Vpis v SLR

DOB · 48559

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
: 17 Januar 2011, 23:00:58
No, mene pa zanima kako je s tem, da če je pes slovenskega lastnika in ni vpisan v SLR, ali lahko normalno sodeluje na naših razstavah in se mu pridobljeni nazivi normalno upoštevajo? To sem nekje nekoč brala, pa nisem našla.. Tudi na KZS sem v zvezi z vpisom že 2x pisala, pa nič ::).
Meni je glavni problem v bistvu to, da sem zgubila kupoprodajno pogodbo.. :-[

Lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 17 Januar 2011, 23:02:49
Za vpis v slovensko rodovno knjigo potrebuješ export rodovnik, ne kupoprodajne pogodbe.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 17 Januar 2011, 23:03:49
No, mene pa zanima kako je s tem, da če je pes slovenskega lastnika in ni vpisan v SLR, ali lahko normalno sodeluje na naših razstavah in se mu pridobljeni nazivi normalno upoštevajo? To sem nekje nekoč brala, pa nisem našla.. Tudi na KZS sem v zvezi z vpisom že 2x pisala, pa nič ::).
Meni je glavni problem v bistvu to, da sem zgubila kupoprodajno pogodbo.. :-[

Lp

Ne rabiš pogodbe. Na KZS pošlješ eksport rodovnik, in dopis da želiš vpis v SLR in svoje podatke na koga se pes vpiše. Oni jo vpišejo ti pošljejo rodovnik po pošti z odkupnino pa plačaš vpis.  ;)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 Januar 2011, 23:13:35
No evo, veterinar in ena stara tema v sosednjem forumu sta pa drugače rekla (sem že razmišljala da bi kaj ponaredila >:D).
Meni se pa nov dvom poraja-da sploh nimam export rodovnika ???... Sicer so mi prejšnji lastniki rekli, da je to vzreditelj že počel in da to je export rodovnik.. Ampak nikjer ne piše?
Pa se da na razstave normalno prijavit?

Lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 17 Januar 2011, 23:15:43
No evo, veterinar in ena stara tema v sosednjem forumu sta pa drugače rekla (sem že razmišljala da bi kaj ponaredila >:D).
Meni se pa nov dvom poraja-da sploh nimam export rodovnika ???... Sicer so mi prejšnji lastniki rekli, da je to vzreditelj že počel in da to je export rodovnik.. Ampak nikjer ne piše?
Pa se da na razstave normalno prijavit?

Lp

So bili prejšni lastniki iz kje? Če so iz iste države kot vzreditelj, ne dobijo export rodovnika. Iz katere države je pes, vzreditelj in prejšni lastnik? Kaj piše na rodovniku?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 17 Januar 2011, 23:17:04
No evo, veterinar in ena stara tema v sosednjem forumu sta pa drugače rekla (sem že razmišljala da bi kaj ponaredila >:D).
Meni se pa nov dvom poraja-da sploh nimam export rodovnika ???... Sicer so mi prejšnji lastniki rekli, da je to vzreditelj že počel in da to je export rodovnik.. Ampak nikjer ne piše?
Pa se da na razstave normalno prijavit?

Lp

Ja na razstavo pač prijaviš pod to številko, ki jo ima zdaj vpisano v rodovniku in priložiš kopijo rodovnika.  ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 17 Januar 2011, 23:21:36
eno vprašanje. Ali mora biti pes vpisan v SLR sploh, če je recimo iz italije, lastnik je SLO?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Januar 2011, 23:27:08
Citiraj
So bili prejšni lastniki iz kje? Če so iz iste države kot vzreditelj, ne dobijo export rodovnika. Iz katere države je pes, vzreditelj in prejšni lastnik? Kaj piše na rodovniku?
Iz Slovenije. Tako da sem še vprašala in so rekli da samo pošljem na KZS. Kje naj bi pisalo da je export oz kako se to ve? Ker pač nikjer ne piše, predvidevam pa da bi moralo?

Citiraj
Ja na razstavo pač prijaviš pod to številko, ki jo ima zdaj vpisano v rodovniku in priložiš kopijo rodovnika.  

