Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 514682

mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Mala Asta tukaj!  :D Poležena 12.6. v psarni Swissdog ;)





Že prvi dan je pokazala kako zna lajat  :P




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Mr. Globus, Apollo in Matej80, hvala za deljene izkušnje :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Samo za pokušino...


Lahko vprašam, kje se dobi tak voziček? Pri kateri starosti psa, bi bilo smiselno na tole začeti navajati?
Hvala za odgovore.



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Voziček bo najverjetneje dobavljiv v roku enega meseca, saj za produkcijo potrebujemo nekaj več časa, ker želimo izdelati kvaliteten voziček z dobrimi materiali, da se doseže visoka stopnja ugodja za psa in vodnika ter da se ohrani dolga brezhibnost vozička. Vse podatke in informacije o uporabi še zbiramo in pripravljamo, vsekakor pa pes za vleko naj ne bi bil mlajši od osmih mesecev in še takrat s kratkotrajnimi in lahkimi obremenitvami.

Da se še malo pohvalimo: na zadnji razstavi v Trbovljah je Vilin Karantaski prejel še zadnji potrebni CAC in tako postal Slovenski šampion v lepoti  :). Zelo smo veseli.




mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Hvala!
Se pa prav ponosno drži! :) Res je lep!



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Čestitke!!  :o :o

Jooj lej kako mežika puncam dol iz slike!!  8) 8) :P

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Ne vem, ne vem, če puncam mežika, pomoje je samo čist gotov od celodnevne razstave pa že stoje spi  :)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Wav  8) - Matej kolko ma zdaj kil?

Pa še par slikic šampionovega polbrata  :P


Jadranski stražar


bogi bogi


morski pes


masaža blazinic =P



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Mr. Globus, veš da ne vem točne kilaže, nisem bil že dolgo pri veterinarju (trkam po lesu) pa ga nisem imel možnosti stehtati. Na uč bi rekel, da jih ima ene 60. Ga pa res kr dobr futram zadnje cajte, samo je kar lepo v kondiciji in na maščobi nič kaj dosti ne pridobiva...

Simpatične tvoje slikce, ti naši švicarji vsi podobne grimase delajo  :).

lp

Matej



Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Še nekaj poletnih fotk Brine. (:

Med drugim smo bili v ZOOju:



















Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Luštna, luštna Brina. Lepo vas je bilo spoznat v živo :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Enako! (:

Pa še kdaj, ane...  8)



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Kapibare so očitno nore na Švicarje, ena se je tudi v mojega zaljubila! Naju je spremljala ob ograji.






matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0

Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
POMOČ!

Ali je možno, da je moj tamal [star leto in pol] danes prvič doživel epileptični napad? Pred kako uro me je zbudil zvok pred-bruhanja, čemur je sledilo bruhanje. Pes je nato preplašeno begal levo in desno kakih deset sekund nakar se je zgrudil in v krču ležal na tleh, tresel se je in slinil, povsem neodziven. Sedaj kake pol ure po dogodku izgleda povsem normalen. Se komu sanja kaj bi lahko bilo? Povsem sem paničen. V kolikor pomaga: Danes ni jedel nič drugega kot druge dni, zjutraj na sprehodu je pobasal malo suhe kozuze medtem ko nisem gledal in nekaj grižljajev zemlje. Sledili so briketi. Nato spet briketi ob šestih popoldne. Danes je bil na čiščenju vrečk, odkril sem pa tudi enega klopa, ki smo ga odstranili pri veterinarju. Doma se psu dal Frontline ampulo, največjo 4.02ml, kupljeno preko interneta iz Anglije.

Je torej epilepsija, klop, Frontline, kakšna ideja? :(



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Slycer po opisu sodeč je velika verjetnost, da je pes doživel epileptični napad :-[. Tudi starost je dokaj tipična. Glede na to, da je bil pol ure po napadu že praktično normalen kaka zastrupitev ne pride v poštev (kjer bi se sicer lahko kazali podobni znaki v začetku). Pri švicarjih je epilepsije kar precej :-\, v Sloveniji po mojih podatkih sicer ne toliko, ponekod v tujini je stanje že prav zaskrbljujoče... Kaj je napad sprožilo je težko rečt - lahko tudi ampula Frontlina :'(. Trenutno je največ kar lahko narediš, da ostaneš miren in počakaš - v kolikor bi se napad ponovil pa svetujem pregled pri veterinarju... Vsekakor pa bi se jaz Frontlinu vsaj nekaj časa izogibala :-X.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Tole je verjetno res bil epileptični napad  :( Fantovem labradorcu so se začeli napadi tudi tam nekje pri letu in pol. Je pa tako, da psa opazuj, vendar če slučajno spet dobi napad, mu poskušaj mirno kaj prigovarjati, po napadu pa naj bo nekaj časa (recimo eno urco) brez hrane, vodo pa naj ima na voljo. Jaz sem takrat govorila z veterinarjem in je rekel, če napadi niso pogosti (torej če je vsake toliko kakšen in ne premočan) epilepsije ne zdravijo. No fantov labradorec jih je potem imel en dan cel dan in je že 5 let na tabletah.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
So vaši švicarji tudi taki požeruhi kot naša? Naša poje VSE in bi pojedla vse-jo je težko non-stop kontrolirat, ker živi zunaj hiše. Hranimo jo še preveč (gledano po tabelah). Blato ima mehko do srednje trdo, včasih bruha(se mi zdi, da zato, ker tako hitro požre brikete-smo ji dali žogo v skledo in gre zdaj malo počasneje). Kaj narediti? Se sčasoma umirijo glede tega? Stara je skoraj 4,5 mesece.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nekaj naših novih mrcin... :-* :-* :-* :-* :-*







