Boleča ušesa

rina · 17837

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
: 26 Februar 2006, 00:31:29
Danes sem oapzila, da Witty nakaj boli nekje v njenem ušesu, če jo 'počoham' na pravem mestu pod pravim kotom.
Že nekaj časa, pa ima to uho (ki jo sedaj boli) bolj 'umazano' od drugega. Smo bili pri vetu, če bi bilo slučajno kaj vneto, pa je pogledal in rekel da je z ušesom (oz z obema ušesoma) vse v redu. Pred kakšnim tednom pa se je začela praskat po tem uhlju, tako da ima nekaj ranic, pa še več tega izcedka ima. Vso tisto umazanijo sem pač očistila.

Zdaj me pa zanima kaj bi to lahko bilo. Jutri je nedelja (ne, že danes je ;D) in ni vetov. Kakšni so znaki vnetja? Kakšne so še druge bolezni ušes? Je kater pes že prebolel kaj podobnega?
Je možno da bi bila to lahko alergija, ki se seli po telesu in se je sedaj naselila v ušesu? V ušesu pa se to potem toliko bolj zapaca?

rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 26 Februar 2006, 13:31:19
Oj

Glede ne opisano bi jaz še vedno rekel da gre za vnetje ušesa.
Ponavadi so znaki sledeči: umazano uho, srebečica, povešena nošnja ušesa, mislim pa da samega vnetja ne moreš videti brez tiste lučke ki jo imajo veterinarji.

Lp, Črt



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2 : 26 Februar 2006, 14:27:28

Če se pes praska, otresa z glavo ,zraven pa ima uho še neprijeten vonji potem je z ušesom  nekaj narobe.

Lahko gre za vnetje, lagko za glivice, lahko za alergijo. Še enkrat bo treba do veterinarja, da pogleda uho. Včasih je potreben tudi odvzem brisa, da se postavi točna diagnoza.

 




lp erika


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 26 Februar 2006, 14:52:41
Kaj pa če pes samo otresa z glavo? Astor to zadnje časa pogosteje počne - vendar se nič ne praska po ušesu in tudi boli ga ne.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 26 Februar 2006, 15:39:29
Pojdi k veterinarju. Če bo še vedno trdil, da ni nič pojdi k drugemu. Vnetja ušes, ne glede na vzrok je treba jemati resno in jih pozdraviti do konca (nekateri veterinarji dajejo kapljice za premalo časa, vnetja se ponavljajo in prerastejo v kronična, kar je zelo zoprno).  Vzroki so lahko različni, vendar se jih na daleč ne da ugotoviti. Tudi če pes otresa z glavo in ga  (še ) ne boli, je treba dobro pogledati ušesa.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 26 Februar 2006, 17:54:15
Ko je imel Indi vneto uho je imel 40°C !!!
Pa uho ga je bolelo, smo opazli, ker ko si ga božal okrog glave oz. pri tistemu vnetemu ušesu je stresel z glavo .. pa jedel ni čisto nič, niti pil   



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 26 Februar 2006, 18:57:45
Jutri peljem peseka k vetu.
Se je pa danes bolj poslabšalo. Witty namreč čedalje pogosteje otresa z glavo in že skoraj samo dotik ušesa jo boli. Dopoldne sem ji dala uheljnik v uho, pa ne izgleda da bi kaj pomagalo. Witty pa se drugače obnaša čisto normalno in ima normalen apetit.

lp

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 26 Februar 2006, 22:20:32
to je skoraj zagotovo vnetje....od prijateljice briardka je imela isto. ampak so naredili cel obhod po klinikah saj so vsepovsod rekli, da to ni nobeno vnetje ::) ::).....so na koncu prišli do zaključka da je vnetje, dobili zdravila in postali nazaj zdravi :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 27 Februar 2006, 13:09:11
Prav nič ni treba čakati, da pes z vnetimi ušesi dobi poleg vsega še visoko vročino. Meni povsem zadostuje, da pes nosi glavo malce postrani, pa ne gre za pik žuželke in ne najdem tujka. Ko začne otresati z glavo je za obisk veterinarja že skrajni čas. zanemarjena vnetja je težko povsem ozdraviti, zadeva se začne ponavljati, za psa je zelo boleče in v končni fazi se da zadevo rešiti samo z precej zahtevno operacijo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 27 Februar 2006, 14:56:57
Prav nič ni treba čakati, da pes z vnetimi ušesi dobi poleg vsega še visoko vročino. Meni povsem zadostuje, da pes nosi glavo malce postrani, pa ne gre za pik žuželke in ne najdem tujka. Ko začne otresati z glavo je za obisk veterinarja že skrajni čas. zanemarjena vnetja je težko povsem ozdraviti, zadeva se začne ponavljati, za psa je zelo boleče in v končni fazi se da zadevo rešiti samo z precej zahtevno operacijo.

ali pa še to ne..osebno sem poznala dve psici , ki so ju morali evtanazirat zaradi kroničnega vnetja ušes in še za eno iz prve roke  :'(....

