Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 516817

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Daj prosim nam razkrij kako ti jih rata posest in dat takole na kupček. Ko bomo mi imel leglo boš prišla najine postrojit :P
Hihi, rabiš malo zaspane mladičke 8) in vsaj dva pomagača, ki vesta za kaj se gre (hvala Nina in Urša :-*), hitre noge in kako piskajočo igračko :). Pa seveda mirne živce za ene parkratno ponovitev vaje... ;)

Še naša banda... 7 tednov stari.

(od leve proti desni) Grant, Gandalf, Genja, Grof Patoche in Gaia Karantanska :)
Grof Patoche je enak kot je bil Val, ful me nanjga spominja  :). Gaia je pa zih taglavna al pa vsaj največja.
Tudi mene, še po karakterju sta si podobna :P. Gaia ni največja, samo zgleda tako ker sedi malo bolj spredaj. Grof Patoche je največji bajsek. So par kar vsi tam tam s težo. Taglavna pa Gaia včasih kar zna bit ja >:D.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Kako so lepi in pridni  :o Ne glede na pomočnike, kar težko verjamem, da jih je možno takole obdržati. Meni še enega ponavadi ni uspelo  ::)
V glavnem, za mečkat  :D :-*


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Inanna, kar verjemi :) Jaz sem bila že večkrat zraven, ko nam je (sicer po dologotrajnih mukah >:D >:D) uspelo takole naštimat ta male :) :P

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Ja, sej verjamem, ker tudi vidim, ampak vseeno težko  :P :D
Najbolj simpatičen, med simpatičnimi, mi je pa skrajno levi  :-*


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Najbolj simpatičen, med simpatičnimi, mi je pa skrajno levi  :-*
Hihi imamo podoben okus :P. Ta je tak crkljivec, da mu ni para... :-*

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Očitno padam na take ::) Ali pa ustvarim take  :D
V moji bližini imamo dva švicarja, oba sta zelo posrečena, enemu je ime Demon, za drugega pa ne vem. Sploh prvi je pravi frajer :)


1x2xx3xxx

  • Gost
Da se malo oglasim po doolgem času ;)

Rezultati Vrtojbe v nedeljo:
Berta: CAC, CACIB
Prvič pa se je preizkusila tudi v parih in JH :P
P. Leia: CAC,rCACIB
Klark: CAC, CACIB, BOB
Lepo vas je bilo videt!

Neca, luštni so ;)
Lp Urška



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Lepa :-*.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Te psi so mi že nekaj časa krasni, zdaj, ko ga imam sama, so mi pa sploh všeč! :) Pa kakšna navezanost je to, kakšno veselje, ko te zagleda. Tok "čeblja" zraven, da samo čakam, da bo dejansko spregovorila :) Pa vedno lepša je, raste pa kot trava.



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Nubino in Klarkovo prvo leglo je včeraj praznovalo svoj tretji rojstni dan. V teh treh letih smo doživeli in preživeli že marsikaj, Švicarji pa se po mojem mnenju ne spremenijo kaj dosti, govorim predvsem v smislu, da bi se kaj bistveno spremenili od takrat, ko so bili mlajši. Val še vedno rad na polno udriha z repom, še vedno ga zanimajo vsi ljudje in drugi psi, le malo manj časa jim posveča- povoha, mal pogleda in gre svojo pot.

Val se je izkazal za izjemno radovednega, zvedavega in popolnoma neagresivnega psa- trkam na les, da se še ni stepel, kar pogosto poslušam od marsikaterega lastnika samca. Če pride do renčanja se raje umakne, malim psom še hitreje  :).

Zaenkrat je tudi popolnoma zdrav- razen kakšnih občasnih nategov mišic in običajnih sezonskih bolezni, ni imel težav. Tudi epileptik ni  :P, čeprav bi morda kdo še rad videl, da je, haha.

Želim si, da bo še dolgo z nami, saj kot mi je pred kratkim povedal gospod s 15-let starim psom, pasja in človeška ljubezen ne pozna meja...



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0



20 mesecev, 54kg. Manj masiven kakor drugi Švicarji ki jih srečujeva, sicer. :/



Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Še nekaj Brininih fotk --> http://www.flickr.com/photos/54696205@N06/sets/72157625122529486/. (:


Bertica je pa postala krasna in super lušna punca. :*



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
20 mesecev, 54kg. Manj masiven kakor drugi Švicarji ki jih srečujeva, sicer.

Pri 20 mesecih še niti slučajno nima končne teže. Navadno se švicarji "delajo" vse tja do 3. leta, nekateri celo dlje. Je pa standard glede višine precej ohlapen tako da so lahko med predstavniki te pasme kar precejšnje razlike, tako v višini kot v masi.

