Razstavni povodci

T.M.T · 52063

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 09 Julij 2005, 19:00:00


Jaz bi pa samo nekaj vprašala.Te ovratnice,ki jih imajo...to so povezane v povodec ali kako.Meni se zdijo čudne in zanimive.A bi lahko kdo kaj več povedal :).

P.S:Lola ima pa takrat rojstn dan kot jaz :D :D :D ;D


Vstavljanje slike, za razumevanje pogovora, ninci

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lola

  • Gost
Odgovori #1 : 09 Julij 2005, 19:18:05
A to misliš kot ima moja Lola zgoraj? Ja to so tako imenovane zatezne vrvice. V bistvu je zamo ena vrv, ki ima rinko. Skozi to rinko napelješ drugi del vrvice. Tako da ko ga pelje če vleče se mu zategne. To je na isti način kot tiste kovinske ovratnice. To je precej priročno ker ne rabiš ovratnice + vrvice. V bistvu pa tole kar ima Lola je vrvica tudi za razstave. Kot sem že prej omenila, se pravilno bullterrierja hendla na angleški način, torej vrvica je povsem razpuščena, in tukaj dobi tale vrvica svoj pomen. Ko teče v ringu se vrvica lepo zategne ko pes stoji se sama popusti, do ramen.
Upam da si me razumela, če ne pa ti bom kje pokazala, če prideš v MB ti lahko v živo pokažem delovanje.

Lp, Anč



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 09 Julij 2005, 20:19:46
Aha.Hvala za razlago.Pa se to uporablja samo pri Bullterrierjih??

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lola

  • Gost
Odgovori #3 : 09 Julij 2005, 20:28:06
Ne, pri veliko pasmah. Če boš na razstavi kdaj si malo poglej recimo Labradorje, Goldne....a veš ker na razstavah se ne uporabljajo ovratnice... tako da potem samo s to vrvico...

Lp, ana



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 09 Julij 2005, 20:58:10
Aha.Hvala.Bom,če bom kdaj na kateri...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #5 : 05 Avgust 2005, 21:36:55
Ja to majo vse pasme.Drgač so pa tut take razstavne vratnce-srebrna ketnca,in psa lahk ful hiter kej naučiš,bolj te uboga,pa še dlaka se ne fucla.Sam nimam nobene take slike..
Papa



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 06 Avgust 2005, 13:32:22
Zakaj pa lahko hitreje naučiš?A to tista verižna na zateg?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #7 : 06 Avgust 2005, 15:25:02
Ja tista.Pa sem se narobe izrazla.Nauči ga hitro,poleg,in pa nauči ga da ne sme renčat-ko ga zategneš,neki zabrenči-tako se ta vratnca oglasi.In potem se skos boji tega oglašanja.Pr ns smo sam enkrat to naredl,dej ma pa samo še na klipsno ;D.
Papa



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 06 Avgust 2005, 19:38:49
Mi smo ga s to odvadili vlečenja.Je super,če ps pokapira.Recimo znančeva bokserka vleče,da jo kar davi pa se ne odvadi.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #9 : 06 Avgust 2005, 19:41:29
No pri nas je pokapiral.Enako je pri mojih sosedih,ki imajo bernskega.Ful vleče ,čeprav ma tako vratnco,
Papa



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 26 Avgust 2005, 17:47:46
kakšne ratstavne ovratnice majo pa njufiji?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 26 Avgust 2005, 19:06:51
naš ne vleče ... ko greva od doma ne vleče ... ko greva domov pa letiva ker on tut leti, veselje ker se vrača domov ...  :) jaz sem bla striktno proti tej ovratnici potem je pa atija nek sosed čist obsedel ki ma svojga psa grdo, ga tepe če ne naredi kaj prav oziroma če noče recimo kaj dat iz ust ali podobno. In si je ati dobil šibo da ga malo ošvrkne po riti in jaz vse šibe polamam pa zmečem stran da ga ne bi mogel več ... sicer ga pa zdaj učim in je dosti bolj priden kot pa na začetku ...



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 26 Avgust 2005, 21:52:48
Kriza Nastja, dej pošlji svojega fotra malo na prevzgojo. Pa ne more se poslužvat teh 10 let starih fint ko niso vedli da se da psa na lepo naučit.  :-X :-X :o

Se dobijo tudi posebne, še tanjše razstavne vrvice. Takšne, da se jih skoro ne porajta. Narejene na takšen način, kot je omenjeno zgoraj. Ampak dejansko vrvica niti ni pomembna. Neon ima navadno ovratnico na klipsno in povodec enake barve. Obojno je precej široko in nič kaj podobno razstavni vrvici ampak ocene so pa vseeno dobre. Zdaj ma namest ovratnce tudi za splošno uporabo ketnco in jo bom mela tut za na razstavo. Na splošno se pa pri njufkih uporablja ketnca + povodec.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 27 Avgust 2005, 08:59:27
ja sej zdj ga ne ... ker je Indi priden ... pa še jst sm ga prepričala ... in sploh se ne dotakne več palčke ... :)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #14 : 29 Avgust 2005, 13:08:11
kje vse pa se dobijo te povodci ? Sem gledala zadnjič v Petu pa jih niso imeli  ???



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #15 : 29 Avgust 2005, 13:53:08
kje vse pa se dobijo te povodci ? Sem gledala zadnjič v Petu pa jih niso imeli  ???

Razstavne povodce lahko kupiš na razstavah (kjer so ponavadi tudi cenejši kot v trgovinah). V trgovini jih pa še nisem zasledila (res pa je, da nisem bila pozorna na to).

