Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514593

matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Da ne bo kakšnih nepotrebnih nesporazumov: govoril sem o možni oceni za Cacib, ko sploh nisva mogla biti normalno ocenjena, zaradi Valovega bezlanja. Jaz bi se kar sam izločil, svaka čast sodnici, da me ni ven poslala, hehehe.

Glede Hermana, tokrat je bilo res brez znakov, ko smo se odpravljali proti avtu, je praktično izza vogala prinorel in na polno na Valov vrat, Val ga je samo pogledal, ker ga prej sploh ni videl pomoje pa ne mislim naprej tule razglabljati o zadevi...Mogoče je pa res samo na določene pse alergičen.

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Bila zraven pri napadu Hermangruverja... :-[ Z Matejem sva hodila proti avtu, Diva je bila spuščena in na srečo nekoliko za nama (je ravno nekaj vohljala), Val je bil na vrvici, hodil je ob Mateju. Ko sva šla mimo parkiranega avta z odprtim partljažnikom (je bil cca 2m proč ob robu ceste), je naenkrat v Vala skočil tale bernc (pojma nimam od kod-mogoče iz partljažnika), ne midva, ne Val nismo niti dobro videli od kje se je vzel, samo naenkrat je priletela črna kepa, tako da Val sploh ni odreagiral (ker ga dokler ni "zagrabil" niti ni videl). Sva pa zato midva in pes je prejel par ornk brc (pa naj bo lepo ali grdo, ampak  mislim, da ga je to malo presenetilo :-[), nato pa ga je lastnica odvlekla stran in se opravičevala... Na srečo Vala ni niti dobro zagrabil (bil je le slinast po dlaki)... Ob ringu sem ga tudi jaz videla in je bil povsem skuliran, izven ringov pa očitno ni tako (tudi po ostalem kar sem slišala :-\).

Ja rezultati so bili pa super, Diva je prejela že svoj tretji CACIB ::).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Čestitke šampijonki in polbratu  :D

Evo pa sem na FBju našel sliko, ko sva čakala na karte za PARTY  :P



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Novice iz Herninga...vsaj za Klarka, verjamem da bodo za svoje raje drugi napisali.
Klarkec je z Urosem spet dosegel (najvec kar lahko) 2.mesto v razredu sampionov! Tretjic zapored je bil drugi na svetovni razstavi psov! In ce pristejemo, da ima skoraj 6 let in se je boril proti pol mlajsim od sebe, je delo opravil fenomenalno.
Zdaj ga bo pa cakalo delo varuske doma. :)

Mladicki po drugi strani pridno rastejo in so pravi razgrajaci. Nove slikice so dosegljive v temi legla
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9793.msg429519#new
Neza se tuki hvala za fantasticne slikice- nekatere so direkt za v okvir.  8)

Lp Ziva in Svicarji, pa macka...

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Živa z veseljem, definitivno jih pridem še enkrat prečohat! :-* Pravi srčki so!

Drugače pa čestitke za Klarkeca!  :) :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Čestitke za Klarka...

Val je na specialki prejel CAC v razredu odprtih in v nadaljevanju zasedel 2. mesto med vsemi samci. Na WDS pa smo dobili oceno odlično, v ožji izbor za CAC pa nismo prišli.

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mi komaj malo prihajamo k sebi, saj smo se šele včeraj vrnili domov 8). Po razstavi smo si namreč privoščili še malo dopusta. Imeli pa smo se fenomenalno :o. Obljubim, da bom pripravila obširno poročilo s slikami. V kampu, ki so ga pripravili Danski švicarski ljubitelji (v času specialke in svetovne razstave) smo bili z vzreditelji švicarjev iz vse Evrope, dobili smo ogromno informacij, izmenjali na tisoče mnenj. Mislim, da je bilo to druženje nekaj najboljšega kar sem doživela v zadnjih nekaj letih v povezavi z razstavami... :-* Preizkusili smo se tudi v vleki s posebnimi vozički (Peter obljubim, da dobiš slikice - gre za vozičke po katerih si ti spraševal v eni od sosednjih tem) in počeli na tisoče stvari! Prav to druženje je bilo glavni razlog, da smo se mi sploh odpravili na tako dolgo pot in menim, da se je splačalo :-*!

