Coton de tulear mladički!

ABBY LABRADOR · 12210

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 29 December 2010, 21:20:41
Prodamo mladičke rodovniških Cotonov!

Mama: Orobianco Lili Marlen
Oče: Rifelin Moetica Griotte

Mladički so stari 6 tednov. Na voljo čez nekaj tednov.

Na voljo še 2 psički in en psiček.

Vse ostale informacije dobite na elektronskem naslovu: [email protected]
ali pa po telefonski št. 051/643-094 ali 040/747-433

Spletna stran mame: https://sites.google.com/site/cotondetulearmladicki/home
Spletna stran očeta: http://www.moetica.com/

Cena: 1200€

Oglas: http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/coton-de-tulear-mladicki--oglas1272853835

Mama:


Oče:


Mladički:







VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=D0NhIL6J-_c&feature=player_embedded




ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 29 December 2010, 21:21:30
Pe še ene par slik.
(za oddajo pa bodo v januarju!)











kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 29 December 2010, 22:57:04
Luštni!  :-* Kaj prav vidim, da je pasmi padla cena, uf  :-\


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 December 2010, 00:12:04
Hm, kolikor se jaz "spoznam" na pasmo, je 1200€ se mi zdi tista, najcenejša cena...
Se pa gibljejo cene tam od 1200-1600€ baje...



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 30 December 2010, 00:47:45
Jap, do zdej je blo v slo ponavadi 1500


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 30 December 2010, 08:03:56
Se mi zdi, da je še cena 1200€ preveč zasoljena glede na to, da psi(vsaj po podanih podatkih)nimajo nič razen papir, da so rodovniški.

Me je pred nekje pol leta prijateljica prosila, naj se malo pozanimam o kotončkih, pa sem takrat videla, da tudi glede zdravja niso tako nedolžna pasma (patella, gluhost, PRA, Bandera's syndrome...)

Vzrediteljstvo rodovniškuh psov se naj nebi razlikovalo od nerodovniškuh le po kosu papirja, to se mi zdi res premalo... :-\


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 30 December 2010, 08:58:48
Za očeta legla vem da ima pregledane in PRA, patello, kolke in komolce, nevem pa kaj ima mama, ampak če ima PRA in patello je to dost čisto dovolj.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 30 December 2010, 09:29:18
Cisto informativno me zanima, zakaj so mladici malih druznih pasem toiko drazji od mladicev vecjih pasem?

Ni moj namen s tem sprozit kaksne vojne :-[ ampak sem samo radovedna, zakaj so npr. mladici borderjev 700-800€ (vsaj bili so toliko pred kaksnim letom), mladici cotonov pa so pri 1200€ ful poceni?

battito animale


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 30 December 2010, 09:33:04
Mislim da je glavni razlog dosti manjše število mladiček v leglu  :)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 December 2010, 09:34:09
Tudi jaz sem se že en čas nazaj spraševala čemu tako visoka cena kotonov pri nas.. So morda za vzrejno predpisani kaki hudi testi ali pa so pač "in"in redki?
Ker če za vzrejo razen par razstav nimaš nekih hudih pogojev se mi zdi cena exxtra visoka..

Npr pri dobermanih, recimo še ko so jih kupirali (oz danes npr na Hrvaškem), pa morajo imeti delovne izpite, peti prst odstraniti, kupirat rep+ušesa, cena je pa 800-1000. Tukaj pa res ne vem kje je kak zaslužek ??? (da o nekupiranih pri nas ne govorimo-300e??)

Pa ne bit kaj jezni samo še pol leta nazaj sem ful brskala po bolhi in se spraševala zakaj neki so tako visoke cene :).

Drugače so pa ful luškani tamali, čestitke! Sem enkrat srečala dva kotona u Portorožu, ful smešna, ker so kotoni malo bolj pravokotno grajeni so mi kot kosmate bele klobasice ;D

Lp

P.S. Vidim da me je lilit malo prehitela podobnim vprašanjem :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 30 December 2010, 09:37:14
Verjamem, da je ponavadi manj mladickov, samo vidim recimo, da so v tem leglu 4... za mladica labradorja iz legla 3 mladickov smo lani dali pol manj (pa so imeli starsi vse genetske teste narejene, za labradorje je predpisana delovna preizkusnja, pa se parili so z zmrznjenim semenom iz tujine).

Upam, da ne bo kdo razumel zdej to kot napad na kogarkoli, samo mi res ni prevec logicno :)

battito animale


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 30 December 2010, 09:40:31
Ja amapk kljub visoki ceni je zaslužek nekoga, ki vzreja kotone nakoncu enak kot od nekoga ki ima npr. borderje, mislim da sem že odgovorila, da je razlog, da ima koton in veliko drugih družnih pasem melo številčna legla med tem ko pri kakšnem borderju o tem ne moreš ravno govoriti. Pa glede na to da je povpraševanje kljub takšni ceni dovolj veliko cena pač ostaja takšna, čeprav vidim zdaj da je cena že kar padla vrjetno zaradi manjšega povpraševanja.

