Kosmatincem prijazni lokali.

Davor · 87954

lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 26 Avgust 2011, 12:33:36
Ja pa še pes ti bo zbral kero hrano,ležišče,... hoče. Bo s tačko pokazal :P



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 26 Avgust 2011, 12:35:51
Dober dan!

Že kakšno leto zbiram podatke o tem, kam se lahko napotimo s svojim kosmatincem brez težav s prodajalci, natakarji, ..... in predvsem brez težav z varnostniki.

Baza podatkov je že kar simpatično narastla, zato sem se odločil postaviti portal, na katerem lahko najdete lokale, kamor gremo lahko s kužki in psi. Zaenkrat je v bazi največ gostiln vseh vrst, najde se kakšen hotel, frizer, čakam informacije o taksistih....

Če ste pri volji, prosim vse, ki to berete, da pošljete imena in lokacije kosmatincem prijaznih lokalov, da jih bomo lahko v bodoče vsi poiskali s par kliki. Zaenkrat je naslov http://www.belapika.si/iskalnik/ pravi, kmalu pa bom spletni portal postavil na svojo domeno www.kosmatinec.si.

Na tem portalu bomo iskali in vedno hitro našli tudi pasje sprehajalce, frizereje, hotele, trgovine....

Ker sem iz radijskega foha, bom v septembru zakurblal tudi Spletni radio Kosmatinec (derivat RadiaDur), ki bo umirjen nostalgičen glasbeni program z nasveti veterinarjev, kinologov in z oglasi trgovin, pasjih hotelov, frizerjev, sprehajalcev, taxijev....

Lep pozdrav, Samo Glavan (prej Dušan Uršič).

Kaj pomeni T, G, E in W? Vredu bi bilo da lahko uporabniki sami dodajajo lokal ali samo predlagajo vpis, ker po emailu pošiljat je tak malo. Pa ocenjevat in komentarje pri posameznem lokalu bi tudi blo vredu imet :) Drugače pa super za ta portal.


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 26 Avgust 2011, 12:39:16
Si zelo nestrpna lanabela. Nakupovalni centri so javni in je treba razmišljati v dobrobit vseh ljudi. Če je gužva se res ni faj še psom umikat. Ena meja more bit. Pes lahko,bom pa še s konjem not uletela.
Pa kaj mate s temi lokali? Jst še nikoli nisem imela problema. Pes mirno leži ob mizi in to je to. Nisem pa neumna,da bi psa vozila v nek natrpan lokal,glasna muzika,ful ljudi,..

Treba je ločit nakupovalno središče in trgovine! Če greš preko nakupovalnega središča s psom nevem v čem je problem, verjetno nebom šel v mesnico s psom. Če pa grem v zootica ali pa na kavo, zakaj pa ne. Sem raje da je z mano na kavi v Europarku, kot pa da je sama doma!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #63 : 26 Avgust 2011, 12:43:04
Citiraj
Nakupovalni centri so javni in je treba razmišljati v dobrobit vseh ljudi. Če je gužva se res ni faj še psom umikat. Ena meja more bit. P

Povsem bi razumela, če bi take in podobne ven metali nelastniki psov. Pa jih ne - tečnarijo lastniki psov. To me vedno fascinira.

Kako ste lahko tako nesramni, da hodite s svojimi psi v lokale, kjer strežejo hrano? Tudi če mirno ležijo pod mizo  gre od njih dlaka, slina, gliste in bolhe. Pa da ne govorim, da večina lastnikov svoji psov ne obvlada - psi lajajo, se zaganjajo v druge pse, poščijejo noge od miz in stolov...kdo pa bo sploh lahko jedel s tekom v takem nemarnem lokalu? Da o tem, da se psi veliko bolje počutijo doma kot pa v gostilniški gužvi sploh ne govorim.

Povsem isti sistem.


