Click to calm vs. Control unleashed vs. Don't shoot the dog vs. Chase

čara · 27530

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Men najbolj berljiva je bila od Sabine Starihe Pipan. Pač slovenska avtorica pa slovenske finte pisanja. Od tujih se pa včasih res težko prežvečim čez. Slog pisanja namreč ni nam domač.  ;) Lih zdjle se prebijam čez Kay Laurence, Every dog every day. Ma rabim kaj dvakrat prebrat, da skužim, da gre za njen osebni humor  :D
Sem že vzela v zakup, da za nekaj dobrih informacij prebiram neberljivo knjigo  ;D

Neyka, hvala za poročilo :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Več kot avtorji vedo težje jih je brat.  :P Se mi zdi da včasih pozabijo da niso vsi lastniki psov na njihovem nivoju. Jaz pri eni določeni prav umiram zraven (preskakovanje itd.) pa je drugače res polna zanimivih informacij.

Se pa tudi pri tujih avtorjih najdejo tekoče in preproste za razumet. Meni sta na primer všeč ti dve (pa še bi se našlo)

Difficult dogs: An Everyday Guide to Solving Behavioural Problems (Vanessa Stead),
The Cure for Useless Dog Syndrome: Activities / Games / Learning What to do for every dog, every owner, every day


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Uh, sem si prav oddahnila, da nimam samo jaz tezav ;) meni je bil CU in Kay Laurence totalna muka za brat. Pa po veckratnem branju se vedno nisem ziher, da razumem vse, kar je hotela povedat ;)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Drage moje, če bi morale prebrati Droge med politiko in vsakdanjim življenjem...To je najslabše lektorirana knjiga kar sem jo prebrala (pa še ta je bila obvezna za fax), kot da je nihče ne bi lektoriral, polno pravopisnih napak, napačno postavljenih ločil, stavek se niti zaključil ni, ko se je pričel drugi, da sploh nisi smisla stavka dojel, ker je bil presekan...In cel kup opomb-na vsaki strani!

Je CU pravi balzam proti skropucalu od zgora.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Meredith

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Moj je bil danes na sprehodu spet katastrofa, smo srečali enega samojeda in mojemu se je čisto odpeljalo :'( pa že več kot eno leto ni lajal na druge pse, odkar ga je pa tašča začela sprehajat pa je spet začel. Ne bom (spet) jokala, raje sem si šla takoj kupit Fired Up, Frantic and Freaked Out, pa poročam kako bo. Škoda, da se Control Unleashed tako težko dobi, oziroma je ful draga..če bi bla na BookDepository ali na Amazonu za kindle bi jo takoj kupila.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Taka čist osnovna ampak simpatična knjiga na temo odpravljanja strahov je tudi The Cautious Canine-How to Help Dogs Conquer Their Fears od Patricie McConnell

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
dogs-along, zelo draga pride zaradi poštnin  :-X Jaz sem menda cel splet okrog obrnla. Najcenejša varjanta je bil UK amazon, pa je blo še vedno na konc 27EUR  :-\

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
To pa nisem gledala, priznam  :-[



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Bi kdo posodil Puppy, da skopiram? Dam za konkretno kavico.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Najcenejša verzija Control unleashed je mislim da okoli 17 eur (e-format).

Drugače pa ima Emily zelo dober DVD na to temo (težave s psi - Meredith), veliko informacij da zastonj na njenem kanalu ampak je DVD bolj pregleden + vsebuje stvari ki jih na njenem kanalu ne slišiš/vidiš.



Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Ta DVD sem si jaz pogledal in je res odličen!!  :o :o :o :o :o

Res priporočam!!

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Ima slucajno kdo ta dvd za posodit?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Ja meni je še posebej bil všeč del kjer razlaga kakšne težave je imela s svojimi psi, kako je do njih prišlo in kaj ja zaradi tega počela. Ima čisto prav ko reče da moraš biti samozavesten (zato ker zaradi nekaterih stvari ki jih počneš s psom dejansko zgledaš kot da se ti je zmešalo  :D ) in kreten zato da lahko učinkovito učiš lastnega psa.  :)

Edino montaža me je malo zmotila: Emily začne govoriti naenkrat obstane, pogleda na papir začne znova, mix z laponcem (kaže zobe ko ga lastnik hoče pobožat) tudi pokaže mislim da 2krat. Ampak drugače je pa DVD res vreden ogleda. Jaz sem za svojega dala mislim da okoli 35 eur. Imam še enega njenega doma, upam da mi ga bo v kratkem uspelo pogledati.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Sem že kar lepo napredovala, le redko kateri pes jo je še vznemiril....no pa je dobil ugriz v rit, glavo ji je hotla hkrati še ena psica odgriznit, pa je na vratu bila samo ena površinska praska in poslinjena dlaka......
Pa smo nazadovali. Izbiram poti, kjer se je možno izognit drugim psom, posebno večjim, odvezanim, psom, ki se igrajo spuščeni...Ker pač. Nismo ziher kaj bo. Z njihove strani. In potem najprej zleze skupaj, pa gleda sem pa tja, pa zmrzne in hoče v drugo smer....Če ni možnost umika, jo pošljem hop na gredo. Ozkim sprehajalnim potem se zaenkrat izogibam. Zamotim z iskanjem, vajami, trikci, skakanje po meni, iz razdalje, potrjujem mirnost, fokusiranost na mene ali šnofljanje po tleh.....

Tale DVD+ knjiga Od Emiliy ima zanimiv naslov. Pa je zastavljena kako drugače kot recimo CU ali Click to Calm?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Vse 3 knjige/DVD imajo skupne elemente. Emily ima mogoče pač malo bolj čist sistem (DS/CC + DRI) Tole so teme, ki jih najdeš na njenem DVDju.

Topics covered
Intro- Splash’s story, Lacey’s story
The basics of training- teach, reinforce, interrupt, prevent
Building your relationship and trust
Attn noise and Touch
Treat deliveries and “find it’
Calm foundations:
1 Calmness and control around food and toys
2 Settle (inside and take it on the road)
3 Calm handling, chin rest and massage
4 Lowering everyday stress- (around house and outside)
Setting yourself up for success- management and prevention- GOAL ZERO REACTIVITY:
1 Avoid triggers
2 Prevent
3 Muzzle training
Exercises for reactive dogs:
1Attn- proofing
2Recall- proofing
3Leave it and Leave it from people and dogs
4Drop it, get it
5 “Go check it out”
Walking Skills:
1 Leash pressure
2 Lets go
3 Impulse control games
Working with triggers
Separating triggers- Sight, sound, situation, objects, clothing, the unknown, corners…
Working with other dogs and people
Regression
Putting all the puzzle pieces together

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Hvala! Imam zdaj neko predstavo kaj je na DVDju. Emily ima vedno vse super razdelano, po korakih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Ima kdo Control Unleashed za posodit/prodat?