Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 516931

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Tudi jaz sem zelo zadovoljna z rezultati. Diva je pobrala svoj drugi naziv prvaka mladih - samo še en nama manjka do zaključka mladinskega šampionata... ;) Peter ti pa se sploh ne sekiraj, saj smo bili vsi malo zmedeni na prvi razstavi. Pa še sodnica je imela že kar malo vsega dost in je bila pač sitna (ker redki so taki, da ti takole zatežijo zaradi hrane-no jaz jo imam vedno pa je ona šele druga ki mi je rekla, naj hrano pospravim 8)). Pač treba je poštudirat sistem pa gre. Kal pa je tudi zelo visok in bo potreboval več časa da se "naredi" ;).

Seveda čestitke tudi našemu Valu za odličen rezultat. Matej krasen je :-*, kakšna kilca mu sicer še manjka, ampak itak je še mlad in ima vsaj še dobro leto, da "ojača" :D.
Urša pohvalit moram tudi tvojega Tima. Res super mrcina (naj ga pohvalim, da je v opisu dobil naziv: prvak glede standarda v ringu ;D) in tudi tekel je tako energično kot že dolgo ne :)!

Mi smo se lepo imeli. Naklepetali smo se, spoznali nove lastnike, etc. :o No z nekaterimi smo kako rekli le na hitro-samo ko imaš takole dva psa s sabo (od katerih je eden hiperhiperaktiven :-X) je precej več dela in zmanjka časa za kaj drugega...

Balu rezultatov pa žal ne vem. Smo bili preveč zaposleni s klepetanjem :P in nisem spremljala. Za tiste s katerimi smo skupaj sedeli vem, za ostale pa ne... :-\ Mogoče vesta Katja ali Nina...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Dominika

  • Gost
Čestitke vsem za uspeh na razstavi. Moram na eno z Moonom. Bobaje je tako neprimeren za vzrejo in razstavljanje, ker je sivko  ;D Pa vas takrat pridem pozdravi in počohat vaše mrcine.
Živa te občudujem, da si rekla ne. Kar pa seveda pri ljudeh, ki so želeli pariti naredi čisto eno drugo zgodbo, ki nima veze s tvojo odločitvijo. Res je problem, da se kar nekaj delajo, pa nič ne razmišljajo. Potem je bolje, da sploh ne pariš. Je pa res, da to ni pasma, ki bi jo dal vsakemu. No saj na koncu koncev ni skoraj noben pes za vsakega. Tudi kupec mora vedeti kaj bo z njim počel in kaj bi rad od psa. Lahko pa res rečem, da odkar vozim Moona v kr v pasjo šolo v Struževo, da mi je hudo žal,da vsega tega nisem vedela že prej. Ker če bi bil Bobaje od prve dne vzgojen na njihov način, potem bi bilo tudi drugače. Ne pa da sem ga eno leto vlačila za ovratnico (da me še danes rame bolijo) in se prerekala z njim, kaj naj naredi. Škoda časa in volje. Tako da iz našega konca, se res splača zapeljati do kranja in imeti psu prijazno šolo, sploh za vse tiste, ki se prvič srečajo s psom.

Lep pozdrav vsem



1x2xx3xxx

  • Gost
Citiraj
Berta (od Urske): ZP 1, BIS puppy 4-6.mesto
Evo naju ;D

Berta dopolnila 4 mesece.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Lušna. So mi všeč fit mladički, ki nimajo trebuščka :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Tudi midva sva bila na razstavi in dobila oceno odl.2 in en zelo lep opis :). Diorčolin se je obnašal zelo lepo, samo jaz sem še precej lesena :P.
Ko pa se ravno govori o vzreji in je bilo govora tudi o popularizaciji švicarjev, me pa zanima, katerim "kriterijem" mora kupec vaših mladičkov zadostovati?   



Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
O, Nici, vidim da ste spet online  :)
Diorčk je bil res mega priden in je lepo sodeloval. Večkrat boš šla, bolj boš sproščena. Z veseljem ti ponudim nabiranje kilometrine še z mojo psičko... no, razloge poznaš, več pa na ZS  ;D



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Jah, računalnik je imel štrajk :P :-X!
Evo, mi je zadnjič uspelo naredit par lepih fotk, tako da jih enostavno moram objavit :P >:D.

Naš "roar" :P 8)


Pa še ena bolj elegantna... :-*



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Lep lep, kakšen opis je pa dobil na razstavi?



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odlicna ovratnica, Nici. Znamka in mesto nakupa?



