"elektrostatična" dlaka

sorisebastjan · 2592

sorisebastjan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 12 April 2011, 18:13:28
Pozdravljeni!

Imam problem, oz. moj pes, ker ima zelo elektrostatično dlako, pa ne vem, kako naj to odpravim.

pred dobrim tenom sem ga skopala, pa očitno zaradi statičnosti dlake, kar vleče svinjarijo nase, tako da je spet čistoooo usran.

Ima kdo kakšen nasvet??

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 12 April 2011, 18:55:49
Kvaliteten futer (ribe so njami). Sicer se pri moji elektrostatika čuti pri krtačenju-zdravilo je voda, jaz navlažim gumi krtačo in je, tam kjer je dalša dlaka pa posprejam ali pa prebrišem dlako.

Ampak ne vem če ima svinjarija kaj veze z elektrostatiko.  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 12 April 2011, 20:21:10
Statična je tista dlaka, ki je običajno suha poškodovana in uničena - tako ali drugače. Lahko je pomanjkanje česa v hrani, lahko je kriv šampon ali neustrezna uporaba šampona, neprimeren glavnik/krtača ki je dlako scufala....lahko je tudi pozimi centralna ki izsuši dlako.... preveri vse dejavnike, uvedi kakšen dodatek v prehrano, preveri kako in kaj delaš ostale naštete stvari in potem se dlaje lahko pogovarjamo. Vsekakor pa velja, če je dlaka statična, je suha in jo moraš namastiti z nečim - spet odvisno od tipa dlake psa kako in kaj, ali kakšen sprej za dlako, kakšen balzam za dlako v kombinaciji z krtačo z naravnimi ščetinami - ta krtača stimulira izločanje žlez lojnic ob dlaki in ko krtačiš tudi lepo enakomerno razporediš to po dlaki ... skratka rešitve so, samo pogledat moraš kaj točno je vzrok :)


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #3 : 13 April 2011, 14:48:44
Moji mački in začasna psička so imeli statično dlako zaradi centralne kurjave. Potem sem vklopila vlažilec zraka in je bilo ok, zdaj, ko ne kurijo več je pa sploh dobro. Je pa lahko tudi zaradi tal-recimo zaradi laminata.



xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #4 : 13 April 2011, 15:06:20
Naša je imela tako dlako zaradi furminatorja, mal preveč sem jo scufala  ::) ( moja krivda  ;D)


sorisebastjan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 April 2011, 16:23:45
Oj!

Hvala za vse nasvete.

Moj pes je zunaj, dodajam mu kvas k prehrani, dobiva tudi ribe.

Očitno je krivec res furminator, ker je pa res, da ga zdaj skoraj vsak dan krtačim, ker tako menja dlako.

Se da kaj naredit, da ga furminator ne bi naelektril?

Ima kdo kašno izkušnjo?

Kaj pa uporaba kakšnega olja za nanos po dlaki?

Lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 13 April 2011, 19:14:53
kako pa uporabljaš furminator, kakšna je dlaka? ker kot je bilo napisano, to pomeni da si z furminatorjem dlako že uničil in poškodoval. z furminatorjem je treba previdno in po pameti - zato pa meni osebno ni všeč da se prodaja kot čudežna zadeva in ti trgovci sploh ne vejo svetovati kako in kaj uporabljti. Furminator je samo ko pes menjava podlanko, pa še pol moraš paziti kako češeše - male predele in ne preveč stisniti na dlako sicer poškoduješ krovno dlako. In ja če češeš vsak dan z furminatorjem si predstavljam da je dlaka kar uničena.

najbolje da kupiš kakšen sprej za navlažiti dlako in počakaš da se scufana dlaka zamenja. pa seveda kakšen balzam za po šamponiranju, da tudi obnoviš poškodovano dlako.