Težave s sklepi

shawtyy* · 30746

shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
: 26 November 2010, 14:57:46
Pri nas se je spet pojavilo šepanje. Na tržišču ponujajo veliko hran, ki naj bi vsebovale "toonointisto" kar pomaga pri težavah s sklepi. Ker se sama na znajdem, in ne vem, kaj je dobra in kaj slaba hrana, bi rada dobila mnenje tukaj - mogoče od tistih, ki imajo podobne težave(ali so imeli).

Lp, Urška

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 26 November 2010, 15:41:47
Mi imamo težave z obrabo hrustanca na sprednjih tacah. Nam je veterinar priporočil hills hrano ali pa eukanubo. Imamo sedaj hils in upamo, da se bo stanje izboljšalo. Seveda zraven jemljemo še tablete. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 26 November 2010, 18:22:47
Za velikega psa Caniviton Forte 30.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 26 November 2010, 20:50:43
Ne išči druge hrane ampak kvalitetno prehransko dopolnilo, ki ga daješ kot dodatek hrani.



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 07 November 2011, 22:39:07
Mi pa iščemo za našo Lenny, ki ima kronični artritis, najboljšo možno prehrano/prehransko kombinacijo. Že nekaj časa je na Techni-Cal briketih, kako leto na Senior-ju. Ta hrana ji načeloma odgovarja, vendar pa bi radi, glede na diagnozo, našli kaj ustreznejšega. Brala sem nekaj o briketih Hills J/D, gledala tudi Arden Grange Senior. Je v njih zadostna količina glukozamina? Morda niti ne bi menjali briketov, ampak bi dodali le prehransko dopolnilo. Katero je ok? Sicer nima alergij in tudi menjava hrane ni bila nikoli večji problem. Malo smo izgubljeni, poskušamo najti najboljšo kombinacijo, ki bi ji kar se da olajšala težave. Kaj menite? :)

Hvala za mnenja že vnaprej :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 07 November 2011, 23:11:35
Ce ji hrana sicer ustreza, ne menjajte.
Rajsi ji glukozamin+hondroitin+MSM+ vitamin C + boswelija dodajte v obliki dodatkov.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 23 November 2011, 13:54:05
Če ti bo kaj v pomoč pri nas se je za učinkovitega izkazal Cortaflex v sirupu in prašku. Pa tudi iz lekarne Glukozamin Pharma Nord kapsule (1 kapsula za 20kg psa). So jim pa menda spremenili sestavo in so sedaj obogatene s sladkorjem, se splača pozanimat.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 23 November 2011, 19:23:14
Za vse ki ste iz Lj..glukozamin od Pharmanorda je čisto enak kot glukozamin od ljubljanskih lekarn - pa je ta drugi občutno cenejši  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Februar 2012, 19:40:39
Je že kdo naredil preračun kaj ga pride ceneje? Pa da je še vedno kvalitetno. Pasji pripravki ali kar navadni za ljudi? Nekaj kar res dobro ''podmaže'' sklepe. Trenutno našemu dodajam omega kapsule in E vitamin. Bi pa naredila še kuro s čem drugim.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 Februar 2012, 10:50:09
Mi imamo tole zadevo, sicer za konja (imajo tudi za pse) pa kar pomaga...
http://www.cortaflex.si/

Mislim,da tole prodajajo tudi na Prvi kliniki



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 Februar 2012, 14:33:47
Hvala, bomo preverli ceno. Rada malo menjam ,kolobarim s pripravki. Do sedaj se mi je to na dolgi rok najbolje obneslo. Naš ''stari'' bo pa vesel novosti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 April 2012, 17:16:59
Za info - Mi sm sedaj nabavili od nutrilaba kapsule ''Boswelia''. Našemu kužu pašejo  8) Gibanje je dosti bolj prožno. Dobi se ga v biotop trgovniah (najbrž še kje).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 30 April 2012, 17:25:10
Dobi se ga v biotop trgovniah (najbrž še kje).