Mi2ni3 imaš prav in se popolnoma strinjam s tabo. Ti psi imajo neverjeten karaker :-* :-* :-*! To je bila tudi prva stvar, ki me je pri tej pasmi pritegnila in prevagala tehtnico, da sem se odločila za švicarja :). In nikoli mi ni bilo žal :o! Je pa vseeno potrebna previdnost pri nakupu - na žalost tako na razstavah kot na vzrejnih pregledih opažam vse preveč plahih, agresivnih in nesamozavestnih psov. Tak švicar ne bi smel bit :-X!!! Nekaj "pokvarijo" lastniki, s svojo nevzgojo :-[, veliko vlogo pri tem pa ima genetika. Zato je treba zelo pazit od kakšnih staršev se jemlje pse...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Kal je že preko dveh let pa ma tudi 54 kil  ;) Nekaj se še more nardit, ampak mi je leši s "hrtkasto" postavo  :P



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Meni je tudi bol všeč tak hrtkast! Samo pravim, ker sva srečala enega ki je mlajši od njega pa je že bolj masiven.


Bi pa takoj imel še enega!! Jao, če ne drugega, da si en drugemu delata družbo.  :-[



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Z veseljem sporočam, da Val (Vilin Karantanski) v januarju 2011 pričakuje svoje druge potomce. Srečna izbranka je Kala (Raylai von Augusta Raurica). Oba psa sta tipična predstavnika svoje pasme, zato se pričakuje standardu primerne mladičke. Za vse informacije o leglu lahko kontaktirate 041 657 691 (g. Peter).



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Čestitke! Držimo pesti za mirno kotitev in lepo leglo 8). Ko bodo na svetu pa jih gremo seveda nujno pogledat ;).

Prilagam pa še eno luštno slikico Vala in njegovega polbratca in polsestrice :-* (prideta na obisk in takoj zasedeta blazino >:D).

Genja Karantanska, Grant Karantanski in Vilin Karantanski

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Hahahaha, da o kavču ne govorimo  :).



raylai

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Pozdravljeni. Kot  je povedal že Matej:

Konec januarja 2011 pričakujemo leglo pasme veliki švicarski planšarski pes. Za oddajo bodo primerni spomladi, in sicer v marcu 2011. Zbiramo rezervacije.


Mati: Ch.J.SLO RAYLAI von AUGUSTA RAURICA (Kala)
Oče: Ch.SLO in HR VILIN KARANTANSKI (Val)

Oba starša sta tipična predstavnika svoje pasme, popolnoma zdrava (HD A/A, ED 0/0, OCD free), odličnega karakterja in z uspehi na razstavah doma in v tujini, tako da se pričakuje lepo in zdravo leglo.

Vso dokumentacijo (rodovnik, zdravstvene izvide, vzrejno dovoljenje, razstavne rezultate in opise) je možno videti pri lastnikih.

Možno se je tudi dogovoriti za ogled samca, ki živi v Ljubljani (041 262 408, Matej).

Vse informacije o leglu in rezervacije: 041 657 691 (Peter).

https://sites.google.com/site/kalaraylai/



peterc

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Po 60. dneh je Kala skotila 7 zdravih in lepo obarvanih mladičkov (4 Ž, 3 M). Sama je opravila vse, kar je pri kotenju treba, mi pa smo bili samo opazovalci in skrbeli za foto.  Vsi mladički so živahni in pravi borci za seske, zato že vsi lepo pridobivajo na teži.

Več informacij na GSM 041 657 691 (Peter)



Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0

Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
čestitke =)

Matej kako je z vozičkom? Dobenega poročila še nisi naredu ;)



1x2xx3xxx

  • Gost
Čestitke!! :)

Lp Urška



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Da se malo oglasim po doolgem času ;)

Lepa je! koliko je stara na tej fotki? pa koliko kg ima?

Tole je pa naša, na fotki stara 6 mesecev in pol, težka nad 30kg:






1x2xx3xxx

  • Gost
Citiraj
Lepa je! koliko je stara na tej fotki? pa koliko kg ima?
Na tej fotki ima leto in pol. Nazadnje ko sem jo tehtala pri vetu je imela 43 kg, je pa res, da je od tega že ene 2-3 mesece. :-[
Vidim, da si iz Ljubljane. Lahko se zmeniva za kak sprehod.

Lp Urška



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Z veseljem! :) Je pa to psička mojih staršev, jaz ne živim več doma, ampak jo grem komot iskat pa se dobiva ;)



1x2xx3xxx

  • Gost
Sem ti poslala ZS ;)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Vila Karantanska, 3 leta :-* :-* :-* :-* :-*



Peter, kako kaj vaše male mrcine 8)?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


peterc

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Naše male mrcine so vsak dan večje in težje, Kala je odlična mati, ....

Lp,