Ureznine

trigi · 73967

doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 15 Oktober 2007, 14:57:50
Naša si je ta vikend tudi porezala blazinico  :-\
Je bilo kar nekaj krvi (zame absolutno preveč,sem kar skupaj zlezla),ampak potem kmalu bolje. Sama si sploh ni gor pršla da ji je kaj, lizala se je šele potem,ko sem ji povoj dol dala. Do veterinarja nismo (še) šli...Zgleda pa takole (priponka), pravzaprav je vreznina na vrhu blaziice,takoj pod krempljom. (zadnja taca)
Poškodovala se je doma ( ???) zato me zanima, če bi lahko do tega pršilo do tega, ko ona zabremza z zadnjimi tacami ko lovi žogo in da bi ji tam nekako "počla" koža? ....  ???



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #91 : 26 Junij 2008, 09:41:04
hej

No, pa smo si vceraj spet "porezali" blazinice.. Sla sva divjat na makedam, kot ze velikokrat, in samo enkrat je tekel za zogico, pa pride nazaj in sepa na sprednji taci. Mu primem levo, cisto krvava, pogledam se desno, isto  ??? ??? >:( Mu z robckom obrisem kri, in groza.. Cisto si je nesel zgornjo plast  ::) ::) Klicem domov mami, da mi je prinesla ceveljcke, doma sem mu potem razkuzila s plivaseptom in pustila odprto, da se bo posusilo. Ampak ocitno ga boli, ker tezko hodi tudi doma po laminatu, in ne vem kaj naj sedaj..  ??? A je tole sploh pametno mazati z bepanthenom, ali naj grem iskat kaj drugega? Ali celo h vetu?? Kaksen predlog?  :-[

Takole pa izgleda:
Ena taca


Pa se druga taca



Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #92 : 26 Junij 2008, 10:12:39
Hja, Lumu je tole uspelo na asfaltu narest in mi smo kar pustili pa namazali z bepantenom, ja. Je pa trajalo par dni, da je nehal kot "po jajcih" hodit. Po moje, da če se mu ne bo nič poslabšalo (gnojilo ali odpiralo), da enostavno pusti pa pazi, da si ne liže zaradi vnetja. Ga pa bo še nekaj časa peklo in bolelo, ker se je pač ranil do živega.

Makedam je pa po moje zdaj tako vroč v tem vremenu, da si drugič raje travo izberita  ;)



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 26 Junij 2008, 10:48:57
ovcka,mi smo imeli par dni nazaj isto, sam na zadnji nogi.No,imamo vsako leto par tednov težave s temi blazinicami,najprej ena pol druga,..  :) Js ji namažem z intrasite gelom,ji dam gor gazico in povijem z cobanom,da ne pade vse skupi dol...in lahko pol normalno hodi,teče,.. jo nič ne moti. ko pridemo domov pa ji dam dol in ima odvito.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #94 : 26 Junij 2008, 11:39:52
Ovcka ko je imela moja podobno rano (letala je po zmrznjenem snegu), sem ji par dni mazala z arniko in bepanthenom plus, pa se une copatke sem ji gor dala pa je bilo v parih dneh v redu.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #95 : 26 Junij 2008, 15:01:29
Najprej hvala vsem za odgovore!  :)

Tudi midva sva imela ze takle isti problem pozimi, ko si jo je snel na enem zamrznjenem snegu oz. ledu  ::) Ampak je bil precej manjsi del, tole sedaj mi pa izgleda kar hudo, pa se na obeh tacah  :-\ Zdajle ko sem ga peljala lulat na momente tako posepa, da se mi je skoraj dol po stopnicah zvrnil s tistimi copati  ::) Pomoje ga mora kar precej bolet.. Bom zaenkrat mazala z bepanthenom, ce pa ne bo napredka bom sla pa po ta gel, ki ga omenjate.. Pa obvezno prisilno mirovanje, nic divjanja ali sprehodov, in obvezni copatki za ven..  :-\

Hvala se enkrat in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #96 : 15 Februar 2009, 22:02:44
Oj!

