Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 516790

Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Hahaha, ja sej veš ko se je za učit rajši po forumu visim:-D Filmčki bi bolj sodl v temo od borderjev, sam sej je Kaili že v naselju taka zvezda, da bi blo pa pol že 2 mać  :P

Počoh za Arona :)



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Kako pocasi dela meni forum. :( Me je Aaron prehitela z zimsko radostjo. ;P







Danes opravila dvourni popoldanski sprehod in je trenutno povsem hin na kavcu. Spi pa vselej notri, samo ce je kaksen tako lep dan kot je bil danes ga spustim popoldne ven.



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Val s svojo sestrico Vilo.




Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Vila se je pa naredila od zadnjic, ko sem jo vidla! Lustna baba zgleda. ;D
Mi pa startamo jutri za Brno in razstavni vikend. Po 28 svicarjev bo na razstavi. 8)

Ziva in Klark (Leia je na dopustu)

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Pa se ena malo bolj "čustvena", hehe.



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Člani SKVPM lahko na spletni strani društva prosite za objavo svoje plemenke ali plemenjaka, v kolikor seveda izpolnjujejo vse potrebne pogoje.

Izgleda pa nekako takole:
http://www.skvpm-klub.si/pasme/zanimivo/velikisvicar7.html


lp

Matej



Dominika

  • Gost
Pozdravljeni vsi skupaj, eni se me mogoče še spomnite, za novejše člane foruma pa samo osnovni podatek, da imamo doma 7 let starega švicarja Bobaja, ki je sicer sive barve- podatek je pomemben zaradi težav s kožo.
No že več kot dve leti imamo težave z repom. Prvič se mu je rep na koncu odprl in ko smo mu zavijali in negovali, se je počasi zaprl. Drugič je vse skupaj trajalo veliko dalj- dva meseca, samo ker smo se bali da ima težave s srcem ga nisva peljala na operacijo. Potem so mu v lj opravili vse preglede srca in obenem še maščobne bule, ki se mu delajo po telesu. Puncije maščobnih bul so bile negativne in tudi srce naj bi bilo popolnoma zdravo. Ocena je bila, da ima pes maščobne bule zaradi alergije in predlagano zdravljenje z medrolom- kar se je meni osebno zdelo kar huda terapija in tudi po posvetu z lokalnim veterinarjem se za to nismo odločili. Dajem mu pa claritin.
No pred enim tednom se mu je na repu spet oprla rana in sedaj ugotavljamo, da je to pravzaprav maščobna bula, ki se mu naredi in nato zaradi močnega udarca z repom poči, zgleda grozno in se zelo slabo celi, saj ob vsakem udarcu krvavi. Odločila sva se, da ga sedaj peljeva na amputacijo repa. Za vsak slučaj pa še vas povprašam, če je kdo imel kakšne izkušnje s takim repom?
LP



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Vilin Karantanski je postal oče čudovitemu leglu 9 mladičev (6 samičk in 3 samčki) in sicer dne 26.2.2010.

lp

Matej



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
matej80 iskrene čestitke za tako veliko leglo!  8) 8)
Pa seveda čestitke tudi za uspehe v Zagrebu.. ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Arki

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Psi so zakon!
Pred zločinom 

na kraju zločina

po zavedanju zločina

in pa po "okaranju"

LP, Aleš



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Cestitke Valu za sincke in hcerke in seveda za zadnji BOB v Zagrebu.  :o Sicer se pa kmalu vidimo v Grazu in pricakujemo drink od novopecenega tatija. :) Je treba nazdravit na mularijo.

Mi se v zadnjih tednih nismo nic razstavljali, smo pa zato pobrali sadove razstavljanja v prejsnjem letu.  :P Klark je drugo leto zapored pobral najvisje mesto na lestvici TOP 10 kluba SKVPM in nazaj domov odnesel "skoraj meter" visok pokal. To mesto si je priboril z 4x BIS, 3x BOG, BOG2, 3x BOG3 and 10x BOB. Leia je zasedla 6.mesto z 4x BOB, 8x Cacib in seveda CACom na svetovni razstavi v Bratislavi.

Se ena slikica iz Brna (CZ) Feb2010, ko sva spet stala na stopnickah grupe in koncala 20. sampionat. Bravo Klarkec! 8)


Pozdravcek iz soncne Ljubljane.