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 26 Avgust 2011, 13:03:03
Kukr vem so te pasje štacune blizu glavnih vhodov,vsaj v LJ je tako. To ni problem. Je pa zoprno da se pes sprehaja po središču ko je gužva-upam,da razumete kaj mislim. Npr: grem v newyorkerja in se tam ena s psom sprehaja,pač zoprno. Ne gre zaradi umazanije psa ampak nelagodna,ti ne veš kakšen je pes-značaj. Jaz tujim psom ne zaupam,lastnikom pa še manj ker nekateri znajo biti zelo nesramni.

Glede na to da oboji po tleh hodimo,mislim da ni noben bolj umazan.



Samo

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 26 Avgust 2011, 13:13:04
Kar zadeva lokale, vsi dobro vemo, da kužki, ko dobijo svojo vodo, ne počnejo nič škodljivega ali slabega in ne motijo.
Veliko večji problem so nevzgojeni otroci NEKATERIH (predvsem liberalnih) staršev, ki mislijo da je gostilna na primer otroško igrišče, kjer se lahko kriči, lovi in teži.
 :P



Samo

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 26 Avgust 2011, 13:18:11
Kaj pomeni T, G, E in W? Vredu bi bilo da lahko uporabniki sami dodajajo lokal ali samo predlagajo vpis, ker po emailu pošiljat je tak malo. Pa ocenjevat in komentarje pri posameznem lokalu bi tudi blo vredu imet :) Drugače pa super za ta portal.

S črkami T, G, E in W so označeni prostorčki za navedbo telefonske, GSM številke, e-naslova in spletnega naslova, zraven pa pride še logotip lokala in geolokacija (zemljevid - kako najti lokal). Teh podatkov še ni, ker portal štarta septembra in to, kar je videti, je zaenkrat res še v izgradnji.
Formo za dodajat lokale bom prilimal zraven v roku 14 dni....
Do oktobra bo nared tudi "ocenjevalnik"....



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 26 Avgust 2011, 13:20:52
A spet otroko-mrzne prijave. Lej saj si biu ti tudi otrok,upam. Drugače pa uboga tvoja mama,če te je odraslega rodila. Naj otroci kričijo in vreščijo so vsaj zdravi. Večina lokalov ima sedaj igrala.

Res to so bolane prijave,vsi smo bili otroci.



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #68 : 26 Avgust 2011, 13:41:40
Zanimivo. Tukaj se švercate po centru, da bi se izognili varnostnikom....Ko so pa postavili vprašanje, ali naj dovolijo vstop v Evropark s psom, so se pa  S STRANI LASTNIKOV PSOV  vsule hude kritike - da psi v trgovske centre ne sodijo pa pika. Ker ščijejo po pohištvu, se slinijo po oblačilih, da o frčeči dlaki ne izgubljam besed. Kako lahko ob tem pričakujemo sploh kakšen napredek?

Lananela, očitno si čitala isti komentar kot jaz....no comment, upam, da jo bo izučilo, ko bo morala kje svojega psa zunaj pustiti, potem bo vik in krik v kontra smer.



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #69 : 26 Avgust 2011, 13:44:20
Lottika, mislim da si zgrešila forum....verjetno bi ti morala na Ringaraja.net, ker boš tam lahko debatirala o zdravju otrok... tale forum je namenjen pesjanarom.

Meni motijo enako nevzgojeni bevskajoči psi in nevzgojeni kričeči otroci :P



Samo

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 26 Avgust 2011, 13:48:52
A spet otroko-mrzne prijave. Lej saj si biu ti tudi otrok,upam. Drugače pa uboga tvoja mama,če te je odraslega rodila. Naj otroci kričijo in vreščijo so vsaj zdravi. Večina lokalov ima sedaj igrala.

Res to so bolane prijave,vsi smo bili otroci.

Kako si preprosti ljudje preprosto razlagate stvari!

Jaz imam dva otroka, ki ju imam raje, kot kateregakoli kužka, ampak sem ju vzgojil tako, da v gostilni ne delata sranja, ker se s tem kaže moja in njuna omika. Igrati se da tudi brez divjaštva in razbijanja. Tega seveda eni starši ne "odobravate", ker se vam ne ljubi ukvarjati z otroci. Vaša miselnost pelje v dogodke v Londonu - Ljubljana sledi!

