Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 517215

Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Hvala čara, Balu, Lydia in Apollo za nasvete! :)

Kako je pa kaj vašim swissyjem všeč voda? Ker Dioro je mnenja, da si svojih "štumfkou" že ne bo zmočil >:D.



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Val zadnje čase vodo obožuje, sicer je notri zelo previden, kar pomeni, da mora imeti trdna tla pod nogami. Sam se pred kakim letom sicer ni upal v vodo, sem moral najprej jaz notri skočit, potem pa je le sledil. Ene parkrat je sicer tudi zaplaval, ampak bolj po nesreči  :), namreč na zeledenelem mini jezeru se mu je udrlo.

Enako je na morju v slani vodi, s tem, da mu je tudi slana voda očitno všeč za piti, goltal jo je z enakim veseljem kot sladko. Naslednjilč, ko bomo na morju, ga bom poskusil navduštiti še, da malo zaplava in če bo sreča še potapljati, da naredi tudi kaj koristnega npr. da ujame kako ribo, lačni ne smemo bit  >:D

lp

Matej



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Kal pa se ne more znebit "celinske krvi" in je do vode še vedno nezaupljiv.

Je pa viden napredek, in iz boječke ki ni upala prehodit 5centimetrskega potoka, je zrasla mrcina ki gre v morje dokler se tika tal  :o Drugo leto bomo probali z rešilnim jopičem - mogoče bomo pa le splavali  ::)



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Bi samo še dodal, da so tile naši švicarji očitno malček "pusiji" za določene situacije. Ko pa enkrat premagajo strah in neodločnost, ga premagajo za vedno. Jim je pa seveda take stvari tudi predstaviti na zabaven način in s spodbujanjem.

Sicer pa saj veste kaj pravijo: Previdnost je mati modrosti!  ;)

lp



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
good morning!
mene pa zanima a ste že dobil potrdila(oz številko psa in to..) glede CAC Trbovlje,ker mi smo se prjavl pa plačal use stroške že ulala nazaj pa še kr nč nismo dobil-mogoče ta teden?
Mal me trema daje..kako pa ker bomo prvič tekmoval in me zanima..pač pokliče tvojo številko, greš notr in se postaviš pol pa a sodnik kj reče naredite nevem 2 kroga al diagonalo a kako gre to? pa ko bo treba zobčke pokazat-lahko pes sedi in mu jaz sama odprem gobček pa pokažem?
sicer pa kakšne izkušnje ste meli vi na prvih tekmovanjih kej? mam občutek da bo Aaron skoz (če bo taprvi tekel) skoz nazaj gledou kdo mu za ritjo laufa:)
to bo še luštno:)hehe
lep dan vsem!A&A




matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Eh, nimaš se kej sekirat, Val je na prvi tekmi skoraj podrl ograjo, ki ločevala ringe, tekel je za en k.... Je pa bila sodnica dosti tolerantna, malo zaradi tega, ker sem ji rekel, da je to prva najina razstava pa tudi Val se je takrat rastavljal še v razredu mladih, kjer načeloma niso preveč strogi. Sodnik te seveda usmerja, običajno pretečeš nekaj krogov, potem ga postaviš, kjer se psa ogleda in pretipa (vključno z zobmi - boljš je, da stoji, saj se ga da navadit).

Mal adrenalina pa mora biti prisotnega, drugač je pa dolgčas  :).

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ja jaz sem že ene 14 dni nazaj dobila potrditev prijave za Trbovlje-na mail :). Poglej, če imate kaj na mailu, drugače pa raje malo pokliči, da ti še enkrat pošljejo oz. se pozanimaj če so šle navadne potrditve (po pošti) že ven. Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
ja prvič ko smo šli samo pogledat razstavo,je bil aaron kr pridn in je mirno spremljou dogajanje,,bomo vidl kako bo zdj ko bo enkrat notr:) no fino tekmujemo v razredu mladih in upam da ne bojo tolk strogi ker se bomo prvič razstavljal:) ja odvisn kako mu paše enkart v stoje pokaže zobe drugič se mu pa ne da in mu morm v sede odpirat gobček:)
hvala Matej!
neca: mislm da bom kr lepo poklicala pa prašala kaj je s tem:) thanku u!
kako ste drugače?kdo še kaj pride na razstavo?
lp,anita