Mi2mi3 mi s tem na srečo nismo imeli problemov. Obe sta vedno goltali hrano v svojih posodah (kar delata še sedaj ;)), okrog pa nista preveč pobirali (sem ju raje zaposlila z drugimi zadevami in sta čakali kdaj bom jaz iz žepa potegnila kako dobroto ::)). Če bi jima dovolila, bi verjetno tudi žrli... Sta pa obe v hiši, tako da glede žretja okrog hiše pomoje ni druge preventive kot da se jo da notri 8) oz. se pobere vse kar je takega da bi lahko žrla... :P Pa kake igračke (npr. take v katere se nabaše hrana in se potem kaki 2 uri trudi da jo dobi ven), grickalice za zaposlitev dat, da ne bo imela časa delat neumnosti :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


klemn007

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Po dolgem času vam pošiljam na ogled dve sliki od naše švicarke, Palome. Sedaj je stara 11 mesecev:






*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Iiiii kašna lepota! ;D <3



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Blato ima mehko do srednje trdo, včasih bruha(se mi zdi, da zato, ker tako hitro požre brikete-smo ji dali žogo v skledo in gre zdaj malo počasneje). Kaj narediti?
Sicer nimam pojma o švicarjih, ampak mogoče bo pomagalo... V psaji šoli so nam svetovali, naj se psom, ki hitro žrejo (samo pogoltnejo) brikete, le te prej namoči z vodo, tako da se 'napihnejo' že prej in ne šele v pasjem želodcu. Mogoče pa zato bruha? Na hitro zbaše brikete, ti pa se v želodcu napihnejo...

Lepe pse imate in super slike delate. :) Jaz pri tako velikih psih obožujem njihove velike šape. :)



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
A je pametno dat psu za zaščito pred notranjimi zajedalci česen in seveda koliko za cca. 50 kg težkega psa?



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Brezveze komplicirat, psu daš na vsake tolk časa tablete pa je zadeva v momentu rešena. Bohved kolk česna bi moral pes pojesti, da bi kej prijelo...

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
To kar opisujete, se je ravno danes zgodilo tudi mojemu psu. Očitno se mu je zelo mudilo na sprehod pa ni bil čisto prepričan, da bova res šla, ker mu tega nisem jasno nakazal. Kar naenkrat je začel lizati vse kar mu je prišlo pod roke: moje roke, steno, avto, iz želodca pa spuščal glasne glasove. Prepričan sem, da je šlo za močan občutek nelagodja. Potem je še na polno hlastal po travi, vse skupaj je trajalo nekaj minut. Ko sva le štartala proti poti se je popolnoma umiril in to je to. Na samem sprehodu je potem veliki potrebi namenil najmanj 10 minut, verjetno bo tudi tisto požrto travo kmalu izbljuval. Pri njemu se to dogaja cca. enkrat na dva meseca. Če malo pomislim za nazaj, ko je bil mlajši, je bilo to bolj pogosto pa niti nisem vedel za kaj se je šlo.

Verjetno gre res za stres pa niti ni pomembno zaradi česa ta stres nastane.

lp

Matej

Dobr, tole pa moram res napisat... >:D Pri nas je iz zadnjega legla na voljo za oddajo še en samček. In me je prejle klical gospod (naj ime in priimek ostaneta skrivnost), ki pravi, da samčka ne bi vzel, da ima Val epilepsijo... Ok, če bi mi rekel za kakega drugega psa, s katerim nisem toliko v kontaktu bi še razumela (in dopustila možnost da morda česa ne vem), amak Val, ki ga vidim skoraj vsak teden :o. Me je kar malo na rit vrglo, od kod zopet take klamfe :P. In nadaljuje - da je na tem forumu prebral, da postane odsoten, hlasta za zrakom, etc... ::) In da je malo povezal-da to je sigurno epilepsija. Na tko Matej, da boš vedel da imaš defektnega psa... :P In čisto za intermezzo kaj vse iz teh forumskih postov pride ven... :-X Aleluja :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Začenja se zima... :P

Diva Karantanska in Nuba


Nini najlepša hvala za tole fotko mojih dveh mrcin :-*.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
PREkrasna fotka, direkt za na koledar  :).

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Še naša banda... 7 tednov stari.

(od leve proti desni) Grant, Gandalf, Genja, Grof Patoche in Gaia Karantanska :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Še naša banda... 7 tednov stari.

(od leve proti desni) Grant, Gandalf, Genja, Grof Patoche in Gaia Karantanska :)

Daj prosim nam razkrij kako ti jih rata posest in dat takole na kupček. Ko bomo mi imel leglo boš prišla najine postrojit :P



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Grof Patoche je enak kot je bil Val, ful me nanjga spominja  :). Gaia je pa zih taglavna al pa vsaj največja.