Dežurni veterinarji

leahomar · 5075

leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
: 17 Februar 2011, 10:49:09
Pozdravljeni.
Zanima me kakšne imate izkušnje z veterinarji v okolici LJ. ob praznikih oziroma vikendih. Vedno se mi zgodi, da bi potrebovala veterinarja ravno v tem času, ko nihče ne dela.
Kamor koli takrat pokličem vedno dobim odgovor, da trenutno ni veterinarja na delovnem mestu, da pridejo v eni ali dveh urah na delovno mesto in da to pomeni, da bo tudi storitev 100% dražja.
Mogoče obstaja klinika kjer delajo tudi v nedeljo in v času praznikov za nujne primere? Kam odpeljete svoje kosmatince v takem primeru?

Najlepša hvala za odgovore,

Lea


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 17 Februar 2011, 11:02:31
Res redke so ambulante oz. klinike, ki nimajo organiziranega dezurstva med vikendi in prazniki. Je pa npr. v Lj. tako, da si dezurstvo deli nekaj klinik (poklices na navedeno dezurno stevilko, potem ti pa odzivnik javi konkretno stevilko kam poklicati, oz. te direktno preveze k veterinarju). Od zacetka leta je dezurstvo organizirano tudi na VF. Na vecini klinik so veterinarji na klic, kar pomeni, da bi moral biti v roku cca. 30 minut na delovnem mestu (razen seveda, ce je ze v ambulanti zaradi kaksnega drugega posega). Izjema je VF, kjer je veterinar prisoten ves cas.
So pa cisto povsod tarife za dezurne storitve visje, placa se med 150% do 200% obicajne cene.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 Februar 2011, 11:34:16
Hvala za odgovor.
Denar nikoli ni problem, važno da je s psom vse ok. Je pa problem da vedno ko kličem se vsi izgovarjajo kako se jim ne da hoditi od doma na delovno mesto, ker potrebujejo vsaj eno uro do tja; da mogoče ni nič tako nujnega, naj počakamo na naslednji dan in če ne bo bolje pokličemo še enkrat, ali pa naj pokličemo drugo kliniko. In na drugi kliniki spet isto.
Je pa dobro vedeti da so na VF vedno prisotni, če bo kakšna nuja, da točno vem kam iti.  :) hvala še enkrat!


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 Februar 2011, 12:30:18
Veterinarska fakulteta:
Nujna veterinarska pomoč za pse in mačke izven rednega delovnega časa je dosegljiva na Kliniki za kirurgijo in male živali  (oziroma na telefonski številki nujne veterinarske pomoči (090 60 22; cena klica 0,42€/min).

http://www.vf.uni-lj.si/vf/index.php/Organizacijske-enote/kkmz-377.html



anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Februar 2011, 12:37:19
Živjo!

Jaz sem imela isti problem, ko sem rabila dežurnega, ker je imel pes zasuk želodca in sem potem poklicala na št: 01 5655152 to je tel od veterinarja Trstenjak Zajc za bežigradom in ti javi avtomatska tajnica tel. št. koga poklicat oz. kdo je dežurni!!
Tko, da sem bila uspešna.




anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Februar 2011, 12:38:50
HMMM ŠE TO DEŽURNI JE BIL NA KLINIKI!!



leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Februar 2011, 11:30:02
Najlepša hvala za pomoč.

Lp