Nemški bokserji...Kamnik in okolica?

donnika · 12729

donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
: 25 Julij 2011, 09:58:16
Me zanima, če je še kakšen lastnik bokserja, ki živi v Kamniku in okolici...mi smo zelo nesrečni, ker nimamo nobene družbe za norenja..moja bokserka je stara 8 mesecev in prepolna energije :)
Seveda smo veseli tudi kakršnekoli druge pesjanarske družbe je problem le v tem, ker sem ugotovila, da se moja ne more igrat z nobenim drugim psom razen z bokserjem, ker jo vsi imajo prehitro dosti, ker je prevelik hiperaktivc in jo potem hitro "šavsnejo" :(, ona bi se pa le igrala, igrala, igrala :)
Vseh zainetersirancev smo vesele :)...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Metimetka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Julij 2011, 16:25:47
Ohoj!

Ko sem tole brala, sem imela občutek, da sem tudi sama napisala.  ;D
Tudi mi smo iz Kamnika in imamo eno leto staro pitbulko, ki je energijska bomba. Obožuje vse pse po spisku ampak večina se je hitro naveliča, ker ne morejo slediti njenemu tempu. Če si za, se lahko zmenimo preko ZS za srečanje, da vidimo, če si bosta dečvi všeč.

LP, M



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 25 Julij 2011, 18:31:17
Me zanima, če je še kakšen lastnik bokserja, ki živi v Kamniku in okolici...mi smo zelo nesrečni, ker nimamo nobene družbe za norenja..moja bokserka je stara 8 mesecev in prepolna energije :)
Seveda smo veseli tudi kakršnekoli druge pesjanarske družbe je problem le v tem, ker sem ugotovila, da se moja ne more igrat z nobenim drugim psom razen z bokserjem, ker jo vsi imajo prehitro dosti, ker je prevelik hiperaktivc in jo potem hitro "šavsnejo" :(, ona bi se pa le igrala, igrala, igrala :)
Vseh zainetersirancev smo vesele :)...

To, da "šavsajo" je morda tudi samo opozorilo psici, da naj se umiri, da je njena igra pregroba.  ;) Psi se morajo namreč tudi naučit igratuin spoznat kje so meje igre in grizenje in skakanja po drugih psih ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Julij 2011, 08:53:17
To, da "šavsajo" je morda tudi samo opozorilo psici, da naj se umiri, da je njena igra pregroba.  ;) Psi se morajo namreč tudi naučit igratuin spoznat kje so meje igre in grizenje in skakanja po drugih psih ;)

Vem, da je to opozorilo psici naj se umiri, zato tudi nikoli ne reagiram, ko se kaj takega zgodi, ker vem da se mora naučiti nekaterih pravil...ampak mi pa vseeno gre na živce, da so skoraj vsi psi, ki sva jih srečevale do zdaj bili takšni...ko smo pa v družbi bokserjev se pa lahko 3 ure igrajo neprenehoma brez izgredov in "šavsanja"...je res da so bokserji na splošno hiperaktivci in imajo zelo grobo igro, kar vem da marskaterem psu ni všeč...ampak mi bi se le igrali :P

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 26 Julij 2011, 09:54:40
Psica se mora naučiti tudi bolj mirne igre-so what. Lahko pa vi to preprečite in začnete trenirat odpoklic iz igre in jo redno kličete, da se poštempla pri vas in poigra z vami, predno jo imajo drugi poln kufer. Potem pa jo pustite nazaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Julij 2011, 10:08:27
Psica se mora naučiti tudi bolj mirne igre-so what. Lahko pa vi to preprečite in začnete trenirat odpoklic iz igre in jo redno kličete, da se poštempla pri vas in poigra z vami, predno jo imajo drugi poln kufer. Potem pa jo pustite nazaj.

