Problematičen pristop do psov

čara · 26564

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 31 Oktober 2010, 16:46:54
Upam si trdit, da moja psica nima pravšnjega pristopa do psov...To načeloma izgleda tako:

- vidi psa in se našpiči ( pozorni uhji, nesproščena drža, brez naježenosti) moja rekcija je  taka: stopim v stran ali cmoknem in nagradim pozornost name in potem če je dovolj prostorno povadima hojo na ohlapnem povodcu in delava zavoje in se na tak način postopno bližava psu, da se približava iz strani, malo nazaj, v levo, desno, nikoli v ravni liniji direktno proti psu....

Če vmes pogleda proti psu v trenutku kliknem in nagradim, še kakšen "sedi" je vmes, postopno se bližava, če je povodec napet in me povleče se obrnem na mestu, pri tem jo morem mal potegnit s povodcem v stran in se stransko približujema in potem, če lastniku drugega psa dovolijo se povohata.

Med vohanjem je na začetku napeta-ima tudi grbo, potem pa je dvoje-ignor in pozornost na mene ali pa igra.
Bo s takim načinom dela prišlo do izboljšanja ali ne?

Če ni prostora za tako vajo, jo obrnem stran od psa in dam v sedi ali pa da stoji obrnjena stran od psa, nagrajuem pozornost nase in tudi pogled drugemu psu.....

Ampak tule je "keč" ker čim pride pes preblizu se vleže na tla in čaka, da pride toliko blizu, da lahko skoči in se zažene in vsa napeta ovohavat psa. To se mi zdi problematično in pravzaprav ne vem kako v takem primeru pravilno odreagirat. ???

2x je v takem primeru prišlo do refecanja 1x samec ang.buldog in danes huskyca.....

Kaj naj naredim, da se mi ne bo vlegala in čakala na psa? Še bolje, kako preprečim to?

Rada bi, da v tem primeru sedi ali stoji ob meni in ignorira drugega psa v končni fazi tudi vohlja po tleh, samo da se ne obremenjuje z drugim psom.

Končni cilj mi je ta-da bo na povodcu normalno hodila, četudi bojo psi hodili nasproti.

Načeloma sem mirna in sproščena ob teh "vajah"....V trenutko ko se mi vleže pa postanem mal živčna.

Psica ma 32kg in je ne mislim dvigovat v takih situacijah.

Bla bi hvaležna za napotke od tistih, ki so imeli enake probleme in so to uspešno odpravili.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1 : 31 Oktober 2010, 17:51:29
Načeloma vleganje na tla ni problematično, predstavlja miritveni signal... :)

Jaz sem ful zasrala pred leti, ko tega nisem vedela in sem svojo psico okregala za vleganje. :-\



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 31 Oktober 2010, 20:01:56
Moja se tudi ulega na tla. Predvsem je zoprno, ker potem skoči v luft in cvikneta pes in lastnik, ki se bližata. Kljub temu, da je to miritveni signal, sem jaz ugotovila, da ga veliko drugih psov ne prepozna ali pa ne vejo kako bi se obnašali. Edina možnost je, da psa opaziš pred njo in preusmeriš pozornost, čim se bo zagledala v psa, se bo tudi ulegla... Ko se enkrat uleže pa nimaš več kaj delat. Jaz pač počakam, če se misli drugi lastnik s psom približat in ne zategujem povodca, ampak pustim, da se psa sama zmenita (na mojo se lahko zanesem, da bo tudi v primeru negativne reakcije v redu odreagirala). Samo vedno pazim, da se psa ne zapleteta s povodci in se postavim tako, da lahko potem normalno nadaljujeva pot (če se srečaš na ozkem pločniku je to kar umetnost). Če jo psi zanimajo, imaš najboljšo možnost s preusmerjanjem pozornosti vedno, ko srečaš psa. Je bolj malo verjetno, da bo samo vohljala naokoli in se ne zmenila za psa, ker ji bo pes sigurno bolj zanimiv kot vonjave. Sicer ima pa moja skoraj vedno ob srečanju z novimi psi (in tudi z že poznanimi) grbo, pa nikoli nima niti najmanjšega namena se kregat s psi...Pomoje gre samo za vznemirjenje.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 31 Oktober 2010, 20:43:33
Kaj pa, če izkoristiš uleganje, in jo naučiš tako, da počaka, da gre drug pes mimo? =]



