Angleški Buldog [Bulldog]

Ester · 303705

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #510 : 19 Marec 2010, 19:21:47
Zdravo,

da še jas probam malo pomagat z odgovori  :)

1. Ponavadi vzreditelji na svojih spletnih straneh objavijo, ko pričakujejo novo leglo, seveda pa je najboljše, da jih kontaktiraš čimprej (si pogledaš spletne strani in obiščeš psarne, ki so ti najbolj všeč)  in nato te bodo obvestili takoj, ko bo psica breja in potem takoj, ko se bodo mladički tudi skotili.
2. Pri buldogih v Sloveniji je stvar taka, da imajo vsi rodovniški ponavadi isto ceno, in sicer 1500 evrov (nekateri tudi več). Pri buldogih se namreč pri starosti dveh mesecev še ne more točno doreči (v neki meri se seveda že ve ali je zelo perspektiven) ali ima razstavni potencial ali ne. Tako da rodovniškega buldoga pod to ceno mislim da ne boš mogla dobiti...
3. Cene se ne razlikujejo glede na barvo. Zakaj pa taka specifika glede barve? Mogoče v leglu ne bo nobenega take barve...
4. Sterilizacija samičke v zgodnji mladosti ni priporočljiva... Sicer se mnenja glede tega zelo delijo... Ampak priporočljivo je počakat s sterilizacijo vsaj do prve gonitve, če ne še dlje... Jaz imam samčka, tako da glede tega kaj bolj podrobno ne bi znala povedat...

Lp

Bulldogs... And nothing else...


biber

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • Nik
Odgovori #511 : 10 April 2010, 23:03:18
Hvala za odgovore. Stiki vzpostavljeni in upam, da bom do poletja že srečna lastnica malega buldoga ali buldočke :)



Someboy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 11 April 2010, 16:46:48
Zdravo!
Imam samčka angleškega buldoga. Je rodovniški in pripeljan iz Belgije...
Imam nekaj vprašanj glede angleškega buldoga...predvsem me zanima kako je s parjenjem :)

Do katerega leta se buldoge pari?
Kam da nekdo, ki je lastnik buldoga (nima psarne) le tega pariti in kako to poteka?
Kdaj se buldogi parijo?

Že nekaj časa razmišljam o tem, tako da se zahvaljujem za vsakršne informacije.

LP, M



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #513 : 14 April 2010, 19:38:27
Casper



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #514 : 15 April 2010, 13:00:14
Evo puno slika Buldoga sa CRUFTSa 2010.

http://www.tkdogs.com/dog_shows/2010/Bulldog+Crufts


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #515 : 28 Maj 2010, 16:53:31
Evo par novih slika naše ekipe:

Casper



Kim i Britney



Britney



Tyson



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #516 : 05 Junij 2010, 12:32:06
Slike i rezultati sa  specijalke u Portorožu:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1581


Sobo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 20 Julij 2010, 03:12:21
Pozdravljeni vsi.
Moram povedati, da sem prebral celotno temo ( 18 strani ) in se kar nemorem nagledati slik!
Pa preidimo k dejstvu. Že nekaj časa si želim buldoga, resno sem začel razmišljati pred 1 tednom, cel ta čas že pregledujem internet in pridno berem o buldogih. Nisem še imel nobene živali zato me je tudi malo strah, kako bi bilo. Vse lepo in prav, dokler ne vidim cene, 1500€  :-\  :( Prebral sem da je cena takšna ker so samice neplodne. Cena me zelo moti...Sicer pa bi rad tega psa, ker so mi zelo všeč njegove značilnosti, karakter ter videz  ;D Tako da nevem no...imamo malo staro hišo ter zelo malo prostora za gibanje, tako da ČE bi ga imel, bi ga imel zunaj za hišo, kjer bi naredil nekakšen boks. Zavedam se tudi rednega čiščenja. Izbral sem si njega ker iščem prijaznega, družabnega in crtljivega psa.
Zanimajo me naslednje stvari: Bi se dalo kje dobit takšnega psa za 1000€, imel bi ga seveda samo doma? Je kje ta psarna buldogov v okolici MB? Ali je buldog primeren za moja leta ( 17 ) ?

Zanima me vaše mnenje prosim  :) Predvsem od teh ki ste bili aktivni na tem forumu ( pikica, urša in balu, simply perfect, alma itd...)