Ja lilit, ti zdaj gledaš doditčno leglo, labradorec ima redko v leglu samo 3 mladiče, če pogledaš bolj splošno imajo te pasme vrjetno v povprečju nad 5 mladičov kajne.
Jaz ti tudi lahko dam točen primr, koton ima enega mladiča, rojen je z carskim rezom .. je vzreditelj že dvakrat v minusu. Tako pač je.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 30 December 2010, 09:50:34
Imam malo družno pasmo, tudi leglo smo imeli in to s kar nekaj stroški, z opravljenimi pregledi in s samcem z druge strani Evrope, in sem mnenja, da nobena pasma ni tako ekstra in dragocena, da bi se mladiče lahko prodajalo za več kot 1000 evrov. Kotoni niso izvzeti. Cena pri kotonih je navita samo zato, ker jih še nedavno skoraj ni bilo mogoče dobiti v Sloveniji. To je vsa skrivnost. Zdaj so se razmere spremenile, legel rodovniških kotonov je pri nas toliko kot na primer legel rodovniških šicujev in glede na to, da pri kotonih NI predpisanih pregledov (medtem ko npr. pri šicujih že dolgo so), res ne vem, po katerem ključu se lahko kotoni prodajajo za 1200 evrov, pa je to poceni, rodovniški šicuji pa za 800 do 1000 (pa je po mojem mnenju za povprečno kvaliteto v Sloveniji 1000 pretirana cena in 800 bolj realna). Legla pri obeh pasmah so enako velika, tako da tudi ta izgovor ne zdrži...



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 December 2010, 10:08:40
Žal se vedno debata vzrejanja vrtijo okrog zaslužka :(

Še vedno mi ni jasno zakaj nekateri vzrejajo(ni mišljeno osebno), ampak bistvo vzreje ni produciranje mladičev z papiri, ampak dobiti čim boljše predstvanike določene pasme tako vizualno, karakterno kot tudi zdravstveno. Tega pa pač ni mogoče dosečti  samo s tem, da pariš dva lepa psa z papiji, da ima eden nekaj testov, drugi mogoče enga manj, pa je to vse…

Ta komentar je mišljen nasplošno, ne le v tem primeru…, mi je pa padev v oči prav zaradi tega, kar sem prej pisala, da se pasmo pred časom malo bolj »preštudirala«, pa tudi zato, ker smo pred letom in pol imeli pri nas( BAER test mladičev) kotončka, ki je bil na obe ušesi gluh :( 


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 30 December 2010, 11:38:06
Debata je sicer malo zašla iz teme ampak kamy popolnoma se strinjam s tabo
Absolutno ne sme biti rodovniški pes samo zato rodovniški, ki ima rodovnik v papirnati obliki. In cena mladičev je zame popolnoma nepomebna - razlika med mladiči in mladiči je ogromna.

Je pa zanimivo, kako /kdaj / v katerih primerih ljudje komentirajo neko leglo, v drugem pa ne - čeprav gre za n.pr. delovno pasmo, katere starši legla nimajo prav nobenega dokazanega dela, nobenih zdravstvenih/ ali  le minimalnoh testov niso tipični predstavniki itd.....ali je edini argument za tako kombinacijo bližina samca.....
ali  so tudi primeri, ko že tretjič ponavljajo isto paritveno kombinacijo - le zakaj - ko imajo samca doma ali v bližini.
Tako je to , žal. Vsekakor ne v dobro pasem -e katerekoli.

In dokler ljudje ne bodo znali ločevati med ... in onim se bo to lahko počelo.  Celo taki, od katerih bi človek pričakoval poznavanje pasem-e.

Srečno in veliko osveščenosti v 2011.

PS - nikakor ne gre moj komentar za to navedeno leglo, o psami nimam najmanjšega pojma in če nimam pojma o nečem, tega ne komentiram.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 30 December 2010, 12:02:17
Joj, vsako vprasanje o financah je ful obcutljivo... sem bila samo radovedna. Sploh se ni nanasalo na konkretno leglo ali pasmo, me je samo zacudilo, da se taka cena smatra kot zelo nizka in me je zanimalo, zakaj.