No saj potem pa niti nimam take nuje za vpis. Ker sem spet nekje brala da naj bi pes slovenskega lastnika bil vpisan v SLR drugače se mu slovenski dosežki oz nazivi ne štejejo. Pač, da KZS zasluži z vpisi :).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 17 Januar 2011, 23:27:54
Če malo pobrskaš po forumu najdeš tole -
napisala Kolibri:
Citiraj
Pravilnik o strokovnem delu v 42. členu natančno določa, kdaj in kako se nostrifikacija izvede.Praviloma psi slovenskih lastnikov, ki niso vpisani v SLR, sploh ne smejo biti razstavljeni v Sloveniji.

katjaT
Citiraj
Takole določa Pravilnik o strokovnem delu KZS

NOSTRIFIKACIJA
42. clen
Rodovnike psov, ki so kupljeni v tujini, morajo lastniki nostrificirati na KZS najkasneje ob
prvem sodelovanju na kinoloških prireditvah.
Nostrifikacija je potrditev veljavnosti tujega dokumenta in se vpiše le na originalni rodovnik.
Nostrifikacija se izvede tako, da se v rodovnik poleg originalnega vpisa vtisne žig "Vpisan v
SLR" oziroma "SPR", doda pasemsko oznako in številko ter datum vpisa.
Vpis v rodovno knjigo KZS mora biti overjen s podpisom vodje rodovne knjige in žigom
KZS.
Ob nostrifikaciji se podatke iz originalnega rodovnika prepiše v kartoteko.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 17 Januar 2011, 23:30:54
Se pravi tisti ki živi v SLO mora biti vpisan v SLR. Verjetno tudi tujci, ki so se v SLO preselili in sedaj živijo tukaj. Ninci hvala. :) Sicer pa se mi zdi, da ti vzreditelj iz tujine da avtomatsko export rodovnik, če gre njegov pes v tujino.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Januar 2011, 23:32:25
Citiraj
Če malo pobrskaš po forumu najdeš tole -
napisala Kolibri:
Citiraj
Pravilnik o strokovnem delu v 42. členu natančno določa, kdaj in kako se nostrifikacija izvede.Praviloma psi slovenskih lastnikov, ki niso vpisani v SLR, sploh ne smejo biti razstavljeni v Sloveniji.

Saj sem vedela da nekje piše, samo nisem našla, hvala :-[.

Ja bom pa poslala pa videla, če štima...

Lp



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 17 Januar 2011, 23:59:21
Morda sem nekaj odkrila... Imajo navadni rodovniki 4 generacije? Ker moj ima le 3, in to naj bi imeli le exporti?



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 18 Januar 2011, 00:01:57
Točno tako moj zgleda:



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 18 Januar 2011, 08:48:31
To ni export rodovnik. Ne bi pa smel biti problem tega dobiti. Kontaktiraj vzreditelja in mu opiši problem in lahko on zate zahteva export rodovnik na hrvaški kinološki zvezi. Če se ne boš mogla z njim dogovoriti lahko poskusiš sama urediti pri HKS-ju.

Glede generacij je pa tako, da zveze različno vpisujejo v rodovnike, mislim pa da je 3 generacije minimum.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 19 Januar 2011, 16:50:09
Praviloma je mogoče vpis za tekme in razstave mogoče res potreben, komplicira pa nihče. Poznam psa, ki (še) ni vpisan v SLR pa je bil že na večih razstavah. Verjetno pa lastnica ne bo mogla šampionata prijavit.

Drugače pa HKS exporta ni problem pridobit (če se z vzrediteljem ne boš mogla dogovorit). Plačaš, pošlješ original rodovnik s potrdilom o plačilu na HKS in počakaš kakšen mesec na export.

Poleg tega marsikateri tuj vzreditelj sploh ne omeni exporta, kaj šele, da bi ga sam od sebe naročil/dal zraven.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 19 Januar 2011, 16:54:25
Praviloma je mogoče vpis za tekme in razstave mogoče res potreben, komplicira pa nihče.

Komplicirajo predvsem lastniki rodovniških psov, ki niso vpisani v SLR, ker se jim to prej ni ljubilo narediti, potem pa par dni pred izpitom ugotovijo, da bo njihov ljubljenček v programu Kinos označen za mešanca, ker pač ni številke vpisa v SLR. Takrat je pa potem ogromno pritoževanja in hude krvi, prej, ko se jih je pa že na začetku tečaja opozorilo, da morajo to naredit, jim je pa dol viselo.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 19 Januar 2011, 20:23:58
Citiraj
To ni export rodovnik. Ne bi pa smel biti problem tega dobiti. Kontaktiraj vzreditelja in mu opiši problem in lahko on zate zahteva export rodovnik na hrvaški kinološki zvezi. Če se ne boš mogla z njim dogovoriti lahko poskusiš sama urediti pri HKS-ju.

Sem kontaktirala vzreditelja, še ni odgovoril, tako da sem ravno poslala mail na HKS pa da vidim.

Citiraj
Praviloma je mogoče vpis za tekme in razstave mogoče res potreben, komplicira pa nihče. Poznam psa, ki (še) ni vpisan v SLR pa je bil že na večih razstavah. Verjetno pa lastnica ne bo mogla šampionata prijavit.