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Drage forumašice in forumaši, kar nekaj nas za ta vikend odhaja v Bratislavo na Svetovno razstavo psov. Sam sem osebno še toliko bolj radoveden kako bo, ker bom prvič razstavljal na tako veliki razstavi. Vsem, ki tudi odhajate, želim mirno pot in uspešno predstavitev vaših psov ter seveda korektno sojenje    >:D



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Rogz, City Park :)



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Pa seveda srečno vsem razstavljalcem v Bratislavi! :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Nekaj slikic Berte  :)




z Urško



1x2xx3xxx

  • Gost
A je kdo kaj vprašal za slike??! >:D :P :P
Pošlji mi še kakšno na mejl :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
 :P :P saj nisi ti fotkala  :P :P :D :D
A rabiš originalne velikosti?


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
"Nas" mali "pajek". Bertica ima zdaj 46 cm v visino in slabih 16 kg, torej pridobiva en kg na teden, kljub pocasnemu startu.  8) Pa ni cudno, ko vse pokuri- preverjeno ta vikend saj smo preziveli tri dni skupi. Nima mira ta pes, non stop je za kaksne neumnosti.  :o Najboljsa fotka zgori pa manjka a ne Ana in Urska...Berta "fast tongue" Superstar v akciji...hihihihihi.

Cez vikend smo tako sli na 3 razstave: 2 mednarodni in specialko za svicarske pasem v Ceski republiki. Klarkec je spet raztural in skupaj sva pobrala "prvo" cisto najino grupico. 8)

Cacib Komarom (H): Klark Odl.1, CAC, Cacib, BOB in BOG 1.mesto
                                Berta: ZP 1
Iha Tulln (A)Klark Odl.1, CAC, Cacib + naziv Bundessieger OKV drugo leto zapored, BOB in BOG 2.mesto
Club show KSSP (CZ): oba psa (Klark in Leia) Odl.2, r.CAC v razredu sampionov.
Na specialki je bilo prijavljenih 74 svicarjev!! Odvijala pa se je v prijetnem kampu ob jezeru v mestecu Tabor. V bungalovcku smo sicer zmotili stalne prebivalce- poljske miske, smo pa imeli za to ring takoj pred pragom.  ;D

Zdaj pa se Bratislava, pol pa mal pocitka od razstav.  ;)

Lp Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
 :D tamala res raste noro hitro, v Trbovljah je bila še tako malo pišče, sedaj pa že taka orenk punca. Mojga bogega Marshalla je čist prestrašila, ko je tolk skakala okoli njega  :D :D
Evo pa dam še tisto fotko gor :  Berta "fast tongue" Superstar , škoda ker dejansko nisem poslikala prizora, kako ona to elegantno naredi in čist neopazno, posebno Urški neopazno, ampak sva z Jeleno skoraj umrli od smeha zraven  :D :D
 Berta ''fast :P '' Superstar  :D


Pa čestitke za super rezultate  :-*
Bomo držali pesti še za Bratislavo  ;D


1x2xx3xxx

  • Gost
Sem že mislila, da boš najboljšo pozabila.
Citiraj
.Berta "fast tongue" Superstar v akciji
  :D
Pa še res je!! ;D

Se vidimo v Bratislavi, vsem veliko sreče!



lp



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Ewo,da se vam še mi malo oglasimo pa eno pozersko napopamo:)



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0

Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Mi smo pa nazaj iz Svetovne razstave psov in specialke naslednji dan.  :o

WDS Bratislava:
Klark: Odl.2, r.CAC (v razredu sampionov prijavljenih 10 psov)
Leia: Odl.1, CAC (v razredu odprtih prijavljeni 14 psic)
Vseh prijavljenih svicarjev 69!!
Pa se v BIS programu sta razturala v parih: 4-6.mesto od 64 prijavljenih parov!

Specialna razstava slovaskega kluba za plansarske pse:
Klark: Odl.1, CAC, specialty winner, BOB in BIS!! Najlepsi pes razstave kjer je bilo prijavljenih 175 psov vseh 4 pasem!
Leia: Odl.2, r.CAC
Berta: ZP 1
pa se ostali slovenci  :o
Val: Odl.1, CAC
Nuba: Odl.1, CAC
Diva: Odl.4
Na specialki prijavljenih 40 svicarjev!
Za Nubo na svetovni se pa naj kar Neca sama pohvali! :) Super smo bli, cisto vsi.  8)
Zdaj pa mal pocitka od teh raztav...slikice kasneje, ce sploh mam kaksne. :-\

Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Uau cestitke!!!! :o

battito animale


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hojla! Jap mi smo super zadovoljni z rezultatom, čeprav moram rečt, da po vsej tej kuhni na razstavah nimam več pravega veselja... :-[ Nuba je na svetovni razstavi zmagala v klasi šampionov in potem dosegla 2. mesto med psicami ter postala VICE SVETOVNA PRVAKINJA V LEPOTI. Izreden uspeh in v danem času največ, kar se nerusom da doseči... ;) Saj smo vedeli vnaprej kako bo (in zato nisem bila presenečena nad razpletom "Russija uber alles"), ampak ko dejansko vidiš kaka psica je na prvem mestu, te samo srat lahko prime... :-X Je pa res, da si nisem nikoli mislila, da bov z Nubo kdaj dosegli tak uspeh, hihi biti drugi na svetu ni slabo :).
Drugače pa res-bili smo zelo uspešni in mislim, da smo lahko super zadovolni z osvojenimi rezultati, saj smo praktično pobrali vse vidnejše uvrstitve... 8) Naši švicarji so zakon!!! Tudi iz moje strani čestitke vsem!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Čestitke vsem švicarjem in njihovim skrbnikom tudi z moje strani! Dogodek fantastičen, res prava paša za oči.