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Čestitke Klarku za vse uspehe v prejšnjem letu, pa kar tako naprej tudi letos! ;) ;) Pa seveda tudi Lei za lepo uvrstitev. :)
Upam, da se kaj vidimo v Grazu.. ;) ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Hvala za vse čestitke, tudi mi smo veseli vseh lepih novičk okoli "švicarjev".

V Grazu pa seveda pade kaka runda ali pa dve na račun mladičev, če bo pa še stari tata za pijačo dal, bomo pa sploh veseli (če bo kej močnejšega pa še posebej :)).

Se vidimo v Grazu.

lp

Matej



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
IHA Graz 07.03.2010...slovenski svicarji spet razturili!

Vilin Karantanski Odl.1, CAC, r.Cacib
Klark Odl.1, CAC, Cacib, BOB, BOG 4
Diva Karantanska Odl.1, CAC, Cacib

Najtezje delo je imela mlada dama. ;) Val in Klark sta se pa med sabo udarila. Pravijo prijatelji italijani, da se na dalec vidi da sta sin in fotr.  8) Prijavljenih 15 svicarjev.

Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
Vilin Karantanski je postal oče čudovitemu leglu 9 mladičev (6 samičk in 3 samčki) in sicer dne 26.2.2010.

lp

Matej

pozdravljeni,

sem bodoča "mami" ene od samičk iz tega legla  :)

ker smo (moji dve hčerki in jaz) že izjemno nestrpni, komaj čakamo novo članico družne (same ženske  :D ), malo surfam po spletnih straneh in našla sem tole. Naj povem, da je Lolita krasna mamica. Sem jo osebno spoznala - ata pa vidim, da je tudi krasen in res je lahko ponosen. Naša LIA bo konec aprila -začetek maja pri nas in takrat dobite slikice in poročila in zagotovo marsikatero vprašanje, saj bom prvič "pasja mama"   ::)

pozdravček,
jasna



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Hojla Jasna, dobrodosla. ;D
No, Val je tata Lie. Klark (nick Balu) in Nuba (nick Apollo) pa sta starsa od Vala. Mama od Lolite Arca pa ima nick Dolcearca. Tako da smo v bistvu vsi tuki in bomo zelo veseli porocil o mali Lii. In seveda pripravljeni odgovorit na vprasanja.  8)
Zdaj pa pridno cakat do maja.  :o

Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Pozdravljeni Jasna,

Tudi mene veseli, da ste se oglasili na tem forumu, kjer boste zagotovo našli veliko uporabnih informacij o švicarjih.

lp

Matej
Vilin Karantanski



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jasna dobrodošla tudi iz moje strani :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Zdravo,

zanime me ali je možno kako "omiliti" lajež švicarja na vse mimoidoče. Hišo imamo ograjeno,a vseeno vedno ko grejo ljudje mimo,jih naš švicar oblaja... Zanima me ali je mozno kako to omiliti? Vedno ko se tako zelo dere,grem ven in ga poklicem da se umiri,vendar ob naslednjim mimoidočim ni nič drugače...Predvsem se pa najbolj dere na otroke,ker so ga sosedovi otroci ko je bil mali s ceste večkrat z vodno pištolco špricali.(preden me kdo "okrega" to so naredili samo parkrat,in ko sem jih dobil,se to ni več dogajalo,vendar je to psu ostalo v spominu).

Ima kdo kakšen dober nasvet? Saj mi je ok,da pes laja, tudi sem vedel ko sem kupoval švicarja,da je pes,ki veliko laja, ampak vseeno...preveč je preveč Smiley. In ljudje se ga bojijo, čeprav je v resnici igrača (npr ko stopijo na našo stran ograje se hoče pa samo crkljati).


Hvala za Vaše odgovore.

Lep pozdrav



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Sam sem to naučil tako, da sem bil zunaj vedno zraven in vsako lajanje takoj prekinil. Lajež je bil dovoljen samo, če je kdo prišel na dvorišče in še to samo par laježev in basta.

Zdaj če je pes zunanji ne vem kaj lahko nardiš... Treba bi blo onemogočit pogled na cesto oz. da jo lahko gleda samo ko je pod nadzorom.

P.S. Švicar laja tolko kot je naučen. Moj na dan zalaja mogoče 1x ali pa še to ne.



aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Zunanji pes je ja. Nevem,misli da mora varovat hiso in vsakega ki gre mimo po cesti opozori na njega z laježem?? Drugače je prijazen,igriv, vse dobro, ampak oblaja pa vsakega.- Ko pa pride ta oseba npr k nam ko je znotraj ograje je pa vse vredu,..še preveč :)

Pa vedno ko gre kdo mimo po cesti, ko zaslisim lajezem grem s hiše in ga pridržim pa skušam miriti, oz ce je ze pri ograji ga k sebi pokličem, vendar vseeno laja in se ne pomiri...Če imas kak nasvet/idejo kaj naj nareidm,prosim...