Drugače pa HKS exporta ni problem pridobit (če se z vzrediteljem ne boš mogla dogovorit). Plačaš, pošlješ original rodovnik s potrdilom o plačilu na HKS in počakaš kakšen mesec na export.

Poleg tega marsikateri tuj vzreditelj sploh ne omeni exporta, kaj šele, da bi ga sam od sebe naročil/dal zraven.

Ja, saj se lahko prijaviš samo ne moreš uveljavljat CH SLO (kot da ga bomo imeli hehe).

Me pa zanima, če npr pes osvoji že 2xCAC, pa se ga potem vpiše v SLR in osvoji tretjega, je to izpolnjen pogoj? Ali pa če na rodovnik dopišem solastnico mojo babi iz Hrvaške, potem tudi ne bi mogla uveljavljati? ;D

Citiraj
Komplicirajo predvsem lastniki rodovniških psov, ki niso vpisani v SLR, ker se jim to prej ni ljubilo narediti, potem pa par dni pred izpitom ugotovijo, da bo njihov ljubljenček v programu Kinos označen za mešanca, ker pač ni številke vpisa v SLR. Takrat je pa potem ogromno pritoževanja in hude krvi, prej, ko se jih je pa že na začetku tečaja opozorilo, da morajo to naredit, jim je pa dol viselo.

To je tudi za BBH? No še dobro da si omenila, sploh pomislila nisem na izpite... Bo treba uredit :).

Lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 19 Januar 2011, 20:32:09
Komplicirajo predvsem lastniki rodovniških psov, ki niso vpisani v SLR, ker se jim to prej ni ljubilo narediti, potem pa par dni pred izpitom ugotovijo, da bo njihov ljubljenček v programu Kinos označen za mešanca, ker pač ni številke vpisa v SLR. Takrat je pa potem ogromno pritoževanja in hude krvi, prej, ko se jih je pa že na začetku tečaja opozorilo, da morajo to naredit, jim je pa dol viselo.

Ta dotični pes ima bbh, je pač vpisan kot mešanček, gazda se ne sekira pretirano. Ko bo odločeno ali gre na vzrejnega ali ne bo pa vpisan oz. ne bo.

Me pa iz firbca zanima za delovne knjižice... se da z vpisom v SLR prosit za spremembo v knjižici/novo knjižico?

DOB če se ne motim se za SLO CH rabijo štirje CACi, razen če gre za hitri šampionat sta dovolj dva. Verjetno pa nazivi ne propadejo kar tako z vpisom v drugo rodovno knjigo (če se motim naj me kdo popravi).

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 19 Januar 2011, 20:49:20
Citiraj
DOB če se ne motim se za SLO CH rabijo štirje CACi, razen če gre za hitri šampionat sta dovolj dva. Verjetno pa nazivi ne propadejo kar tako z vpisom v drugo rodovno knjigo (če se motim naj me kdo popravi).

No pa štirje, nisem ravno nek poznavalec sveta razstav.. Tole če se brišejo sem pa nekje drugje zasledila vprašanje, pa ni bilo odgovora. Zato mi je sploh na misel padlo.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 20 Januar 2011, 09:58:49
Tole prebiram, pa bi samo preverila če sem prav razumela;
- če je pes pripeljan s Hrvaške in ima export rodovnik, se ga lahko kadarkoli vpiše v SLR?
- brez vpisa v SLR se pes praviloma ne more udeleževat razstav, ali pa vsaj ne more pridobit slovenskega šampionata (a lahko v tem primeru pridobi npr. Hrvaškega?) in je na izpitih in tekmah v okviru KZS prijavljen kot mešanček?

Mene skratka zanima koliko je smiselno psa sedaj vpisat v SLR, ko še ni odločitve da se bo kdaj razstavljal, opravljal kakšen izpit ali da bo kdaj paril, oz. me zanima ali lahko psa vpišemo v SLR tudi čez npr. 3 leta, ko se odločimo da bomo potrebovali ta vpis.