Dober predlog :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 26 Julij 2011, 10:22:23
Vem kako se igrajo bokserji, ker se moja pasma igra podobno. S tem da moji še zbijajo po tleh  in ni lepo videt, ko se ti 50kg pes z vso močjo zaleti v drugega psa in ga povalja.  ;) Z veliko dela in potrpljenja se da psa čisto lepo naučit da igro prilagodi ostalim psom. Če ne drugega pri nekontolirani igri obstaja večja možnost poškodb, tako za tvojega kot drugega psa, sploh ker ne gre za neko mini mini pasmo z 2kg ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Julij 2011, 10:44:09
Sej to bi tudi rada, da se nauči prilagodit drugim, ampak kako?? :(
Ker tudi meni ni prijetno, ko druge naskakuje in jih boksa :P...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 26 Julij 2011, 10:51:36
Dobrodošla v klub norih in grobih psov...
Ko začne biti do psa pregroba-sej vidiš, če se drugi pes ustraši ali pa jo nazmirja-je odpoklic in prostor ali sedi, dokler se ne umiri (lahko si s povodcem pomagaš), potem pa jo spustiš nazaj in ponavljaš vajo. S časom jim poklika, da če ne upoštevajo znakov drugih psov, da se morajo umiriti-je igre konec in morajo sedet ali ležat.

Glede poškodb je pa čisto res- kaki agility in frizbi...kot eni mislijo. Največ špoškodb je ravno pri divji igri med psi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 26 Julij 2011, 11:05:54
Ja sedi pa prostor še gre, ko je na povodcu, čeprav moram veliko sile uporabit, da jo vsaj malo pomirim, ker toliko skače pa nori :( :(...vem to so nedopustna dejanja, ampak se še učimo :(
Uf odpoklic je pa druga zgodba...to tudi se še učimo, ampak ko sva zunaj in je dogajanje okoli jaz ne obstajam...ko sva same pokličem ali zažvižgam in takoj pride..
Nikoli si ne bi mislila, da je potrebno na toliko malenkosti paziti pri vzgoji, ampak nama gre iz dneva v dan bolje :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #10 : 26 Julij 2011, 18:22:32
donnika: kako pa drugace zapsolis svojo aktivno psicko (s takimi je meni osebno super delati) oz. ali hodis z njo v pasjo solo, kaksne aktivnosti pocneta skupaj...?


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Julij 2011, 20:11:29
donnika: kako pa drugace zapsolis svojo aktivno psicko (s takimi je meni osebno super delati) oz. ali hodis z njo v pasjo solo, kaksne aktivnosti pocneta skupaj...?

Sva hodile v malo šolo, od katere sva nekaj odnesle ne pa toliko kot bi si želela...sem mela strašen problem dobit njeno pozornost, ker jo je zanimalo vse drugo kot jaz...probala sem z različnimi priboljški, različnimi toni glasu, od mirnega pristopa da navdušenja in je delala, ko je ona hotela ne glede na karkoli...ker sem sama dokaj navajena, da mi gredo stvari kot si jih začrtam, me je mala šola popolnoma spravila iz tira, ker nič ni bilo tako kot sem si želela..na koncu sem še dobila besede od inštruktorice, pes ti ne dela, ker čuti, da ti nisi avtoriteta in te enostavno okoli prsta obrača, bolj se boš morala potruditi...kako le, če sem že zdaj dala vse od sebe  :'(...zakaj pa potem doma vse naredi iz prve? ko so pa moteči dejavniki zraven pa konec...to me je popolnoma iz tira spravilo in po končani šoli nisem sigurno en mesec nič delala z njo, ker sem dobila občutek, da ne znam in karkoli naredim ni dobro...zdaj sem se odločila, da grem še na privat ure nekam drugam pa bomo videli...
jaz sem izbrala bokserja prav zaradi njegove osebnosti, sem bila seznanjena z njegovo trmo, zamerljivostjo, malo težjim delom kot z ostalimi pasmami, ampak si nisem želela nič drugega kot bokserja...predvsem še prav zaradi hiperaktivnosti, ker sem rabila nekoga da me dvigne iz delovnega vsakdana, iz lenobe v kateri sem pristala...nekoč pa profesionalna športnica s 4-imi urami treninga na dan :(...
Dugače pa jo probam zaposlit na sprehodih z različnimi žogicami, palicami inp., ker to obožuje..ponovno delava vaje oz.jih poskušava, ker jo hitro kaj zmoti :(...ker za njene kolke še vedno ni dober tek in hribi, sva začele zdaj le z rahelim tekom (ker sem tudi jaz brez kondicije  :-[), tako da vedno "dol pade" ko prideva domov...
Sem veliko razmišljala s čim bi jo še zaposlila, ampak sem popolnoma nova v pasjem svetu in ostajam brez idej  :-[...sem hvaležna za vsak predlog :)