Val in jaz pa nestrpno čakava dan, ko bova premagala "fotra" Klarka, seveda ko se bomo malo resneje lotili hendlanja in morda pri kaki drugi sodnici/sodniku.

lp

Matej   



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Val in jaz pa nestrpno čakava dan, ko bova premagala "fotra" Klarka, seveda ko se bomo malo resneje lotili hendlanja in morda pri kaki drugi sodnici/sodniku.

Bosta mogla pa še mal žgancev pojest, hihihi :P. Valinko se more še kar precej narest... :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Kaj pa naj bi pomenilo drugi sodnici/sodniku? A je bilo kaj narobe s sojenjem gospe Eisner, ker dejansko smo se v ringu srecali samo takrat? Res ne razumem tega zdaj...pravzaprav me niti ne zanima. Cestitke za CAC in vec srece drugic.

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Hehehe, Živa Živa, saj ni nobena skrivnost več, da ste z gospo Eisner dobri kolegici (morda se motim) in zato včasih malo podvomim v nepristranskost sojenja, navkljub temu, da sem z njenim opisom Vala povsem zadovoljen in da je Klark meni vedno zelo všeč.

Če si že čestitamo za vse uspehe in kadar jaz čestitam, čestitam iz srca, smo pa menda ja lahko odprti tudi do drugih zadev.

lp

Matej



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Aja, še to Živa, nekaj slik s Katjo in Leio imam tudi jaz in ti jih pošljem v kratkem.

lp



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
No, da bomo cisto odprtih do vseh zadev. Gospa Uschi Eisner je moja "dobra kolegica" prav toliko kot je tvoja. Izjema je to, da mi je verjetno pasmo sodila 5X vec in da sva se srecali tudi kdaj za grupo ali v BIS ringu. Nisem v nobenem kontaktu drugace z njo (preko maila ali telefona), kar se pogovarjava je na razstavah. Klark je pac svicar, ki je njej pri srcu- ne vem zakaj. Verjento zaradi videza in karakterja, sigurno samo iz ringov. Prav tako kot ima rada Hermangruverja od berncev. Ko pac vidis enega psa veckrat na razstavah ga boljse spoznas in ti prirase k srcu.
Toliko o mojih poznanstvih. Kako bi taka poznanstva lahko vplivala na sojenje mi tudi ni jasno. A resnicno mislite (domnevam da ste iste miselnosti vsi v kupu- ciljam se na Neco un Urso) da jaz kakorkoli vplivam na sojenje? In kako hudica bi to meni ratalo in cemu? Jaz hodim na razstave ker so mi uzitek, uzivam v tem delu s psom in teku po ringih. Priznam, da mi je najvecji uzitek tect za grupo ali BIS...ampak do tam morava vsakic prit oba s Klarkom. Je timsko delo, tako hendlerja in psa (se lahko sploh poimenujem hendler...Njemanic in Lucin bi se v grobu obracala ce bi ga mela...). In take neumnosti kot so "vasi dvomi" o nepristranskosti sojenja iskreno povedano jemljejo veliko pozitivnega ven iz tega truda...ampak sem se ze po govoricah iz Hrusice odlocila, da bom pustila ta negativizem it mimo. Ljudje, ki me poznajo in so moji prijatelji vedo koliko truda gre v razstavljanje in kako razstavljenje jemljem. In razumejo zakaj se ne grem slikat s psom v dolocenih trenutkih in razumejo, da Klarkova zmaga meni ne pumpa ega- zame je to sport in tekmovalnost se konca, ko so titule podeljene.

Za slikice pa lepo prosim ja, ker jih nimava ne jaz ne Katja.

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Joj, joj, zakaj je treba pa mene not vpletat? Če pa že, naj povem še svoje mnenje. Sojenja na nedeljski specialki ne bom komentirala, ker ga nisem spremljala (so bili bernci veliko bolj zanimivi  :P ), me je pa zmotilo sojenje v Hrušici, kjer se je sodnica odločila, še preden je videla vse pse???  Pa to ni na mojem zelniku zrastlo, da ne bo pomote.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com