LP, Žiga



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #518 : 20 Julij 2010, 09:27:17
Sobo, ravno v sosednji temi na forumu nekdo oddaja sedem mesečno mladičko:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10078.0;topicseen

Glede ostalega pa ti bo najbrž kdo drug znal bolj svetovati. :)



Sobo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 20 Julij 2010, 20:34:10
Problem je ker se njemu mudi, jaz pa nemorem kar tako vzeti psa, rabim vaše odgovore in mnenje  :) Ter še nekaj časa razmisleka kako in kje  ;D



cuffyka

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 20 Julij 2010, 23:50:30
Če si ne želiš striktno mladička, jih ponekod tudi oddajo (nazadnje sem videla da so eno oddajali v psarni Easy Rolling (zdaj zakaj in kako so jo oddajali ne vem niti se nisem zanimala) - če jo še niti ne vem več ali pa če se morda katera druga psica oddaja) - vendar se v takem primeru kar pripravi na orenk zaslišanje =D! Psa pač ne bodo dali komurkoli.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #521 : 21 Julij 2010, 08:15:45
Problem je ker se njemu mudi, jaz pa nemorem kar tako vzeti psa, rabim vaše odgovore in mnenje  :) Ter še nekaj časa razmisleka kako in kje  ;D
mudi...dobro priložnost se splača izkoristit, tudi če je malenkost zgodaj.
psička je mladič, očitno dobrega značaja obenem ven iz najhjšega lulalnja in menjave zob, cena zelo ugodna obenem tudi za malo šolo še nisi nič zamudil, če imaš kaj več šolanja in trikcanja v načrtu  ;).
Jaz bi na tvojem mestu vsekakor poprijela na to vabo. Priložnost zamujena, ne vrne se nobena  :D
Če resno misliš se boš pač takoj navadil na prilagajanje,ki ga prinese lastništvo psa in te potem spremlja ene 15 let.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sobo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 21 Julij 2010, 13:22:12
mudi...dobro priložnost se splača izkoristit, tudi če je malenkost zgodaj.
psička je mladič, očitno dobrega značaja obenem ven iz najhjšega lulalnja in menjave zob, cena zelo ugodna obenem tudi za malo šolo še nisi nič zamudil, če imaš kaj več šolanja in trikcanja v načrtu  ;).
Jaz bi na tvojem mestu vsekakor poprijela na to vabo. Priložnost zamujena, ne vrne se nobena  :D
Če resno misliš se boš pač takoj navadil na prilagajanje,ki ga prinese lastništvo psa in te potem spremlja ene 15 let.

ojla vsem  :) :)!!!

glede lily se še dogovarjam da bi šla k novim lastnikom ampak jaz bi vseeno raje jo dav samo na počitnice tako da ko pridem nazaj bi lahko naprej uživala skupaj :( :(???
tako da če je mogoče še gdo kje ki bi biv pripravljen jo vzeti na počitnice bi biv zeloooooo vesel!!!!!!!!!

lp matic



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 21 Julij 2010, 21:14:04
Zdravo!

Rodovniški psi pač imajo kar visoke cene, ki pri buldogih znaša 1500 evrov... Upam pač, da te cena ne bo odvrnila od nakupa rodovniškega buldoga...
En teden resnega razmišljanja o bilokaterem psu je premalo. Sama sem resno razmišljala 2 leti in cel čas tudi varčevala denar, da sem si ga lahko na koncu tudi kupila...
Angleški buldog nikakor ni zunanja pasma! In mora biti v hiši oz. stanovanju, tako da če nimaš te možnosti, niti ne razmišljaj o bilokaterem buldogu in ostalih kratkodlakih pasmah...
Drugače pa je angleški buldog super pes, s super karakterjem. Ampak moj nasvet je, da počakaj, da boš imel primeren prostor zanj in dovolj denarja. Namreč kupnina psa je še najmanjši strošek (cepljenja, veterinar, kvalitetna hrana...)

Lp

Bulldogs... And nothing else...


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 21 Julij 2010, 21:18:09
V okolici Maribora ni nobene psarne... Imaš pa psarne Jubilee, Green Mubev, Simply Perfect, Diamond Blooded, Joyegoist, Easy Rolling, BojanBulls. Vendar so cene pri vseh 1500 evrov in v Sloveniji rodovniškega buldoga ne boš dobil pod to ceno...  Trenutno ima mladiče samo GreenMubev pa še ti so vsi rezervirani, za ostale pa sploh ne vem, če bodo v bližnji prihodnosti meli mladiče...

Bulldogs... And nothing else...


