Vpis v SLR

DOB · 48561

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #30 : 20 Januar 2011, 13:36:25
Tehnično neizvedljivo - naj slovenski vzrejni in tetovirni referent romata na Dansko pregledat leglo? Pa naj ona v Slovenijo hodi pse pregledovat pri pooblaščenih veterinarjih za pridobitev vzrejnega dovoljenja? Težka bo.

Tehnično ja, ampak vseeno pa ni nujno, da ona pse v njihovo knjigo vpiše če gor živi. Dejansko se lahko sama odloči pod katero KZ bo vzrejala. Isto v deteljicinem primeru - se lahko sama odloči pod katero KZ bo delovala (tudi če bi šlo za vzrejo). Je pa res, da je zadeva lažje izvedljiva, če gre za sorodne države (če Italjan vzreja v SLO pač pride referent iz Trsta recimo)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 20 Januar 2011, 13:41:14
Poglej, vsaka KZ ima svoja pravila. Ta primer poznam, ker ima ženska psico iz moje vzreje. Ko se je to dogajalo, mi je v pogovoru povedala, da so jo ob prijavi na razstavo obvestili, da njena prijava ne bo potrjena, dokler ne bo uredila stvari in psov vpisala v dansko rodovno knjigo, ker ima naslov na Danskem. Torej je pri njih nekoliko strožje - če se pri nas tolerira, da se psa razstavlja z export rodovnikom in se ga mora vpisat do zaključka šampionata, ga je na Danskem očitno treba že prej.

Pri vzreji je pa dejansko cel kup komplikacij in je itak nameravala vse skupaj prenesti na dansko kinološko zvezo.

Za ostale KZ ne morem govoriti, dobro poznam pa ta primer.




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #32 : 20 Januar 2011, 14:40:31
Poglej, vsaka KZ ima svoja pravila. Ta primer poznam, ker ima ženska psico iz moje vzreje. Ko se je to dogajalo, mi je v pogovoru povedala, da so jo ob prijavi na razstavo obvestili, da njena prijava ne bo potrjena, dokler ne bo uredila stvari in psov vpisala v dansko rodovno knjigo, ker ima naslov na Danskem. Torej je pri njih nekoliko strožje - če se pri nas tolerira, da se psa razstavlja z export rodovnikom in se ga mora vpisat do zaključka šampionata, ga je na Danskem očitno treba že prej.

Pri vzreji je pa dejansko cel kup komplikacij in je itak nameravala vse skupaj prenesti na dansko kinološko zvezo.

Za ostale KZ ne morem govoriti, dobro poznam pa ta primer.

Hudo  :o no saj za primer razstavljanja NAJ bi bilo tudi pri nas pravilo, ampak upošteva ga nihče. Jaz sem razumela kot da je bila ona dobesedno prisiljena da vse prepiše na Dansko KZ, pa sva dejansko pisale o dveh razl. stvareh.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 20 Januar 2011, 15:01:19
A sem prav razumela;
- recimo da ti dovolijo na razstave že brez vpisa v SLR, zbereš naslove, se odločiš delat šampionat, vpišeš psa v SLR in imaš šampionat na podlagi predhodno zbranih naslovov?
- pes slovenskega lastnika dobi vzrejno dovoljenje od slovenske vzrejne komisije in mora biti zato prijavljen v SLR?

Koliko časa približno traja da ti psa vpišejo v SLR?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 20 Januar 2011, 15:04:40
A sem prav razumela;
- recimo da ti dovolijo na razstave že brez vpisa v SLR, zbereš naslove, se odločiš delat šampionat, vpišeš psa v SLR in imaš šampionat na podlagi predhodno zbranih naslovov?
- pes slovenskega lastnika dobi vzrejno dovoljenje od slovenske vzrejne komisije in mora biti zato prijavljen v SLR?

Koliko časa približno traja da ti psa vpišejo v SLR?

- tako je

- načeloma

Odvisno od trenutne situacije na sedežu KZS, nikakor pa to ni čez noč, poleg tega je treba za storitev plačati.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 20 Januar 2011, 15:17:44
Odvisno od trenutne situacije na sedežu KZS, nikakor pa to ni čez noč, poleg tega je treba za storitev plačati.
To vem, da ni čez noč.. sem svojo vpisala, ampak že tako dolgo nazaj, da sem malo pozabila. V bistvu me bolj okvirno zanima..