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
podzdravljeni,

vauuu kako so lepi vsi po vrsti....sem malo pregledovala strani pa sem vas našla (končno) :)
tudi jaz imam švicarja, sedaj je star 7 mesecev.....Vidim, da imamo kar vsi malo zabave, ko gledamo naše kužke, ki se pripravljajo na vodo, tudi mi smo imeli težave, sedaj je pa že dvakrat plaval, smo skakali od veselja :)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Pozdravljena Švrk... Pripopaj nam še ti kakšno slikico, da vidimo tvojega pesjana :). Pa seveda ne bo odveč, če napišeš od kod prihaja in ga malo predstaviš-saj veš mi smo firbčni... :P

Mi pa komaj čakamo tale razstavni vikend :D. V soboto nas kar nekaj odhaja na Hrvaško, v nedeljo pa v Trbovlje, kjer bomo spet srečali nekaj novih švicarjev in njihovih lastnikov... 8) Se vidimo ;)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
uf, slikce mi povzročajo težave, sploh jih ne morem (znam) naložit gor :-[ >:(
Švkca smo pripeljali iz Škofje Loke, sedaj pa živiva na obrobju Ljubljane (Zalog).
hmmm malo predstavim: nagajiv, požeruh, radoveden, ko gre spat oz. se zbudi je pa najbolj nežen kuža na svetu  ;D
če pa vas še kaj zanima pa kr vprašite....bom se potrudla dodat še slikce, sam res mi ne gre in ne gre.....


veliko sreče na raztavah



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Živjo Švrk!

Mi smo pa v bisvu z istega konca kot vi! :o  Se sprehajate kaj po tistih travnikih blizu žel. proge?



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
OOOOOOO kako super :o ;D
joj midva se bolj okoli naše ulice sprhajava ali pa greva okoli mrzle doline in tko....z veseljem pa prideva tudi do tistega travnika, če sta za malo tekanja  ;D

drugače pa so za našo ulico čudoviti travniki za tekanje....ali pa pot proti špici (savi) je tudi lepo pa še senčka je večino časa....če sta za to se seveda lahko dobimo :o ;D

super, zmerjaj sem si želela videt od bližu še kakšnega drugega švicarju suuuuppppeeerrr



1x2xx3xxx

  • Gost
Se morava tudi midve malo oglasit.
11 tednov, najina prva šov vaja.

12 tednov (foto by Nina Bešter)

Danes imamo tri mesece in izgledamo tako. Že pridno vadimo za soboto ;)

Slikca je slaba, ampak če se slikaš sam in moraš v par sekundah postavit psa je tudi to super. ;D
Očitno bo naša tamala med "plavalci", je že med prvimi dnevi uživala v potočku.
Prideva pa tudi v Trbovlje, tako da vas bova malo pošpegali :)
Aaron, srečno ;)



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
No super, potem se pa lahko zmeniva za kakšen sprehod! :)
Me pa zanima, kdaj približno boste razstavljalci jutri prišli v Trbovlje in kdaj bomo približno na vrsti(glede na to, da nas ocenjuje čisto na koncu)?
Lp,
Nika



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jaz planiram prit šele okrog 12h :P. Danes smo bili v Samoborju in kljub slabemu vremenu (ja tudi pralo nas je vmes ko zmešano) smo doma s sanjskimi uspehi :o:

Nuba je zmagala v konkurenci švicarjev in pobrala CAC in BOB, na koncu pa še 3. mesto v BOG II.
Klark in Leia sta dosegla 3. mesto med pari.
Berta superstar je postala BIS puppy.

Lep izkupiček-zopet smo dokazali, da so naši švicarji v samem vrhu 8). Kljub groznemu vremenu, smo se imeli super. Hvala vsem za lep dan :-*! Se vidimo jutri...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nuba


Bertica


Klark in Leia


Diva, Nuba, Leia in Klark


BIS ring


Avtor vseh fotografij: Nina Bešter! Hvala Nina... :-*

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Hecno, sem popolnoma slucajno naletel na ta forum med iskanjem drugih informacij ampak zanimivo, kaksno zanimanje...

Ali kdo ve ze cca 3 mesečnega samčka Argiša v LJ?

Da se predstaviva, tole je on:





Razen prve slike so narejene ko je bil se mlajsi... Bo potrebno kmalu naškljocati nove.


Lp.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Klark je slučajno iz Velenja? En švicar Klark je bil najin sošolec spomladi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Čestitke Nici in Diorju za PRM!!!!!!!!! Bravo!!!



