Zamrznjena sperma, posredovanje...

heart_alba · 41711

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 09 December 2010, 12:12:32
kalsang si imela prav :) res je vpis v SLR...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 23 November 2011, 13:31:23
Mene pa zanima, kakšna je uspešnost oploditve z že odvzeto in zamrznjeno spermo? (Samec npr. iz Amerike ima že odvzeto spermo in zamrznjeno - če želiš pariti z njim jo pošljejo)..
Verjetno je bolj sigurno da jo takrat odvzamejo ali je približno enako?
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #62 : 13 Februar 2012, 13:27:09
Tema je sicer že malo prašna, ampak me zanima ali se je kdo rokoval osebno z zamrznjenim semenom in psičko tudi oplodil? Najsibo uspešno ali pa tudi ne? Ali pa da pozna kdo koga, ki so semenili z zamrznjenim semenom, če mogoče ve kako so stvari potekale? Kakršnekoli informacije so dobrodošle, namreč imam možnost uporabe zamrznjenega semena res top samčka, vendar sem rahlo skeptična glede uspešnosti same osemenitve, in kam v sloveniji se obrnit za osemenitev, ali mogoče bolje v tujino v klinike clone systema?

kakršna koli informacija bo več kot dobrodošla.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #63 : 13 Februar 2012, 13:35:32
kam v sloveniji se obrnit za osemenitev

Klinika za reprodukcijo na VF

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 13 Februar 2012, 20:09:57
Res je, na VF (Cesta v mestni log) delajo take semenitve, ponavadi to vodi doc.dr. Primož Klinc...



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #65 : 19 Februar 2012, 11:17:16
Hvala obema za kontakt, bom se pozanimala. Bo očitno treba poklicat, ker na meile ne reagirajo.

Sem sicer upala da se bo kdo oglasil, ki je semenil z zamrznjenim semenom, ampak očitno to pri nas ni pogosta praksa...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 19 Februar 2012, 11:38:31
Ni redko, da se uporabi zamrznjeno semeše pogosteje chilled semen. Z reprodukcije se v Slo najbolj ukvarja Roman Burja dr.vet. med, Klinika za male živali Lesce.
Kdor me je kontaktiral, naj me pokliče, nič nickov. Z veseljem na voljo za info.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 19 April 2015, 14:09:55
Tale tema je sicer že čisto zaprašena... Imela bi par vprašanj, mogoče zna kdo pomagati. :)

Tole je prvič za mene in nimam čisto realne predstave kako, kaj in koliko. :-\ ???
Rada bi uvozila seme iz Švedske. Gledala sem malo cene, ki ste jih napisali, pojavljajo se ogromne razlike. :-[  Torej kakšni so vaši predlogi, kje naj se zanimam za transport semena, DHL? Kakšne so danes cene za transport semena in kakšni so nato stroški pri nas? Kakaršnekoli informacije  bi mi izredno pomagale.
Zanimajo me še vaše izkušnje, kakšna je uspešnost oploditve, kako številčna so legla itd.
 Pa lep dan želim  :) :)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #68 : 01 Junij 2015, 09:16:25
Mene tudi zanima uspešnost za zamrznjenim semenom.
Jaz sicer na kliniko VF ne peljem pod nobenim pogojem, ker smo peljali tja semenit kobilo z zamrznjenim semenom in so mi naredili totalno polomijo. Je pa ta glavni tudi Klinc Primož.
Jaz sem se menila z mojo veterinarko in je rekla da ona tudi semeni.
Brala sem mal starejše komentrje in mora bit sperma v posebnem kontejnerju med transportom, tako je biloza konjsko in je za pasjo ziher isto. Ta kontejner se ponavadi vzame na posjo ali pa ga odkupi


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #69 : 01 Junij 2015, 14:27:20
Z AI chilled ali frozen se ukvarja Roman Burja dr.vet. med., Veterinarska klinika za male živali Lesce.
Uspešnost je odvisna od kvalitete semena , timing je malo drugačen, seme je "živo" krajši čas kot chilled ali pri naravni paritvi.
Najuspešneje je seveda naravno, nato odvzem v živo, nato chilled, nato frozen.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #70 : 02 Maj 2018, 19:47:19
Pozdravljeni. Ta tema je ze malce prasna, vendar pa imam tudi sama nekaj vprasanj v zvezi z uvozom zamrznjenega semena, in sicer iz tretjih drzav (v mojem primeru bi bile to ZDA).
Sicer se mi nikakor ne mudi, leglo je planirano v naslednjem letu, pa vseeno, ker vem kako birokraticno zapleten je celoten postopek, se bi zelela o vsem pozanimat ze zdaj.
Stvar je taka, da nikjer ne najdem nekih konkretnih informacij o zahtevah, ki jih ima nasa drzava za uvoz takega semena. Kaksna testiranja mora opravit samec, katera dokumentacija je potrebna za transport, kam se moram obrnit za informacije o transportu, kje vse se lahko pri nas skladisci taksno seme..

Najlepsa hvala za odgovor,
Lp

Dogs are best friends ever!