Skratka če se odločijo delat BBH in recimo ene dva do tri mesece prej zaprosijo za vpis v SLR, bi morali do izpita že načeloma imet vpisanega psa?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 20 Januar 2011, 15:31:42
To vem, da ni čez noč.. sem svojo vpisala, ampak že tako dolgo nazaj, da sem malo pozabila. V bistvu me bolj okvirno zanima..

Skratka če se odločijo delat BBH in recimo ene dva do tri mesece prej zaprosijo za vpis v SLR, bi morali do izpita že načeloma imet vpisanega psa?

Tako je. Se pa po navadi na to opozori na začetku tečaja. ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 20 Januar 2011, 16:03:56
Hvala! Vse jasno  ;)



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 20 Januar 2011, 17:45:41
Jaz moram tudi mojega uvoženega mladička še vpisat.

Koliko pa stane vpis v SLR, ima kdo kakšno aktualno info?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 20 Januar 2011, 17:57:41
Hmmm, se ne spomnim točno, ampak za en žigec in podpisek in verjetno vnosek v računalnik ali ročni vpis ali pa oboje plačaš nekaj med 38 in 42 €....mi je točna cifra iz glave padla, vem pa da so mi skoraj oči ven padle, ko sem dobila nazaj export rodovnik z enim žigom in račun  >:(

aja, pa trajalo je skoraj dva polna meseca plus tega so mi še založili neke dokumente, ki sem jih dobila nazaj naknadno  :o  Aja, pa pošlji zraven fotokopijo izkaznice z aktualno nalepko kateremu klubu pripadaš, ker drugače plačaš 2x več   :o  Tak da če nisi član, hitro nekam včlanit, ker na KZS je drago samo, da se jim približaš in si član, če pa nisi, pa...  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 20 Januar 2011, 18:06:49
Cena vpisa za člane je 38e. Torej 30 bom dala za export, potem pa še 38 za vpis.. Juhu ::)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #41 : 20 Januar 2011, 18:42:17
Cena vpisa za člane je 38e. Torej 30 bom dala za export, potem pa še 38 za vpis.. Juhu ::)

Če je še tako kot je blo 2-3 leta nazaj boš plačala še cca 7eur za transfer denarja na HR  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 20 Januar 2011, 19:29:40
Citiraj
Če je še tako kot je blo 2-3 leta nazaj boš plačala še cca 7eur za transfer denarja na HR 

Bi jim najraj kar v kuverto zbasala pa naj majo!! Bom videla, mogoče mi ne bo treba, je treba družinske finančne ministre vprašat... Upam da bom v roku enega meseca dobila porihtano nazaj..




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #43 : 20 Januar 2011, 19:44:15
Bi jim najraj kar v kuverto zbasala pa naj majo!! Bom videla, mogoče mi ne bo treba, je treba družinske finančne ministre vprašat... Upam da bom v roku enega meseca dobila porihtano nazaj..

Hehe. Traja približno en mesec ja. Razen kadar malo zamutijo. OBVEZNO POVDARi, da naj export pošljejo TEBI (lastnici) in NE vzreditelju - je bil pri nas za eno problem, iz hks so pošiljali vzrediteljem, ki sta bila par mesecev zdoma, lastnica je pa dobivala živčen zlom in čakala pol leta da je do rodovnika prišla. Pri tadrugem rodovniku sem kar list papirja priložila in za vsak slučaj to napisala, pa je bil rodovnik hitro pri lastnici  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 20 Januar 2011, 19:53:33
Jaz sem jim prvo mail pisala, in mi je poslala navodila. Potem sem sprintala formular, ki ga moram skupaj z rodovnikom poslat njim. Na njem piše, kdo zahteva rodovnik (jaz, ne vzreditelj), in kdo je lastnik (jaz). Tako da pomojem problemov nebi smelo bit ???



