Razporeditev sodnikov

teycha · 5844

teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
: 16 November 2010, 15:31:09
Živijo.
Imam eno vprašanje. Me ja tale zadeva zelo zmotila namreč  >:(
V Zagrebu sta ta vikend dve CACIB razstavi in mene je zelo zmotilo kako so v končni fazi postavili sodnike. Tole in točno takole je pisalo, ko smo se prijavljali - za mojo grupo seveda.

FCI 3
ŽELJKO GAJIĆ ( SLO )
VELIKI TERIJERI / LARGE SIZE TERRIERS

ROGER BARENNE ( F )
ŠKOTSKI TERIJER, JORKŠIRSKI TERIJER / SCOTTISH TERRIER, YORKSHIRE TERRIER

GITTI SCHWAB ( LUX )
TERIJERI TIPA BUL / BULL TYPE TERRIER

PIERLUIGI BURATTI ( I )
OSTALE PASMINE / OTHER BREEDS


Sedaj pa - imam Manchestra, ki po FCI spada v skupino Veliki in srednji terierji vendar srednjih, kot je razvidno iz zgornjega seznama ni nikjer omenjenih torej kakorkoli pogledaš padejo pod sodnika, ki naj bi sodil ostale pasme. Imam prav? Kako bi razmišljali vi? Sedaj so namreč tudi vsi srednji terierji - Manchester, Parson, Border, Fox... - (ki jih posebej torej sploh ni na seznamu) razporejeni pod sodnika Željka Gajića. Je to zavajanje 'kupca' ali ne???

Hvala za pomoč!
LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 16 November 2010, 15:36:51
Nisem iz sveta razstav. Ampak, če je MT po definiciji srednji terrier, potem iz napisane liste smatram, da ga sodi PIERLUIGI BURATTI ( I ). Ker pa si napisala, da je VELIKI in SREDNJI, bi jaz pravzaprav bila močno v dvomih kdo to sodi ali tale Italjan al pa Gajič. Bi vprašala organizatorja razstave.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 16 November 2010, 15:40:08
Če boste pod SLO sodnikom... preveri opise pri drugih psih, bo mogoče zanimivo brati :)

Bi pa tudi jaz razumela da padete pod ostale pasme.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 16 November 2010, 15:44:51
Ponavadi na vsaki prijavnici piše, da si organizator pridržuje pravico do menjave sodnika in mislim, da gre v tem primeru ravno za to. Res je, da bi manchestre moral glede na prijavnico soditi Pierluigi Buratti, ampak ocitno je bilo prijavljenih prevec psov in so jih razporedili k sodniku, ki lahko sodi to pasmo in še nima preveč psov.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #4 : 16 November 2010, 16:04:07
botticelli: Problem je v tem ker opis tega sodnika že imam - bom pa sedaj videla če bo dvakrat napisal isto  ::) bom primerjala ta opis in lanski iz Celja...  ???

Rinchy: mislim da tu ne gre za to - takšne stvari namreč razumem - pač menjava če jih je kje preveč/premalo kdo zboli itd. 'Prestavljeni' so vsi psi, ki se smatrajo pod srednje. + Tu je isti 'pojav' tudi v nedeljo. Ko naj bi MT-je sodil Gajić pa jih sedaj Italijan. Pri prvem je 54 psov in pri drugem 77. Mislim da je bilo tako mišljeno že kar od samega začetka ampak očitno tisti, ki je pisal sezname sodnikov prej ni prevril kako se imenujejo podgrupe v posameznih skupinah. In takšne stvari me res razjezijo...  >:(




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #5 : 16 November 2010, 16:46:19
Tudi nam so oba dni zamenjali sodnike... :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #6 : 16 November 2010, 17:01:22
Zgleda da ste vsaj eni veseli  8) :P