Rezultati so precej dobri, več glede na Nubino trenutno kondicijo (popolnoma brez dlake :-[) niti nisem pričakovala...
Na specialki je Val zasluženo zmagal v kategoriji odprtih (naj povem, da je ta kategorija na Danskem najbolj zastopana, saj se samo v tej kategoriji podeli naziv CAC, ki se lahko uveljavlja za Danski šampionat). Diva je zmagala v razredu vmesnih psic, Nuba pa je dosegla tretje mesto med odprtimi psicami.
Na svetovni razstavi sta bila Val in Nuba odlična, brez uvrstitve med prve štiri, Diva je ponovno zmagala v razredu vmesnih... Prav tako njen brat Devil Karantanski. Z Divo sva se tako z dvema profesionalnima ruskima hendlerjema borili (seveda brez pravih možnosti) za CACIB :D. Je pa bilo zabavno in luštno je pogledat filmček... :P
Glede sojenja: sodnica je preferirala (poleg tega, da so seveda bila praktično vsa prva mesta rezervirana za Ruse) lažji tip švicarja z izdatnim gibanjem. Kar nekaj psov z izredno močnimi kostmi in lepo konstitucijo je tako izpadlo iz boja za prva mesta ali pa so bili ocenjeni s prav dobro oceno... Škoda :-X

Klarkec je z Urosem spet dosegel (najvec kar lahko) 2.mesto v razredu sampionov! Tretjic zapored je bil drugi na svetovni razstavi psov!
Upam, da ne bo zamere če napišem, da tole ne drži popolnoma. Bil je drugi v svoji kategoriji, ne pa drugi na svetovni razstavi (res. CACIB), kar je precejšnja razlika... ;) Se je pa Klark odlično držal v ringu in priznam, da bi si tokrat prislužil zmago nad Zhrestom, predvsem zaradi precej boljšega gibanja...

Čestitke šampijonki in polbratu  :D

Evo pa sem na FBju našel sliko, ko sva čakala na karte za PARTY  :P

Luštna! :)

Več od nas v prihodnjih dneh... :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Ni me treba popravljat...sam prebrat mores stavek pred tem. Ce napisem, da je bil drugi v razredu sampionov in potem napisem, da je bil tretjic zapored drugi...menda vsem potegne kje in kako. Ali pac? 8)

Super, ze cakamo fotke porocila....

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Lahko bi bil drugi v razredu šampionov in drugi na razstavi... Tako da (vsaj meni) ne potegne ;). Pa nima veze... :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Super Apollo.. Upam da si slikala iz vec kotov, da bomo nardili reverse engeniring =P Zdaj vadimo rollerjouring, samo galop zdrzi max 20 min, tako da bi bla ena kocija super za lezerni kas  :o

Citiraj
Glede sojenja: sodnica je preferirala (poleg tega, da so seveda bila praktično vsa prva mesta rezervirana za Ruse) lažji tip švicarja z izdatnim gibanjem. Kar nekaj psov z izredno močnimi kostmi in lepo konstitucijo je tako izpadlo iz boja za prva mesta ali pa so bili ocenjeni s prav dobro oceno... Škoda Lips Sealed

Pol pa je bla to priloznost za Kala  :D Boscek ima po zadnjem tehtanju samo 52 kil.. ocitno mu je plavanje pozrlo vse zaloge speha  :P



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Samo za pokušino...




Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Najprej čestitke vsem za razstavne in delovne uspeške!!! 8) :)

Drugače pa...pes se mi stara!!! :P >:D Danes je dopolnil dve leti...in se že cel dan crkljava... še en čist spešl zajtr je dobil! :P





swissy

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 2
  • Veliki švicarski planšarski psi
Vse naj naj nasim pesjanarjem iz D-legla!!!  :-* :-* :-*




Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Diorček, vse naj naj!  :-* :-* :-*



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Tri generacije  :)




Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0


Pozer  8) BTW zdaj že plava hitreje ko labradorc  (če ma gor "rokavčke" :P)



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Huda fotka, dobr ste ga snel...

Val je tudi ful hitri plavalec (če se že spravi v vodo), tako da mormo enkrat en competition narediti  :).




Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Bo Val zameru ker ne bo fer zaradi "rokavčkov"  :P Je pa bil jopič super investicija - zdaj hodimo vsak dan za 20 min plavat in ga zmatra kot canicross - še zdaj ne morem verjet da se upa plavat tako daleč od obale. Za nazaj pa se primem za ročaj in se igramo reševalce - bošček se vleke ne reši niti v vodi  8)

BTW Neca daj naloži prosim slike od vozičkov  :D



In še cela družina na kupu



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Madona ima Kal hudo glavo, pravi gospodič izgleda (izgleda, da mu ni hudega, ko ima dva oboževalca okoli sebe). Drugače pa, hehehe, Val ne bo nič zameril, ker nima jopiča... Samo eno dobro igračo potrebuje, da jo rešuje iz vode in to je to. Zakon tole, da lahko plavate vsak dan, sploh v teh dneh  :).



