Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 516483

Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Joj je Diva že ogromna  :o

Danes smo sprobali še "roller"jouring in se je obneslo super. Presenečen sem nad Kalovo kondicijo. Brez problema pregalopira 4km in še je za akcijo  :D Edino bremza zgine 10x hitreje, če 50kilska mrcina ne ustavi dovolj hitro.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Joj je Diva že ogromna  :o

Hihi Kal pa je prav mali verjetno... :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Če bi ti štirje pozerji na zgornji sliki včeraj na Golici tekmovali za "miss narcis"... zagotovo dobijo moj glas ;)

Lp


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Hihi Kal pa je prav mali verjetno... :P

Glistica mala.. no vsaj višina ga rešuje da ga z applezenarjem ne menjajo  :P



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Globus, dej kako novo sliko prbij, da vidim, če se je glista kaj poredila... A si ga kaj meril na plečno višino?

lp

Matej



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Baby švicarji so taaaaaaaaaaki srčki. Jz bi takoj mel še enga.. Mogoče pa res, čez kako leto ali dve!








Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0


Da se še v "naši" temi pohvalim  :P Kal in jst na domskem teku



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hm še dobr da so Kala odrezal... >:D Slabe fotografe maš to :P. Drugače pa čestitke za super uvrstitev še tukaj!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Super fotka- canicross s svicarjem!  :D
Nam se pa dogaja...kot omenjeno v temi o leglih- Klark in Leia sta postala starsa leglu 8 mladickov: 4 samcki in 4 samicke:P Danes pa sem dobila novico, da je Klark postal ocka 12 mladickom na Madzarskem! 8 samckov in 4 samicke- vsi brez slednikov in povprecno 514g vage.

In za "cesnjo na torto" je Klark danes na specialki za FCI II & IX skupino na Hrvaskem pobral BOB in r.BOG! :o  Hvala Urska, da si ga razstavljala (Bertina lastnica) in si vzela celo soboto zanj. Kot vidis je bila trema odlocno odvec!  :-*

Ziva in svicarska banda (10 svicarjem sedaj pod eno streho ;) )

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


1x2xx3xxx

  • Gost
Citiraj
In za "cesnjo na torto" je Klark danes na specialki za FCI II & IX skupino na Hrvaskem pobral BOB in r.BOG!   Hvala Urska, da si ga razstavljala (Bertina lastnica) in si vzela celo soboto zanj. Kot vidis je bila trema odlocno odvec!
Ne ne, hvala Urška. Hvaaaalaaa Živa :) :) Že v pričakovanju Klagenfurta  :P



1x2xx3xxx

  • Gost
Sem opazila, da se že dolgo nisem nič javila. Berta je ta teden dopolnila eno leto! Žal pa imam slike samo od dopolnjenih enajst mesecev, ki jih tu še nisem objavila. :-[




Lp Urška in Berta



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Uau, lepa Berta...Lepo stoji.

Se vidimo v ringu v Klagenfurtu  :).

lp

Matej



1x2xx3xxx

  • Gost
Hvala. Se vidimo  ;)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Lepa je Bertica 8)!

Eto Matej - Kala in Petra v akciji... Lepa fotka :o!


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Uuu, dobr zgledata. Kal je videti čist zmatran  :). Pa tudi neka glista mi ne deluje ravno, je že orenk dečko. Valda Peter, ti ki ga gledaš vsak dan, se ti ne zdi dosti drugačen, drugače se je pa sigurno ojačal.

Skrajni čas, da se enkrat vsi Karantanski zberemo na pikniku, samo še Neco prepričam  :).



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Skrajni čas, da se enkrat vsi Karantanski zberemo na pikniku, samo še Neco prepričam  :).
Jst mam že eno boljšo idejo... Bomo šli mal hodit-en daljši hiking (seveda s kosilom na koncu). Samo jeseni ali naslednjo spomlad, ko bo hladneje. Vse ob svojem času :P.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
To bi bilo tudi fajn. Na koncu pa bomo merili najdaljše jezike (pasje seveda)  :).



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Ja na koncu ga je zmanjkalo - 4km s temperaturo nad 20 je že preveč za njega. Bomo meli treneinge ponoči  :P ... ma pa še precej rezerve, samo jo špara za naključne mačke, konje in pse  ::) Glista ni glih več, ga pa držim na spodnji meji. Sicer se Kal ne strinja  >:D, ampak če hoče rolat z mano more bit teža na minimumu

Neca ma kakšna vročina neki - samo da je potok zraven pa se grejo usput hladit  :D Včeraj je Kal končno spontano plaval preko 20m od obale - do konca poletja bova mela ture do kopra pa nazaj  :P



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Ej Globus, glej kakšen bo pri 2,5 letih. Čeprav se mi zdi, da bo Kal še mnogo večji...