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 26 Julij 2011, 21:19:10
Če imata težave s pozornostjo je po mojem mnenju boljše da gresta večinoma sami na sprehode, se igrata, delata poligone, trikce... da ugotovi da si ti najzanimivejša in da se najbolj splača igrati in družiti s tabo. Ker če boš le našla drugega psa, ju skupaj pustila da se igrata ter na koncu poklicala in šla domov do od tega res utrujena, a videla bo, da je pes veliko bolj zanimiv kot ti in, da ko jo pokličeš gresta domov. To pa ne bo kaj dosti koristilo... Seveda se mora kdaj poigrati tudi s kakšnim psom a potem, ko imata pozornos in odpoklic že naučen. Upam da bo uspelo z individualnimi urami, potem pa mogoče poskusi kakšen rally obedience ali agility (mogoče na malo nižjih ovirah zaradi kolkov?). To je le moje mnenje, se ne spoznam kaj preveč.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #13 : 27 Julij 2011, 10:55:06
Kar pridno pazi na sklepe. Medtem pa se cim vec igrajta, sluzita priboljske in igro, cim vec se naj dogaja okoli tebe, bodi zanimiva, nemonotona oz. psa poskusaj presenecati, skozi igro in sluzenje igre ter priboljskov pa delajta poslusnost (pocasi dodajas motece elemente; ce se izkaze za prevelik korak, naredis korak do dva nazaj in jovo na novo). Ni nic narobe, ce hodis v vec razlicnih sol, k vec razlicnim instruktorjem, ker vsak ti da neko novo znanje, ideje... Pa ne vreci puske v koruzo, ker to je najvecji polom (sicer bos prisla na idejo o odajanju psicke...). Sploh sedaj v obdobju odrascanja, ucenja in spoznavanja okolice, pravil... pricakuj se kaksno leto do dve dela s psom, da bo narejen za druzinsko zivljenje, kot si ga lahko le zelis. Ce bosta pa se zraven v cem aktivne, pa toliko bolje in za enega in za drugega. Pa cim vec zadev sprobajta (pasjih aktivnosti), da bosta imela cim sirse znanje in bosta tudi lazje izbrale, kaj bi delale skupaj, da vama ne bo zivljenje ratalo brezvezna rutina ali pa se rutina ne.

Drugace spadajo bokserji med delovne pse, dokaj univerzalne. S svojo psicko bos lahko pocela bolj kot ne vse (na tem forumu gres pod "vzgoja in solanje" po ideje o pasjih aktivnostih) , samo tisti pravi stik bosta morale najti, ki ga sedaj se nimata (pa do takrat se raje ne prevec igrati s psi, a vseeno ne izkljuciti igre z njimi (ne jo izolirati) - morda bi bilo bolje, da se gre se v kaksno solo, kjer imajo to igro bolj pod kontrolo in vadijo odpoklic iz te igre). Sedaj poleti je tudi manj tecajnikov v pasjih solah (kjer imajo tudi "poletne urice") in je vse bolj individualno, za vaju lazje. Do jesenskega tecaja, ko bo ze vec ljudi, bosta tako lahko ze pripravljene na vec ljudi in psov, na nove aktivnosti, izzive.


