Osteoporoza

Urška · 2714

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
: 21 Februar 2011, 11:59:44
Doma imamo mrcino, ki bo izgleda morala dati skozi prav vse mogoče, začelo se je z zobmi in njihovim nepravilnim izraščanjem, pa smo imeli demodex, potem nepojasnjene alergijeske izbruhe, pa izdastke na hrbtenici in zato omejeno gibanje in sedaj po parih letih še osteoporoza. Psica je stara 7 let in pol, bila je na tretmaju z Rymadilom zaradi bolečin in vnetja, sedaj po prenehanju jemanja čakamo, kaj bo. Ima morda kdo izkušnje kaj pomaga pri osteoporozi, ko gre za težavo pri presnavljanju in ne v pomanjkanju kalcija kot takega. Predvidevam, da bo potrebno predozirati, zanima me pa, če ima kdo izkušnje čisto s humanimi preparati in kakšno je trenutno najbolj napredno zdravljenje, kaj se uporablja?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 21 Februar 2011, 13:00:19
Nimam izkušenj s pasjo osteoporozo, sploh prvič slišim,da je lahko to problem.
Lahko pa povem moje mnenje glede zdravljenja človeške:
- Viri, ki jim jaz verjamem trdijo, da je vsakršno vnašanje kalcija brezveze, ker se nalaga povsod, samo v kosti ne. Če bi torej rada kljub temu povečala kalcij bi se jaz na tvojem mestu omejila na kosti in jajčne lupine (lahko mleto, če ima slabe zobe), eventuelno nekaj koralnega kalcija , ki sta vsaj naraven vir.
- Obneslo se je (verodostojne študije na ljudeh) veliko D vitamina, nasploh veliko vitaminov v prehrani in kvihtanje.
- Več kot zagotovo so hormoni zelo pomembni. Pojavlja se namreč pri ženskah  po menopavzi. Če je psica sterilizirana bi torej lahko pomagalo tudi dodajanje hormonov, ki manjkajo zaradi sterilizacije. Baje vsebuje nekaj podobnega ženskim hormonom soja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 22 Februar 2011, 02:32:14
Deteljica, psica je sterilizirana (v zgodnji mladosti) in mislim, da je to eden od vzrokov za osteoporozo. Če diagnoze ne bi postavil prof. Zorko bi celo dvomila v realnost le te, ampak njemu res zaupam. Tvoji predlogi so precej smiselni, bila pa bi vesela še kakšne izkušnje s človeško ali pasjo osteoporozo.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 25 April 2011, 23:16:36
Ker bo to morda pomagalo še komu, bom napisala kako smo se lotili težav naše Ajke.
Dobiva VMP tablete, pri teži 25 kg 2 tableti dnevno. Poleg tega pa nam je bilo priporočeno homeopatsko zdravilo Vermiculite D6, ampak je še prekmalu, da bi lahko potrdila, da deluje, ampak zaenkrat kaže zelo dobro.  :)


brezlj

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 08 Februar 2012, 18:47:12
Doma imamo mrcino, ki bo izgleda morala dati skozi prav vse mogoče, začelo se je z zobmi in njihovim nepravilnim izraščanjem, pa smo imeli demodex, potem nepojasnjene alergijeske izbruhe, pa izdastke na hrbtenici in zato omejeno gibanje in sedaj po parih letih še osteoporoza. Psica je stara 7 let in pol, bila je na tretmaju z Rymadilom zaradi bolečin in vnetja, sedaj po prenehanju jemanja čakamo, kaj bo. Ima morda kdo izkušnje kaj pomaga pri osteoporozi, ko gre za težavo pri presnavljanju in ne v pomanjkanju kalcija kot takega. Predvidevam, da bo potrebno predozirati, zanima me pa, če ima kdo izkušnje čisto s humanimi preparati in kakšno je trenutno najbolj napredno zdravljenje, kaj se uporablja?

Živjo,
potem nisi več poročala, kako uspešno je bilo zdravljenje, saj se je očitno pri našemu psu ponovilo enako :( Če je bilo uspešno zdravljenje, potem bomo kar svetovali veterinarju mi in ga povprašali.