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #45 : 20 Januar 2011, 20:13:22
Jaz sem jim prvo mail pisala, in mi je poslala navodila. Potem sem sprintala formular, ki ga moram skupaj z rodovnikom poslat njim. Na njem piše, kdo zahteva rodovnik (jaz, ne vzreditelj), in kdo je lastnik (jaz). Tako da pomojem problemov nebi smelo bit ???

O hudo! To majo očitno na novo. Superca, potem res nebi smelo bit problemov.

Še to - sem videla v temi cacib zagreb da ne greš na razstavo zaradi rodovnika. Ti kar prijavi, pa napiši pri št. rodovnika SLR v delu. Fajn bi blo edino, da pred prijavo spraviš rodovnik na hrvaško in plačaš, če bi se slučajno kdo spravil preverjat  ;) Ali pa ko si ravno v stiku s HKS lepo prosi, če lahko prijaviš še s HR številko, pa malo pojamraš. Nazivi in ocene ti ne propadejo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 21 Januar 2011, 15:10:58
Citiraj
Še to - sem videla v temi cacib zagreb da ne greš na razstavo zaradi rodovnika. Ti kar prijavi, pa napiši pri št. rodovnika SLR v delu. Fajn bi blo edino, da pred prijavo spraviš rodovnik na hrvaško in plačaš, če bi se slučajno kdo spravil preverjat  Wink Ali pa ko si ravno v stiku s HKS lepo prosi, če lahko prijaviš še s HR številko, pa malo pojamraš. Nazivi in ocene ti ne propadejo.


No jaz bom danes ali jutri poslala rodovnik na HKS. Gospa zadolžena za rodovnike mi je lepo vse razložila, celo dogovorila sem se, da jim 30e kar pošljem z rodovnikom (je morala računovodstvo vprašat), tako da dodatnih stroškov ne bo.

Kaj pa če jo jaz kar lepo prijavim, pa preden pošljem rodovnik ga lepo poskeniram oz fotokopiram in dam overit notarju? In jo pač prijavim pod njeno originalno št?  :-[




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #47 : 21 Januar 2011, 16:56:29

No jaz bom danes ali jutri poslala rodovnik na HKS. Gospa zadolžena za rodovnike mi je lepo vse razložila, celo dogovorila sem se, da jim 30e kar pošljem z rodovnikom (je morala računovodstvo vprašat), tako da dodatnih stroškov ne bo.

Kaj pa če jo jaz kar lepo prijavim, pa preden pošljem rodovnik ga lepo poskeniram oz fotokopiram in dam overit notarju? In jo pač prijavim pod njeno originalno št?  :-[



Denar pa v kuveri dobro "zamaskiraj" med papir, da se ne bo nikjer videlo kaj je notri.

Tudi lahko. Samo ne vem zakaj bi morala karkoli overit pri notarju  ??? skopiraj rodovnik, ga priloži prijavi in je to to. Saj prijavam na razstavo se ne prilaga original  ;) ampak vedno kopija

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 22 Januar 2011, 20:34:17
Citiraj
enar pa v kuveri dobro "zamaskiraj" med papir, da se ne bo nikjer videlo kaj je notri.

Tudi lahko. Samo ne vem zakaj bi morala karkoli overit pri notarju  Huh skopiraj rodovnik, ga priloži prijavi in je to to. Saj prijavam na razstavo se ne prilaga original  Wink ampak vedno kopija

Rodovnik je itak debel, če denar vmes položim ma ni šans da se bo videlo skozi ;).

Aha kaj pa na razstavi, ko prideš prevzet številko, a ti sploh ni treba imeti rodovnika s sabo? Za prijave vem da so navadne fotokopije ok, ampak rodovnika nihče ne preveri?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #49 : 22 Januar 2011, 21:00:35
Rodovnik je itak debel, če denar vmes položim ma ni šans da se bo videlo skozi ;).

Aha kaj pa na razstavi, ko prideš prevzet številko, a ti sploh ni treba imeti rodovnika s sabo? Za prijave vem da so navadne fotokopije ok, ampak rodovnika nihče ne preveri?

