Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514444

1x2xx3xxx

  • Gost
Aaron midve sva iz LJ ;)
Z veseljem se kaj vidimo.



lp



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
no superca se res enkrat uskladimo!



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Mene pa zanima ce je normalno da se pri pet in pol mesecih zacne na hrbtnem delu pojavljati slamnata dlaka. Torej, ni vec mehka ampak trsa in bolj "vijugasta"


Hvala.



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Evo sem našla spletno stran, od vzreditelja od tvojega Švrka:

KLIK

Ja (na žalost) bo taprav....heheh :-[ ::)



Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Ja, včeraj je bilo v Trbovljah res super. Super vreme in tudi organizacija (čeprav nas je malo ožgalo), čeprav smo samo navijali.
Moram še 1x čestitat Nici in Diorju, ker sta, glede na to, da je bila to njuna prva razstava sploh, super oddelala. Bravo! Zdaj pa pridno nabirat kilometrino ;D.

Diorči, tebi pa  :-* :-* :-*



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
ej Neca zakaj pa se Nuba ni nič pokazala? Kje so bli Klark in ostala druščina?sem mela občutek da nas je blo malo..
Nuba ima že zaključen slovenski šampionat in zato nima večjega smisla, da se še razstavlja po naših razstavah (no saj jo bom še prijavila sem in tja - bolj za hec :P). Klark prav tako... :). Za nas so zato večinoma bolj zanimive razstave, kjer je večja konkurenca, predvsem v tujini. Jo je pa sodnik na koncu ocenil za šalo, ker sem jo imela ravno s sabo :D. Saj potem ko je bilo tako lepo vreme mi je bilo kar malo žal, da se ni razstavljala 8). V oktobru nas kar lepa druščina iz Slovenije potuje na svetovno razstavo v Bratislavo. Tam pa bo konkurenca - velika konkurenca :o!!! In tudi ogromno švicarjev za videt. Komaj čakam ;D!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mene pa zanima ce je normalno da se pri pet in pol mesecih zacne na hrbtnem delu pojavljati slamnata dlaka. Torej, ni vec mehka ampak trsa in bolj "vijugasta"
Hvala.

Normalno je, da mladič zamenja svojo puhasto dlako za tisto ta pravo, ki je trša... :P Iz opisa pa se ne da razbrat kakšna je točno dlaka pri vašem psičku ;). Slycer iz katere vzreje pa prihaja vaš kuža? Je toliko legel, da človek več ne more sledit. Hihi :P.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Juhu! Mene itak vse skrbi kar se tice mojega pesota. Oce misli, da razvijam psihozo. ;D Kuza je z vasi Vino. Vzreditelj Potočnik aleksander. Starsi kakor sem preveril niso znani... Ampak meni osebno razstavni dosezki niso pomembni ker tudi moj ne bo nastopal. Vazno da je zdrav pa imam nasmesek od uha do uha. Dlaka se mi zdi da je odlicna. Svetleca in brez prhljaja. Samo na riti je, kot sem rekel, ze trsa in tezje obvladljiva. Par sličic.





Saj tukaj se sme limati fotke, ane? Ali je tema predvsem za pogovor?



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ja seveda, na tem forumu se sme vse :P. Se mi je zdelo po obliki in izrazu glave da mora bit od Potočnika ;).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Po izrezu glave? :D In pa, je to dobro ali slabo? :D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jap, res je čisto podoben Tobias Toby-u in Timu ;). Pa ne izrezu, izrazu.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Oops.  :-[ Ocitno je skrajen cas za spanje.  ;D



Shark

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • ody
Hoj, tale 60 kilski švicar pa je moj. Kaj pravite iz katerega legla izvira? :)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Veterinarski absolvent 2009 - Pag  :D



Tudi midva bova sprobala razstavljanje (zdaj prvič v Celju)... Samo Kala treba še prepričat da se lepo postavi tudi kadar ne vidi česa zanimivega  :P

P.S. Katero krtačo priporočate za krovno dlako? Furminator se super obnese za podlako, samo tukaj pa nima vpliva. Je že kar grozno, ker samo da pogleda nekam, so tam že dlake  ::) 



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Hahahaha, legenda Kal - I like it. Vidim, da mu ni bilo hudega.

Vsi lepo vabljeni v Celje na komedijo zmešnjav, v glavnih vlogah nastopajo Diva, Kal in Val. Mama Nuba mi je zadnjič zaupala, da vsakega dvakrat okol ušes, če ne bodo lepo stali.

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Shark jaz bi rekla, da Babnikova vzreja... Ne dam pa roke v ogenj :P. Je pa lep! O Peter kako ste matrali Kala... Hihihi 8). Super slikca. Daj mi jo prosim pošlji, da jo dam na stran :D. Za krovno dlako imam jaz štrigel. Pobere ven malo podlanke, pa tudi precej krovne dlake :). Huh meni se je Nuba že skoraj popolnoma zmovsala (je prav grozna-čisto brez dlake :-X), zdaj pa se bo očitno še Diva začela ::).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Dobiš ;)

Kako pa zgleda ta "štrigel" da vem kaj iskat?  ;)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hm kako naj opišem - roč in potem tak kovinski obroč okrog :). Nekaj podobnega kot se uporablja tudi za konje... ;)
PS: Hvala za slikico!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Nekaj takega?



Jaz sem za mojega danes z Nemcije narocil furminatorja. Mislim da sem vceraj srecal Arona s foruma in ima precej lepso dlako. Ravno in mehko.



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
ja hvala za kompliment:) a je biu z mami na sprehodu zvečer ane?



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Jup. Saj sem jo se celo vprasal ce je Aron z dvema ajema. :P



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Škoda da me ni blo zravn da bi še vašga mal vidla:=) jaja z dvema ajema je:)



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Vsak vecer od malo pred sedmo od osmih se pojam po tistih potkah. Lahko jo vprasas za lokacijo pa se bomo kdaj srecali.


Vceraj sem tudi Maxa srecal.



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Zmenjeno!se kmalu vidimo!:D



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Štima. :P


Samo da bova sigurna, saj Aaron je 7 leten, 53 kilski mojster, ane? :D Da se ne bova na koncu cakala na nasprotnih koncih Ljubljane. :P



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
uuuu nene..Aaron je biu zle 13 mescov,ma pa ene 53 kil ja:D doma iz Novega Polja



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Ja prav zanimivo je bilo prebrati tole vajino dogovarjanje za zmenek  :D



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Hm! Hahaha. :D Zdej pa nisem vec siguren ce govoriva o istem Aronu. :D


Jaz sem pa z Viča in vem da je se en Aron na Viču. :-\ Prav tako z belim gobckom. In problemom na eni sprednji nogici. Gre za neverjetno nakljucje?



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nekaj takega?



Jap nekaj takega, le da ima moj samo en obroč...


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
hehe res gre za naključje ja:) nš aron ma belo bučo ampak je zdrav in čiL:) dobra fora:)