Sobo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 22 Julij 2010, 00:29:38
V okolici Maribora ni nobene psarne... Imaš pa psarne Jubilee, Green Mubev, Simply Perfect, Diamond Blooded, Joyegoist, Easy Rolling, BojanBulls. Vendar so cene pri vseh 1500 evrov in v Sloveniji rodovniškega buldoga ne boš dobil pod to ceno...  Trenutno ima mladiče samo GreenMubev pa še ti so vsi rezervirani, za ostale pa sploh ne vem, če bodo v bližnji prihodnosti meli mladiče...

Aha potem pa tak ni več možnosti :( . Imel sem plan kako bi stanoval v hiši in vse...pač nič :(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #526 : 22 Julij 2010, 09:03:25
Sobo, samo to upoštevaj,da buldogi niso dragi samo za nakup, ampak da je to za vzdrževanje (oskrba, veterinarsko servisiranje) ena najdražjih pasem. Če nisi ravno pri denarju si poglej še druge alternative pasme oz/ali zvetiščne pse.
In če vzameš nerodovniškega buldoga, so ti stroški v veliki večini primerov kasneje še mnogo večji, tako je tudi finančno tak navidezno ugodnejši nakup sama zguba.
Glej ta hip ni mladička naprodaj v Sloveniji. Ampak praviš ,da itak rabiš še nekaj časa- kar je prav, da se o vsem pozanimaš in ugodno obenem, ker ta hip ni mladička. Lahko pogledaš v tujini, lahko pa začneš dajat vsak mesec po 150 eur v šparocev- ( to je vsot a, ki jo boš povprečno rabil mesečno namenit za buldoga),greš pogledat psarne,ki so napisane in s ev eni ali dveh postaviš v vrsto čakajočih. Lahko pa greš pogledat evropsko razstavo ,ki bo jeseni v Sloveniji. Tam boš lahko vzpostavil kontakt s številnimi tujimi vzreditelji. V času ko čakaš pojdi še malo pogledat po malih šolah ipd- se boš pravočasno o vsem podučil in ne bo potem treba na hitro informacij in pomoči iskat
Do legla boš imel v vsakem primeru dovolj denarja našparanega.  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 22 Julij 2010, 14:02:37
http://www.bulldog-kvitko-z-certova.com/

vprasaj tu se en pes in dve psicki so prosti..cena pa ne vem kaksna je..je pa po moje ceneje kot 1500..rodovniski seveda



Sobo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 22 Julij 2010, 15:21:36
Deteljica, hvala za odgovor, bom probal prepričat starše da si gremo vsaj ogledat pse. Kupil bi pa seveda rodovniškega. Ampak sem nekje prebral da se dajo dobit tudi za 1000€, ker nebi imel tistega za showe, ampak za doma. Baje so na hrvaškem tudi bolj poceni...bom še pogledal.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 22 Julij 2010, 20:36:04
V Sloveniji bulldogi za "show" niso nič dražji. Vsi so 1500 evrov... Pri nas tega nimamo tako razdeljenega kot imajo v tujini. Na Hrvaškem imajo nekatere psarne nižje cene, nekatere pa tudi po 2000 evrov... Na madžarskem pa je najnižja cena 1500 evrov, povzpnejo se pa tudi do 5000 evrov in več.
Glede na predvidevano finančno situacijo ti priporočam francoskega buldoga, katerega kupnina je pol cenejša od angleškega, karakter je podoben, pa še več boš lahko z njim hodil okoli na sprehode in se igral - so namreč veliko bolj aktivni kot angleži.
Prav tako ti priporočam nakup v Sloveniji, saj imaš lahko z vzrediteljem konstantno stik, lahko psa odpelješ k njemu, če je kaj narobe in ne takoj k veterinarju (glede na to, da še nikoli nisi imel psa).
 GreenMubev pričakujejo ta vikend 8 ali mogoče celo več mladičkov (francoski buldog)...

Bulldogs... And nothing else...


Sobo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #530 : 23 Julij 2010, 00:13:24
Francoski ne pride v poštev, ker sem se zaljubil v angleškega  :-[  ;D



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 23 Julij 2010, 12:47:28
Joj zakaj pa se vedno tako propagira nakup s Slo, ko pa je jasno da so tukaj cene veliko visje kot v tujini pri isti ali visji kvaliteti..to pa predvsem iz ekonomskega razloga..vecja je ponudba, manjse je povprasevanje nizja je cena a ne..poznam osebno veliko ljudi oziroma vecinoma te ki so kupili psa v tujini show kvalitete, imajo enako stalen kontakt z vzrediteljem jim pomaga in svetuje..prav tako se psi prodajajo s pogodbo ki jih pri nas nic kaj ne radi prakticirajo -da v kolikor se do enega leta pojavi dedna napaka je kupec upravicen do povrnitve kupnine ce psa vrne, oziroma ce se kadar koli odloci da psa ne bo imel ga mora po pogodbi vrnit vzreditelju ki ga zadrzi ali poisce nove lastnike..saj nimam nic proti slovenskim vzrediteljem vendar vsakokrat ko predlaga kdo nakup drugje se nekdo oglasi zakaj ne tam in raje v slo..hkrati pa v isti razlaga da ni pa se nobenega legla. ???



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #532 : 23 Julij 2010, 16:14:22
Pri angleških buldogih so cene v tujini kvečjemu višje in ne nižje. Tako, da kar drži pri ostalih pasmah za njih očitno ne drži. V kolikor je pa cena nižja za več kot 500 evrov, pa je kvaliteta zelo nižja, izvor psa oz. njegov rodovnik pa sumljiv. Govorim o vzhodnih evropskih državah, kjer se tudi dobijo cenejši psi. In ja, 17 letnikom brez kakršnihkoli izkušenj s pasmo in s psi na splošno, priporočam nakup v Sloveniji, ker glede na to, da mu je že kupnina previsoka, dvomim, da ima denar, da se bo lahko kam daleč v tujino peljal najprej parkrat gledat psa in ga nato še kupit...

Bulldogs... And nothing else...


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 25 Julij 2010, 13:45:48
lahko ti zagotovim da na ceskem se cene gibljejo 1000 in dalje..iz razloga kot sem opisala in show kvaliteta..vse je odvisno samo od kupne moci kupcev in stevila v drzavi in ne prosim zavajat da je cena povsod enotna ker to sigurno ne drzi..in ne niso nizje kvalitete ali vsi zato bolani :(



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 25 Julij 2010, 19:08:57
V Sloveniji cena buldogov je enotna. Samo včasih skuša kdo kakega mladiča prodati za več, ko vidi, da je nekdo zelo zainteresiran za njega oziroma, če se mu zdi da pač lahko iztrži več.
Ne vem zakaj bi zavajala. Glede na to, da sem kar nekaj časa kupovala buldoga in obiskala kar nekaj psarn v Sloveniji...
Lansko leto so imele mladiče 4 psarne in vsi mladiči v vsaki psarni so stali 1500 evrov... In ja, vse mladiče sem šla pogledat. z vsemi lastniki sem se pogovarjala.
No, ampak očitno so me zavajali ali kako? :)

Bulldogs... And nothing else...


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 26 Julij 2010, 09:31:02
oprosti ampak ce bos dobro prebrala bos videla da si napisala da so cene v tujini enake ale celo visje kot v sloveniji..in tu sem napisala da to pac ne drzi..vsaj v primeru ceske in slovaske..pa sem skoraj prepricana da tudi na madzarskem niso tako visoke saj se ve kaksno je  tam trenutno stanje..da so cene v sloveniji povsod enake pa ti povsem verjamem saj je vzrediteljev malo in imajo pac vsi enotne cene ker si to lahko privoscijo dokler se vsi mladici prodajo ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #536 : 26 Julij 2010, 09:58:11
ja, pri vseh nakupih v tujini je potrebno ceni mladička prišteti še ceno za pot in dva dni časa. Kar je mimogrede ene 500 eur- če ni lokacija ravno tik ob slovenski meji. Kdor pa bi želel videti leglo ali več legel pred odločitvijo, pa še toliko poti in dni več.
V glavnem- bolj pot za tiste,ki iščejo višjo kvaliteto ali nekaj posebnega kot za tiste , ki želijo privarčevati.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sobo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #537 : 26 Julij 2010, 14:37:32
No, verjetno si bom šel ogledat psičko h Green Mubev, samo ena je še na voljo.

Trenutno ima mladiče samo GreenMubev pa še ti so vsi rezervirani

Drugič se prosim pozanimaj kaj govoriš...



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 26 Julij 2010, 15:08:41
U, malo smo nesramni...
Prvič, za Green Mubev sploh ne bi vedel, če ti ne bi jas povedala. Jas točno vem kaj govorim... Mislim pa, da nisem tvoj posrednik, da bi te morala obveščat o raznih spremembah pri rezervacijah... No, upam, da boš dobil samičko pri GreenMubevih... Čeprav dvomim...:)

Bulldogs... And nothing else...


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #539 : 26 Julij 2010, 15:09:44
Amonra, razbrala sem, kot da govoriš, da v Sloveniji cena ni enotna... Ups...:)

Bulldogs... And nothing else...