V DM-ju ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 April 2012, 18:24:15
Hja v naših DMih imajo sicer nutrilab...ampak prav tega pa nisem našla  ;) ostale nutrilab zadeve pa kupujemo v DM ...so poceni in učinkoviti pripravki.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 30 April 2012, 19:44:22
Jaz pa sem, ampak me ne vprašat v katerem...Enem v Ljubljani...



Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 01 Maj 2012, 09:35:50
Z vidika človeka s kroničnim artritisom, je najbolj pomembno, da pes s takšno boleznijo dobiva hrano, ki je čim bolj naravna, brez sintetičnih dodatkov, kemikalij... + kakovostno prehransko dopolnilo kot je Canis Gelenk Vital (vsebuje izvleček novozelandske zelenouste školjke, ki je bogata z glukozaminom in izvleček lubja tropskega drevesa Heisteria palida, ki pomaga preprečevati sklepna in revmatična obolenja ter lajša bolečine).

Velik pozitiven učinek na lajšanje vnetja sklepov pa ima ingver, ki dejansko lahko odpravi bolečine v celoti. Z eno čajno žličko na dan je rešil vse moje težave povezane s to boleznijo  8). Bi to učinkovalo tudi pri psu? Le kako bi psa pripravil do zaužitja? Bi bilo najbrž težko, glede na to, da ima ingver zelo zelo oster okus.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 03 Maj 2012, 09:18:32
Kosmatinče, moj pes ne sme jest stvari, ki vsebujejo oves in proso tako, da tole kar odpade. Hrano ima zanj primerno in prav tako vsebuje zelenouste školjke. Ingverja mi pa noče jest. Sicer je pa boswelia prav tako naravna.  ;) Stanje sicer ni nič kaj posebno glede na njegovo starost in njegovo zgodivino ter mix pasme. Se pa jaz dobro zraven počutim, ko vidim da se on počuti dobro v svoji koži.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #17 : 22 November 2013, 09:27:45
Hojla,
a ima kdo izkušnje z dajanjem MSM-a v prahu (za ljudi) svojim kosmatincem?
Lp, Maruša


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 22 November 2013, 12:37:47
Zakaj ne bi raje kupila pripravek namenjen živalim? Jointcare prašek ni drag, zaloga traja pri večjemu psu 4 mesece. In Cortaflex je še vedno vodilni kar se tiče glukozamina/hondrotina/tudi msm je noter in učinkov pri psih. Pozanimaj se pri veterinarju kaj o tem meni in kako bi eventuelno dozirala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #19 : 22 November 2013, 13:55:22
Hvala za mnenje. Hrana, ki jo jé, ima visoko vsebnost glukozamina in hondroitina, pa sem mislila kot dodatek dajati še MSM in vražji krempelj ..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 22 November 2013, 18:18:05
Še vseeno je boljše pripravek. Lahko dodajaš tudi boswelijo, C vitamin, omega3, česen. Seveda vse v primernih količinah. A ima pes težave? Če ima, potem samo hrana, ki deklarira glukozamin, hondrotin ni zadosti. Navadno niti ni v majhnih molekulah oz. gradnikih, ki omogočajo kar se da najboljšo absorpcijo.

Če pa težav nima-potem ne vidim potrebe da bi dodajalo to in ono reč, morda zdaj na zimo, menjavo dlake, dodatek omega 3 maščob in kak česen za imunski sistem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #21 : 25 November 2013, 15:33:53
Ne razumem zakaj bi bilo boljše. Kaj je potem razlika med MSM-om za pse in MSM-om za ljudi? Ima težave, drugače nebi spraševala ..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 25 November 2013, 16:30:13
Govorim za Cortaflex vs. ostali pripravki za sklepe.
Kakšne težave pa? Displazija, OCD, artritis, problemi z vezmi (kar sicer niso sklepi, ampak se pojavlja šepanje) in eni zamenjujejo stanje...
Fajn je vedet kakšna je težave konkretno, fajn se je najprej posvetovat z veterinarjem in psa peljat na pregled.
Znajo biti klopne bolezni vzrok za marsikaj, tudi za težave z gibalnim aparatom.
Razlika je v doziranju in velikokrat v sestavi, razni sladkorji, okusi, razmerja...