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 31 Oktober 2010, 20:46:49
Danes se je tako hitro dogajalo, da sploh ne vem al je moja začela al huskyca... Vem, da sta se glih za ustnice zagrable. Ni tragedija, samo ne vem ali bo kaj poslabšanja pri srečevanju psov ali ne.

Ravno to je problem-skoči v luft in cvikneta pes in lastnik.  ::) Pa jim predhodno povem, da je moja malo nezaupljiva in da skoči v luft, ampak da to ni napadalno.
Zoprno je tudi, ker čez cesto ali reko vidi psa in potem laja, ker ne more do tja in potem vsi mislijo, da imam hudiča pa pol. Ampak se jo da v teh primerih čedaje hitreje obvladat in preusmirit.  :-*

TYASHY- kako jo pa naj to naučim? Se mi res ne sanja. Ali pa da bi vsaj z normalno hitrostjo vstala, se vsedla, ne pa horuk.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 31 Oktober 2010, 21:04:12
Jaz bi se lotila tako, da bi, ko se vstane poklicala/zacmokala, karkoli pač narediš in dala na prostor pa nagradila... In potem, ko že dojame, da more ležat  podaljšuješ čas, ko je na prostoru(taprvič, ko se da sama na tla).. =) To jaz z mojim delam.. Se tudi uleže pred vsakim psom.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6 : 01 November 2010, 06:57:51
Čara: Vcasih nehote nagradimo pasje nezeleno vedenje- primer.:ga zacnemo bozati, ce laja na drugega psa(ga tolaziti, ces saj ni nic hudega). jaz ti pa predlagam, da si pogledas epizode od Cezarja- the dog whisperer. Pri njem bos zagotovo najdla resitev. Je imel psa, ko je skakal v druge. Vecina ljudi ima tudi ovratnico narobe namesceno(katero je treba dati visoko za vrat-za useski- kakor razstavni peski). Tako dobimo nadzor 60% nasega kuzka-dobimo nadzor smrcka.  ::) Vedno, ko je pes naredil nezeleno potezo je cuknil (ce je pes v poleg, je cuknil z roko pred sebe-seveda samo toliko, da je pes preusmiril pozornost). Pse pa je opozarjal z zvokom "ššš".Tako mu je ta ukaz pomagal ob vsakem nepravilnem vedenju in mu psa ni blo treba zategovati za povodec. In ze takojsnje pravilno sodelovanje med njima je pokazalo rezultate. tudi jaz sem imela tezave, da je skakala na zadnje tace, igra itd. Zdaj pa neglede kateri pes gre mimo naju je ona v poleg. Vcasih, ce kaksen vanjo skoci se pa seveda umakne oz. odskoci. Te epizode pa lahko dobis na internetu.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 01 November 2010, 08:52:44
Moja psica je bila na podoben način nezaupljiva do starih ljudi (še posebej  berglami), tekačev in kolesarjev. Takrat sem se na vse kriplje trudila preusmerit pozornost nase -kar načeloma ni bil problem - je bilo pa problematično, ker pač ne opaziš vedno vseh stvari prvi. V takih primerih se je tudi cela našpičla in začela lajat (iz strahu).
Potem sem dobila dvd-je od Leslie Mc Devitt Control unleashed, ki se ukvarja s podobnimi težavami. Ona se desenzibilizacije loti, tako da psa nauči mirno gledat v tisto stvar, ki predstavlja razlog nelagodja. Jaz sem bila čisto v 7ih nebesih, ker se je moja psica nehala bat vsega v nekje 2eh tednih in to traja še vedno... gre lahko mimo invalidskega vozička, človeka z berglami, kolesarja... popolnoma umirjena in to brez povodca. Vadila sem tako, da sem se vedno, ko se je kaj 'čudnega' začelo približevati, umaknila s psom na razdaljo na kateri je še ostla mirna. Potem sem jo stimulirala, da je pogledala v tisto smer... za vsako mirno gledanje je dobila briketek. Že zelo hitro sem lahko zmanjšala razdaljo, ker je psica očitno dobila zadostno informacijo, da se ni česa bat. Že po dveh seansah sem to gledanje dala tudi na povelje. To vajo še zdaj včasih uporabim, če delava poslušnost... če vidim, da koncentracija pada, ker je v okolju nekaj xy zanimivega... klik za obdržano pozornost... za nagrado si lahko ogleda kaj je tako zanimivega... ugotovi, da ni nič posebnega... in potem je veliko lažje naprej hodit poleg :P Uporabim jo tudi v popolnoma novih situacijah, kjer ocenim da bi znal bit halo. Tako je bilo recimo na izletu na Pokljuko, kjer se krave prosto pasejo... sem takoj ko smo stopili iz avta začela klikat ta gledanje in se korak za korakom približevala kravicam... ni bilo cel dan nobenega problema it 1 meter mimo krave pa je BOC (cela seansa pa je trajala minuto, največ 2).
S tem pristopom sem dobila veliko boljšo pozornost; tako šolsko, kot tudi med sprostitvenim sprehodom. Če se pes zaradi določenih stvari in situacij počuti nelagodno, sem prepričana, da situacijo poslabšujemo še s tem, da ga učimo 'glej me' pa hoje na ohlapnem povodcu itd. To je samo še dodatno breme. Poleg že tako nelagodne situacije dodamo še nalogo, ki jo težko (ali pa ne more) izpolnit in potem se vse samo še poslabša.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 01 November 2010, 09:29:21
Meni se glede na Čarin opis, ne zdi, da se njena psica ravno boji. Je pa velika razlika, če psa učiš naj ignorira, ker je prevelik firbec in ga vse zanima ali pa hočeš odpraviti strah in nesproščenost.

