prezentacijo, se pa vidi da smo malo trenirali. ;D
Zdej mamo pa tisti tapravi zagon za raztave. ;)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Tole pa moram pokazat  ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


blaze

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
  • Tesa

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Kje ste vsi-že na dopustih, da noben nič ne napiše... :) Mi smo uživali na Pokljuki in nastalo je precej lepih fotk :P.

Med rožicami...


Diva Karantanska - I would like to fly...


Nuba na pokljuškem barju

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Apollo če jih ti ne daš gor bom pa jst =P

Kal vadi za razstavo  :P:


z mamico  ;D:



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hihihi :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Ali kdo ve ze cca 3 mesečnega samčka Argiša v LJ?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Tale zadnji post berem pa mi ni nič jasno. Pomoje bi potrebovali dodatno obrazložitev.

lp



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mi smo se danes spet fotkali... :P


Nuba in Diva Karantanska


Diva Karantanska, 7 mesecev

Kako ste kaj ostali... Kaj novih slikic 8)?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Dve vcerajsnji od Vile  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Hojla!

Danes pa D-leglo psarne Von Augusta Raurica praznuje 1. rojstni dan!!!

VSE NAJBOLJŠE!

Pa še par slikic našega slavljenca! 8)

Taka majhna žaba je bil pri dveh mesecih:


Zdaj pa je že taka "zver" ;D:




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Vse najboljše D-jevčkom 8)! Nici vaš pesjanko pa zelo luštno izgleda... :) Upam, da ga bomo imeli priložnost videt v živo na kaki razstavi :P.

Lp Neca, Nuba in Diva ;)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
oOo helow!Se že dolg nismo slišal:)
Kot prvo Vse NAJ NAJ ostalim članom D legla!
Neca lepe slikce,Diva je čist suhica taprava gazelca prot Nubi:)
Nika na 2.slikci me Dior ful na Aarona spowne,se mormo en dan uskladit na travniku da se mal znorita:)
Ewo še par slikic od nas:)lepo se mejte!



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0

Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Apollo: Hvala! O ja, tudi razkazovala se bova :P. Verjetno prideva v Trbovlje.

Aaron: Ooo, lej jih kako trenirajo :D.

Pa še eno vprašanje imam. Ima kdo izmed vas izkušnje z Easy Walker-jem? Je boljše kot zatezna? Ker naš pesjan vse prerad preizkuša igrico pelji lastnika na sprehod! >:D



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
ahahaha poznamo to igrico:D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Apollo: Hvala! O ja, tudi razkazovala se bova :P. Verjetno prideva v Trbovlje.

Aaron: Ooo, lej jih kako trenirajo :D.

Pa še eno vprašanje imam. Ima kdo izmed vas izkušnje z Easy Walker-jem? Je boljše kot zatezna? Ker naš pesjan vse prerad preizkuša igrico pelji lastnika na sprehod! >:D

Jaz poznam odlično metodo.

Na sprehod vzmeš opasno torbico s priboljški in VSAKIČ KO PES POTEGNE se 1. Ustaviš in počakaš da je ohlapen povodec in nagradiš ali pa 2. zamenjaš smer, ko je ob tebi hitro nagradiš. Pomaga tudi če je pes malo zmatran, zlavfan, da pred sprehodom malo za žogo skače, se vlečeta. Kako hitro bo vlečenje prenehalo je pa malo odvisno od psa in kako dolgo je že navajen vleči in kako veselje vidi v tem in pa kako dober tajming imaš pri nagrajevanju.

Če je pesjan res močan-se mi zdi pa halti fajn-ga je pa treb postopno navadit nanj in ga pravilno uporabljat-logično.

Sprehod naj bo zanimiv, tekaj, menjaj smeri, pokaži "zanimivo" rožo imej s sabo igrače.

