Lukullus

invisible · 13653

invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
: 30 April 2011, 11:02:28
Nekaj sem naročila iz Zoohita in so mi zraven poslali še testerček briketov Lukullus. Briketi (oz. peleti) so veliki, tako da bi bili primerni za tiste, ki iščete večje brikete za svoje pse. Briketi so okusa Govedina&postrv ali Piščanec&losos, imajo pa tudi konzervice.

Velikost (govedina&postrv):


Tukaj je angleški opis briketov: http://www.zooplus.com/shop/dogs/dry_dog_food/lukullus/156093
Ceneje pa jih dobite tukaj: http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/lukullus

Nina


sorisebastjan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 April 2011, 12:19:13
Ojla!

Jaz s to hrano hranim mojega psa že 2 leti in moram reči da je odlična. Nobena hrana do sedaj mu ni ustrezala (mehko blato), po tej pa opravlja potrebo tako kot je treba.

Lp



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Maj 2011, 15:17:05
Oj!
Jaz Atheni občasno kupim konzervice od Lukulusa in jih ima zelo rada, pa tudi s prebavo ni problemov. Sploh so mi zanimive omejene izdaje - dobro, da ste me spet spomnili na Lukulus! :-)
Pozdrav!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #3 : 08 Avgust 2011, 18:27:03
Ve kdo kaj več o tej hrani? Je grain free? Koliko mesa ima in podobno? Najlepša hvala za odgovor.
 :)


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 22 Avgust 2011, 22:32:21
sama se zlo zanimam za tele brikete in konzerve. nekaj opisa je na zooplusu, mesa je v konzervicah 60%, ostala sestava izgleda dobro. briketi pa imajo skor 30% proteinov.
cena se mi zdi ugodna...zdaj sam še kolebam ali naročit ali ne? :-\

kar se tiče velikosti, fajn, svojga bi končno prisilila, da začne žvečit.

konzerva sestava:
Sestavine:
Lamb & Perutnina s krompirjem, Fresh Dandelion, in olje grozdnih pečk:
66% meso in mesni stranski proizvodi (srce, jetra, meso, pljuč, vampi, želodec) izključno iz jagnjetine in perutnine, mesne zaloge, krompir, regrat, minerali, olje grozdnih pečk

Dodatki:

Vitamin A (3000 ie / kg), vitamin D 3 (200 ie / kg), vitamin E (30 mg / kg)

Lukullus je posebej sestavljen z edinstveno mešanico sestavin:

Več kot 65% vsebin je meso , ki je podlaga za zdravo prehrano za vašega psa. Meso in drobovino na recept, veljajo v skladu z najvišjimi standardi za nadzor in zagotoviti, da vaš pes bo všeč.
Visoka kakovost in ogljikovih hidratov vlaken podporo presnovo.
Sadje in zelenjava dajejo recept posebej svež okus, medtem ko dobavlja naravni vitamini.
Zaokrožen z različnimi olji , bo ta recept, da vaše hišne sijajni krzna in zdravo kožo, kot so bogata z omega-3 in -6 maščobnih kislin.
In seveda, brez kemičnih dodatkov in konzervansov se uporabljajo za pripravo.
Recept Lamb & Perutnina s krompirjem, Fresh Dandelion, in Grape Seed Oil je okusen kombinacijo jagnjetina 40% in 40% perutnine, ki zagotavlja vaš pes z visoko kakovostne beljakovine, medtem ko svež krompir dopolnjujejo z dragocenimi formulo ogljikovih hidratov. Peščica regrat spodbuja zdravo prebavo in daje poseben okus hrane. Grozdnih semen krogih ven recept z nenasičenimi maščobnimi kislinami in vitaminom E, zagotavlja svetleč suknjič in zdravo kožo.
---------------------------------
briketi:

estavine
Piščančja moka (26%), rjavi riž, lososova moka (6%), krompir, hladno stiskana olja oljne ogrščice, alge, lucerna, riž klic, pesa, zelišča, hruške, jabolka, jajčni rumenjak v prahu, kumina, laneno olje, rožiči, silicij, Kieselgur, Yucca schidigera, borovnice, elementi v sledovih, vitamini
Vitamini in minerali:
Vitamin A (11,800 IE / kg), Vitamin D3 (1,180 IE / kg), Vitamin E (230 mg / kg), Vitamin B1 (4,4 mg / kg), Vitamin C (175 mg / kg) , vitamin B2 (8,6 mg / kg), vitamin B6 (5,2 mcg / kg), Vitamin B12 (53 mcg / kg), biotin (255 mcg / kg), folna kislina (0,44 mg / kg) , niacin (27 mg / kg), Pantotenska kislina (9,8 mg / kg), Chondroitin (1,560 mg / kg)

Trace Elements:
Zink kot Zink Oxide (75 mg / kg), Iron kot Iron (II) sulfat monohidrat (245 mg / kg), mangan kot magnezij (II) sulfat monohidrat (59 mg), baker kot baker (II) oksid ( 14 mg / kg)

343 kcal / 100 g

------------------------------
verjetno bom še danes naročila, pa javim kako mu bo všeč zadeva.

lp



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Marec 2013, 08:18:38
Že nekaj časa kupujem njihove konzerve, sedaj sem pa naročila še brikete za probo, bomo videli kako bo. Poročam rezultate.



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #6 : 01 April 2013, 12:26:44
Jaz mojega psa hranim z Lukullus briketi, okus govedina in sem zelo zadovoljna!



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 01 Maj 2013, 23:17:07
Evo po enem mesecu je stanje tako: kakec manjši (kar nam ustreza), je jih zelo rada (kar nam ustreza), malo se je poredila (kar nam ZELO ustreza) vendar je dobila prhljaj in se praska še bolj kot običajno, to nam ne ustreza... bomo še malo počakali.



lojz

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 Marec 2019, 12:14:46
Zdravo!
Zanima me ali ste nadaljevali z lukullus peleti?Mogoče kakšna opažanja.Mi hranimo našega bokserja z TOW in razmišljamo o hladno stiskanih peletih.Vsaka info dobrodošla.
L.p. Alojz



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 12 Marec 2019, 12:06:56
Jaz nekaj mesecev hranim z Lukullus govedina peleti, peletki prijetno dišijo in gredo zelo v slast, moti pa me, ker je iztrebka še enkrat več kot prej, ko sem hranila mešano - meso, kvalitetne konzerve in navadnimi briketi, ki so ji ustrezali, vendar sem želela preiti na hladno stiskano.



lojz

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 12 Marec 2019, 13:01:51
Že s TOW-pacific briketi imam kar dosti iztrebkov.Katere brikete ste pa vi hranili.Nekje sem zasledil da po lukullus peletih veliko pijejo.Kakšno je vaše mnenje?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 13 Marec 2019, 07:34:47
Po večini hladnostiskane hrane so psi bolj žejni. Hladnostiskanih moraš tudi manj volumensko hranit. Ker lonček briketov in lonček peletov ni ista teža. Sicer hitro vidiš, ko psi kipnejo.

Vso suho hrano je fajn zalit z vodo ali juho, da so psi manj žejni, dehidrirani.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 13 Marec 2019, 12:47:35
Zalivam pelete in ostalo hrano ker moja 70 kg psica nasplošno malo popije.. psi so različni in za vsakega posebej je treba preizkusit, katera hrana mu ustreza.. pri moji odpadejo vse z visokim deležem mesa (premehki iztrebki). Zelo ji pa ustrezajo briketi Cibau Sensitive Fish (riba in riž).