Kaj pa, če izkoristiš uleganje, in jo naučiš tako, da počaka, da gre drug pes mimo? =]

Tole je pomoje dokaj nemogoče, ker takrat, ko se pes uleže komunicira z drugim psom in ne s tabo. Učenje prostora bi v tem primeru moralo potekati enako kot preusmerjanje pozornosti, ne izhajati iz tega, ko se uleže sama. Najbolje je uleganje pravočasno preprečit. Ko je enkrat na tleh in se drugi pes približuje, je učinkovita mogoče samo še kakšna zelo dišeča klobasa pred nosom. Seveda odvisno od tega koliko psu srečanje z drugim psom pomeni. Moji npr. psi veliko pomenijo in je iz tega prostora še nisem uspela dvignit, lahko pa preusmerim pozornost preden se uleže tudi, če je psa že opazila. No, mahat pred nosom s salamo ji še nisem probala, ker je ne mislim nagrajevat za tako vedenje.
Lahko pa takrat, ko se uleže, prosiš drugega lastnika naj s psom ne hodi zraven. Tako se lahko nauči, da takrat, ko leži ne pride do psa. Ampak s tem ji odvzameš en del njene komunikacije z drugim psom.
Jaz sem se nahala obremenjevat z uleganjem, se pač uleže. Še vedno bolje kot, da prileti direktno v psa. Samo dobro opazujem drugega psa, da lahko predvidim njegovo reakcijo. Ponavadi so problemi s kakšnimi boječimi psi, ki se ustrašijo in se začnejo takoj repenčit ali pa bežat od strahu. Se je pa to uleganje zdaj z leti zmanjšalo pa dvomim, da zaradi vzgoje, samo psi so ji malo manj zanimivi kot včasih.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 01 November 2010, 10:32:09
Pa sej je vseeno kaj je razlog... treba je psa desenzibilizirat. je pa ključnega pomena primerna razdalja. Da je dovolj sproščen da sprejme hrano in ostane miren.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 01 November 2010, 10:49:55
Je hkrati velik firbec in bi vsakega in vse prevohala, po drugi strani je malo nezaupljiva, previdna pri neznanih psih in stvareh (nalaja ptičjo hišico, ker je še ni videla na tistem drevesu in okrasni lonec v obliki laboda, kamen na cesti, ker ga prej tam ni bilo ipd-kar mine ko stopim jaz do strašljive stvari).