Pa še naš problem. Danes smo bli na pohodu v hribih, ko sem nekje na začetku poti nazaj domov opazila, da Tobi krvavi iz prednje leve tačke. Ko smo se ustavili sm jo dvignila in ugotovila da si je snel približno 1/4 ta velike blazinice in sicer ob strani. Ker nas je čakal še dober kos poti domov, mi ni preostalo drugega, kot da ga Tobi prehodi (ni šepal) Doma sem mu razkužila rano, ki je po malem krvavela še naprej. Problem pa se pojavi, ker nimam osnovnih šans,da mu šapo povijem. Namreč ne prenese ničesar na sebi in isto minuto ko dam povoj gor, je že dol tudi. Kasneje sem mu gor nataknila samo zoknček, da je lahko opravil svoje potrebe. Se je ranica komu zacelila že brez uporabe čeveljčkov?

Lp, tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #97 : 15 Februar 2009, 22:18:19
Jap, ampak smo ful mazali z kremicami - od bepanthena, do arnike, do elastopada itd.
Pa pri nama je odpado divjanje po snegu (je bila ravno zamrznjena plast gor).



asko

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 23 December 2012, 12:41:52
Živjo ,

no takole nekako zjutri sem našega Asa spustila lulat in pa da se je malo natekel...ko je pišel notri sem za njim zagledala kri na prvi sprednji tački......pregledam tačko in vidim da mu je odpadel krempeljček ........... kri mi teče po kapljicah tako da smo mu tačko dobro povili cez dali nogavico , se enkrat obvezali in na vrhu se eno nogavico ...upam da se mu krvavitev ustavi ker cene bo resno moral k veterinarju....pri nas je seveda se vedno sneg sicer malo zmrznjen mislite da bi bilo lahko to posledica tega ali pa da se je kam opraskal oziroma urezal k krempljčke smo mu prejšni teden postrigli.....ali bi lahko s kako domaco stvarjo posula da bi mu zaustavila krvavitev ...blazinice so ok



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 23 December 2012, 12:51:13
Če mu teče kri iz kremplja se na njega da puder za zaustavljanje krvavitev. Deluje zelo hitro.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


asko

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 23 December 2012, 12:59:02
...piše tudi za moko ...oziroma baby puder ...ker sem trenutno doma brez avta in brez vsega da mi cim prej nekako pomagam sicer on ne šepa niti da ne boli tačka ...mene dela zivcno ta kri ker se mu nece zaustavit....hvala



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #101 : 23 December 2012, 13:17:58
Razkuži rano (betadin, plivasept), daj čez sterilno gazo, nato daš obvezno plast vate (tudi med prste) in poviješ. previjaš vsaj enkrat dnevno. Ko greš ven daš čez še nekaj da ne premoči. če krempelj ni grdo zalomljen bi se moralo zaceliti tudi brez veterinarja.


asko

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 23 December 2012, 14:40:58
on sploh kremplja nima gr k se mu je zgleda vse odtrgalo zdej sm mu povila se enkrat ...ker sem klicala dezurnega veterinarja je rekel da nej mu močno zavijem tačko in da bi se morala krvavitev vstavit sama upam da bo do vesera ok ker cene ga peljemo v ljubljano k dezurnemu veterinarju...res mi je hudo da se mu to dogaja



asko

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 24 December 2012, 08:41:23
hvala vsem za odgovore....zvečer je vseeno prišel vet na dom ...da sem lažje zaspala ker sem bila prepričana da je vse ok... :)krvavitev se je ustavila .....še vedno imamo povito tačko.....bomo jo pa danes že odvili ....nekaj časa ne bomo tekali brezglavo naokoli..... ;)bomo pa res mogli kupit copatke...... ker izgleda da se pri nas to redno dogaja z nohtki ker mi nimamo cisto nič asvaltne površine okoli živimo res daleč od mesta in asvalta :-\