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #7 : 16 November 2010, 17:34:20
Ah ne, sej nisem vesela, ampak v bistvu mi je vseeno :P. Jaz navadno ne gledam toliko na sodnike, tako da me take menjave ne prizadanejo preveč :). Edino neumno bi se mi zdelo, če bi mi isti sodnik ravno sodil kak mesec nazaj in bi ga zopet "fasali", drugače pa se bolj ali manj požvižgam... 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 16 November 2010, 20:01:08
Hja, to je zdaj tako res dvoumno, čeprav v končni fazi mislim da si na boljšem, ker Buratti ni ravno znan po tem, da imam prav dosti pojma  :-[



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #9 : 16 November 2010, 23:08:35
No ja meni je Gajić sodil na zadnji razstavi, na kateri sem razstavljala, to je bilo sicer februarja - in sedaj bo še enkrat sodil istega psa.... Rahlo brez veze dajat 50 eur za še eno enako oceno   ::) S temle Italijanom sem pa delala na Evropski pri haskijih in se mi je zdel zelo vredu.

No saj jaz se tudi ne sekiram - samo se mi pa zdi zelo neumno, da se dogajajo take napake - pa naj bodo namerne ali nenamerne. Ker to je res kot da se norca delajo z ljudi no!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 16 November 2010, 23:14:54
Meni se ne zdi  tako brez veze - prejšnjič ti je sodil v Celju, kar pomeni, da tista ocena ti pride prav za slovenski šampionat (če sta bila uspešna). Zdaj ti sodi v Zagrebu, torej bi ti potencialno prišlo prav  za hrvaški šampionat. Seveda, drugo je, če pričakuješ ne preveč dobro oceno pri tem sodniku, ker že veš, kaj misli o tvojem psu. Ampak to ni problem organizatorja. ;)



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #11 : 16 November 2010, 23:18:33
Problem organizatorja je v tem da bo vsaj 5im pasmam sodil drugi sodnik. In to ne zaradi tega ker so ga bili primorani zamenjati ampak zaradi tega ker so se prav nemarno zmotili.

Zaradi ocene me pa ne skrbi niti malo. Če smo realni Gajić itak rad podeljuje lepe ocene in opise  :P



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 17 November 2010, 08:47:02
Se strinjam z zadnjim postom :):) Sem prebrala kar nekaj njegovih opisov, vsi enaki, pa ni važno da vidiš da pes nima prsnega koša in kotov, na opisu jih imajo vsi :):):) pa ne vem če je to za jokati ali smejat se...


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 19 November 2010, 11:15:45

Glede sodnikov in sojenja mislim, da bi morali imeti tudi v Sloveniji in drugih državah urejeno tako kot imajo Skandinavci, da en sodnik lahko isto pasmo na razstavi v določeni državi sodi le enkrat na leto ali celo samo enkrat v obdobju dveh let. Potem je to nekako fer do razstavljalcev, ki hočejo s psom narediti šampionat, še posebej, če se zahtevajo kandidature pri različnih sodnikih.
Meni so šli vedno najbolj na živce Avstrijci, ki so ponavadi vedno uturili eno od obeh gospa Kirschbichler, če je bilo potrebno iz bilo katerega razloga zamenjati sodnika. No pa tudi v Sloveniji se je že zgodilo, da je mojega psa namesto priznanega poznavalca pasme iz Skandinavije sodil kakšen brezveznjak, ki ni imel pojma o pasmi.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #14 : 20 November 2010, 20:52:40
Epilog: sodil je tretji sodnik all-rounder, neki Hrvat ker je Gajić baje zbolel.  :D

Prvi pes 43cm/9kg in drugi 47cm/13kg (standard do 42/9) in oba imata v opisu napisano srednje velik pes. Opisi sicer bleščeči vendar vsi (3je) samo z ocenami, brez naslovov.  ::)
LOL  ???



nata

  • Gost
Odgovori #15 : 21 November 2010, 05:46:26
prijaviš 3 razstave v 2 vikendih in na 2 zamenjajo sodnika  >:( >:( >:( >:( >:( (zamenjali so še včerajšni Zagreb na katerega nisem prijavila prav zaradi sodnika in dajo bojšega sodnika od prejšnjega JEZNA ZEEELOOOO)

p.s. gajič je res zbolel