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mi komaj malo prihajamo k sebi, saj smo se šele včeraj vrnili domov 8). Po razstavi smo si namreč privoščili še malo dopusta. Imeli pa smo se fenomenalno :o. Obljubim, da bom pripravila obširno poročilo s slikami.

Malo je trajalo ampak poročilo je končno tukaj: KLIKNI

Peter full dobri slikici ;). A ste najeli profi fotografa, da so take kvalitete :o? Se ne bi branila, če bi mi kako poslal na mail :P. Slike od vozičov ti bom poslala pa tudi na tvoj mail, da ne bomo tule preveč smetili teme :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Katja je dovolila kolegici da vzame Kala za model =P Ko dobim vse slike ti pošljem tabolše  ;)

Hvala za vozičke.. preveč kompleksni za domačo delavnico žal  :'( Ampak "voziček za mleko" pa je izvedljiv.. če ne bo mene bo pa vrečke iz trgovine pomagal domov vlečt  :P



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Jaz sem enega kolega nahecal, ki se ukvarja z rosfrejem, švasanjem in podobnimi, skratka strojniškimi zadevami, da si tudi malo pogledava slike in poskušava narediti en tak voziček. Zaenkrat bolj za šalo kot zares, mogoče pa kaj rata  :).

Sicer še ne vemo, kdaj bi se tega lotili, ampak ko bo in ko bom vedel, kakšni so stroški, bom javil.

Je res fajn zadeva, psom najprej ni bilo kej dosti jasno, kaj se dogaja, ko smo jih vpregli, ampak na konc so bili čisto kul...

lp

Matej



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Super Matej  :D Se priporočam za test drive



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Zmenjeno  :), prototip bo narejen v roku parih mesecev, to je sedaj že jasno... Potem pa samo še akcija  :).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Se je kdo od lastnikov švicarjev srečal s t.i. lick fit oziroma swissy lick? http://www.brushcreekfarm.com/other-health-issues.php

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Kal jih je imel nekaj ko je bil se mlad. Napad je trajal kake pol ure - lizal vse mozno in zrl travo ko kravica. Pomagalo je samo da sem ga fiksiral in mu onemogocil da se nazira in napihuje.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Je tudi kaj požiral? Izgleda nekako tako, da glavo stegujejo naprej, ob tem pa neprestano požirajo.

Moja psička ima namreč podobne "epizode" s tem, da nikoli ne liže, ampak hoče na vsak način jesti travo ali katerokoli drugo dosegljivo rastlino, ob tem pa stalno požira. Zdaj sem končno ugotovila, da so simptomi podobni swissy licku in zbiram dodatne informacije. :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Jup, požira. Enkrat se je tako napihnu z zrakom, da je bil kot balon  :-X Sem se ža bal, da je torzija ampak se je na srečo zrigal do prihoda v ambulanto  8)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Pri Nubi pa sem opazila nekajkrat (ampak ne v taki obliki ::)) ko ji j bilo slabo (in imam feeling da more na to vplivat stres, ker parkrat sem to opazila ko sva bivali na Dunaju-zamenjava okolja, ritma, hrane, etc.). Potem je požrla malo trave in je bila ok. Ampak ni pa kar lufta žrla (mogoče če ne bi prišla do trave) in ni se nič napihnila... Sam začela se je tko čudno oblizovat, gledala okrog kaj bi požrla in sem takoj vedela da gre za slabost, spustila sem jo ven in po nažrtju s travo (pa pomoje je pol to tud zbruhala) je bilo takoj ok.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
To kar opisujete, se je ravno danes zgodilo tudi mojemu psu. Očitno se mu je zelo mudilo na sprehod pa ni bil čisto prepričan, da bova res šla, ker mu tega nisem jasno nakazal. Kar naenkrat je začel lizati vse kar mu je prišlo pod roke: moje roke, steno, avto, iz želodca pa spuščal glasne glasove. Prepričan sem, da je šlo za močan občutek nelagodja. Potem je še na polno hlastal po travi, vse skupaj je trajalo nekaj minut. Ko sva le štartala proti poti se je popolnoma umiril in to je to. Na samem sprehodu je potem veliki potrebi namenil najmanj 10 minut, verjetno bo tudi tisto požrto travo kmalu izbljuval. Pri njemu se to dogaja cca. enkrat na dva meseca. Če malo pomislim za nazaj, ko je bil mlajši, je bilo to bolj pogosto pa niti nisem vedel za kaj se je šlo.

Verjetno gre res za stres pa niti ni pomembno zaradi česa ta stres nastane.

lp

Matej