Nelagodno ji je kvečjemu ob večjem psu in pa če pes nanjo rohni, takrat cvili, pa ne vem ali zato ker ve, da ji jaz ne pustim da nazaj rohni (če je drug pes na svojem teritoriju, privezan, zaprt...) ali pa ker jo je strah?  ???

Pri lajanju na drugo stran pa dejansko delam precej podobno kot MC, kaj drugega pri nama itak ne zaleže.

Torej ohlapen povodec, pogled k meni ni najboljši način, ampak miren pogled proti drugemu psu-ja to je precej težko, ker jo taaakooo prevzame prisotnost drugega psa  in se mi nikoli ne zdi povsem sproščene-je pa sproščena potem, ko psa spozna.

Za primer: Poleti sma šle skozi mesto. In nekje 10M naprej je z lastnikom sedela črna psica, manjša od Bine, Bina seveda v lajež, takrat sem korak nazaj šla, jo cuknila za sabo (da sem dobila pozornost) in jo dala v sedi, nagradila in počasi proti psici, nagradila za vsakih par korakov in potem sta se mirno povohali in smo šli v isti smeri-bina tiste psice sploh ni šmirglala, pa smo skupaj hodli.

Je pa res, da ne zavzame agresivne, toge drže, ni na prstih in naježena že ob pogledu...Ampak ušesa v pozoru, telo v pozoru in ko je čas-se poči na tla in potem hooopaaaa kdo si pa ti? Se bova igrala ali ne?




http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 November 2010, 11:10:16
Moj komaj čaka da dobi pozornost od ljudi ali pa psa in potem bi se igral in igral in začne po psu skakat in pa grist. Zato sem ga lepo naučila da ko gremo mimo psa in ga vidi, mu lepo rečem GREMO (in se nič ne ustavlja in ne cvika) in ko gre lepo mimo ga nagradim s priboljškom.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 21 December 2010, 21:30:44

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 22 December 2010, 11:08:12
Moj komaj čaka da dobi pozornost od ljudi ali pa psa in potem bi se igral in igral in začne po psu skakat in pa grist. Zato sem ga lepo naučila da ko gremo mimo psa in ga vidi, mu lepo rečem GREMO (in se nič ne ustavlja in ne cvika) in ko gre lepo mimo ga nagradim s priboljškom.