Nisem nestrpen do lastnikov kužkov in nisem nestrpen do staršev nevzgojenih otrok. Slednji so sami sebe in svoje otroke kaznovali s svojim odnosom. Taka vzgoja, kot ste jo opisali je anarholiberalna in je glavno gonilo propada naše t.i. civilizacije.

Raje otroka enkrat čez rit, kot da bi ga čez nekaj let maltretirali policaji! oni so bistveno bolj grobi! Zakaj pa mislite, da je Kresalka hotela kupiti oklepnik z vodnim topom za obvladovanje množic? Očitno bolj zaradi vaših, kot zaradi mojih otrok.

Pri kužku je pa podobno. vedeti mora, kaj je prav in kaj ni in kdo je šef in zakaj!



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 26 Avgust 2011, 13:56:09
Ma pej ti na ringaraja.

Obožujem svojega oz. našega psa in je vedno poskrbljeno za to da ga kdo merka,če mora kdo kam skočiti.

O pohlevnih državljanih pa svoja pesem. Naj se ljudje uperajo saj nismo ovce no vsaj jaz ne. Vi pa mogoče ja,ker vas vodijo vaši kužki.

Samo, in spet en vse ved o vzgoji psi/ljudje. Če zatiraš svoje otroke ti nisem jaz kriva



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #72 : 26 Avgust 2011, 14:37:27
Če je gužva se res ni faj še psom umikat.

Še nikoli v gužvi nisem doživela, da bi se kdo meni in moji psici umaknil. VEDNO se umikam jaz in se stiskava in hodiva skoraj ena po drugi, ker nikomur ne pade na pamet, da oseba s psom pa mogoče le potrebuje mičkeno več prostora za prehod, kot oseba brez...Pravzaprav ni dosti drugače kadar sem brez psa... O trumah tekačev, ki se razpasejo čez cele poti in je pred njimi, malo da ne, treba skakati v jarke pa sploh ne bi...
In v resnici ne vem zakaj psom vstop v trgovine,pošte ipd. ne bi smel biti dovoljen. Jaz bi na ta način opravila veliko več opravkov spotoma, tako moram pa s sprehoda najprej domov in potem spet ven...
Nekateri res ne veste kaj bi radi. Pred trgovino psi ne smejo čakat, ker jih lahko kdo ukrade, v avtu ne smejo počakat, ker se lahko skuhajo, v štacuno ne smejo, ker zaradi tega bojda ne bodo užili dovolj narave...A potem naj cele dneve doma ždijo in gredo z nami samo takrat, ko gremo v naravo ali kako?
Sicer sem pa ravno z luštnega dopusta, kjer je bila psica povsod z mano. V apartmaju, v lokalih na kavici, zjutraj in zvečer, v restavraciji, na plaži, v morju, na sprehodu, na obisku, v gužvi v mestu, v koloni avtomobilov, na trajektu...Nobenega, ki bi se vtikal v naju nikjer! No, razen tistih dobrodošlih, ki so prišli kužka pocrkljat  :P .



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 26 Avgust 2011, 15:01:36
UAU, pa saj to je že prava forumska vojna!
Vsak ima lahko svoje mnenje, vsak mora pustiti drugim, da imajo svojega, pa čeprav drugačnega.
Jaz se strinjam z obojimi:

- sprehajati psa samo po trgovinah in lokalih ni primerno, treba je predvsem v naravo z njim
- res je, da nekateri psi lulajo po klopcah in bi tudi kakšno polico zalili, sploh če jo je že kdo pred njimi (dejstvo je, da psi markirajo)
- res je, da se nekateri ljudje zares bojijo psov, tudi takih, ki se nam ne zdijo nevarni in to je treba upoštevati
- res je da so otroci dostikrat nadležni v javnih prostorih, ampak v življenju je pač vedno kaj nadležnega
- res je, da bi bilo velikokrat bolj praktično s psom skočit v štacuno na hitro kaj iskatna poti domov s sprehoda, kot pa da ga moraš najprej domov peljat pol pa it nazaj
- res je, da bi vsi psi, ki bi jim bil dovoljen vstop v javne prostore, morali biti zelo dobro vzgojeni, predvsem pa bi morali biti vzgojeni vodniki teh psov
- tudi meni je ljubše it na sprehod in se kje dobiti s kakšno prijateljico na kavi in imeti psa zraven, kot pa da ga pustim doma samega
- na celodnevnih izletih ko pride čas za kosilo, je fajn vedeti kje je pes dobrodošel, sicer pa lahko pes kar ves vikend ostane doma...
- od svojega psa v takih prostorih zahtevam, da se obnaša kot, da ga ni. Običajno je večji problem pri ljudeh, ki se pričnejo vmešavai v psa: kako je lep, iiiiii, igral bi se, juhu,.... in po možnosti pripeljejo še svojega kužka do naše mize, da se lahko potem 15 min s tem ukvarjam, da umirim svojo psico :)
- jaz grem tudi na vlak in na bus z njo, pa ne zato, ker bi s tem nadomestila sprehod, ampak ravno zato, da se lahko še več potepava po Sloveniji
- sigurno je še kaj pa sem zdaj pozabila....

V glavnem: spoštujmo tuja mnenja, tuje ljudi, tuje pse, tuje otroke in bodimo dobre volje! :)

Lep vikend vsem!

T

htttp://www.sky-lab.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #74 : 26 Avgust 2011, 16:07:01
Zumzum: se čisto strinjam - samo: tudi nekateri ljudje lulajo po kotih (pa vržejo ven samo tiste, ki to počnejo - če jih zalotijo , ne pa recimo vseh descev). Nekateri ljudje se zares bojijo psov, a s tistimi ponavadi ni prav nobenega problema - vsaj jaz ga še nisem imela - smo pač šli drug mimo drugega malo bolj na široko - problem so lastniki psov, ki svoje "obožujejo", zaradi drugih pa zganjajo paniko. Taki mi pa dejansko gredo nekam....Praviš, da psa vzameš na vlak in na avtobus. A ni fino, da ga lahko? (itak ne smeš povsod). Pa mi zdaj povej, koliko psov se vozi z vlaki in koliko stolov je poscanih, ljudi poslinjenih, štumfov strganih in ljudi pogrizenih? Če je dovoljeno, še ni rečeno, da je zdaj po vlakih pasja veselica, aneda. Saj pri trgovskih centrih je podobno. In veliko lažje je (za kratek opravek, ne recimo za pomerjanje nove jesenske garderobe) psa pustiti pred lokalom (ga vidiš čez šipo) kot pa zunaj centra.


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 26 Avgust 2011, 16:28:43



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 26 Avgust 2011, 17:36:12
No jaz pa poznam ljudi,ki se neizmerno bojijo psov. uglavnem s kolegico k se srečava ko sem na sprehodu mora biti najmanj 1m stran,ker se boji psov. Moja bi pa po njej skakala.

Trgovine so zaprti prostori se ne moreš glih ne vem kako umakniti. Ma pa sj to sploh ni poanta. Ker na vhodu ne moreš ločiti ker pes je karakterno uredu,socializiran je pač posplošeno,da psi nimajo vstopa. Kaj se pes ne more usrat sred trgovine,pa saj ne ve,da ne sme. Evo ga brezbrižni lastnik ne pospravi.

Pa še to pred trgovinam so naštimal une "bokse" za pse z vodo.

Tudi jaz sem se s psom vozila v javnem prometu,kjer mora imet pes nagobčnik samo velika večina tega ne upošteva.




all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 26 Avgust 2011, 21:26:33
Pa nehaj že s temi, ki se bojijo psov. Ne moraš zdaj sveta na glavo obrnit, ker se eni bojijo psov.