Lp, Marusa


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #16 : 29 Avgust 2005, 19:09:22
Tudi v ZOOTICu jih lahko kupiš (neke vrste - tanjši od onega zgornjega in tudi ožji, ploščati, narejeni pa ne vem kako so) Sem pa v Vrtnem Hramu v Mozirju odkrila neverjetno tančkane razstavne povodce. Debelina 3 mm širina 5 mm narejeni podobno kot zgornji samo da sta bila namesto enega štrikca dva vzporedna in spodaj je bila narejena zanka za glavo, ki si jo lahko poljubno reguliral.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 04 November 2005, 13:15:29
Jaz sem svoj razstavni povodec kupila v Tukanu, ampak so imeli samo rdece in crne.
Brala pa sem, da je najboljse, ce je v barvi psa.

Tako da moram najdit svetlega in zato bom verjetno, ce jih bodo imeli v Vrtojbi, kupila novega. :)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 04 November 2005, 13:24:25
Na vsaki SLO razstavi, ima svojo stojnico tudi ga. Irena Seruga .. Ima veliko izbiro rzanih povodcev, ovratnic, tudi razstavne .. Dela po narocilu po dokaj ugodni ceni ;) Sama velikokrat kaj narocim ..



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #19 : 04 November 2005, 13:51:02
No pol bom šla pa jaz tut hitr u akcijo=>rabim celotno(novo)garderobo za Deepa(stara mi ni več ušeč ;D)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #20 : 27 November 2005, 08:21:06
si taka k jst....povodec ovratnica posoda za hrano mi ni več ušeč pa grem novo vse kupt ;D ;D ;D ;D (ko pridem do keša najvrjetneje za rojstni dan) ;D ;D ;D ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #21 : 27 November 2005, 08:43:42
No , glede razstavnih povodcev , Kana že ima 1 - modrega .
Bom pripopala slikce , seveda s Kano vred .



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #22 : 27 November 2005, 08:45:49
super!
a je ta razstavni povodec tanek ali debel?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 27 November 2005, 11:05:57
Odvisno za katero pasmo kupujes. Za malce mocnejse majo ponavadi kar ''ketnce'' , cisto ta tanke. Oz. tudi lepse zgledajo.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #24 : 27 November 2005, 17:58:53
Odvisno za katero pasmo kupujes. Za malce mocnejse majo ponavadi kar ''ketnce'' , cisto ta tanke. Oz. tudi lepse zgledajo.
Ja imam nekako srednje dbelega , ploščatega - modrega , ampak si bom nabavila okroglega belega ali roza , ker Kani bolj pristajata t2 barvi



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 27 November 2005, 18:47:48
Za razstavljanje je priporocljivo da je cimbolj podoben barvi psa. Mishko ima bez barve.



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 27 November 2005, 18:50:47
Na vsaki SLO razstavi, ima svojo stojnico tudi ga. Irena Seruga .. Ima veliko izbiro rzanih povodcev, ovratnic, tudi razstavne .. Dela po narocilu po dokaj ugodni ceni ;) Sama velikokrat kaj narocim ..

glede irena seruga.. prijazna gospa ;) .. jaz sicer nisem kupila razstavnega povodca, ampak zatezno ovratnico.. pa niso imeli na razstavi prave veliksoti.. pa sem ji kar tam placala, potem pa sem cez 4 DNI dobila domov v kuverti zatezno in stroske pisljanja je krila ona.. vsaka ji cast ;) tak da ce kdaj kaj ne bo imela , lahko narocite, pa placate, dobite pa po posti, zagotovo bo psolala ;) 8)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #27 : 27 November 2005, 20:45:13
Tudi jaz sem zdaj kupila razstavno vrvico pri gospe Seruga v Vrtojbi.

Zdaj pa je take barve kot je Rosa in ne vec rdec; ceprav se ji rdeca bolj poda. ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #28 : 28 November 2005, 13:11:53
Odvisno za katero pasmo kupujes. Za malce mocnejse majo ponavadi kar ''ketnce'' , cisto ta tanke. Oz. tudi lepse zgledajo.

No ja. Tega pa še nisem opazla  :o Ketnce na razstavi. Imaš kako sliko.

Pa popravljam svojo prvo objavo. NI ravno popolnoma vseeno, kako ovratnco pa povodec maš. Veliko veliko lepše (govorim za newfe) izleda tanka kovinska ovratnca (ne ketnca - izgleda kot kitka in je čisto tanka) in tanek povodec. Pri njufih sem do zdaj zapazila čisto tanke, kratke vrvice. Aja fajn je če je povodec kratek (velike pasme) da se ne obeša tam povsod oz. da nimaš polnih rok samo povodca.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 28 November 2005, 14:50:27
No ja. Tega pa še nisem opazla  :o Ketnce na razstavi. Imaš kako sliko.

Pa popravljam svojo prvo objavo. NI ravno popolnoma vseeno, kako ovratnco pa povodec maš. Veliko veliko lepše (govorim za newfe) izleda tanka kovinska ovratnca (ne ketnca - izgleda kot kitka in je čisto tanka) in tanek povodec. Pri njufih sem do zdaj zapazila čisto tanke, kratke vrvice. Aja fajn je če je povodec kratek (velike pasme) da se ne obeša tam povsod oz. da nimaš polnih rok samo povodca.

No sej to sm misnla ..tako cis tanko kovisnko .. caki bom poiskala kako sliko .