Pa glede njegove zatezne-zaradi dlake je boljša tista z dolgimi členi, kromirana pa bi mu še bolj pasala. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Čara, hvala za odgovor!
Tole metodo poznam, vendar pa pri našem pesjanu ne deluje. Na sprehodih ga sploh ne zanimajo priboljški oz. hitro izgubi zanimanje zanje. Njemu hrana ne pomeni ravno veliko in ne spada med pse, ki bi ubijali za hrano. V bistvu mu je hrana zanimiva le na domačem dvorišču in če je zares dobra na treningih. Nasploh delam bolj na igračo. Vendar pa ga tudi ta na sprehodih ne pritegne toliko, da bi si jo zaželel(mogoče 1x, 2x, večkrat pa ne). Jo imam pa na sprehodih vedno s sabo in jo uporabljam. :P
Naj še povem, da vlečenja nikoli nisem tolerirala in se mu pustila vleči. Sedaj večkrat poskuša vleči in ga je potrebno opozoriti, da preneha. In problem je v tem: povleče oz. stopi prehitro, ga opozorim, upočasni in zgodba se čez dva koraka ponovi.
Za halti sem že slišala in se v Krimu tudi pozanimala o njem in me ni prepričal. Njegova vretenca naj ostanejo v normalnem stanju :P.
V KD Krim so mi svetovali easy rider, vendar pa ne poznajo nikogar z molosom, ki bi ga uporabljal. Zato sem se obrnila na vas, če ima kdo kakšne izkušnje z njim oz. pozna koga, ki bi jih imel.

Še enkrat hvala! :)



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Hej! Tud jst sm pr Aaronu poskusla ta čas ko je začel vleči-se ustavim ga opozorim in ko je povodec ohlapen dam priboljšek..ampak enostavno njega vleče levo desno sem tja in tud ne neha vlečt..tko da prideš čist prešvican domov :-[ včasih je blo clo tko da sem s celo težo počepnla nazaj da se je ustavu..kot da bi se namerno hotu davit:) tko da tud iščem uspešno metodo za umirjeno hojo ob meni..še kdo kašen nasvet??
lep večer še naprej!



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13

Za halti sem že slišala in se v Krimu tudi pozanimala o njem in me ni prepričal. Njegova vretenca naj ostanejo v normalnem stanju :P.

no, no, halti ni noben bav bav in hrbtenica ter vretenca z njim ne bodo prav nič poškodovane ::)
meni sicer ni všeč (ker pes brez haltija še vedno vleče in pes dejansko ni naučen, da ne sme vlečt, le halti mu tega ne omogoča), ampak je pa na splošno super, ko ljudje psa ne morejo zadržati.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Poškodbe pri haltiju so, če je povodec pripet samo na halti in ne hrkati na oprsnico ali ovratnico. Potrbno je pravilno voditi.
Nici-kaj pa tvoj glas ooo bravo, priden, tukaj, grema, tek. Pes je mlad in ima ogromno energije. Če kasirata oba najbrž ne vleče?

Pri eni sprehod zgleda tako da najprej malo po dvorišču igranja, potem pa na flexi in tečem, pa menjavam smeri, pa skačem, hvalim, z zanimivim glasom. Sprehod mora biti zanimiv. Pa DOSLEDNOST. ;) Brez te se nikamor ne pride. Najdi nekaj kar psu predstavlja nagrado in to uporablaj. Kratek povodec imam samo po mestu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Dior ne vleče na vso silo(razen če srečava psa ::)) ampak na rahlo povleče tako da mi ga ni težko zadržati oz. prehiteva (na kratkem povodcu).
Če imava pa kaj počiščeno so pa moji odzivi na njegova dejanja, pri tem nikoli ne skoparim. Doslednost je "prisotna" saj sem oz. smo že pred nakupom vedeli v kaj se podajamo.
Lahko rečem, da so mi osnove jasne.
Med tekom ne vleče. Sva s tekanjem začela pred kratkim, zato še ni neke hude minutaže. Počasi bom stopnjevala.
Tvoj predlog glede uporabe flexija mi je všeč, edino to me strašansko moti pri njem, da če pes hodi 5m stran od mene in srečava psa, bom po vsej verjetnosti zletela po tleh.

