Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 517152

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Da samo nekaj razčistimo, vse skupaj sta začela ti in Matej (ki sem 100% da si ni mislil, da lahko zaradi take neprimerne opazke nastane taka scena)... Ne jaz, ne kdo drug se ni vmešaval, dokler nisi ti poimensko izpostavila mene in Urše (od katerih se sploh nobena ni oglasila) in naju "obdolžila" da itak misliva isto kot Matej... Toliko o tem kdo je kaj zakuhal! In tudi Matej ti je lepo razložil kaj je mislil s svojim postom (kar si mu kasneje celo sama pritrdila). No če nisi opazila, sem Mateju tudi takoj napisala kaj se v te stvari sploh vtika, ker sem točno vedela kaj bo na koncu nastalo! In res je... :-\ Gre za stvari za katere vsi dobro vemo, da se dogajajo na razstavah - žal pa so tabu! Ta izjava je mišljena na splošno, da ne boš spet iskala citatov in globjih pomenov v njej!

Vse stvari se da razumet tako ali drugače... Morda moje besede o razstavah niso letele na to kar misliš!

Drugače pa nimam kaj za dokazovat in niti ne mislim (a to leti name?). Preberi si še enkrat moje poste-morda ti bo tokrat potegnilo o čem smo govorili-o tem ni dileme! In z moje strani se bomo videli, četudi s tvoje očitno le "videli"!

Mateja tudi mi smo v soboto v Vrtojbi... ;)




Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Neca, sej ne samo midve, mišljeni smo kar vsi, ki smo skupaj potovali - se pravi tudi Helena in Mateja  ???

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
samci-mladi (Devil Karantanski odlično 4)


samci-vmesni (Vilin Karantanski odlično 4)


samci-odprti


samci-ch (ni fotke)

psice-mlade


Diva - opica v ringu :P


psice-vmesni


psice-odprti (Leia odlično 1, CAC)


psice-šampioni (Nuba odlično 1, CAC, r.CACIB, vice svetovna prvakinja)




Nuba


samci-izbor za CACIB


izbor BOB


CACIB psica in pes (svetovna prvaka)


Fotke so moje in Matejeve (Matej upam, da ne zameriš, če sem jih pripravila za semle). Ker sem sigurna da marsikoga zanimajo!

Lep pozdravček :)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Kaj naj si pa človek misli v primeru, ko se že v naprej govori, kdo bo zmagal?  >:D In potem dejansko zmaga? In to se ne zgodi samo enkrat. Naključje? Pravična zmaga? ja ja  in potem svizec zavije čokolado v folijo ::)  in te informacije so imeli tudi ljudje, ki švicarja v življenju še videli niso.
na žalost pa to se ne dogaja samo pri švicarjih, ampak tudi drugje.
Mogoče pa zmaga najboljši pes, na tole verjetno nekateri v tejle temi ne bi pomislili :))
Me pa resnično razkjezi, ko nekdo ki niti približno ne ve kako poteka organizacija razstave in kdo pride na sodniško večerjo in se druži s sodniki, kar nekaj  v  tri krasne piše o stvareh o katerih resnično nima pojma, še manj pa se o njih pozanima - da bi vsaj lahko argumentirano pisal.


Lp, Ivana


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
hej hej druščina!:D koliko vas lahko prčakujemo v vrtojbi?
upajm da nas bo čimveč!:D pridni bodte!:D



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Priporocam tele Rogz ovratnice.. Hudo kvalitetna roba, midva se važiva s črno. Je pa res velika zadeva.



Pa se ena slika moje šeme:




Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Slycer jaz Rogz uporabljam ze 3 leta in so res super stvari! Zdrzijo ogromno casa kljub vsakdanji rabi (po dezju, snegu, blatnih luzah...itd). :) Letos v Bratislavi so imeli eno majckeno razprodajo in sem si takoj omislila par novih stvari.  8) (dolg pasek je bil na koncu 5,75 EUR!!) Da ne govorim, da so lani v Stockholmu imeli vsako stvar po 5 EUR. :o

Jaz pridem v Vrtojbo zgolj kot "delavec". Vsem pa zelim veliko srece in lepo predstavitev pesjanov. :D

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0

ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
jejjjjjj ratalo Rinchy najlepša hvala za pomoč....



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
oh super, zdej ko sem pogruntala sistem slikic  ;D
zanima me, če kdo pozna tole krtačo in vaše mnenje o njej....

http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wID=372

lp,
lea in švrk



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Jz poznam in imam. Ampak se nisem sprobal... Niti ne vem ce je smiselno odstranjevati poddlako pred zimo.


Kakorkoli ze pa naj ti na kraj pameti ne pade nakup preko te strani. Kaksne cene, groza! Mene je medium Furminator iz nemcije s postnino prisel 16eur.



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
no imam jo tudi jaz, samo sem nekje brala, da lahko poškoduje krovno dlako pa me je zanimalo tudi mnjenje ostalih uporabniko....meni se zdi izredno fajn....da gre lepo dlaka stran, čeprav ga zdle ravno zaradi zime ne češem ravno pogosto, zdajle ga bolj samo z lokom...



