Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514488

dolcearca

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Prebrala vse za nazaj:)) Čestitke za rojstne dneve in uspehe!

Kaj bo kdo od nas (vas) prišel naslednjo soboto na novoletni žur našega kluba? Mene malo mika.... Me zanima še za druge. Prijave so do srede, če sem prav videla...

Pri nas sicer nič kaj novega, končujemo malo šolo, kjer je naša Tarzanka kar pridna učenka. Njen brat pa malo manj....  8)

Sem pa že mislila tožit sindikat, ker bi zaradi stavke Tara skoraj ne naredila male šole >:( >:( Sva vsaj 3x manjkali na ta račun... Je pa že za kak cm viška in daljša od svoje mame - in od brata tudi :'( :'(

Vsem en lep pozdravček od nas!!!

Arcina spletna stran
http://www.swissyarca.com


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Kar nekaj jih bo na feštici, tudi Neca in jaz pa še ostali, ne vem koliko jih poznaš... Tako, da le pridi!



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Moj je imel pa vceraj rojstni dan - 9 mesecev ze ima! Pa prvic je okusil sneg. :D






1x2xx3xxx

  • Gost

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Če koga mika specialna razstava (januarja v Ljubljani), se lahko še vedno prijavi :P. Prijave so namreč podaljšali do 28.12. :)
http://www.skvpm-klub.si/razstave/specialka10.html
Upam, da nas bo čim več 8).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Tudi pri nas uživamo na snegu!




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mi tudi... :P :P :P A sta Diva in Val slučajno kaj v sorodu. Hahahaha >:D.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Hahaha, a danes smo imeli pa vsi snežno slikanje, sneg krasno svetlobo dela... Bravo Divica, kr po cevcu ;).



Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Živjo!!
Tudi jaz imam švicarko po imenu Brina, ki bo januarja dopolnila že kar 2 leti... :)
Hitro mine čas s švicarjem doma, ni kaj... :D

No, z Brino pošiljava lepe pozdravčke vsem švicarjem in seveda njihovim lastnikom na tem forumu!!! :)



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Dobrodošla na tem forumu Vida,

Tukaj se odvijajo zanimive debate in lahko se najde ogromno koristnih informacij. Seveda nas najbolj zanimajo stvari okoli Brine, kot npr. iz katerega legla prihaja, kdo so njeni starši, razni uspehi (šolanje, razstave,..), kakšna je karakterno itd. Da jo imaš rada, nam ni treba razlagati  ;).

lp

Matej



klemn007

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Pozdravljeni,

še jaz predstavim novo psičko ki je stara 2meseca. Ime ji je Paloma, mi jo bomo pa klicali kar Lomi. Zanima me ali jo lahko preveč razvadim ko jo imam v naročju, ker ko smo jo prinesli domov je jokala pa sem jo vzel v naročje da se je umirila in zaspala.

takole zgleda ko zaspi



takole pa ko se prebudi



Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Torej, Brina prihaja iz tukaj ---> http://www.planen.si/swissy.htm
Iz prvega legla.  :)

Njeno rodovniško ime je Nixi, vendar smo jo preimenovali v Brino.

Njena mama je Taša, oče pa Jonathan from Swiss Star.

Zelo uspešno sva naredile izpit A in B-Bh.
Na razstave ne hodiva.






matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Morda bi se pa morala udeležiti kakšne razstave, ker vsaj po slikah sodeč, psička zelo lepo izgleda.... :)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Dobrodošla na forumu Vida in Klemn 8). Lepo, da nas je vse več! Malo Palomo pa kar razvajaj v naročju Klemn - še prehitro bo prišel dan, ko bo za v naročje prevelika ;D (no čeprav švicarjem se zdi, da niso nikoli preveliki za v naročje in se "bašejo" gor tudi ko odrastejo :-[).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Matej, hvala!! ;D

Sem že razmišljala da bi poskusila z JH-jem. Mogoče bova pa res prišle kdaj pogledat na kakšno razstavo.  :)



1x2xx3xxx

  • Gost
Citiraj
Sem že razmišljala da bi poskusila z JH-jem.
Jaaa, ti ne bo žal  :) Če te res zanima, ti z veseljem pomagam saj tudi sama tekmujem. Lahko ti pokažem like, potem pa veselo na delo. Ti se kar opogumi pa bo. :)


lp Urška



Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Ooo, Urška, super!!! Hvala!! :o

A prideta z Bertico na srečanje od SŽ??



klemn007

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
V ogled vam dajem še eno slikco od male Lomi (palome), potem ko mi zaspi v naročju jo položim na posteljo, da tam oddrema rundo.



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
IIIIIIII kakšen cucer je tale Lomi.

Naš kosmatinc pa bo 6. 1. 2010 praznoval prvi rojstni dan!  :o :o :o

http://www.mojalbum.com/svrk-foto_16868364_16868373_17485546.jpg



ŠVRK

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0

matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Še ena mičkena novička, za vse stare forumaše v info in še posebej za tiste, ki ste tukaj novi in na ta način iščete švicarskega mladička, Val (Vilin Karantanski) je v tem času, paril s simpatično švicarko Lolito, tako da je za pričakovati njuno leglo konec februrja 2011, če se je seveda kaj prijelo  :).

lp

Matej



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Matej super....ampak, a ne bodo mladički konec februarja 2010 :o


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Opala pa res  ;), je bila že pozna ura, ko se sem tole pisal. Pa očitno rahla zmedenost in to je to... Tako da, seveda- konec februarja 2010.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Držimo pesti ;)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Shark

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • ody
Oj, da se malo tudi jaz oglasim.
Zanima me, koliko se nas bo udeležilo specialke - 16.01.

lp.   


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jst vem za :): Nubo, Divo, Vala, Romanticarco, Leio, Klarka, pomoje tudi Berta (nisem sigurna), 3 ruski psi - ne vem ali so samo dopoldne ali na specialki tudi, ampak mislim da (Aragorn, Beatriss in Constitution), Jantar,... Sigurno še kdo. Tako da nas bo kar dosti :o. A vi pridete 8)?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Shark

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • ody
no pol nas bo kar nekaj...ja mi tudi pridemo 8) po dolgem času spet malo razstavljat  ;D
Lp


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Kaj pa še mogoče........Loyd?  :P



1x2xx3xxx

  • Gost
Midve z Berto se bova pokazali na specialki v soboto, sama pa bom tam oba dni. ;)
Matej, čestitke. Zdaj je pa Val že "taprav dec" >:D :)
klemn007- čestitke za novo pridobitev! Čimveč jo poslikaj, da ne bo še prehitro velika.
Odkar sem zadnjič objavila slike, je naša punca že precej zrastla.





Lp Urška
Srečno v 2010



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
No, zdaj je pa Berta res občutno zrastla, sem že mislil, da bo pritlikavec ostala, hehehe.

Ja, Urška, po začetnih "težavah" sta se na koncu super ujela in ni bilo potrebne nobene pomoči pri paritvi...

Se vidimo na specialki, ta bo, glede na vse okoliščine, izredno zanimiva.

lp

Matej