Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 516791

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Čestitam!  ;D

Ime je pa svetovno!  :o :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Urška čestitke ;) !! :-* :-*

PS Komaj čakam da jo pridem premečkat.. ::) :P

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Urška čestitke še tukaj in čestitke tudi Živi ker je uspela najti super solastnike za malo Berto  ;D ;D :-* :-*



1x2xx3xxx

  • Gost
Hvala za čestitke! ;)  Ta ime je pa očitno res nekaj posebnega-vsem je všeč :)
Ovcka- moja dogica ostaja kot je bila v načrtu- še kakšni dve leti se bo treba načakat,ampak brez skrbi,se nisem prekvalificirala :P
Neža,veš da boš med prvimi pri meni! :)
"super solastnike"   ;D  Absolutno! :P



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Men je blo na začetku mal smešno ime, sedaj pa kar gre v uho - Bertolina  :D :D


1x2xx3xxx

  • Gost
Bertolina ja :P :D
Je bil v izboru tudi ime Ruba, pa se mi zdi da nas bi Neca po riti :P



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Cau!

Čez nekaj let imam namen kupiti švicarja... pa me neki zanima... iščem psa z dobrnim rodovnikom. Zanima me pa kje se sedaj gibljejo cene za švicarje... :) Da damo vsak mesec mal na stran :)

Sicer imam pa zdej bernija in mešanko... bernka je stara 7 let in vem da jih lahko dočaka še enkrat toliko, lahko pa manj... zato se odločam med naslednjimi psi... ker vem da izbor pasme in psa ne bo končan v nekaj dneh bi se rada že prej pozanimala. Opise pasem, ki so mi všeč sem že predelala po dolgem in počez :)



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Moji znanci so dali 1000€, pa tudi v par oglasih sem zasledila isto oz. podobno ceno.

LP



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
U madonca, 1 teden smo bili na morju pa ste se tako razpisali... :) 1x2xxx3xxx čestitke za malo Bertico. Tudi jaz komaj čakam, da pride v Slovenijo pa seveda da jo vidimo na kaki razstavi :o.

Cene kvalitetnih mladičev so šle tudi v Sloveniji večinoma preko 1000 evrov, bi rekla od 1200-1500 evrov, sploh če hočeš raztavno in vzrejno psico/psa (s tem mislim 1. oz. 2 izbiro). In včasih je potrebno imet tudi veze da sploh prideš zraven pri kakem kvalitetnem leglu, še posebej v tujini.

Glede vlečenja pri švicarjih. Jaz poznam eno zelo dobro metodo, ki pa je raje ne bom opisovala na forumu >:D, ker bi se zagotovo našel kak pametnjakovič... Švicarji so bili vzrejani za vleko, zato jim je vlečenje bolj ali manj v krvi in zato so glede tega tako posebni :P. Jasno in brezkompromisno morajo vedet, da nas nimajo na povodcu (kadar so pod komando-počasi, zraven, etc.) kaj vlečt ;)!!! Seveda so nagradice ob primerni hoji zraven obvezne. In pes hitro skapira, kaj se mu splača, moramo pa biti vztrajni in nikoli popuščat pri svojih odločitvah, kaj šele dovolit da nas pes na povodcu odšlepa tja kamor si je zamislil... :-[
Haltiji in podobne metode meni niso všeč, ker se mi zdijo neka potuha za lastnika in ker psa ne odvadijo vlečenja. Mogoče za začetek in za krajši čas, če lastnik dela na tem da bi to pripomoglo k zmanjšanju vlečenja kasneje na navadni ovratnici (ampak po mojih izkušnjah je potem tako, da na navadni ovratnici večina teh psov še vedno vleče), ampak meni se moja metoda bolj dopade... Tudi zatezne ovratnice ne maram. Hihihi. 60 kg pes te nima kaj vlečt (razen kadar to hočeš-npr. na rolerjih), če ne drugega je lahko to celo nevarno v določenih situacijah!