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mi jo imamo in je super :). Jaz nimam občutka, da bi kaj poškodovala dlako ::). Je pa res da pride v poštev samo za podlanko. Slycer v Nemčiji večinoma Furminatorji niso original (smo se tudi mi skoraj nategnili pri nakupu :P) in zato so toliko nižje cene-verjemi da za tak denar ne dobiš originala :-X. So pa v tistile trgovinici cene res zasoljene. Mi smo dali za medium nekaj čez 30 evrov :-\.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Kako naj bi prepoznal rejk od originala? Zadevo sem dobil s škatlo in vsem. Ne daje vtisa da je ponaredek.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Primerjaj s kakim originalnim ;). Jaz sem pri par ponudnikih (našli smo jih na e-bayu) vedno po že skorajšnjem dogovoru o nakupu vprašala, če je zadeva original-ker smo nabavljali za več skupaj in je naneslo kar nekaj denarja ::) (ja tudi tam je bilo vse lepo zapakirano, zgledalo je na uč povsem enako-vsaj na sliki :-X) in glede na to, da potem več nismo dobili odgovorov (prej pa vedno maile takoj oz. v nekaj dneh) mi je bilo hitro jasno koliko je ura. Tudi nizka cena mi je bila sumljiva :-\. Zato smo se odločili za preverjen nakup iz ZDA...:) Saj tudi ponaredek verjetno ni tako slab, kot so me poučili pa se razlikuje v kvaliteti samega rezila (ki se v tem primeru prej skrha)... :-[

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Sm kr sure da je original. Ceni navkljub. Mi mamo pa novo utico.  ;D  ;D








Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
 :o Samo zdi se mi, da bos moral cez kaksne pol leta/leto mal vhod razsirit. Je pa prav fancy! A ste jo sami naredili? 8)

Jaz Furminatorja ne uporabljam...enkrat sem ga na razstavi (ne vem ce je bil original) in se mi je zdelo da je Klarku "pobralo" hlace (daljsa dlaka na stegnih pod ritjo). Od takrat nisem vec probala. V bistvu svojih psov ne cesem kaj dosti (lenoba,ja).  :P Samo takrat, ko res menjajo dlako.


“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Dober uč, res bo treba vhod razsiriti! Ampak zaenkrat je se vredu. Ni doma narejena, narocena. :D


Je pa ze kar navajen, prov fenomenalno... Ze spi noter.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Waaaw, kje se da to naročit, bi imela eno zase!  :D :D :o

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Sm kr sure da je original. Ceni navkljub.

Slycer težko ti verjamem... :P Sem šla pogledat cene dveh Nemških dobaviteljev, ki jih tudi proizvajalec navaja na svoji strani (torej sigurno prodajata originale) in so cene preko 30 evrov-brez poštnine... Da bi dobil original Furminator za okrog 12 evrov je kar malo iluzorno pričakovati ::).

Zelo lepa hiška! Kdor jo je delal se je res potrudil :-*. Ampak naše mrcine so bolj zadovoljne v dnevni. Hihi :D.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Mogoče gre za Furmaster?



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Ce je razlika med slovenskimi in tujimi cenami 15 eur, zakaj ne more biti se med njimi samimi. Kdo ve kaksne marze nabijejo to gor. Izdelava sama stane verjetno glih kaksen evro.

Evo link do avkcije: FURminator Medium 6,8cm deShedding tool Neu & Ovp


Argiš bo sicer primarno spal zunaj ampak bo kljub temu tu ter tam smuknil tudi noter. Sploh ob kakih necloveskih temperaturah.



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Ker huda koča  :o :o :o :o v taki bi pa še jaz spala  :P




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Nekaj fotk Berte iz včerajšnjega druženja  ;D




pa še ena kao skupinska  :D


1x2xx3xxx

  • Gost
O Ana, sveže fotke :)
še kdaj. ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Furmaster je čisto kul. Pri Binini dlaki ni nobene razlike med količino pobranega od fuminatorja in furmasterja. Tako da res ne vem zakaj bi nekdo kupil dražjo varjatno-krtače, če pa je enako dobra na voljo po pol nižji ceni.

Edinole pri križcu je treba biti pazjiv, tam dlako rado poreže.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1x2xx3xxx

  • Gost
Berta je včeraj dopolnila 5 mesecev :o :)
Da se malo pokažemo.




lp Urška





Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Hej druščina!
Mene pa zanima kdaj boste kej v Vrtojbi..prejšnjič v Trbovljah smo mi prišli ob 8(kao dovod psov in to) samo sem videla da vas je večina prišla šele ob 13h ko smo bili na vrsti...??
lp,Anita



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hojla Aaron. Jaz pridem z Divo samo v soboto. Če bo kje objavljen kak urnik kdaj smo na vrsti pridem kakšno urico do dve prej :P, če urnika ne bo :-[ pa takrat ko je objavljen dovod psov... ::) A vi se tudi razstavljate 8)?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
helow:) a greste vsi vecinoma v soboto?za nedeljo sta samo 2 psa in 2 psici..ja mi gremo v nedeljo,nam nebi zneslo v soboto:S tud smo vidl da smo na vrsti sele okoli 13 bomo mal kasneje prsli..