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 27 Julij 2011, 11:21:25
Ni šans, da bi vrgla puške v koruzo, ker vidim kaj zmore, ker me vsakič znova preseneti kako je dojemljiva in kako hitro naredi nekaj, ko hoče in ko se gre za njeno rit  :P, ker je zdaj začela delati to, da ko imam kaj za jest v roki (zase) in vidi hrano, sama naredi kakšen trikec brez ukaza in me pogleda s tistimi očmi in si misli, kaj je zdaj naredila sem vajo, zdaj pa mi daj malo :P...kdo bi se ji pol uprl :P..moram le najti spet malo motivacije oziroma nekoga, ki naju bo usmeril na pravo pot...ker vem, da je verjetno inštruktorica imela prav v mali šoli, ampak za začetnika kot sem jaz, besede kot so ne trudiš se dovolj in ne znaš s psičko niso nič drugega kot najhujša kazen...
In tudi motilo me je v mali šoli, ker niso dovolili igre z drugimi psi...sej vem, da niso naučeni na red in ostale stvari in jih ne moremo kar tako spustiti z vajeti, ampak sem pogrešala tak način igre kot ste ga omenili, da bi npr. vadili odpoklic iz te igre ali kaj podobnega...moja pa samo čaka igro, igro, igro...ki jo je potrebno zdaj le usmeriti v prave stvari :)..in tudi zato sem spraševala, če je kdo za igro, ki živi blizu nas, ker jo vidim da ji manjka igra z drugimi psi, ker popolnoma znori od sreče, ko vidi drugega psa, in se samo spusti na vse štiri in rep nori, ona pa čaka in ne dočaka :(...
Bil je problem na morju, kjer obstaja pasji park, smo šli tja, ko je prišla med trop psov, sicer smo jo previdno vključili, ampak jo je bilo tako strah, da jo še nikoli nisem videla takšno..."griva" čez cel hrbet, rep med nogam, glava dol...je rabila kar 15min da je prišla iz tega stanja, jaz pa nisem vedela kaj narediti, potem se je pa normalno igrala...pa drugače je vedno ona tista, ki je "glavna"...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15 : 27 Julij 2011, 11:59:49
S psom je treba delat vsak dan in na različnih koncih in postopoma. Če zna vajo perfektno doma, to ne pomeni, da jo zna tudi zunaj. Psi ne posplošujejo na tak način.

Drugače pa vsekakor naprej v šolo. Nekaj individualnih ur bo sigurno koristilo, ker pri delu v skupini inštruktor ne more in ne sme gledat le enega vas čas. Ne vem pa zakaj bi zamenjala šolo? Ne nudijo privatnih ur?

Sicer pa sem mnenja, da je pri tebi največji problem koncentracija in ne igra z drugimi psmi. In če bi se med malo šolo še igrali, bi verjetno še težje dobila pozornost, sploh če program male šole ne vključuje igre z vrstniki.

In tudi slabo bo kazalo, če boš samo iskala druge pse za igro, sama pa je ne znala razvit. Bo tvoj pes imel še raje druge pse. Zato se nauči pravilne igre. Kar pa res ni mačji kašelj, ker je veliko ljudi ne zna pa so kinologi. Ob tem pa vadit vaje za koncentracijo. Verjetno bo tudi lažje, če preden začneš delat (sploh na novem kraju), da malce skurita nekaj viška energije in res, naj si hrano zasluži in je ne kar dobi kot bi padla z neba ;)

Aja še to: tudi če ne delaš vsega prav (itak nihče ni prfekten), je vseeno boljše kot nič in tvoj odziv po končani mali šoli žal res kaže na premalo vztrajnosti. Zato zavihat rokave in nazaj v šolske klopi oz. individualne inštrukcije :P
...pol pa na kakšen BBH... Mogoče te navduši še kakšen pasji šport...  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 27 Julij 2011, 12:19:25
Kot je že Andreja rekla.

10M štrik, kup priboljškov na sprehod, cufo, žogo, frizbi in nagrajevat vsak pogled proti tebi, premik glave proti tebi, igra, igra. Jaz bi zdaj omejila igro s psi-v zgolj in samo šolski namen-vajo odpoklica, potrjevanje pozornosti nate.

Maš mlado bokserko s kupom energije, verjetno bo res bolj osredotočena in dlje časa skoncentrirana če jo prej malo skuriš z igro, šprintanjem.
Pač delaj malo po malo, imaš psico, ki zaenkrat ni sposobna dolge koncentracije-pa kaj potem. Imaš ves vesoljni pasji čas, da se njena koncentracija izboljša. Psi so različni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 27 Julij 2011, 12:38:22
Kot je že Andreja rekla.