Zanima me tudi ali mora za rodovniško paritev samec biti vpisan v SLR, glede na to, da če prav razumem, paritev odobri itak vzrejna komisija psici, ali je dovolj, da ima hrvaški rodovnik. Mogoče malo neumno vprašanje, ampak v te zadeve se nisem zase nikoli poglabljala, pa mi ni čisto jasno kako gredo te stvari.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 20 Januar 2011, 11:14:48
DOB, caci ne propadejo. Psa moraš vpisat za pridobitev šampionata. ;)

Tibiq, mislim, da ni nobenega roka, do kdaj je treba uvoženega psa vpisati v SLR. Če pač lastnika ne moti, da se psa na izpitih itd. tretira kot mešančka in če ga ne razstavlja... Pes se lahko udeležuje razstav, ne more pa pridobiti slovenskega šampionata. Za vzrejno dovoljenje morata biti pes in psica slovenskega lastnika vpisana v SLR, če pariš npr. s samcem iz tujine, temu seveda ni treba biti vpisan v SLR, temveč v rodovno knjigo svoje kinološke zveze in izpolnjevati mora tamkajšnje vzrejne zahteve.

Glede spreminjanja podatkov v delovni knjižici - tehnično možno, v praksi pa precej zapleteno - po domače povedano, čakaš kot muri, pa še knjižica lahko čudežno izgine...



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 20 Januar 2011, 11:25:05
TibiQ - v SLR lahko vpišeš kadarkoli po tistem ko imaš Export, pri treh mesecih ali petih letih.
na tekmah in izpitih je prijavljen kot mešanček ja, na razstave načeloma lahko hodi (vsaj moji kolegici ne težijo), ne vem pa kako bo s prijavo šampionata ko bo imel pes še zadnji pogoj. Verjetno nemogoče dokler ne bo v SLR. Sem pa tudi jaz še študirala kako bi bilo če lastnica SLO šampionat prijavi v državi, kjer je bil pes skoten? Samo verjetno bi komplicirali ker je lastnica slovenka. Verjetno v matični državi niti ne more delat vzrejnega in s psom vzrejat kot hrvaškim psom (ker vem da če hočem npr jaz pod HKS vzrejat moram imet prijavljen naslov bivališča (mislim da je začasni dovolj) na hrvaškem). Za vzrejnega ti lahko pa 100% povem, da ga v Sloveniji ne more opravljat brez vpisa v SLR, po logiki zgornjih podatkov pa niti na Hrvaškem (razen če ima lastnik prebivališče na Hrvaškem.

Tako da po logiki teh podatkov karkoli hočeš s psom počet mora bit vpisan v SLR, ga pa nič ne boli če je kavč pes in ni vpisan, lahko tudi tekmuje če lastnika ne boli da tekmuje kot mešanec (sam tu so svetovne problem a kako je že)

(bom pustila napisano čeprav me je kalsang prehitela)

kalsang hvala za delovno :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #22 : 20 Januar 2011, 11:29:22
Eno mogoce smesno vprasanje, ampak ko se export rodovnik prepise v SLR, potem v maticni drzavi ta pes ni vec vpisan v njihov register, ali ja?

Recimo - ce imam psico s Hrvaske, ki je prepisana v SLR, pa se zgodi, da se jaz preselim na Hrvasko, jo moram spet prepisat v njihov register ali se vedno velja export rodovnik?

Pa se to - ce ima lastnik dvojno drzavljanstvo in dva stalna naslova v dveh drzavah, je lahko pes vpisan v oba registra?

battito animale


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 20 Januar 2011, 11:52:12
TibiQ - v SLR lahko vpišeš kadarkoli po tistem ko imaš Export, pri treh mesecih ali petih letih.
na tekmah in izpitih je prijavljen kot mešanček ja, na razstave načeloma lahko hodi (vsaj moji kolegici ne težijo), ne vem pa kako bo s prijavo šampionata ko bo imel pes še zadnji pogoj. Verjetno nemogoče dokler ne bo v SLR. Sem pa tudi jaz še študirala kako bi bilo če lastnica SLO šampionat prijavi v državi, kjer je bil pes skoten? Samo verjetno bi komplicirali ker je lastnica slovenka. Verjetno v matični državi niti ne more delat vzrejnega in s psom vzrejat kot hrvaškim psom (ker vem da če hočem npr jaz pod HKS vzrejat moram imet prijavljen naslov bivališča (mislim da je začasni dovolj) na hrvaškem). Za vzrejnega ti lahko pa 100% povem, da ga v Sloveniji ne more opravljat brez vpisa v SLR, po logiki zgornjih podatkov pa niti na Hrvaškem (razen če ima lastnik prebivališče na Hrvaškem.


Ja, slovenskega šampionata ne dobiš potrjenega, dokler pes ni vpisan v SLR. Slovenskega šampionata ne moreš uveljavljat v drugi državi. Potrdi ti ga lahko samo KZS. Če delaš italijanski šampionat, ti ga potrdi italijasnka kinološka zveza, če hrvaškega, hrvaška itd.