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Ne nujno. Če bosta s Kalom imela tak režim in primerno hrano, bo njegov pes suh, ampak mišičast. Tale na fotki, ne izgleda suho, niti mišičasto. Bolj "razstavna kondicija".

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Tale na fotki, ne izgleda suho, niti mišičasto. Bolj "razstavna kondicija".
Če bi ga videla v živo bi lahko videla, da se močno motiš :P! Niti ni več tako suh, je pa zelo mišičast. Ampak ne-ker pač sem in tja obišče tudi kako razstavo je to samo "razstavni primerek", haha >:D. Čara 1A komentar :-X!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Tudi jaz ne stekam najbolj...sej se vidijo lepe misice na stegnih in lepo se vidi, da so sprednje noge fantasticno omisicene. Kaj pa je razstavna kondicija, ce ne pes v najboljsi kondiciji? Bohtivedi zakaj imajo razstavljalci prav naprave, da psi na njih tecejo...zato da niso v kondiciji verjetno. Zakaj sem jaz pol Klarka dala zdaj v varstvo, ko vem da se ne morem sprehajat 3 ure na dan? Verjento spet zato, da ne bo imel misicastega telesa in ne bo v kondiciji.  :P

Drugace pa pri nas pridno rastemo in ker so se stvari umirile mi uspe tudi spat. :)) Juhu! Upam d abo kaj novih slikic cez vikend.

Pa pa Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Joj, Čara, ti pa imaš komentarje  :-X Tale pes je preprosto enkraten, tak, kot more bit!  ::) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Ja jst sploh opazim ne  :P Punca pa vsak vikend komentira kako je vecji. Ceprav je se vedno glistica - glava je se vedno sirsa od trebuha =P



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Lepe pozdrave še od nas!*
Aaron&Anita&Miha




Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Danes nardila RO-I izpit  :o

In kljub vročini s celimi 129 točkami  8)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Bravo, res sta pridna :)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Cestitke Mr. Globus!  :o Pa le ne bo Nuba edini svicar, ki tekmuje v RO. Super! 8)

V Klagenfurtu na razstavah je bilo izredno vroce in soparno. Klub temu so se nasi psi dobro odrezali. Jaz sem sla na razstavo samo v soboto, sej je bil ze en dan stran od mladicev prevec. Tako je v nedeljo Klarka razstavljala Urska. Ampak Klark se ne pusti motit ocitno...oba dneva je bil najlepsi pasme (BOB) in tretji najlepsi pes v FCI II. skupini (BOG3)!!!  :o Pridna starina!
Val je v soboto pobral CAC in Diva Cacib. Ze ko nobeden nic ne napise.  :P

Klark in Urksa v BIS ringu



Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Čestitke za vse uspehe...

Vročina, rahla živčnost in Valova dominantnost nad drugimi švicarskimi samci je pripeljala do tega, da sva v Klagenfurtu prikazala eno najslabših predstav v ringu dosedaj, temu primerne so bile tudi ocene. Tudi to se dogaja, ampak nas zadeva ne bo ustavila in šibamo dalje... Hvala Živi za asistenco s Klarkom pri vadbi "normalnega" teka v ringu ;).

Karantanski se počasi odpravljamo na svetovno razstavo psov na Dansko, kjer bomo združili prijetno s koristnim in si dodobra ogledali čudovito pokrajino na severu Evrope.

Pa še opozorilo vsem razstavljalcem, ki se srečujete z znamim berncom iz Italije z imenom Hermagruver. Pes je rahlo agresiven, saj je že drugič brez razloga napadel mojega psa, na srečo brez posledic.

lp

Matej



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Klark se tudi odpravlja na svetovno, tako da se boste gor srecali. Drzim pesti, da se vsi dobro odrezemo.  ;D

Kaj pa je bilo narobe z Valovo oceno? Napisal si lih tako kot da bi trojko dobil. ::) Dobili ste Odl.1 in CAC in se potegovali za Cacib. In Val se je izredno lepo predstavil v svojem razredu! Konec ni bil idealen ampak mislim, da je bilo veliko pozitivnih stvari.
Sem pa bila prijetno presenecena nad Clarkovo lastnico. Oba dneva je pocakala na FCI II grupo in navduseno cestitala po koncu. :-* Hvala Jana!

Hm, dvomim Matej da je bilo lih brez razloga karkoli se je zgodilo med Hermangruverjem in Valom. Verjetno ste oboji spregledali kaksne znake? Mogoce sta se enostavno oba malcek bolj dominantno obnasala v danem trenutku? Jaz nimam z njim nobenih slabih izkusenj pa se srecujemo v ringih in na kavicah zunaj ringov. Boste oboji vedli za drugic, da se eden drugemu pac ogneta.  ;) Tako kot sva s Katjo malcek mirkale, ko sta bila Balu in Klark skupi... :P
 

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”