10M štrik, kup priboljškov na sprehod, cufo, žogo, frizbi in nagrajevat vsak pogled proti tebi, premik glave proti tebi, igra, igra. Jaz bi zdaj omejila igro s psi-v zgolj in samo šolski namen-vajo odpoklica, potrjevanje pozornosti nate.

Maš mlado bokserko s kupom energije, verjetno bo res bolj osredotočena in dlje časa skoncentrirana če jo prej malo skuriš z igro, šprintanjem.
Pač delaj malo po malo, imaš psico, ki zaenkrat ni sposobna dolge koncentracije-pa kaj potem. Imaš ves vesoljni pasji čas, da se njena koncentracija izboljša. Psi so različni.

Se strinjam, da je problem, da imam psico, ki trenutno ni sposobna dolge koncentracije...in je tudi energijska bomba...

Je pa tudi res kar je andreja rekla, da imam premalo vztrajnosti - trenutno in to bi rada spremenila...ker kot sem že povedala, priznam da me je potrla mala šola, čeprav je inštruktorica hotela le dobro...ampak enostavno se ni mogla ukvarjati le z nama, ker so ostali kužki bili daleč v ospredju po koncentraciji..midve pa rabiva nekoga, da se posveti le nama in naju usmeri na pravo pot. Zato tudi individualne ure drugje, ker hočem slišati tudi kakšne druge inštruktorje, sprobati kakšen nov način...in to ne pomeni, da bom zamenjala šolo, ker jeseni nadaljujeva v isti. Le zdaj hočem, da se malo popraviva, da ne bova spet najbolj obupne v šoli  :'(...za začetnika kot sem jaz, je vsak neuspeh grozen, še posebej ko gledaš druge, ki se oddaljujejo po znanju od tebe pa nisva delali nič drugače kot ostali...upam da zastopite moje kompliciranje :P

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #18 : 27 Julij 2011, 13:35:06
Ti kar razmišljaj!  ;D

Predvsem pa se moraš naučit uživat skupaj s tvojim psom  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 27 Julij 2011, 13:41:03
Se strinjam, da je problem, da imam psico, ki trenutno ni sposobna dolge koncentracije...in je tudi energijska bomba...

Je pa tudi res kar je andreja rekla, da imam premalo vztrajnosti - trenutno in to bi rada spremenila...ker kot sem že povedala, priznam da me je potrla mala šola, čeprav je inštruktorica hotela le dobro...ampak enostavno se ni mogla ukvarjati le z nama, ker so ostali kužki bili daleč v ospredju po koncentraciji..midve pa rabiva nekoga, da se posveti le nama in naju usmeri na pravo pot. Zato tudi individualne ure drugje, ker hočem slišati tudi kakšne druge inštruktorje, sprobati kakšen nov način...in to ne pomeni, da bom zamenjala šolo, ker jeseni nadaljujeva v isti. Le zdaj hočem, da se malo popraviva, da ne bova spet najbolj obupne v šoli  :'(...za začetnika kot sem jaz, je vsak neuspeh grozen, še posebej ko gledaš druge, ki se oddaljujejo po znanju od tebe pa nisva delali nič drugače kot ostali...upam da zastopite moje kompliciranje :P

Meni se to ne zdi problem. Samo prilagoditi moraš način dela-tudi v šoli, saj pravim, več bosta obnesli če boš 1x na dan po 2 minuti delala, kot pa se matrala pol ure in ne bo rezultata. Delaš kolikor je psica zmožna, potem pa pavza, se poigraš, privežeš in opazuj druge. Nisi edina začetnica z bokserjem, ki jamra zaradi teh stvari.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 27 Julij 2011, 14:09:11
Meni se to ne zdi problem. Samo prilagoditi moraš način dela-tudi v šoli, saj pravim, več bosta obnesli če boš 1x na dan po 2 minuti delala, kot pa se matrala pol ure in ne bo rezultata. Delaš kolikor je psica zmožna, potem pa pavza, se poigraš, privežeš in opazuj druge. Nisi edina začetnica z bokserjem, ki jamra zaradi teh stvari.  ;D

