Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 516790

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Mateja :'( :'( tega pa res nisem pričakovala :'( pa ravno sem hotela kej mimo prit...iskreno sožalje :(
Arki počivaj v miru na oni strani mavrice...vem da ti bo lepo... :-* :-*

Špela, Polona in pasja banda (še posebej Runo) :(

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Mateja iskreno sožalje tudi od nas :'(


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Mateja iskreno sožalje... :'(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Sožalje  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

dolcearca

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Res hvala vsem, ki vem, da veste, da imamo te naše pesjane in pesjanke rajši kot večino ljudi...

Mi je tako hudo in očitam si, da nismo prej, po vseh pregledih, ki niso kaj posebej pokazali, ugotovili, da je požrla neko igračo?? na vrvi... Kaj ji je bilo, da je šla kaj takega pogoltnit, nimam pojma... Če bi to tamala naredila, bi še nekako razumela...

In ljubica moja se je tako pogumno držala in ni pokazala, da jo kaj zelo boli... Še v sredo zjutra, ko je spet bruhala ponoči, je bila kar v redu, ko sem pa prišla iz službe ponjo, da jo peljem v Postojno, pa niti z repom ni več pomahala...


Arcina spletna stran
http://www.swissyarca.com


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Mateja, nič si ne očitaj. Le kdo bi pomislil, da bi toliko star pes še vedno lahko požrl igračo...tudi jaz ne bi. Zanjo si storila vse po svojih najboljših močeh....očitno pa je usoda hotela drugače :(


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Končno smo dočakali pravo pomlad... 8) Čas za nove fotke :). Nuba v regratu :-*.


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Fuul je lepa!! :-* :-*
Ampak zanimivo pri nas so že same regratove lučke, ali pa niti to več ne :(

:)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Pa še Diva... :-* 2 dni nazaj je dopolnila že 17 mesecev. Kako hitro gre čas ::).



Fuul je lepa!! :-* :-*
Ampak zanimivo pri nas so že same regratove lučke, ali pa niti to več ne :(
Pri nas pa je sedajle ravno idealno za slikanje... Travniki so res krasni :)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Vi z velikimi psmi res nimate problemov..  ::) :P
Krasni sta obe.. Nuba ima tak dober nasmešek!!  8) 8)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Apollo, kolk sta tezki Nuba in Diva? Pa če se ti še da napisati,kolk imata sprehodov,teka itd...

hvala ;)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Haha sem ju ravno v soboto tehtala, tako da imam čisto sveže informacije:

Diva 48 kg
Nuba "samo" 57 kg - revica >:D smo jo malo shujšali :-X

Sprehode najmanj 3 vsak dan, eden od teh je občasno tek (to pa čisto odvisno - ko se lotimo tečemo tudi vsak dan :), včasih parkrat na teden (odvisno kolk se meni da :-[) sedajle pa smo glede teka na off, ker Divi še vedno manjka cca. pol blazinice :-\ (se je med dirjanjem po gozdu očitno na nekaj nabodla in se ji je cela zadnja šapa zagnojila)... Tko da je moja vlečna služba trenutno na bolniški in papca antibiotike... ::)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
hahaha vlečna služba, ta pa je dobra  ;D  ;D

Nuba ima toliko kg kot moj King :-[ :D



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Danes sem še jst stehtal Kala - glistica ma 54kg, še več kot sem mislu  :P

Eh midva pa zdaj nabirava kondicijo na rolerjih, ker lenoba vleče na polno samo kak kilometer in pol samo kasira glih tolko da je štrik napet  ::) Bo že, bo že, samo nam pride več ksno  :P



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Če Jana noče nič napisat bom pa jaz namesto nje... >:D V Slovenijo je včeraj prišel nov švicarček "sveže krvi" 8)... Ime mu je Vili (Cerber Refugium Polonica :-*) in prihaja iz ene najstarejših evropskih psarn na Poljskem. Upam, da bo v prihodnosti lepa popestritev slovenske vzreje. Srečno v novem domu Vili! :)


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Pri nas pa imamo preveč energije  :).



lp

Matej



LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
Danes je minil drugi teden, odkar naša Lia krasi in razveseljuje naš dom. Lepo se ga je navadila, niti eno noč ni jokala. Odeja, "namočena" z maminimi vonjavam,i je ostala pospravljena - zdaj je že oprana  ;D. Iz dneva v dan je bolj živahna, grize vse, kar doseže (kar je vedno več 8)), z laježem in renčanjem pa že zastopa svoj teritorij. Ko pa pride mimo kakšen njene vrste, ki pa malce močneje dvigne glas, hitro da rep med noge in odfrči v hišo :-[. Bom probala dodat slikice..... spet me nekaj jezi... >:(

lp
Jasna



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Čestitke Valu, za današnji super uspeh na CAC Barje 2010!!




Lp, nina




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Bravo Val!!!! :o Mi smo se imeli danes res super pa še Diva in Val sta pobrala vse 8). Val je celo stal na stopničkah celotne druge FCI skupine (hvala Nina za fotke :-*).