Neca lepe slikce,Diva je čist suhica taprava gazelca prot Nubi:)
Ja, ja se tudi jaz včasih sprašujem, če je morda kak ptičar prišel vmes >:D. Hahahahaha :o.

Lp Neca


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Neca, a mi zaupaš tole metodo "nevlečenja" na ZS ;D


1x2xx3xxx

  • Gost
Hvala Neca za čestitke :)
Seveda se bomo kazali po razstavah, saj sem tudi sama mahnjena na razstave. V Trbovlje prideva malo "pogledat", v Celju se bova pa verjetno že prvič razkazovali.  ;D

lp



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Urška čestitke za malo pupo!  :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Urška, čestitke tudi z moje strani za pesjanko! :o



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Neca, a mi zaupaš tole metodo "nevlečenja" na ZS ;D

Helena daj me pokliči kar na gsm, je preveč detajlov za napisat... Saj imaš številko ne?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Ojla!

Nici, a ima Dior rad ribe? Poznam veliko psov, ki jih obožujejo. Probaj s kakim novim priboljškom, ki ga imej s sabo izključno in samo na sprehodih. Če boš dosledna, bo sprehode začel povezovati s temi priboljški. Daj mu jih pa le takrat, ko je priden, ko srečata psa. V končni fazi ga bo potrebno tudi kdaj orng cuknit - ne vlečt ampak cuknit (žal!), če ne boš hotela vsakič letetli po zraku, ko bosta srečala psa, pa naj govorijo kar hočejo. Škoda je, ker potem zaradi malenkosti ne greš na sprehode sproščen in v njih ne uživaš.

LP



Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Ja urška,lejo jaz sem tudi med prvimi ,ki bodo obiskali tvojo bertico..a name si pa pozabla?:(
Drugače čestitam in komaj čakam da jo vidim:)



1x2xx3xxx

  • Gost
Seveda nisem pozabila.. ;)



dolcearca

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Tudi naša Tara se pride pokazat v Trbovlje, če bo že znala na vrvici hodit :-[...

Njeno slikco sem pa kar za prikaz naložila.... Drugače menda ne znam 8)

Tako da se vidimo!!!

Arcina spletna stran
http://www.swissyarca.com


Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Jutri prid epa Berta k Urški domov,komah čakam da vidim tole lepotičko:D



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
Danes dobijo Bertico?  :-*  Čestitke še tukaj! Upam, da mi bo Urška dovolila, da jo pridem pogledat&precartljat  :P  :D
Lp, Tjaša



1x2xx3xxx

  • Gost
Ja, res je. Berta je doma!! :o :) :)
Seveda lahko prideš na obisk, mi imamo radi obiske ;D
Pa da ne bo Nina preveč huda bom slike limala kar tu- KLIK
Drugače pa bo v roku nekaj dni obnovljena moja stran, kjer bodo redno dodane fotografije in novičke o življenju Berte. :)

lp,Urška



 



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Urška čestitam za malo Bertolino, full je kjut  :-*


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Čestitke :)! Veliko veselja z njo :-* :-* :-*!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Čestitke!  :o
Mali Bertici pa pošiljamo  :-* :-* :-* :-*



Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Jaz se  pa lahko pohvalim,da sem lepotičko Bertico včeraj vidla in počohala. To je eno tako nežno bitjece.Sploh nisem mogla verjet,pa ta pogled z tistimi ukicami,kao kaj pa ti hočeš od mene,daj pusti me pri miru:) :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
1x2xx3xxx, čestitke za malčico in veliko veselja z njo! :o


1x2xx3xxx

  • Gost

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Iii, midva z Jonom sva učeri spoznala tole pupiko :-*  :-* Čist je luštkana =)  :-*  Hehe, jaz sploh nisem mogla oči od nje odmaknit.  ;D
Hvala za lep sprejem =) Ko bosta na našem koncu pa kar pokliči =)
Lp, Tjaša&Jpn



1x2xx3xxx

  • Gost
Tjaša- enako, hvala za družbo tvojega norca. :P
Posnetke jh-ja bi ti poslala pa ne znam. Enkrat ko me dobiš na msnju ti jih pošljem.