No sej to me je tudi malo potolažilo, ko sem na drugem forumu brala, da skoraj vsi lastniki bokserjev na začetku imajo popolnoma iste težave...ena vzrediteljica je celo rekla, da od bokserja do tretjega leta ni kaj dosti za pričakovat, kar seveda ne pomeni, da se z njim ne dela :)..
In sem tudi prav ta teden ubrala taktiko, ki mi jo svetuješ, delam po njej od začetka tedna (vmes sva bile malo na počitnicah, sterilizaciji, preživele grozen prehlad inp.)...se igrava da pokuri malo energije, oddelava par vaj, ker je res bolj poslušna takrat - logično :P, se spet mal poigrava in domov :)..ker res ni zmožna bit pri miru več kot 2 min :P..jaz se bom pa pač počasi sprijaznila s tem, da pač nisva perfektne :P

Pa hvala, da lahko razmišljam in kompliciram in da delite nasvete nam laikom  :-[  ::)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 27 Julij 2011, 14:47:05
ne verjet takim ... racam ... sploh ne :)

če delaš s psom in si dosledna ne rabiš čakat do tretjega leta da bo vredu delal  :D pa čeprav je bokser





pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #22 : 28 Julij 2011, 19:15:48
Donika samo ne obupaj. Ceprav nimam bokserja, jih pa nekaj poznam in tudi iz napisanega sodec sem kdaj imel podobne probleme tudi s svojim strupenkotom. Tudi kar je trdila vzrediteljica mogoce ni cisto iz trte zvito. Nekateri psi odrascajo pocasneje. Pri nas se je nekoliko umiril ali kot nekateri pravijo "boljsa koncentracija" sele pri dveh letih. Ne da se ni delalo z njim ali da se ni prav nic naucil, ampak kot pravis, kdaj skoraj obupas......ali bo ze slo na bolje ali nikoli. Potem pa kdaj kot strela z jasnega...........se mi je kdaj zazdelo da se je kaksno stvar naucil, obvladal cez noc.
Pri vseh aktivnostih, sprehodih, obvezno priboljske v zep.........lahko tudi kliker za potrditev pravilnost. Glede igre s psi, lahko, vendar ne pretiravaj. Tudi sama vestno trenirajta, se igrajta........saj je lahko vse prepleteno. Vadi odpoklic, bilo kje, bilo kdaj in ga dobro nagradi ;) Recimo pozneje, ko malo utrdita, ko jo odpoklices, naj se  se vsede, sele nato nagrada. Stopnjuj, odpoklic, sedi, pripni s strikcem, nagrada, par metrov in odpni. Pogruntaj kako jo spraviti na "finto". Ne bo v zacetku kar 100%, ampak se pa stopnjuje na bolje in kdaj se obcutis ne, ceprav hoces biti 100% koncentriran, ga pogruntat.
Tudi ce pokazes malo vec avtoritete in jo kdaj okaras.........malo kuhaj tudi "mulo" potem, obvezno, vendar ne predolgo. Mogoce jo nato samo pripni in na strikcu naprej, tolko, da se ti zazdi, da vsaj malo kapira za kaj se gre. Moras jo navadit tudi na to, kaj ni prav, ji postaviti meje. Naj se ti ne smili in naj te ne omami otozen pogled :) .
Tudi glede premagovanja strahu, brez panike, sigurno jo je na zacetku strah........ampak ker je ocitno dobrih zivcev jo kar izpostavi takim situacijam (casovno stopnjuj) in brez nagrajevanja strahu ;)..............hladna kot spricer, kot da ni nic.
Grobo igro, naskakovanje...........ni dopustno.........bodi avtoriteta in dobro posreduj, postavi meje do casa, da ne bo prepozno >:D . Druzni pes mora poznati tudi NE in ne samo DA ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 29 Julij 2011, 14:20:10
Tudi kar je trdila vzrediteljica mogoce ni cisto iz trte zvito. Nekateri psi odrascajo pocasneje. Pri nas se je nekoliko umiril ali kot nekateri pravijo "boljsa koncentracija" sele pri dveh letih. Ne da se ni delalo z njim ali da se ni prav nic naucil, ampak kot pravis, kdaj skoraj obupas......