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Ooo hvala!!! :D Sem še zdaj čisto pod vtisom... :o



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nop tale Klark ni iz Velenja - je kar Ljubljančan (pa še malo Primorec vsake toliko časa :P).
Danes je bila spet ena lepa razstava. Krasno vreme in ne preveč vroče za pse. Samo sojenje se je malo zavleklo... ;)

rezultati:

samci - mladi
Donatello v. Augusta Raurica  pdb.
Dior v. Augusta Raurica odl. 1, PRM, junior BOB

odprti
Tobias -Toby odl.1, CAC, BOB
Tison - Ting odl.2, res. CAC (nisem 100% za tale rezultat)

psice - mladiči
Jantar - zelo perspektivna

mladi
Diva Karantanska - odl. 1, PRM
Raylai v. Augusta Raurica - odl. 2

odprti
Romanticarca - odl. 2, res. CAC
Sennenhund Rossi Hosta della Blenda - odl. 1, CAC

Čestitke vsem za osvojene rezultate 8). Mi smo super zadovoljni, da smo otvorili mladinski šampionat, sedaj pa novim zmagam naproti :P.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


1x2xx3xxx

  • Gost
Nici čestitke.
V Samoborju smo se pa imeli res lepo. In kot je že povedala Neca sva s tamalo dobili BIS Baby, sliko pa že imate :P



lp



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Žiwjo druščina!
Čestitke vsem, super ste bli in v Samoborju in super smo bli v Trbovljah!
Bertica hvala za pesti, smo se poskusl čimbolj odrezat no pr zobkih se je mal zataknl:)sicer je pa Aaron razturov in smo ful ponosni nanj:)
Bertica iz kje pa ste vi?če ste kje v bližini se dobimo na kašnem sprehodu da še vašo lepotičko mal počohamo:)
lep dan vsem!



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
oooo živjo švicarčki hehe


čestitke vsem skupaj......!!!!!!!

bi pa rabla malo pomoči....slikce ne grejo in ne grejo gor :-[ a mogoče kdo ve kako se da slikco malo pomanjšat, ker mi vedno napiše, da je prevelika ???


bodite lepo, nici upam, da se kmalu uskladiva in dogovoriva za sprehod



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Slike moraš najprej naložit nekam na internet (npr. moj-album, etc.) in jih od tam potem linkat sem. Postopek je že opisan nekje na tem forumu, samo ne najdem kje. To je najbolje :). Lahko jih daš tudi v priponko, samo tam pa jih moraš full pomanjšat-sliko odpreš, klikneš z desnim gumbom nanjo, greš na MODIFY in nato RESIZE in naštimaš width na ene 400 (height meni avtomatsko potem sam spremeni). In potem shraniš. Upam, da sem kaj pomagala... :-[

Švrk od kod pa prihaja tvoj swissy (kdo so njegovi starši). Zelo lušten izgleda :P.


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
ej Neca zakaj pa se Nuba ni nič pokazala? Kje so bli Klark in ostala druščina?sem mela občutek da nas je blo malo..



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
ne vem če je ravno pravšni ta sistem ampak upam da mi rata

http://www.moj-album.com/vstopnica/sqrcz99bfc/

tukaj je bil še majčken....druge slike pa imam na drugem računalniku...tako da jih dodam kasneje



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
wauu ratalo :D

Apollo pa mi je uspelo najti nekaj podatkov o starših nešega Švrka. (Rodovniško mu je ime Lar)
tole je njegov oče
Oče mladičkov: XENON von den Gansewiesen pod rodovniško številko 50.

•Na mednarodni razstavi psov vseh pasem v Mariboru leta 2002 je bil prvak mladih, prvak pasme in  prvak specialne razstave.
•Na državni razstavi psov vseh pasem v Mariboru 2003 je prejel oceno odlično in je bil prvak pasme b.o.b.
•Mednarodna razstava psov vseh pasem v Lendavi  2003 – ocena odlično in
•mednarodna razstava v Mariboru CACIB 2004 – prvak specialne razstave

Njegova mamica pa je Dona. V slovensko rodovno knjigo je vpisana pod številko 196, poležena 11.3.2005 v Bukovljah pri Stranicah na Štajerskem pri dolgoletnem vzreditelju Steble Marjanu. Njena mama je Meri iz Slovenije, oče pa Lucky, tudi Slovenec.




polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Evo sem našla spletno stran, od vzreditelja od tvojega Švrka:

KLIK

:)