Tole stvarco bom morala tudi jaz zdaj mal bolj pozorno delat...ker moj ko na daleč vidi psa začne vleči ko nor in potem ga komaj odvlečem stran od psa, ker on bi se z vsakim igral...sem pa že probala to storiti s priboljški,ampak me ni nič ubogal tako da bom morala nekaj fajn dišečega mu ponudit, da bo preusmeril pozornost name...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 22 December 2010, 13:32:07
Ponujanje dišega pred nos je podkupnina  ;). In ne deluje, mogoče nategneš kakšnega na kratki rok  :P. Nagrada je tisto kar dobi, ne da bi prej videl ali vohal za že opravljeno pravilno vedenje  8).
Mogoče bi probala s sistemom, da če vleče v smeri psa se ukoplješ ali obrneš in greš v drugo smer. Če pa je miren ali se usede (kar si pač zadaš za cilj) pa greš v smer, ki ga zanima.
Začni s psi ,ki jih pozna. Če bo šel lepo ob tebi do psa (ali ga ignoriral, ko greš mimimo - se v tem, primeru potem občasno obrneš in greš nazaj do psa) se sme potem celo povohat ali igrat. Večkrat , oz če je nepoznan pes, pa se potem igra s tabo.
Čist točne kriterije si moraš sama določit. To je samo nekaj predlogov v katero smer razmišljaj.
Če pa nisi proti korekcijam in pes ni (pre)mlad pa lahko brez vsake škode pokorigiraš vlečenje, zahtevaš primerno vedenje ( ki ga prej nučiš brez motenj) in to potem nagradiš kakor koli pač že.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 22 December 2010, 14:24:17
Jaz v najini bližini ne poznam kaj prida skuliranih psov, da bi to po "shemi" vadla...Bomo pač probali kolikor se da.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 December 2010, 16:18:52
deteljica bomo pa potem tudi to probali, pa bomo videli kakšen bo napredek!Hvala za nasvet  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 22 December 2010, 17:12:12
No, ampak se je treba zavedati, da rezultatov ni čez noč. Nazačetku je treba res skrbno načrtovati in si vzeti dovolj razdalje za vadbo in počasi ter zanesljivo. Odvisno tudi od psa-kako zagnan in utrjen je v svojem vedenju.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 09 Februar 2011, 13:15:27
Da se pohvalima. Zdaj mi v večini primerov uspe preprečit uleganje. Pri njej me je to spominjalo bolj na lovca v preži, kot pa vabilo v igri. Ker enako dela pri Bunnyu in z njim se sigurno noče igrat.

Tudi hoja mimo psov v ravni liniji je perfektna. Občasno jo opomnim, če je preveč pozorna na psa (našpičeni uhlji, nesporščena drža) in pol me gleda, ohlapen povodec in jo nagradim. V teh primerih nagradim tudi vohanje po tleh, ker je pač okupirana s čim drugim kot s psom.

Se pa čim več sprehajava po mestu, tam kjer lahko srečama več psov. In povadiva kulturno vohanje.

Edinole opažam, da ni navdušena nad nepoznanimi večjimi psi-ne glede na barvo. Dva večja psa, ki ju pozna od prej nista problem, se z veseljem igra z njima.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 Februar 2011, 21:10:39
Čara kako pa ti je uspelo preprečiti vleganje?

Tudi pri naši zgleda kot lovec na preži- vedno bolj gre k tlom, skloni glavo ter počaso hodi..potem pa se sčasom vleže in čaka..pojma nimam ali s tem vabi v igro ali kaj se gre , je pa zelo nadležno.. je mogoče to kaka lovska fora?? Drugače je naša ptičar mix če ima to kaj veze..



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 09 Februar 2011, 21:24:42
Naša se tudi vlega in vsekakor v njenem primeru to NI miritveni znak!!
Naša se vleže na tla in ko pes pride zraven skoči vanj oz. ga začne preganjati, tako da, da je to miritveni signal vsekakor v našem primeru ne bo držalo.  :P
Jaz to pač rešim tako, da jo dam na poleg, še preden se vleže. Če pa sem prepozna in se že vleže, jo pa pač potegnem in vstane ter jo nato dam na poleg in greva mimo. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 09 Februar 2011, 21:30:11
Tako, da pravi čas opazim drugega psa. Včasih sem takoj nagradila za pogled k drugemu psu. Zdaj je dovolj, da cmoknem in me pogleda in če bulji etc sledi a-a in grema normalno naprej, nagradim. Če mam prostor za manevriranje, takrat, ko se misli puzat,hiro spremenim smer in potem se obrnem nazaj v smeri proti psu-slalomirama.