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #10 : 27 Februar 2006, 18:21:58
Smo od veterinarja.
Vneto uho (samo levo, desno čisto v redu). Paličaste bakterije. Witty so spucali uho s fiziološko raztopino, dobila pa je še antibiotike in kapljice. Čez 10 dni pa na kontrolo. Zdravit bom treba pa vsaj en mesec.

Se pa to ful hitro slabša. Smo imeli res 'srečo', da se je tole začelo v soboto popoldne. ::)

lp, rina

Los je car!


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 27 Februar 2006, 20:48:22
Z Atro smo tudi že prestali vnetje ušes. Zdaj pa se spet vrača. Hudo vneto je imela samo desno uho, ki je sedaj spet polno hrastic in ima neprijeten vonj.

Atra je prvič dobila otanazol (ali nekaj takega, ni to ime 100%). Ima že kdo izkušnje s tem? Ker meni je veterinarka naročila naj ji en teden vsak dan čistim ušesa s tem in stvar naj bi bila rešena za dolgo časa. Zdaj se je pa ponovilo ???

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #12 : 27 Februar 2006, 21:10:00
Witty ima Otomax. :)

Los je car!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 28 Februar 2006, 12:49:54
Deteljica, tudi jaz sem videla par takih. Eni nesrečni pudljici je zgnila tudi kost okrog notranjega ušesa. Ko so jo pripeljali na evtanazijo, smo vsi zbežali iz čakalnice, ker je bil smrad neznosen.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 03 Marec 2006, 20:22:21
No, pa sva bila tudi z Astorjem pri veterinarju. Levo uho ima tako zapacano, da je kar "zacementirano" in veterinar ni videl nič. Zato imava 10 dnevno kuro izpiranja ušesa in zdravljenja z Otonazolom. Čez 10 dni pa ponoven pregled in postavitev diagnoze - če bo seveda kaj (je rekel veterinar, da v 90% se pozdravi).


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 13 Marec 2006, 20:04:12
Mi smo pa končno rešili težave z Atro  ;D

Spet se je ful praskala po ušesih in si je "naredila" veliko hrast. Jez sem (kot ponavadi "zagnala paniko") takoj rekla da moramo k veterinarju, ker kaj pa če je kaj hujšega, kot samo to, da ima ušesa umazana (pa smo jih čistili). Po kakšnem tednu prosjačenja je oči šel v "pasjo štacuno" in prišel domov z flaško, ki naj bi bila za čiščenje ušes, prav tako pa miri srbečico in zdaj je vse super!!!!! Samo čakamo še, da se rane zacelijo do konca  :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 26 Marec 2006, 18:11:34
Pri ušesih se splača paziti. Pax je imel enkrat vnetje, drugič sem začetke opazila že prvi dan.

Paxa vsak dan na hitro pokrtačim (to je najin obred, raztegne se ko palačinka), takrat mu pogledam tudi v gobec, notranjost ušes in šape. Vse skupaj vzame 10 min, najbolj pomembno pa je, da karkoli nenavadnega opazim takoj. Posebej pri ušesih je hitra reakcija povezana z dolžino zdravljenja.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 21 April 2006, 20:02:16
Mi imamo spet težave  >:(

Atra ima zdaj vsak dan čisto zapacana ušesa. Taka temno rjava barva in predvsem desno uho ji zelo smrdi (danes ko sem prišla iz šole je bila sama doma in je bila zaprta v dnevni sobi. Ko sem stopila v sobo se je prav vohalo ta smrad :().

Atro bomo peljali k veterinarju, ampak ali ima gdo take izkušnje?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 22 April 2006, 13:29:21
Koliko se spomnem je scythe pravla da je imel/ima Astor čisto zapacano uho, ali je bila to mogoče lastnica od Atosa.  :) Pa sej ne vem .. ju pešam. Opa psa sta na A pa še podobna imena. Joj.



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #19 : 17 Avgust 2007, 12:04:40
Živjo!
Moj Balu pa se zelo škrampa po ušesih in zmes tudi zajoče.Ko sem mu pogledala v uho ni imel niti malo rdeče,mogoče ve kdo kai je to?
 :-\

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #20 : 17 Avgust 2007, 12:14:14
To je bil pri nas predznak, potem čez nekaj dni se ji je zelo umazalo in pri veterinarju smo odkrili unetje ušes. Zato ti predlagam da ga pelješ k veterinarju da mu pregleda ušesa saj če je tako, kot je bilo pri naši psički  je dobro in lažje, če začnete z zdravljenjem čimprej.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #21 : 17 Avgust 2007, 13:10:03
Živjo!
Moj Balu pa se zelo škrampa po ušesih in zmes tudi zajoče.Ko sem mu pogledala v uho ni imel niti malo rdeče,mogoče ve kdo kai je to?
 :-\

Lahko gre za vnetje ali pa kakšne tujek v ušesu (nr. trava se včasih zapiči). Pojdi do veterinarja, da mu pogleda kaj je v ušesu.
Moja psica je imela tumorje v ušesu, kar je stalno povzročalo vnetja in bolečine.... tako da obisk pri vetu zaradi bolečin ne bo odveč.