Diva Karantanska odlično 1, CAC, BOS
Vilin Karantanski odlično 1, CAC, BOB, BIG

Krasna razstava, na krasnem prostoru, z ogromno površine za norenje psov ;) in z prijetno rekico za osvežitev takoj zraven ;D. Super smo se imeli in hvala vsem za dobro družbo :P!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odličen vikend za švicarje :). Čestitke Valu za odličen uspeh in prav lepo predstavitev  :) , pa Klarku za zaključen švicarski šampionat  8) ;D . Lepo, da švicar na stopničkah ni več taka redkost  :).

Nosečka Pankreas pa pravi, da bi rada tamale čimprej ven nastreljala  :P, jo je prav zanimivo videti tako spremenjeno.



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Hvala seveda za čestitke  :). Glede predstavitve pa bi se še dalo kaj debatirati... Je frajer sredi tekanja po ringu začel na trenutke galopirati, verjetno je sodnik takrat že gledal kam drugam, hehehe. V glavnem, bo treba še kaj povaditi.

Čestike tudi Klarku za že ??? šampionat  :).

lp

Matej



LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
Čestitke tudi iz moje strani.
Tukaj pa povezava na slikice ene od Valovih potomk  :)   http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?aid=20888&id=100000030643601

Pa še kar eno vprašanje: Lia se z velikim veseljem med igro, pa tudi na sprehodu, zaganja v noge (zdaj že do kolen  ;) ) in grize.... Kako naj jo tega odvadim? Običajno jo primem za gobček, potisnem stran in skregam "ne sme!" - verjetno me itak še ne razume  :-[ Pogosto ji pa pred gobček za nadomestilo nastavim tenis žogico, s katero se rada igra. So še kakšni triki?

Lp
Jasna



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Matej- 21ti.   :P

Cestitke se tuki Valcku!  :o Statisticno je ze prehitel fotra- Klark je prvo grupo pobral pri 3,5 letih.  8) Ni kaj, mladi rodovi prihajajo na plano...

Mi smo pa bili v Svici na razstavah. Klarkec je koncal svicarski sampionat in si priboril ozji izbor v grupi. Videli smo tudi njegove mladicke v svicarski psarni "von Ayala"- 5 fantov in 3 punce. Pri treh tednih so ze pravi medvedki in pocasi ze poslusajo kaj se v okolju dogaja.
Leia je pa vsak dan vecja in ce je bil pred dvemi tedni trebuscek komaj opazen je zdaj ze pravi bauhek. Postaja pocasna in okorna...ampak ona bi se vedno rada laufala okoli. Boga "pujsa" nasa.  :-[ Konec aprila smo opravili ultrazvok in videli 8 mladickov, zdaj pa se pustimo presenetiti. Skotili naj bi se okoli 29. maja.

Vceraj smo bili se na obisku pri Romaticarci in ce bo vse po sreci lahko v sredi julija pricakujemo mladicke KlarkX Romanticarca. Parila sta naravno- nazadnje brez nase pomoci. Sta vse sama naredila.  ;)

Ziva, Klark & Leia

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
LiaMb- kar se tiče neželenega vedenja se meni zdi takole: Nikakor ga psici ne smete dopustiti in treba je biti vztrajen. Psica mora vedeti kaj lahko počne in česa ne. Če vas grize in vleče jo je potrebno tega takoj odvaditi in to brez pardona, predvsem pa morate to početi umirjeno in odločno. En način je tudi, da jo rahlo primete na zatilje in držite toliko časa, da se umiri. Seveda brez agresije, da se razumemo... Zanimiva varianta mi je tudi, da vedno ko začne vleči ali grizti jo poškropite z vodno šprico (kar ji bo gotovo neprijetno-zanjo signal, da nekaj ne dela v redu), je pa treba to narediti tako, da se ne bo potem bala vsake vode po defoltu.

Ponujanje igrače kot nadomestilo se meni ne zdi pametno, ker je to za psico signal, da če vas bo grizla in vlekla bo za nagrado dobila igračo.

lp

Matej



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*


 :-* :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Hahahaha, vse drugo je bolj zanimivo kot stati in stati in stati....

Hvala Nezzek  :)

Znamo tudi malo lepše pozirati  :P




LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA


Ponujanje igrače kot nadomestilo se meni ne zdi pametno, ker je to za psico signal, da če vas bo grizla in vlekla bo za nagrado dobila igračo.

lp

Matej

Hvala, na to sploh nisem pomislila...

lp

Jasna



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Pa ne obupat - eni so bolj trmasti kot drugi. Kal je star leto pa pol in šele zdaj počasi "vdaja v usodo" ::) Tako da je sabo ne vzet, če se ti kam mudi, ker boš živčna postala (in to preverjeno samo škodi) ali pa pač pustila da "malo vleče" in se bo samo še slabšalo.

Nam je ful pomagal halti - če je prehiteval sem se ustavil in je sam sebe cukal. Potem pa ko enkrat lepo hodi enostavno preklapljaš med haltijem in ovratnico dokler ne bo tudi na ovratnici OK.



aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
špricanje z vodo v  plastenki ODSVETUJEM, to smo pri nas delal in se še zdaj ko je ze 2 leti star boji plastenk... to ni dober način....vsaj za moje pojme ne. Nevem kako naredit da se nebi bala plastenke glede na to da jo špricaš z njo?
hvala,lp