Ne. Če bi se pa slučajno ravno tebi ravno takrat ko res nimaš rodovnika to zgodilo pa rečeš, da si ga doma pozabla  ;) drugače kolikor jaz vem je potrebno da ima pes rodovnik, da ga lahko na razstavo prijaviš, na sami razstavi pa ni potreben.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 22 Januar 2011, 21:31:27
No dobro, hvala, bomo poskusili :).
Lp



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 16 Maj 2011, 13:51:17
Torej samo pošljem oz. dostavim Export rodovnik na Kinološko zvezo? A dobim original nazaj ali oni obdržijo?
Kakšna je cena tega?
Sem sicer poslala mail kaj vse potrebujem za vpis v v SLR in na koga naslovim...pa ni odgovora.



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 16 Maj 2011, 14:03:40
Ja, rodovnik dobiš nazaj, z žigom "Vpisan v SLR" in zraven je številka vpisa.
Cena pa s poštnino vred 41,50 EUR, tu nekje.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 16 Maj 2011, 14:28:39
Hvala :)
Potem pošljem samo rodovnik, zraven pa dopis, da želim vpis v SLR? Tja ravno ne bi hodila. Samo ne vem, kako potem plačaš ::) :)
Najbolje, da še pokličem, če bo potem kakšen odgovor.

Pismo, Export rodovnik sem dobila v 14 dneh, ko sem pripeljala psa v Slovenijo. Tole pa menda traja dlje :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 16 Maj 2011, 14:29:25
Ja, rodovnik dobiš nazaj, z žigom "Vpisan v SLR" in zraven je številka vpisa.
Cena pa s poštnino vred 41,50 EUR, tu nekje.
Aja, plačaš po povzetju?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #55 : 16 Maj 2011, 14:39:58
Aja, plačaš po povzetju?

Ja ;) Pa ne popzabi pripisat svojega naslova :D Pri nas je bil vpis urejen v enem tednu.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 16 Maj 2011, 14:43:18
Aja, ja, seveda :o :D
Hvala obema za pomoč 8)


nata

  • Gost
Odgovori #57 : 16 Maj 2011, 16:16:05
vse tole 100% drži, ČE nimaš psa ki je "vezan" na višino.

konkretno pudlji. pri nas ni nič nenavadnega, da ti pes preraste ... toy/pritlikav, pritlikav/srednji. pri nas je treba za nostrifikacijo export rodovnika torej vpis v SLR čakat na določeno starost, da se psa izmeri. psa prijaviš na razstavo pri določeni starosti, sodnik ti psa oceni in izmeri in to ocensko potem pošlješ skupaj z ex.rodovnikom na KZS. vseeno preveri, če imaš morda kakšno starostno omejitev za nostrifikacijo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 16 Maj 2011, 16:30:37
Hmm, glede na pasmo - labradorec, višina nima veze. Star je pa 3 mesece in pol. Kolikor sem sledila te zadeve, nima veze kdaj ga vpišem v SLR, če sploh ga...

Glede pudljev bo pa verjetno komu drugemu koristil ta podatek. Ali pri kakšni pasmi, ki ima podobne zahteve.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #59 : 10 Maj 2012, 11:50:15
Ima kdo izkušnje z vpisom psa iz Nizozemske? Sem dobila najprej originalni rodovnik, sedaj pa še "export", ki je samo en dodaten papir, na katerem sem jaz navedena kot lastnica. Ker se na rodovnik ne da ničesar pisati, ker je plastificiran, predvidevam, da dajo žig na ta papir? Sicer piše, da gre za "export pedigree", ampak kot rečeno, je en navaden papir, na katerem so osnovni podatki o psu, navedena pa sta samo starša (na rodovniku pa tri generacije).
Aja, je pa še tretji papir, t. i. registration certificate, kjer so ravno tako osnovni podatki o psu (ime, barva, pasma, št. čipa...) in moj naslov. Spodaj je pa puščen prostor za morebitnega novega lastnika, tako da to ne vem, če bi poslala. "Navodila" so seveda v nizozemščini ...

A pošljem vse na KZS ali je dovolj samo export?

Pa še to - a KZS kaj komplicira, če naslov ni čist pravilno napisan (ceska namesto cesta :))?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard