Angleški Buldog [Bulldog]

Ester · 302687

Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #90 : 14 Januar 2007, 12:38:06
Kdo ve za rezultate včeraj s specialke , cookie kako ste se odrezali ...

Lp


cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
Odgovori #91 : 14 Januar 2007, 19:59:40
Raje se vzdržim komentarjev in ..............

mi to znamo


Packo

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 18 Januar 2007, 23:01:00
Evo po dolgem času se zopet malo oglašamo z novimi slikcami.





LP Alenka. Matjaž, Gimli, Packo in Nemo



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 19 Januar 2007, 13:18:07
http://esther.moj-album.com/album/83210/?os=2902209

  meni je pa zgornja posebno všeč!



mravljica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 20 Januar 2007, 17:29:23
Sem čisto nova tukaj, ter seveda velikaaaaa ljubiteljica kosmatincev :o
z veseljem pregledujem vaše lepotce ::)in lahko rečem, da me je čisto očaral
angleški buldog GIMLI :o :o :o
ko bom velika ::)hočem tusi jaz takega lepotca. Upam, da se mi lastnica tega mačota :)kaj oglasi in mi kaj več pove o njem. V glavnem bravo  :o :o :o :o



cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
Odgovori #95 : 21 Januar 2007, 16:56:55
Še ena slikca mene in sestrice z zadnje razstave v Lj.

Photo: E. Lutman

mi to znamo


murda

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 10 Februar 2007, 14:10:54
a kdo slučajno ve, kje se da kupit angleškega buldoga čim ceneje?????????Namreč kupujem buldoga, sam do zdej ko sem se pozanimu so imeli vsi tako visoke cene-pretirano visoke.1500€.Vem pa da se ga da dobit za dost manj.Prosim če ve kdo, ča mi lahk sporoči.Hvala že v naprej.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #97 : 10 Februar 2007, 15:18:25
Murda: cene rodovniških in s tem veliko bolj verjetno normalno socializiranih in zdravih bulldogov se gibljejo okoli 1000€. Seveda je cena pri vzrediteljih odvisna tudi od tega ali je pes perspektiven za razstavljanje (show quality) ali pa te perspektivnosti ne kaže (pet quality).

Če denarja za nakup rodovniškega mladička nimaš, je dobra alternativa dogovor z vzrediteljem, takoimenovano solastništvo, pri katerem se sklene pogodba med vzrediteljem in skrbnikom psa, ponavadi v pogodbi piše da mora skrbnik lepo skrbeti za psa, ga voziti na razstave in podobno ...

Nakupa nerodovniškega "bulldoga" (v narekovajih zato, ker pri nerodovniškem v najbolšem primeru samo približno izgleda kot bulldog) ne priporočam, med drugim tudi zato ker se ti bo tistih 1500€ kmalu zdelo kot drobiž, saj jih boš toliko pustil pri veterinarju samo v prvem letu njegovega življenja ... če bo prvo leto preživel seveda.

Lp, Črt



murda

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 11 Februar 2007, 10:50:12
Trigi: ja hvala za informacije.1000€ mislim dati za psa, samo 1500€, mi je pa že malo preveliko.Sej meni.Pa so te za 1000€ vredu, rodovniški??ker namreč za buldoge sem se začel pred kratkim zanimat, k sem se odločil da, bom imel spet psa.Namreč psa sem mel 15let, zdej je minil že dobra 4leta odkar ga nimam.Buldogi so mi všeč, pa mislim da je tu moj karakter takšen kot njihov.Tako da sva se s punco odločila za angleškega buldoga.Tle vidm da jih mate vsi in da dost veste o njih, zato sem tud pr tle rajš pozanimu kk in kaj o buldogih.Aja samo nekaj-kaj je boljše, samec ali samica???ker pri drugih pasmah, folk reče da je boljše samice, kt samce.


                                                                                                                                                                                                                                                                      LP,



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #99 : 11 Februar 2007, 11:01:58
Če mogoče še nisi pogledal... tukaj imajo leglo --> http://www.bojanbulls.com/ Samo ne vem kakšpna je cena.


lp, maja



lady

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 25 Februar 2007, 11:32:42
no pa sem se tudi jaz regisrtrirala saj sem do sedaj samo prebirala ta forum.tudi midva z fantom sva že nekaj let velika ljubitelja teh prikupnih kosmatincev in sva si to željo pred 4-rimi leti tudi uresničila,kljub remu da sva že imela psa rottweilerja,ki pa je lansko leto bil zaradi bolezni uspavan.no sedaj imamo doma skoraj cel živalski vrt saj nama poleg najine buldice dela družbo tudi sivi žako in ribice v velikem akvariju.skratka zelio je živahno  in tudi dela je na pretek in še več ga bo saj nekje v marcu pričakujemo naraščaj naše Lady.ja imeli bomo mladičke buldoge in ravno to me je privedlo do tega da se vam javim zaradi omentarja ki sem ga zasledila.
cene rodovniških in s tem veliko bolj verjetno normalno socializiranih in zdravih bulldogov se gibljejo okoli 1000€.
Nakupa nerodovniškega "bulldoga" (v narekovajih zato, ker pri nerodovniškem v najbolšem primeru samo približno izgleda kot bulldog) ne priporočam, med drugim tudi zato ker se ti bo tistih 1500€ kmalu zdelo kot drobiž, saj jih boš toliko pustil pri veterinarju samo v prvem letu njegovega življenja ... če bo prvo leto preživel seveda.
naša psička nima rodovnika je pa izredno lepa in pes s katerim je bila (veterinarsko-umetno)oplojena nima rodovnika in je prav tako čudovit.moram pa povedati da sva takrat kupila psičko zgolj iz ljubezni do te pasme in ne za vzrejo zato nama to da nima rodovnika ni pomenilo nič.in zakaj je sedaj prišlo do tega da smo se odločili za paritev?psička je postajala zelo napadalna do ljudi in po pogovoru z veterinarjem sem sklenila da je to možnost da se potem ko bo postala mamica umiri...ne vem mogoče bo to delovalo in se bo res umirila ali pa tudi ne...čas bo pokazal svoje.brejost je bila z ultrazvokom že potrjena sedaj nas čaka še samo najhuje....carski rez.do takrat pa se cartamo in pazimo na prehrano in na dobro počutje naše Lady.skaratka moti me dejstvo da nekateri,ki imajo doma tisti kos papirja,ki dokazuje da je pes rodovniški,mislijo da so potem naši psi,ki tega pač nimajo,brez vrednosti in da z njimi vseskozi visimo pri veterinarju in se borimo za njihova življenja.NE to ne drži.naša psička je vseskozi zdrava in nima niti ni imela nikakršnih problemov in za naju je neprecenljive vrednosti.niti nimava namena na njen račun služiti (niti še nisva razmišljala o ceni mladičkov),ker sem že prej omenila razlog paritve,ker če bi to želela nebi čakala 4 leta in bi to storila že prej.sicer pa se mi psička zelo smili in upam da bo kmalu vse mimo in bomo potem lažje šli na sprehod-brez strahu da bo komu kaj storila (upam)
no toliko za prvič....lep pasji pozrdav.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #101 : 25 Februar 2007, 11:58:11
Lady... mene pa zanima h kateremu veterinarju hodite, če ni skrivnost?

Lp nina



lady

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 25 Februar 2007, 12:00:36
Kruder Edi - Celje



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #103 : 25 Februar 2007, 12:07:45
Kruder Edi - Celje

Hvala. Sicer drugače ne dvomim v strokovnost tega strica, ker ga ne poznam in njegovega dela ne mislim ocenjevat... ampak tole kar si napisala zgoraj je popolnoma zgrešeno. Psica za to ker ste jo parili ne bo nič bolj stabilnega karakterja nič manj ne bo napadalna do drugih psov itd. V času ko bo imela mladiče bo kvečjemu samo še bolj zaščitniška...
Svoj nestabilen karakter pa bo psica prenesla še na mladiče, torej bodo novi lastniki imeli ravno take probleme kot jih imaš sedaj ti, mogoče še celo večje.
Da boste vi šli na sprehod brez problema boš morala sprejeti druge ukrepe... če ni tudi njena agresivnost in napadalnost do drugih psov seveda podedovana, ... najbrž je, žal.

Lp nina






lady

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 25 Februar 2007, 12:50:55
mogoče sem malo narobe napisala glede agresivnosti in si me zato tudi napačno razumela.naša psička je po naravi zelo mirna in prikupna rada se crklja in vedno ko pride kdo na obisk mu ne da mira in si želi vseskozi njegove pozornosti.nikoli še ni nikomur storila nič žalega.do psov sploh ni napadalna.živimo v bloku kjer je tudi nekaj stanovalcev odločno proti psom saj smo že nekajkrat z nekaterimi prišli zaradi tega do konfliktoa in ravno ti stanovalci so tarče naše psičke....do njih je napadalna in predvsem v zadnjem letu kaže to agresivnost -ampak predvsem do določenih oseb.
ne skrbi me da ima nestabilen karakter,ker ji popolnoma zaupam res pa je da kot vsaka mama pač malo zaščitniška do svojih mladičev  mora biti oz.bo morala biti saj bo stem na nek način tudi pokazala ljubezen do svojih otročičkov.....je tako?
lp
p.s. svojemu veterinarju pa povsem zaupam



lady

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 25 Februar 2007, 13:03:17
http://ladyy.moj-album.com/
tu je nekaj za začetek,prvo kar mi je padlo pod roke,v prihodjih dneh pa še več.



zoja

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 25 Februar 2007, 22:59:05
"lady" - kot vzreditelj te prečudovite pasme bi ti marsikaj lahko povedal , vendar nima smisla , kajti vsak se odloča pa svoji glavi tako kot ti. Povem lahko le to , da s takim razmišljanjem in delom tebe pa tudi veta(??) delate OGROMNO škodo tej prečudoviti pasmi.Ki jo pravi vzreditelji mnogo časa ne bomo mogli popravit. Tako škodo delate vsi ki tako mislite , še več pa razni preprodajalci (ki vidijo le zaslužek) ko uvažajo razne pse, problematične- vprašljivega porekla/vse logično brez papirjev , da se ne najde vzrok vsem problemom
Vsak zakaj ima svoj zato- tako tudi psi brez rodovnika imajo svoj zakaj. Kajti ni vse na vizualni lepoti kot velika večina misli , je marsikaj drugega bolj pomembno kar nepoznavalci ne vidite ali vas ne zanima.
Torej - to bo spet leglo "mešančkov" - nepreverjenega izvora ,karakterja , zdravja, nikakor pa ne moreš z zagotovostjo trditi da so Buldogi!!!



zoja

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 25 Februar 2007, 23:08:28
sem bil malce prehiter.
   Samo toliko v razmislek vsem , ki se odločate za razne paritve brez rodovnikov . Marsikaj se kasneje izkaže - zakaj predniki le-teh niso dobili. Verjemi nam , kajti sem/smo že marsikaj videli in slišali in vedno na koncu trpijo psi in zaradi takih so tudi zavetišča vedno prepolna.
O veterinarjevem  "nasvetu" pa tudi nebi - kajti tudi on bo iz takih" zgodbic " in paritev imel svoj odgovor-zakaj!!
ZOJA




lady

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 26 Februar 2007, 11:15:13
res smešno.je res da ste verjetno vi kot vzrejitelj o nekaterih zadevah bolje poučeni toda dejstvo je da ne morete nas ki nismo vzrejitelji vse metati v en koš.poznam zadevo KD Mislinja in Matoša in še zdaleč nisem kot oni.ne želim vam soliti pameti kot jo tudi vi meni ne morete ker pač vsak gleda na stvari po svoje je pa res da ne želim na ta račun služiti saj kot veste sami so te zadeve povezane z stroški ki si jih nakopljemo mi sami in dandanašnji dan tega ni malo.moram pa vam povedati da nisem edina ki imam to pasmo brez rodovnika saj jih poznam kar nekaj in so vsi psi lepi,zdravi in nimajo nikakršnih problemov in so prabi buldogi.ne smem reči da so vaši psi kaj slabši ne,verjamem da so čudoviti in zato vse čestitke,bom pa vas z veseljem povabila pogledati naš naraščaj (tudi očka ) če le boste hoteli videti in se prepričati o tem kakšne pasme so/bodo.
lep pozdrav



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #109 : 26 Februar 2007, 14:57:34

Nakupa nerodovniškega "bulldoga" (v narekovajih zato, ker pri nerodovniškem v najbolšem primeru samo približno izgleda kot bulldog) ne priporočam, med drugim tudi zato ker se ti bo tistih 1500€ kmalu zdelo kot drobiž, saj jih boš toliko pustil pri veterinarju samo v prvem letu njegovega življenja ... če bo prvo leto preživel seveda.
naša psička nima rodovnika je pa izredno lepa .......pes s katerim je bila (veterinarsko-umetno)oplojena nima rodovnika in je prav tako čudovit......da nekateri,ki imajo doma tisti kos papirja,ki dokazuje da je pes rodovniški,mislijo da so potem naši psi,ki tega pač nimajo,brez vrednosti
samo v razmislek - ne priporočate nakupa nerodovniškega buldoga, sami pa imate doma prav tako nerodovniško psico in pričakujete leglo. :o
Iz vašega razmišljanja sem razbrala, da rodovnik in vzrejno dovoljenje sta le kos papirja, ki ne pomenita kaj dosti, važno je le, da je pes po izgledu "pravi" buldog, zdrav ( spet po vaši oceni, saj verjetno zdravniških izvidov kot so slikanje kolkov, srca..ter drugih, ki so pomembni in potrebni za to pasmo nimate ) in oh in sploh čudovit.
Vaša psica že iz napisanega ni tipičen predstavnik te pasme, saj kot sami pravite kaže znake agresije do ljudi, kar pa nikakor ni zaželjeno. Kako lahko zagotavljate, da bodo mladiči zrasli v zdrave, karakterno stabilne pse, če niti ne poznate prednikov svoje psice, ne plemenjaka, ne veste za zdravstvene zaplete, ki se prenašajo iz generacij ... pa še bi lahko naštevala.
Jaz verjamem, da je vaša psica čudovita, za vas najlepša ... vendar to nikakor ni dovolj, da se spuščate v vzrejo, sploh pa se mi zdi egoistično psico pariti in s tem na svet spraviti n-število nerodovniških buldogov, zgolj iz razloga, da si bo z izkušnjo materinstva  mogoče "popravila" agresivno vedenje, kar je zagotovo še en nesmisel.
Ni nujno, da je vzrok za leglo dobiček, kot pri omenjenih prepodajalcih, tudii takšni, ki razmišljajo na vam podoben način, izničijo ves trud in veliko časa tistih, ki vzrejajo z glavo in predvsem v dobro pasme same.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #110 : 26 Februar 2007, 14:59:56
Gina najprej tudi meni ni bilo jasno ::) ampak tole kar je v tekstu rdečega, je od Črta citat, ko se je murda zanimal za nakup nerodovniškega buldoga ;)

Lp nina



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #111 : 26 Februar 2007, 15:06:36
Aha... sem si narobe tolmačila, ker ni bil naveden citat.
 Se opravičujem, čeprav mislim, da smo kljub temu bistvo posta od lady vsi dobro razumeli.  ::)

Lp


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #112 : 26 Februar 2007, 19:02:47
.skaratka moti me dejstvo da nekateri,ki imajo doma tisti kos papirja,ki dokazuje da je pes rodovniški,mislijo da so potem naši psi,ki tega pač nimajo,brez vrednosti in da z njimi vseskozi visimo pri veterinarju in se borimo za njihova življenja.NE to ne drži.naša psička je vseskozi zdrava in nima niti ni imela nikakršnih problemov in za naju je neprecenljive vrednosti.

Se moram oglasit. Na živce mi gre in prav pritisk mi naraste, ko nekateri, razumejo samo tisto, kar si sami zmislijo v svoji glavi in niti ne poskušajo razumeti kaj je napisanega. Nihče tukaj ne omenja, da so nerodovniški psi in mešanci kaj slabšega od pasemskih psov! Že samo tako razmišljanje se mi zdi precej neumno.
Večinoma se ljudem zdijo manjvredni PREPRODAJALCI, KVAZI VZREDITELJI in razni "LJUBITELJSKI" rejci. Torej je naša slaba volja usmerjena proti takim ljudem, ki NIMAJO NOBENEGA SPOŠTOVANJA DO PASME. (pišem z velikimi, ker sem res bolj naglas razmišljala).
Ni nujno, da bo pes, ki je kupljen na tak način, bolan. Je pa res, da enostavno ne veš kaj nosi v sebi. Kaj nosijo v sebi predniki. Večji rizik je ravno zaradi tega, ker ne veš kaj lahko pričakuješ. Potem pa še parjenje z isto "nepreverjenim psom". Krasna stvar.

Citiraj
niti nimava namena na njen račun služiti (niti še nisva razmišljala o ceni mladičkov),ker sem že prej omenila razlog paritve,ker če bi to želela nebi čakala 4 leta in bi to storila že prej.
Seveda ne. Me prav zanima kakšen bo pribitek.

Citiraj
sicer pa se mi psička zelo smili in upam da bo kmalu vse mimo in bomo potem lažje šli na sprehod-brez strahu da bo komu kaj storila (upam)
no toliko za prvič....lep pasji pozrdav.

Če bi se ti spica smilila, bi poskrbela za njeno socializacijo in predvsem za njeno šolanje.
Kako je pa tvoj veterinar do diplome prišel?


Pravi ljubitelj pasme kupuje pasmo. Pasmo pa ne definira samo kos papirja s predniki, temveč tudi standard. Bulldog pa agresiven? Ravno zaradi njih sem izgubila strah pred molosi!


Packo

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 27 Februar 2007, 19:11:10
To je moje osebno mišljenje in z njim ne prejudiciram, da je kakeršnokli mišljenje kogarkoli tu manjvredno ali napačno, kakor tudi ni namen mojega pisanja stopati v konflikt s komerkoli; čeprav je le to posledica zgornjih postov.

Angleški buldog je pes, ki se je skozi zgodovino razvil v vsaj meni najboljšega in najplemenitejšega družinskega psa. Zakaj je "anglež" tako poseben?
Ravno zaradi striktne selekcije, zahtevanih standardov ter posledično zelo zahtevne reje. To ni kr en pes, kjer lahko mešaš mal hrušk pa mal jabolk pa bo sok še vedno uredu. To je pasma, ki jo definira standard in kjer poznavalci vedo kakšnega buldoga hočejo, vedo kaj je buldog in s tem posledično cenijo napore resnih rejcev in so za privilegij biti v družbi pravega buldoga pripravljeni plačati pošteno ceno, ki glede na prej navedeno ne more biti majhna.

Vsak ima rad svojega psa in vendar se mi zdi, da je včasih želja po nečem prevelika in se nekdo zaleti, gre po bližnjici, sam pri sebi pa ve, da kar ima ni to to in potem okol trosi nebuloze kok so nerodovniški enaki rodovniškim in še pari jih in ima še tok poguma, da jih upa klicati prave buldoge...ma ne da se mi več...sama sem prebrala velik o buldohih, hvalabogu živim z enim in vsi, ki veste kakšen je to pes, ki veste kaj je to ANGLEŠKI BULDOG, ne boste nikoli pristali, da se njegova plemenitost in edinstvenost razvodeni z nekontrolirano rejo, ki je buldogu samo v škodo in sramoto!



cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
Odgovori #114 : 27 Februar 2007, 21:06:58
LADY........

Jaz bi se na tvojem mestu samo vprašal kaj je narobe z predniki da nimajo rodovnika in s tem tudi vzrejnega dovoljenja. Vse napake pa boš s parjenjem še prenašala naprej in jih potencirala z napakami drugega nerodovniškega buldoga. Žalostno razmišljanje in dejanje vedno graje.

mi to znamo


lady

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 01 Marec 2007, 10:08:22
kakor koli že graje ali ne,meni je vseeno kako si vi to predstavljate dejstvo je,da je moja psička zame neprecenljive vrednosti in da je to moj "buldog"pa tudi če je brez papirjev kar še ne pomeni da je mešanka ali kakšna pohabljenka ki vseskozi visi pri veterinarju.
ne zanimajo me predniki,poznam pa primere ki so si to pasmo želeli zgolj za hišnega ljubljenčka in si pač to niso mogli privoščiti zaradi visokih cen teh psov pri vzrejitejih,ki imajo vse pse z rodovniki.tudi jaz sem iskala psa te vrste kar nekaj časa in se na koncu odločila kupiti mladiča če tudi brez rodovnika pri urejeni družini v mariboru kjer sem videla tako mamico(rodovniška) in očeta moje psičke.nič me ne skrbi in vrjemite mi da mi s svojim pisanjem niste vzbudili tistega kar ste pričakovali.konkurenca pač,ki jo nočete sprejeti.
sem se pa malce pozanimala in ugotovila da je danes mogoče za nekaj denarja dobiti "rodovnike" samo mene to ne zanima.če na črnem trgu krožijo potni listi ki jih uporabljamo mi ljudje, verjemite,da tudi rodovnik za psa ni problem dobiti,zato se le vprašajte koliko je tistih pravih in pristnih "čistokrvnih rodovniških psov".
 lep pozdrav



Packo

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 01 Marec 2007, 10:18:53
Lady še vedno ne razumeš - če si bulldoga ne moreš privoščiti, se raje odloči za drugo pasmo, ker takšni kot si ti, s svojimi dejanji (kljub ljubezni do pasme) buldogom delate samo škodo; se pa da z nekaterimi rejci zmeniti za obročno odplačevanje ali solastništvo.



lady

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 01 Marec 2007, 11:39:08
vse razumem....le ne morem sprejeti dejstva da nas obsojate orizoma da trdite da imamo doma mešančke



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #118 : 01 Marec 2007, 12:01:14
Tu ni kaj razumeti stroka je tako opredelila, pa niso zato nič forumovci za to krivi, ker nimamo papirjev pač ne moremo dokazati njihovega porekla, tudi jaz se s tem izrazom čisto ne strinjam, ampak sem to v moji glavi drugače razčistila... :D ;),
vendar pa se zavedam da ne vem kaj moj pes skriva v svojem genetskem zapisu, zato ne bo nikdar očka, pa naj je zame in še mnoge druge najlepši in najboljši (in kljub temu da njegovi starši imajo papirje), preveč cenim pasmo, še posebaj ker jo imam namen nekoč vzrejat, da bi ji na tak način škodovala ;)


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #119 : 01 Marec 2007, 15:52:46
Če kupuješ pasmo, potem boš seveda preveril pri kateremu vzreditelju je najbolje kupiti tipičnega psa. Sicer so pa dobri vzreditelji ponavadi dokaj znani in pri takih je skoraj nemogoče kupiti psa s ponarejenim rodovnikom.
Misliš, da bo vesten in dober vzreditelj želel narediti škodo pasmi?
Rodovnik se mogoče da ponarediti, da se ga pa tudi preveriti.

Pasemski mladiči imajo ceno kakršno pač imajo - je veliko o tem napisanega tukaj, pa malo poišči.

In mislim, da bi se z večino vzreditelji lahko dogovrila za plačilo ali po obrokih ali pa vsaj v solastništvo.

Angleški bulldog ima določen standard in že tako vidim tudi po razstavah včasih kak katastrofalen primerek te pasme, tako "čistokrvno" štepanje pa samo kliče k katastrofi.
Pravi ljubitelj pasme ne bi nikoli razmišljal o nadaljni vzreji nerodovniških psov.


Pa še na kratko da povzamem, da ne bo to spet spremenjeno v nekaj drugega; ni mi všeč tvoj način razmišljanja o štepanju (ker kaj pa je drugega kot nerodovniška vzreja).
Pa še nekaj o neki kvazi konkurenci: Moj pes bo imel vedno prednost pred tvojim. Pa če imam bulla ali pa ne. In to zato ker je moj.
Sploh pa na forumu ni neke konkurence v smislu "moj pes je lepši", mogoče se pojavlja v obliki "moj pes je bolj tipičen" in tako dalje... Jaz imam ponavadi konkurenčnost v obliki "moj pes je bolj smešen".

In tukaj ni nikjer napad na tvojega psa, ampak na tvoje razmišljanje.