Psa sem učil "glas" samo za določene stvari... ampak tisto je drugače, dvakrat trikrat zalaja in konec... to se pa neumorno dere in dere,dokler je mimoidoča oseba vzporedno z našo hišo...par metrov naprej ga pa še samo opazuje, brez glasu...

hvala za nasvete :)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Brani teritorij, ja. In vsak vsiljivec ki ga "prežene", mu je nagrada. Sam ne vidim druge poti, kot da mu preprečiš pogled na ulico  :-[



aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Hja to sicer nevem kako...verjetno bom ograjo dvignil da ne bo strahu da bi lahko slucajn cez skocil...

Hvala;)



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Mi smo pa nazaj iz Italije...

Klark
Cacib Modena: Odl.1, Cacib, BOB, BOG 4-6.mesto
Radduno CIABS (klubska): Odl.1, BOB, BIS

Pa je padel prvi Bisek!! :o Sem pa cisto navdusena nad Klarkom- ta vikend je tekel kot puscica. Z vso svojo mocjo, hitrostjo in zraven navduseno mahal z rekom.  8) Je bilo res uzitek tec za in ob njem...moja mala starina.

Glede lajanja...jaz mislim, da so svicarji cuvaji in imajo to v sebi. In lajajo na vse kar se premika okoli njihovega teritorija. Ampak, tako kot pravi Mr. Globus se jih da tudi naucit na kaj ni potrebno lajat, sam mores bit zraven in vztrajat. Bi pricakovala, da bo pa po zacetnem "lajanju na vse" pes zacel delat selekcijo na kaj lajat in na kaj ne...vsaj pri meni bilo tako. Zdaj ne lajajo vec za vsakim ki gre mimo, ampak na ljudi ki se zadrzujejo ob ograji. Ne lajajo vec na sosede, ki z nami mejijo, razlikujejo pa med sosedi in njihovimi obiski. ;) Tudi ne lajajo vec na vse sume, ampak se naucijo kaj kateri sum pomeni.
Ce si ga naucil "glas" si ga tudi obratno "tiho"? To ti je lahko v pomoc, da prekines nezazeleno vedenje in prekinitev potem nagrajujes.

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Bravo Balu!!! Razturata!!  8) 8)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Včeraj smo se udeležili Repkovega teka :) in sprobali našo novo canicross opremo. Poleg Nube in Dive sta bila tam še 2 švicarja - Tim in pa še en iz Babnikove vzreje... Po teku smo se še malo sprehajali po parku. Eden izmed fotografov pa je posnel tole fotko >:D. Imeli smo se super! Naslednje leto pridemo spet...


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Neca, tale fotograf je biu pa od hudiča :o Mogoče se vam pa naslednje leto pridružimo, letos smo imeli druge opravke :)

Lp


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Neca, tale fotograf je biu pa od hudiča :o Mogoče se vam pa naslednje leto pridružimo, letos smo imeli druge opravke :)
Lp
Haha eden izmed organizatorjev z ogromno smisla za humor >:D. Škoda da vas ni blo - sprehod smo podaljšali še s šetanjem po Barju. Psi so bli čisto fuč (no razen Dive :P). Res je bil krasen dan!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Neca potem si še ti začela s canicrossom? A uspeš Divo zmatrat, al je še vedno polna energije  :P

Kalu sem dal zdaj nardit vlečno oprsnico pri Šerugi in končno stoji kot mora in uživava kot norca =) Samo kaj ko treba zaenkrat vedno iskat volonterja da pred nami teče  :P



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jap in je full fanj :). Zaenkrat imam Divo vpeto samo ene 2-3 km, ker me skrbi da bi jo drugače preterala. Potem jo spustim in teče zraven ne free :P. Energije ji tako zaenkrat še ne uspem skurit, haha. Bom pa počasi podaljševala. Ampak sigurno se bom jaz prej skurila kot Diva :D. Jaz imam pa to srečo, da sama teče, brez kakršnekoli pomoči. Sploh če vidi kakega ptiča kje spredaj.  Kako pa lahko pri vas kdo brez vpetega psa drži tak tempo spredaj (ali s kolesom?). No Nuba pa se itak vleče ene 30m za nama... :-X

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si