Ja, pes mora biti prijavljen v rodovni knjigi tiste države, v kateri živiš. Moja prijateljica je slovenka, psarno je imela že prej v Sloveniji, ampak se je preselila na Dansko in je morala vse pse in psarno prijaviti pri njih. Tam so ji celo rekli, da ne bo mogla niti razstavljat, če ne bo tega naredila, saj je stanovala in delala na Danskem.

Lilit, ta moja prijateljica ima še vedno naslov tudi v Sloveniji (slovenski potni list), ampak se je morala gor vseeno prijavit v njihovo kinološko zvezo. Predvidevam, da je nekaj podobnega tudi pri nas (pravila FCI?).

Export rodovnik preneha biti veljaven z vpisom v SLR, ko dobi pes številko vpisa v slovenski rodovni knjigi. Export rodovnik je namenjen menjavam lastništva (prodaja mladičev v tujino itd.). Če se ti preseliš in s sabo vzameš svojega psa, mislim, da export rodovnika ne potrebuješ, ampak urejaš ti sam kot edini lastnik psa.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #24 : 20 Januar 2011, 11:53:40
Eno mogoce smesno vprasanje, ampak ko se export rodovnik prepise v SLR, potem v maticni drzavi ta pes ni vec vpisan v njihov register, ali ja?

Recimo - ce imam psico s Hrvaske, ki je prepisana v SLR, pa se zgodi, da se jaz preselim na Hrvasko, jo moram spet prepisat v njihov register ali se vedno velja export rodovnik?

Pa se to - ce ima lastnik dvojno drzavljanstvo in dva stalna naslova v dveh drzavah, je lahko pes vpisan v oba registra?
ne moreš met dva stalna naslova(en je vedno začasen). Imaš pa lahko dvojno državljanstvo. Ampak pes je lahko samo v eni rodovni knjigi in se v tem primeru odločiš v kateri in potem zastopa to državo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 20 Januar 2011, 11:55:49
ne moreš met dva stalna naslova(en je vedno začasen). Imaš pa lahko dvojno državljanstvo. Ampak pes je lahko samo v eni rodovni knjigi in se v tem primeru odločiš v kateri in potem zastopa to državo.

Na Danskem se ne moreš sam odločiti. Če stanuješ tam, čeprav si tuj državljan in imaš stalni naslov še doma, se moraš vpisati pri njih, če vzrejaš in razstavljaš. Tako je bilo v primeru moje prijateljice.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 20 Januar 2011, 11:58:05
Iz agilitya vem za dvojna državljanstva ( Italiansko in Slovensko) in sta se baje lahko odločala ali bosta tu ali tam vpisala psa, vsaj jaz sem tako razumela. Ampak ni pa šlo za vzrejo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #27 : 20 Januar 2011, 12:47:17
Kolikor jaz vem je export rodovnik izbris iz rodovne knjige, torej če ga ne vpišeš v drugo, pes ni vpisan nikjer.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #28 : 20 Januar 2011, 13:01:20
Kolikor jaz vem je export rodovnik izbris iz rodovne knjige, torej če ga ne vpišeš v drugo, pes ni vpisan nikjer.

Čeprav je na exportu še vedno vpisana št. rodovnika vzrejne države?  ???

Na Danskem se ne moreš sam odločiti. Če stanuješ tam, čeprav si tuj državljan in imaš stalni naslov še doma, se moraš vpisati pri njih, če vzrejaš in razstavljaš. Tako je bilo v primeru moje prijateljice.

Čakaj čakaj, kako pa oni vejo kje jaz živim, če psa prijavim na razstavo pod slovenskim (stalnim) naslovom, čeprav živim na Danskem? Za vrejo razumem, da če želim pod njihovo komando vzrejat pač pse prijavim tam (saj je pri nas isto pravilo - vzreja pri KZS obvezen vpis v SLR). Ampak če se ne motim bi ona še vedno lahko in razstavljala in vzrejala preko KZS, tut če gor živi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 20 Januar 2011, 13:17:17
Čakaj čakaj, kako pa oni vejo kje jaz živim, če psa prijavim na razstavo pod slovenskim (stalnim) naslovom, čeprav živim na Danskem? Za vrejo razumem, da če želim pod njihovo komando vzrejat pač pse prijavim tam (saj je pri nas isto pravilo - vzreja pri KZS obvezen vpis v SLR). Ampak če se ne motim bi ona še vedno lahko in razstavljala in vzrejala preko KZS, tut če gor živi.

Tehnično neizvedljivo - naj slovenski vzrejni in tetovirni referent romata na Dansko pregledat leglo? Pa naj ona v Slovenijo hodi pse pregledovat pri pooblaščenih veterinarjih za pridobitev vzrejnega dovoljenja? Težka bo.