Jaz se pa bojim kričečih otrok. Eto.  >:D  Mi pa grejo na živce starši, ki pri nas otroke posedejo na tla k mizam na terasi (da ne morš it normalno čez teraso, ampak delaš ovinek po travi), ti se tam igrajo s kamni (taki dekorativni manjši) in tolčejo po tleh. In je ful moteče, sploh ker si v strahu (dejansko, brez heca) in samo čakaš, kdaj ti bo otrok pred noge stekel. Starši se pač ne ubadajo s tem, da je treba še kakšno mizo postrežt in da je res težko delat ovinke okoli terase z rokami polnimi stvari. Pa na srečo niso vsi starši taki.

Ravno tako kot večina ljudi priveže pse in jih ima pri mizah, pa se potem najdeta 2, ki imata pa odvezanega psa, da se ta ahko sprehodi notr do šanka, če ga zamika. Pa so psi veliko bolj pridni, vsaj po mojih izkušnjah.  :P



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #78 : 27 Avgust 2011, 09:46:37
pa smo spet pri primerjavi psov z otroci, ki se z takšno vnemo pojavlja na tem forumu, človek ne more kaj da ne bi prišel do določenih sklepov...

in lotika ima čisto prav, ni vsak javen kraj primeren tudi za pse,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #79 : 27 Avgust 2011, 10:45:36
lottike nam sploh ni treba resno jemati in niti brati, saj je njen status z razlogom "pod lupo". ;D :P

Na Nizozemskem je super, psi povsod, socializacija mladičev v nakupovalnih centrih je nekaj čudovitega, da se lepo navadijo na zvoke, glasove :) Mora biti pa kultura na vseh straneh,pri vseh ljudeh, tisti ki mrzijo pse, se jih bojijo in jih niso navajeni, morajo prav tako spoštovati druge, ki pa pse imajo in jim ne težit, dajat komentarje...Mislim, da je pri nas kultura in spoštovanje sočloveka precej nizka, nižja kot bi si želela, hkrati pa je vedno manj stika z naravo in se posledično ljudje ne znajo obnašat več normalno do živali, tudi psov, celo nekateri lastniki psov.

Povsem drugo je, če nekdo lepo pove, da se boji psov-pa se oboji umaknemo, psa na poleg in mimo, drugi pa isto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 27 Avgust 2011, 11:35:21
Razlike med lastniki psov so velike. Tale populacija na forumu mi pa živce para. Pa vi vse veste,hodeča enciklopedija. Ceu svet se mora okrog vas vrt in vi ste najboljši. Ma kok takih ljudi poznam pa so eno velko sranje. Pa dej turit povsod pse sabo. Res niste normalni.

Tok o enmu sožitju z naravo pa blablabla, v kočevju pa medvede streljajo ker jih je preveč in ogrožajo ljudi. Kje je tle sožitje. V ljubljani manjšajo populacijo golobov. Halo sožitje. Ma naštevala bi še in še.

Gleda se na celotno populacijo in ne vas nekaj izjem na forumu,ki niste dojemljivi do drugače mislečih.

In ti čara. Ta le forum je ceu tvojih komentarjev. Čisto vsaki temi. Se pa res na vse pasme spoznaš in težave,ki jih imajo psi.

In ženske k ste tle v množici pejte k psihiatru jst vam nisem kriva,če vas je moški razočaral in se zatekate k pasji tolažbi.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 27 Avgust 2011, 11:58:07
Pa saj seznam kosmatincem prijaznih lokalov imajo tudi na pedigreejevi FB strani  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #82 : 27 Avgust 2011, 12:50:23
Primerjave z otroci so in bodo. Lahko prihajaš do zakjučkov kakršnih hočeš, glede na to, da primerjamo večinoma tisti, ki imamo tako otroke kot pse....

Citiraj
in lotika ima čisto prav, ni vsak javen kraj primeren tudi za pse

Pravzaprav je zelo malo javnih krajev, kamor bi bilo zares neprimerno pripeljat (čistega in vzgojenega) psa. Sicer pa Davor, če vlačiš svojo psico po lokalih, bi moral biti tega, da jo boš lahko peljal tudi skozi nakupovalni center samo vesel. Saj ni nikjer rečeno, da bodo imeli psi vstop v vse lokale in da bodo ljudje množično pograbili priložnost da bodo po nakupih za sabo poleg pamžev vlekli še cucke.