Smo zašli v čisto druge vode. Torej, pozna kdo easy rider?

(Glede haltija pa: Stavek ni bil mišljen dobesedno. Res je, ne znam ga uporabljati, vendar pa to ni problem. Dior (in verjetno čisto vsak pes) zelo dobro razlkikuje med različnimi situacijami, položaji, kraji in seveda s pravili, ki tam veljajo. Celo življenje ga pa ne mislim sprehajati na haltiju. )



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13

(Glede haltija pa: Stavek ni bil mišljen dobesedno. Res je, ne znam ga uporabljati, vendar pa to ni problem. Dior (in verjetno čisto vsak pes) zelo dobro razlkikuje med različnimi situacijami, položaji, kraji in seveda s pravili, ki tam veljajo. Celo življenje ga pa ne mislim sprehajati na haltiju. )

saj zato pa meni halti ni všeč  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Saj ga ni potrebno. Halti je pripomoček do takrat pa vadiš, vadiš, vadiš, da prideš do točke, ko halti ni več potreben in je dovolj komanda, enako tretiram easy walk, lup... Itak je pes mlad in poln energije, z leti bo odrasel-do takrat pa vztrajajta pri nevlečenju. Pri psih pa-čim več med njih in vadit, nagrada pa igra, vohanje s psi, karkoli. Mene skoraj po zraku odvleče-ampak napredujemo-brez haltija, easy walka, lupa...samo moja fizična moč-da se vkopam in nagrajevanje v pravem trenutko s tapravo nagrado.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Nici jaz mam drug predlog...psa nauci ukaz "Vleci" in ukaz "Zraven" (ki ni solski poleg). In nagrajujes oba ukaza, dosledno. :)) Najlazje je onemogocit neko nezazeljeno vedenje, ce ga das pod ukaz. ;) Meni je resilo 50% problema. In bi vam moglo omogocit da greste mimo psa. Drugih 50% pa po principu, ce vlece se ustavim- kar je uporabno ce zgolj vlece na povodcu. In vztrajnost...

Koncno bom prilepila nekaj fotk iz zadnjega legla od Klarka. Ena od psick prihaja tudi v Slovenijo k cisto posebni druzini. :) Ime ji je Berta Superstar.

Njam, njam...


Cohanjeeeee



Bertica. 8)



Bratci in sestrice



Mi se ze veselimo novih dogodivscin in tezko pricakujemo zacetek augusta, ko Berta pride domov.  :o

Pa se ena fotka iz zadnji sprehodov:
Klark, Fear in Leia


Lp Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


1x2xx3xxx

  • Gost
Citiraj
k cisto posebni druzini.
  ;D :)

Mogoče se kdo od vas spomni mojih prvih postov v tej temi ::)  V tem času se je veliko spremenilo- zaljubila sem se v doge, a ker je čas prinesel svoje in s časom se je od nas poslovila tudi naša "pupa"- družinska mešanka, je postalo v naši družini prehudo in vsakdanjiki predolgočasni. Tako smo se odločili, da more k nam priti nov družinski član- za Berto smo se odločili bolj po naključju, ker mi je Živa omenila, da išče solastništvo. Švicar karakterno paše v našo družino, na zunaj nam je simpatičen..in BUM, Berta pride k nam :)
Živa je oseba, kateri res lahko zaupaš in vprašaš vse. Hvala :-*

Švicarji (ali kako se že kličete medseboj :P ) ,komaj čakam da spoznam vas, vaše švicarje. In če se kje srečamo se le predstavite! :)
Drugače pa še 18 dni in Berta bo doma :) Verjetno ni omembe vredno, da komaj čakamo!!

Uhh, te "predstavitve" mi pa res ne grejo dobro od rok ;D
Slikice pa je nalimala Živa.

lp,Urška





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Cestitke ;D

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Cestitke!!  :o ;D

Mimogrede, kdaj pa potem dogica?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album