Tako kot je v eni knjigi pisalo (sem jih veliko prebrala) in piše: "...nekatere pasme psov nikoli ne odrastejo, reče se jim bokser." Zato imajo bokserji "problem" pri koncentraciji in tudi tista vzrediteljica je vedela kaj govori...
In tudi ne mislil obupat, sem že preveč truda vložila v najino delo, čeprav za zdaj ni kakšnega velikega rezultata..čakam tisto "strelo z jasnega" :D...do takrat se bova pa igrale, vadile in se imele fino :)

Strah pa nikoli nisem nagrajevala in tudi ne bom, sem vztrajala pri vsaki stvari toliko časa, da je pozabila na strah...ker živce ma še kako dobre :D :D :D...smili se mi ne, ker je bila parkrat že pošteno okregana :)...če jo ne bom ustavila zdaj, se lahko zgodi nekaj podobnega kot tole (samo za vzorec česa je bokser zmožen, ne glede na leta, zato sem zagovornik boksa tudi doma!):

http://www.youtube.com/watch?v=90Gaf68_ph0

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #24 : 29 Julij 2011, 15:06:10
http://www.youtube.com/watch?v=90Gaf68_ph0

Zal to ni izolirano le na bokserje ;) (Od mojih velikih punc le mesanka z bokserjem ni nikoli potegnila iz cesarkoli niti sukanca... tudi igrac vecinoma ni unicevala ;) Je pa obrezovala mamine vrtnice - ampak ni nic v primerjavi z mojo drugo punco, ki je dooolgo casa pravila, da cebulice roz ne spadajo v zemljo ;) - pa nima z bokserjem prav nic... bi morala potrkati na les, ker ze dooolgo ni bila operirana igraca, roze so se vse tam kjer morajo biti (smetnjak je zal se vedno mikaven, pa da ne govorim o macji hrani... a gre vse na bolje - izklucno z doslednostjo). Je pa res, da ta zlodej danes praznuje 2 leti in se dejansko poznajo rezultati vsega vlozenega dela (se zlodej lahko postane angelcek oz. priblizek angelcka ;))- zal pa je tudi se ocitno, da to delo se ni koncano.)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 29 Julij 2011, 15:22:46
Moja bi bila ista kot ta bokser na posnetku, če ne bi uporabljala boksa...sigurno bi bila že brez kavča :D

Me pa nekaj zanima, ker pravijo, da psa nikoli ne smeš kaznovat, če ga ne dobiš "pri delu"...jaz pa mojo do zdaj nikoli nisem dobila pri delu, je bilo vse narejeno, ko sem nazaj prišla, dostikrat je bila ona potem že v drugem koncu stanovanja kot razdejanje...pa je bila le 10 min sama :(..kako naj potem odpravljam to uničevanje, če jo ne smem kaznovat? Ali oni vseeno dobro vedo za kaj so kaznovani? Ker dosti ljudi mi je reklo, da če ga kaznuješ po dejanju ne ve za kaj je kaznovan in tebe poveže samo s kaznijo :(