Ljudje, ki se zares bojijo psov sploh niso problem, poznam jih precej in se z vsemi normalno srečujem, samo takrat, ko imam pse s seboj, se malo  bolj od daleč pozdravimo.

Citiraj
se posledično ljudje ne znajo obnašat več normalno do živali, tudi psov, celo nekateri lastniki psov.

ZLASTI lastniki psov, bi rekla.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 27 Avgust 2011, 13:28:40
Osebno mislim, da se primejave psi/otroci pojavljajo z nekim smislom. Meni je recimo čisto logično, da določene vzgojne pristope, ki jih lahko uspešno uporabiš na psu, uporabiš tudi na otroku. Recimo doseldnost, pa animacija, pa jasno povedati kje so meje in take stvari. Pri obojih moraš skoz ponavljat. In ne morš verjet kako podobna po obnašanju sta si lahko pes in 16-mesecev star otrok.

Kar se mene tiče, še nikoli nisem imela problema s psom v lokalu, dam ga pod mizo/čimbolj stran od vseh ostalih in od pogledov ljudi, da ja koga ne bi motil, sploh pa ne natakarjev na njihovi poti. Če je razburjen in dosti vstaja in hoče gledati naokoli, ga dam na prostor in čisto na kratko vrvico, da preprosto ne more vstati - tiste pol do eno urco komot preživi. Po mestu hodim tudi skoz z njim tako, da sem ja vedno jaz med njim in drugimi ljudmi, da je na kratki vrvci, da se umikama midva in ne drugi...ampak to sem jaz, moj dec recimo gre ćisto drugače (se skoz jezim), njega te stvari sploh ne motijo, pač gre s psom in se jima morajo drugi umakniti ali pa iti tesno mimo psa...in takih lastnikov psov je seveda precej. Niso vsi lih obzirni.

Si ne predstavljam iti v Europark s psom, razen direkt skoz vhod in v kafič mogoče. Ampak po gužvi, pa ko je toliko zanimivega... kaj šele, da bi šla z njim oblačila kupovat. Skoz bi morala gledat njega da ne bi ja kje slučajno pomarkiral (to moram vedno pazit v trgovini za male živali in pri veterinarju v čakalnici, kjer je običajno itak že vse poscano). >:( Pa drugače ni ravno nevzgojen pes. Ampak ne bi dala roke v ogenj, da ne bi kje na kak obešalnik s cotami tace dvignil... me pa recimo ne bi motil pes, ki je toliko vzgojen, da se drži lastnikove noge, ne šnoflja povsod naokoli, se ne slini po oblačilih in ne markira. Ampak ti so pač v manjšini.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 27 Avgust 2011, 18:01:11
Upam da bo kdaj tudi blizu Ljubljane kakšno tako nakupovalno središče.  :) Čeprav bi se verjetno v praksi pokazalo cel kup težav, predvsem s strani tistih lastnikov, ki psu vse dovolijo.

Glede markiranja pa načeloma ne bi smel biti problem, pač daš gor tiste hlačke pa je problem rešen.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 28 Avgust 2011, 15:27:33
pa smo spet pri primerjavi psov z otroci, ki se z takšno vnemo pojavlja na tem forumu, človek ne more kaj da ne bi prišel do določenih sklepov...


Mene pa tko čist resno zanima zakaj  po tvoje ta primerjava otrok-pes ni ok?

Meni je ta primerjava čisto logična, da ne rečem še mega uporabna pri pogovorih z ljudmi, ki ne znajo skrbet za pse. Čeprav je to druga zgodba. Razumem, da so take primerjave čudaške ljudem, ki nimajo svojih živali (izključujem neprimerne skrbnike), ker smo edina živa bitja ljudje.  ::)

No, da še povem eno od včeraj. V enem velikem nakupovalnem centru sem bila in je ena mamica svojemu 5-6 letnemu otroku nekaj govorila in ga spraševala, on ji je pa na vse odgovoril z "grrr" podobnim renčanjem.  :o



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #86 : 28 Avgust 2011, 19:53:04
Citiraj
da ne rečem še mega uporabna pri pogovorih z ljudmi, ki ne znajo skrbet za pse.