To je delal tudi boston terrier. S tem, da pri težjih psih je nemogče psa, ki se je že ulegel dvignit. Moreš že v štartu povleč naprej psa in potem malo rotirat smer, da se sprosti. Je pa tudi osdvisno od psa do psa, kakšni so ji všeč, ene ignorira, enih ne mara, zato je tudi normalno različno obnašanje pri različnih psih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 Februar 2011, 21:39:17
Nagradila pogled k drugemu psu? To je po tej knjigi Control Unleashed ane? To moramo tudi sprobati ja..

Naše ko se vleže ne moreš dvigniti niti potegniti..na žalost :) Na poleg je dobra ideja samo meni potem hodi poleg in gre vedno nižje- pozornost pa takrat žal ne deluje..ampak problem je samo pri psih ki gredo nasproti in pa seveda ptičih  :P Če gre pes iz strani potem jo dam poleg in ni problema.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 09 Februar 2011, 21:52:15
Sem res veliko delala na tem. Uff sem že obupavala, pa sem si slikala cilj kako Bina lepo hodi.
Ja dejansko moraš bit hitra pri nagrajevanju in magari psa še pravi čas obrnit proti sebi in dat v sedi, vadit rikverc, stranski poleg, pa naj potem pasjo rit povoha, ko gre mimo. Pri kakih bolj energičnih psih, ki vlečejo ko pri norcih in je ozka pot se sama tega poslužujem.

Pri moji lahk sam sanjam, da jo dvignem al potegnem ko se vleže-nisem bodybuilder. :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #24 : 17 Februar 2011, 19:57:57
Zakaj pa nagrajevanje tega da psa gleda? A ni cilj da ravno tega ne počnejo - da se za pse ne zmenijo?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #25 : 17 Februar 2011, 20:38:56
Noupe. Psa lahko gleda kolikor hoče-odvisno od načina, buljit ne sme, radovedna je pa lahko, to je celo zaželjeno zame.
Nagrajevat pogled proti psu pa zato, da poveže psa z nečim prijetnim in posledično ona pogleda psa in takoj zatem mene-lej kaj vidim in čisto nič ne lajam in dobivm nagrado ker sem mirna.
Tudi, da se nauči mirno gledat psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 17 Februar 2011, 22:15:10
Kako pa dosežeš da ne bulji ??? Sem probala nagradit pogled k psu, ampak se tako zagleda, da ne registrira ne klika ne nagrade, ničesar...



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 18 Februar 2011, 08:44:21
Sanaa, pomakneš se dovolj daleč stran od drugega psa, da tvojemu psu ta drug pes ne predstavlja več tako močne motnje in se je sposoben še malo nate skoncentrirat. Potem na taki razdalji utrjuješ željeno vedenje in razdaljo manjšaš z napredkom.  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #28 : 22 Februar 2011, 21:15:24
Noupe. Psa lahko gleda kolikor hoče-odvisno od načina, buljit ne sme, radovedna je pa lahko, to je celo zaželjeno zame.
Nagrajevat pogled proti psu pa zato, da poveže psa z nečim prijetnim in posledično ona pogleda psa in takoj zatem mene-lej kaj vidim in čisto nič ne lajam in dobivm nagrado ker sem mirna.
Tudi, da se nauči mirno gledat psa.

Aaaa - jaz to malo okrog obračam - nagrajujem pogled na mene (običajno s priboljškom), za dodatno nagrado mu pa dovolim da psa pogleda.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #29 : 22 Februar 2011, 21:37:28
Jaz v najini bližini ne poznam kaj prida skuliranih psov, da bi to po "shemi" vadla...Bomo pač probali kolikor se da.

Upam da je Tery zadnjič padel v kategorijo primernih psov  :P  sem bila pa navdušena nad vajinim približevanjem. Upam da tudi drugače zdaj tako lepo dela? Definitivno se vidi kaj potrpežljivost in doslednost prinašata.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/