Hvala kalsang za odkrit odgovor :)


battito animale


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 December 2010, 12:12:03
No pa ste zašli iz celotne, teme....
Osebno ne vem, če sta starša testirana ni pa treba takoj začeti napadat, da je cena preveč zasoljena. Bom pa vprašala lastnico legla, če sta starša testirana proti raznim boleznim.
Dobro za očeta se je že izvedelo, da je. Za mamo bom vprašala....
Pa prosim, da ne pišete izjav kot so take, da gre samo za zaslužek. (vem da ni letelo konkretno na to leglo) pa vseeno...
Pa še nekaj, najprej ste pisali, da vam je cena preveč zasoljena, ker ni nikjer napisano o kakšnih pregledih potem pa ena forumašica napiše da pregledi pri cotonih itak niso obvezni...

No pa saj je vseeno, kdor se bo odločil za tega cotona, zagotovo ne bo obžaloval...
Zdaj pa se raje držimo teme in ne spet zaiti.

(drugače se je pa skotilo 6 kužkov, a sta 2 poginila...)



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 30 December 2010, 12:40:46

Ja res taki, ki kupujejo psa itak ne zaidejo na forum, razen, če psa že nimajo(in se seveda bolj pozanimajo), ti pridejo sem komaj, ko je že prepozno ;)
In nočem oz. sem prepričana, da ne bom z svojimi komentarji  tebi oz. tvoji prijateljici škodovala pri prodaji mladičev.

Res pa upam, da bo čimveč  vzrediteljev ugotovilo, da to, kar je obvezno pri večini pasem za pridobitev vzrejnega ni niti pod razno zadosti, ker po pravici povedano so slovenske vzrejne komisije res v k...*

Komentiram pa samo zaradi tega, ker vidim, da  je vedno več primerov, kjer je vzreja tako »sfižena«, mladiči bolni, nestandardni, da me res ne čudi negodovanje teh, ki kritizirajo vzrejo rodovniških psov in kar res meče slabo luč na tiste, ki se trudijo/mo, da bi bila vzreja res tisto, čemu je namenjena.

p.s. moderator lahko moj komentar tudi zbriše ali premakne v drugo temo..


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 30 December 2010, 12:49:00
Tudi moje.

battito animale


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 30 December 2010, 14:20:42
Pa še nekaj, najprej ste pisali, da vam je cena preveč zasoljena, ker ni nikjer napisano o kakšnih pregledih potem pa ena forumašica napiše da pregledi pri cotonih itak niso obvezni...

Niso obvezni, ampak to ne pomeni, da niso potrebni. ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 30 December 2010, 15:04:17
Glej priznam, da mi je ta pasma totalno tuja in se ne mislim delat pametno tako, da bom glede določenih stvari raje tiho.
Samo tudi vam ni treba vpadat že na začetku s tem, da psička ni testirana, če je pa ne poznate...
Kot sem že rekla, se bom pozanimala in bom napisala, če so jo testirali, slikali...



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #21 : 30 December 2010, 18:17:50
Samo da dodam, da je po novem tudi za cotone obvezno testiranje oči in pogačic. Ne vem ali to velja od začetka letošnjega leta ali pa lanskega leta, se ne spomnim.

Glede cene so pa itak večna prerekanja. Tako ceno so pač postavili na začetku in ljudje se tega še vedno držijo. Še vedno je neka povprečna cena mladička cotona v Sloveniji 1500eur.  In če gledamo na to, potem cena tega konkretnega legla ni zasoljena, ampak je nizka. Koliko kdo z leglom zasluži pa konec koncev niti ni tako važno. Vsi vemo, da nekaterim uspe tudi kaj zaslužiti, drugi pa gredo v minus ali pa ostanejo na nuli.


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 30 December 2010, 19:50:35
Kolikor vem, je obvezno testiranje oči in pogačic od začetka letošnjega leta (Klub za pritlikave pasme). Tisti, ki ga niso imeli narejenega (vzrejno dovoljenje pa od prej), so dobili vabilo da pridejo opraviti še ta testiranja.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 31 December 2010, 11:52:29
Na zadnjem vzrejnem pregledu so se opravljali pregledi oči in pogačic, vendar izvidi niso bili pogoj za vzrejno dovoljenje, ker naj bi šlo še za prehodno obdobje.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 31 December 2010, 13:12:59
Psička je se mi zdi vzrejno delala že lani....
Tako da...
No pa še nekaj novih slikc.








deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 31 December 2010, 17:49:37
Debata je bila o cenah gor.
Velja enako , ko je rek pri konjih:
"Konj je vreden toliko, kolikor osel plača."
Pri psih pa velja poleg tega še pravilo:
Bolj ko je pasma šminkerska, bolj ko je bolehna, manj ko je uporabna , višjo ima ceno.
Najnižjo ceno imajo delovne pasme, ki so zdravstveno in karakterno neoporečne.
Pa vesele nakupe.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 27 Januar 2011, 20:03:08
Temo se lahko zapre, ker so vsi mladički v svojih domovih. ;)
*ena psička ostane doma. :)