Ker vzgoja psa ni enaka   vzgoji otroka, nemara lahko ob želji asociacije najdeš določene similarnosti, jih lahko v vseh živih bitjih z določeno stopnjo zavesti. Otroka se vzgaja primarno tako da se spostavlja medsebojen odnos, ki temelji na  komunikaciji in to v samostojno osebo , ki se bo znala samostojno odločat in odgovarjat za svoja dejanja - osebnost. Psa pa vodiš, odločaš se zanj in tudi kliker in nagrada ni pak primerna metoda za vzgoja človeka mar ne ? Če rabita tako pes in  otrok doslednost
, še ne pomeni da sta primerljivi bitji. Otroka vzgajaš v principu kot sebi enako osebo, moj pes  mi je del življenja kot vsem drugim tle ni pa enak človeku


In tole sploh ni čudaštvo, , gre pa za vprašanje vrednotenja in da po starem Freudu za nadomestilo;
Dejansko se z počlovečenjem psov le tem jemlje "dostojanstvo" , ti imajo svojo naravo in nagone

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #87 : 28 Avgust 2011, 20:13:33
Citiraj
Sicer pa Davor, če vlačiš svojo psico po lokalih, bi moral biti tega, da jo boš lahko peljal tudi skozi nakupovalni center samo vesel

Načeloma to, da bodo Europark odprli za pse (qulandijo so si izborili že prej) mi ne pomeni kaj dosti, sprehodi po nakupovalnih centrih niso ravno zame, grem raje na Pohorje v naravo, za špricer in kavo so pa tud boljši lokali; ampak ne nasprtotjem temu, saj če veliki to žačnejo delati bodo verjetno tudi mali. Vsekakor bo pa zanimivo videti, kakšna bo pasja kultura


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #88 : 28 Avgust 2011, 20:47:37
Citiraj
Otroka se vzgaja primarno tako da se spostavlja medsebojen odnos, ki temelji na  komunikaciji in to v samostojno osebo , ki se bo znala samostojno odločat in odgovarjat za svoja dejanja - osebnost.
Zakaj pak ne bi mogel tako vzgajati tudi psov? Do določene mere so se sposobni samostojno odločat in odgovarjat za svoje odločitve. Primerljivo z mlajšim otrokom. Če se  jim to dovoli. Lahko jih vzgajaš tudi kot nesamostojna bitja povsem odvisna od tvoje volje, ki brez povelja še lulat ne upajo (to sicer lahko narediš tudi otroku, a bodo v tem primeru posledice hujše - ker psa lahko vse življenje držiš na povodcu, otroka pa nekoč moraš spustiti)
Ravno klika se otročičkom načeloma ne (čeprav se uporabljajo zelo podobne metode pri učenju nekaterih motoričnih spretnosti), veljajo pa vsi osnovni pojmi ki se uporabljajo pri vzgoji psov tudi pri vzgoji otrok (čeprav se včasih uporablja drug izraz z enakim pomenom)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #89 : 28 Avgust 2011, 21:09:04
Citiraj
Do določene mere so se sposobni samostojno odločat in odgovarjat za svoje odločitve

do določene mere kot rečeno so nekatere podobnosti; vendar pes ni sposoben govora, kakor ne pozna človeške govorice, že v tej točki je medoseben odnos nekaj čisto drugega; Je tudi veliko vprašanje okoli stopnje zavednosti psa, sem prepričan da vsak vrednoti svojega psa oz. njegove sposobnosti, ampak gre za drugačno dojemanje. Sam ne podcenjevat otrok, pri 2 letih mulc  že kar prekleto dobro zaveda okolice in že zna lastno sklepati, sodobna vzgoja pa temelji na izoblikovanju medosebnega odnosa ki temelji na spoštovanju in ne  na hierarhičnem vodstvu.

In da upal bi da doma ne vzgajate otroke enako kot pse, lahko pa moške, le kakšen bi bil svet sedaj brez določene pozitivne motivacije  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.