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #26 : 01 Avgust 2011, 06:44:26
Jaz ponavadi "norim" okoli unicenega, poskodovanega, razmetanega... nobenemu psu nicesar, kvecjem jih po imenu poklicem: "Ime!? Si bil ti?!" in se tudi sam izda, da je bil to on oz. ze ko norim okoli unicenega, tisti, ki je lumparijo naredil (ali pa je bila to skupna mojstrovina), se umakne, ostali pa pridejo gledati kaj se dogaja (tudi macki pridejo gledat, "se naslajat") - http://www.youtube.com/watch?v=L9R-Wrpd8w8. Tudi ce ga dobim zraven, norim ob lumpariji, psa se ne dotaknem (seveda zadevo prekine sam ze ob mojem zacetku izliva custev nad lumparijo - dogajanje je potrebno prekiniti - moji psi poznajo tudi "ne", ker sem mnenja, da je to zivljenskega pomena - ta "neeeee!" pomeni "prekini s tem kar delas" - ucinkuje pa odvisno od "tona", ki pove psu, kako "resno mislim" in seveda tudi od tega, koliko je "v afektu"; kaksne zadeve bolj pocasi odpravim, ker mi niso tako pomembne (za roze mi je vseeno oz. ce bi bilo po moje, jih ne bi imeli... ker pa ni po moje in ker drugim pomenijo nekaj, se prej ko slej pomujam odpraviti "vrtnarjenje" - sicer z muko (si zraven mislim, kaj je teh roz treba bilo), ampak se). To deluje pri meni in zaenkrat pri vseh mojih psih (seveda tu se gre le za odpravljanje motecih zadev, pri katerih pes ne rabi sodelovanja cloveka, in ne npr. za fehtanje pri mizi, kjer pa pes dejansko nagovarja cloveka k dejavnosti... take zadeve se da odpraviti z ignoriranjem, prve pa bolj tezko, ker se pes sam nagrajuje, uziva...).

Ce obstaja kaksna boljsa varianta odpravljanja takih motecih dejavnosti, bi prav rada silsala. Sicer ostanem kar pri tem.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 01 Avgust 2011, 11:15:27
Mislim, da je ni boljše... ::) Pomojem ps anajlažje naučiš da nekaj ne sme, da mu pustiš možnost da to začne delat in sledi NE ali Fuj in prekineš njegovo delo.
Da se pa izogneš celodnevnemu dretju, je pa fajn psa zmatrat čim bolj, ga čim bolj zaposlit. Vmes pa si vzet tut čas za NE in FUJ.  Ampak v odsotnosti pa še vedno boks-dokler v tvoji prisotnosti ni pridna bubica, pol pa malo stestiraš-za kratek čas in počasi vidiš. Eni pa imajo sreči in imajo pridkane mladičke, ki grickajo samo svoje igrače.  8)

barabara10 tvojih psov ne poznam. Pravijo pa, da če lastnik "nori" po toči, da se "izdajo" psi, ki imajo slabše živce in pravzaprav samo odreagirajo na lastnikovo stanje, brez da bi to pomenilo, da je dejansko tisti pes ratrančiral kavč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #28 : 01 Avgust 2011, 12:58:04
ki imajo slabše živce
To je potrebno res paziti - sem pri prvi psici morala to ustimati, da je sedaj stabilna, ce sem glasna.


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 03 Avgust 2011, 08:50:43
Mislim, da je ni boljše... ::) Pomojem ps anajlažje naučiš da nekaj ne sme, da mu pustiš možnost da to začne delat in sledi NE ali Fuj in prekineš njegovo delo.
Da se pa izogneš celodnevnemu dretju, je pa fajn psa zmatrat čim bolj, ga čim bolj zaposlit. Vmes pa si vzet tut čas za NE in FUJ.  Ampak v odsotnosti pa še vedno boks-dokler v tvoji prisotnosti ni pridna bubica, pol pa malo stestiraš-za kratek čas in počasi vidiš. Eni pa imajo sreči in imajo pridkane mladičke, ki grickajo samo svoje igrače.  8)


Sej to je najtežje..jo dobit pri delu :(..včer sem tudi najdla na terasi lepo zgriženo mojo britvico!!!! pa sploh ne vem kdaj jo je uspela sunit iz kopalnice in kako??!! Ampak najbolj zanimivo, da je rezilo stran dala, brez da bi se urezala in zgrizla le ročaj?! Včasih jo res občudujem kako ji to uspe :P...ampak sem jo pa le 2 dni nazaj dobila, ko je veselo primarširala na teraso na svojo dekico s popolnoma novim daljincem od klime v gobcu! S tako hitrostjo ga je izpustila, ko sem zavpila NE! Ampak ne vem, če je kaj zaleglo  >:(...Jaz se le bojim, da brez moje prisotnosti ne bo mogla biti nikoli brez boksa  :(...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!