lp


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #22 : 18 Avgust 2007, 20:14:44
Hvala obema za odgovore.
Bom ga čim prej odpeljala k veterinarju

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #23 : 20 Avgust 2007, 20:10:17
Pomojem gre za vnetje ušesa, ki pa je lahko posledica alergije. Možno je tudi, da je alergična na kakšno vrsto hrane in se ji v ušesih zaradi tega proizvaja prevelika količina ušesnega masla, ki pa se potem nabira v ušesu in lahko naredi ''čep''. To je lahko nevarno, saj se vnetje lahko razširi iz zunanjega na srednje in potem še na notranje uho, ki pa lahko povzroči tudi vnetje centra za ravnotežje. Ampak mislim, da ni razloga za veliko paniko. Najbrž ima vnetje ušesa, ki ga boste pozdravili z antibiotiki v obliki kapljic za ušesa.

Svetujem ti, da jo ponovno odpelješ k veterinarju.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 26 Oktober 2007, 10:19:50
Moj je imel tud vneta ušesa in smo dubli najprej otonazol in kasneje še aurizol(nism zihr kako se reče), samo za desno uho. In zdej k sem mu to dajala, mu je desni uho ratal rožnat, rdeč, v glavnem je kar razlika v primerjavi z levim. Sem že klicala veterinarko in je rekla da mi ni treba takoj priti, ker je lahko samo reakcija na zdravilo. Zanima me če veste v koliko dneh naj bi se ušes pomiril, če je le reakcija?



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #25 : 20 November 2007, 19:23:09
Očitno se bomo tudi mi pridružili klubu vnetih ušes  :-\

Prejšnji teden se je Ori zbudil povsem poklapan, žalosten in apatičen. Nisem vedela, kaj mu je, ker je bil še prejšnji dan povsem ok. Ker se stanje do večera ni izboljšalo, oz. se je samo še poslabšalo, sem šla naslednji dan na veterino. Najbolj me je bilo strah, da ni kaj z zobkom narobe, čeprav sem upala, da ne, saj je imel septembra spuljen en zobek, spucan kamen in seveda pregledane ostale zobe.

Dr. Pavlica ga je povsem pretipal in zagotovil, da z zobmi ni nič narobe - prav nasprotno, saj so super. Orijevo počutje se je tudi od prejšnjega dne povsem izboljšalo, tako, da je izgledalo prav neumno, ko sem zatrjevala, da s psom nekaj ni ok.  ::) Ker sem vztrajala, da sumim tudi na ušesa (enkrat je zatulil, ko sem se ga dotaknila pod ušesi, par dni nazaj), smo pregledali še ta. Naj povem, da ima povsem lepa, čista, nič zapacana in brez kakršnegakoli vonja ter spucana ušeska, tako, da je bil veterinar že tu v dvomu, saj je rekel, da tudi ušesa izgledajo naravnost super. No, ko sem vztrajala, da naj jih fajn pretipa, je Ori enkrat skočil, ko je pritisnil na določeno mesto. Je samo rekel, da so zagotovo ušesa.

Dobili smo kapljice Otomax, katere moramo porabiti do konca - no, mi smo jih skoraj že porabili, Orč pa še vedno zajoka, ob določenem gibu in se previdno strese - z vsem tem je začel danes.

Kake izkušnje imate vi z izboljšanjem, po jemanju kapljic? Ali je to premalo časa - dajem od srede. Ori je drugače živahen in ješč, samo vem, da tole ni ok. Pričakujem izboljšanje prehitro? Če bo jutri tudi previden pri stresanju, greva itak nazaj k veterinarju - koga priporočate na VF?

lp,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #26 : 20 November 2007, 19:34:11
Mi smo tudi dobili kapljice in pomagajo...
Imenujejo se AURIZON
Vse bo še ok boš vidla

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #27 : 20 November 2007, 19:45:41
Moja Lona je imela tudi pred kratkim vnetje ušes.Je dobila otomax kapljice,pa pet dni sva hodili po injekcije,pa še kopat sem jo morala s šamponom clorexy forte...Vnetje pa je dobila zaradi alergij,tri tedne je bil mir,izboljšalo se je v dveh-treh dneh,vendar je spet dobila vnetje nazaj,ker še nismo poznali vzroka alergij.Zdaj sva pa šli k homeopatu v Moravske in mi je povedal,da ima vsak pes v ušesih garje in ponavadi se namnožijo,kadar se psu zaradi česa-npr. alergije,poruši imunski sistem...Sedaj jo zdravim tam,ker mi je že več ljudi povedalo,da se vnetje ušes rado vsake toliko ponavlja,ker antibiotiki samo začasno umirijo stanje-nahranijo bakterije in je mir.Ko odpraviš vzrok padca imunskega sistema in vseeno fizično pozdraviš vnetje je ponavadi mir.
Je pa Lona imela kar hudo vnetje,se je že takoj videlo in čisto umazano je bilo.



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #28 : 20 November 2007, 19:49:26
Vidiš, Ori ima pa čista ušeska, lepe barve, brez kakršnegakoli vonja.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #29 : 20 November 2007, 21:12:25
A je normalno, da imajo psi pod ušesom, bunkico?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/