Preberi tale link, gugl ti jih še kaj najde.
http://www.pearandberry.com/msm-for-dogs/

Če je stvar v displaziji, artritisu-je poleg glukozamina, hondrotina, MSM, C vitamina, omega 3, boswelije, b komplexa....včasih treba operativno reševati ali pa zdravit z matičnimi celicami....Ampak tega ne moreš izvedeti, če nimaš diagnoze.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 25 November 2013, 19:15:05
Imam glukozamin pharmanord. Zgoraj piše da daš 1 kapsulo za 20kg psa. Torej dam moji cca. 43kg psici 2 kapsuli na dan ali moram dat več, glede na to, da je v veliko briketih že dodan glukozamin, moja pa je doma pripravljeno hrano (v kateri ga sicer tudi nekaj je, ampak vseeno)?

Pa drugače, so pharmanord OK ali naj naslednjič kupim kak drug glukozamin, ki je prav namenjen psom?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 25 November 2013, 19:19:57
Flexadin je prav gotovo najboljša izbira  cena vs količina glukozamina + ostalo.
Izključno za veterinarsko uporabo.
Doziranje predpiše veterinar.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 25 November 2013, 20:48:11
OK hvala, bomo šli naslednjič na veterino  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 26 November 2013, 10:22:20
Pred časom so temu Pharma nord dodali sladkor. Zdaj ne vem kako je na zadevi. Flexadin imaš najceneje v trgovini vet4you.
Sicer, ko sem preračunavala je cena/trajanje zaloge zame najbolj prišel v poštev ali prašek cortaflex (tudi jointcare) ali pa tavelika doza sirupa. (32kg psica-prej 37kg).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 26 November 2013, 10:55:11
OK hvala, bomo šli naslednjič na veterino  :)

za nakup
http://www.vet4you.com/flexadin-90-kaps

kot sem napisala zgoraj, glede na sestavo in  za veterinarsko uporabo ( načeloma se ne daje živalim preparatov za ljudi, tudi če  kdo to počne, ni rečeno, da je prav)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #28 : 26 November 2013, 11:08:10
http://www.kosovir.com/prehranski-dodatki/284-flexadin-tablete-.html

Na tej povezavi so najcenejše (90 tablet je 40,50 €), kar sem jih našla do sedaj. Še posebaj, če gre za osebni prevzem.


jazzy013

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 16 Februar 2014, 23:25:48
Sicer je res najbrž najceneje dodati v hrano tabletke oz. prah, ampak po mojih izkušnjah ga je težko "prodat". Jaz sem se mučila že naprimer s tabletki za gliste al pa enkrat z antibiotiki in mu rinila to vsakič v usta. Pa, če nisem dovolj daleč, mi je ven vrgel pa se je tabletka stopila pa sem morala novo dat pa nisem potem mela več celega tretmaja... V glavnem polno težav. Tako, da če mene kdo vpraša, ne hvala, jaz tabletk ne.

Lej tale hrana je res dobra. Je dobra cena tudi. Delajo jo pa v privatnem mlinu in so za to hrano tudi dobili nagrado: http://www.skinnerspasjahrana.si/trgovina/field-trial-hrana-za-delovne-pse/turkey-rice-hrana-za-pse-z-alergijami-na-hrano-hipoalergena-z-joint-aid-dodatkom-za-sklepe/ Moj pes obožuje Crunchy, Ruff in ready pa itak. Z glukozaminom pa mislim sedaj začeti, ker ima eno poškodbo in se je zdaj začela kazati - šepa na desno zadnjo taco.