Požrešnost - kako preprečiti

SpelaZ · 12138

SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
: 08 Avgust 2011, 10:09:58
pozdravček
Skratka naš JR pomalca svoj obrok v 30 sekundah ( hlasta, ne grize.... ko poje je k balon, ker valda tok zraka še zraven pogoltne  :'( ) probala z večjimi briketi - največjimi,  in jih je pregriznil točno samo 1x, sem pa tja pa tud nobenkrat. Bojda obstaja neka žogica al kaj, kjer se počasi stresajo ven in to žogo postaviš v skedico.  :-\ - mogoče kdo ve kaj je to? problem je ker ima že na dveh zobkih obloge pri 14 mesecih. Dajemo mu itak tud raznorazne stvari za grizt. Ampak on se na pol odloči, da ma dost in pogoltne preostanek. Za znort skratka. Non stop pazit kok bo pogoltnu pa kaj pa....... aaaaaaaaaaa :). Hvala za nasvete.



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1 : 08 Avgust 2011, 10:24:41
Imam doma takega požrešnega mopsa- pri nas imamo tole in je super  8) 8) http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_28&products_id=742

Se pa iz te kugle briketi ne stresajo ven, ampak jo postaviš v skledo in pes je prisiljen jesti okoli nje, kar posledično upočasni goltanje oz. ga preprečuje. Jaz sem z njo strašno zadovoljna- narejena je iz rosfreja in ko je umazana jo samo operem v pomivalnem stroju.

My little dogs - a heartbeat at my feet.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Avgust 2011, 10:28:10
Sicer nimam izkušenj v praksi a menda se dobro obnese http://supercombe.si/posode/1017-karlie-posoda-slimslow.html ki ima na sredini 'kroglo', le da le ta pritrjena in kovinska, ne znam bolje razložit.  :-[ :-[ Nadaljuj z velikimi briketi, uporabi posodo ali žogico, pa pustite ga naj poje v miru, ne kakšnih psov ali otrok zraven ker bi lahko mislil da mu hočejo hrano vzeti in bi zato bolj žrl.  :)



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 Avgust 2011, 10:31:41
Joj hvala obema za odgovore. to sem iskala ja, pa očitno nisem našla :). Kuža je čisto sam, ko je in ima mir. Ampak enostavno od dne, ko sva ga dobila žre, k norc. V leglu jih je bilo veliko in predvidevala sem, da je bila borba za  hrano in, da se bo popravilo. Ampak ne :)... Kolegica je včeraj rekla, da kej tazga pa še ni vidla :) Fuuuuul hvala res. grem v šoping :)



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #4 : 08 Avgust 2011, 10:34:00
Pa poročaj kako napreduje tamal :D

My little dogs - a heartbeat at my feet.


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 Avgust 2011, 15:21:12
kugla+mali briketi - "žretje" podaljšano za cca 15 sec :), kugla+srednji briketi - podaljšano za cca 20 sec ( zgolj zato, ker drgač bi se zadušu, ker umes tud diha ne :P), kugla+veliki briketi - ne upam sploh dat  :D. Skratka pri nas je za eno drobtinico bolje ni pa, da dol padeš :)



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 12 Avgust 2011, 15:28:00
Zalij jih z vodo ali pa jih namoči preden mu daš za jest. Edina metoda, ki je pri nas delovala...

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #7 : 12 Avgust 2011, 15:36:06
Pri meni je psica do cca. 4 let is sklede jedla tako da se je skoraj zadušila. Potem se je pa umirila. Je pa do takrat pomagalo samo, če sem ji zalila z vodo.
Tamali (10 mesecev) je pa katastrofa. Žre tudi, če je zalito z vodo. Briketi in voda kar letijo ven iz posode, tako hitro je. :-X Tako da on dobiva dnevne porcije raztresene okoli po sobah ali v kakšnih igračkah. Pa večkrat po malo. Tudi razne krogle v posodi niso pomagale, se je zabil z glavo pod kroglo.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 12 Avgust 2011, 16:33:55
Za obloge na zobeh pa kupi gel, ki ga naneseš na zobe ali pa jih začni ščetkat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 Avgust 2011, 16:44:42
sej ščetkamo z unim nastavkom in pasto - ampak sta to predzadnja dva zoba, kjer pa ful težko. Bom še z vodo čez brikete probala. Drugač pa se pač sprjaznila, da bo goltu  :-\... Hvala vsem za nasvete ... Ah ta pasja mularija :)

Čara - gel? to verjetno ne misliš pasto ali pač? Jaz imam neko belo tubo pa z modrim piše nekaj gor, ki naj bi mela okus po tuni. je to to?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 12 Avgust 2011, 16:56:20
Mislim gel. Enim psom je ppreveč zoprno ščetkanje-gel pa ne rabiš vsak dan nanesti.
http://trgovina.platinum.si/Ustna-nega/79-GEL-KLASIK.html za bolj debele denarnice
http://www.aler.si/za-nego-zob/dog-a-dent-zobni-gel za tanjše denarnice


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 Avgust 2011, 17:25:02
Tudi pri nas poznamo  (oz. smo poznali ) ta "problem". Naš še pokojni ang.koker španjel je že  kot mladiček je jedel tako, da je goltal hrano. Pravzaprav  ne le goltal, izgledalo je tako, kot bi jo "posesal"..   Sploh ni grizel briketov.  Porcija briketov - 10 sekund in konec.   Sesalec. Pa nikoli ni imel neke slabe izkušnje v smislu lakote. Kar tresel se je in lajal, ko je "prihajala" hrano... Vse do smrti, v starosti 16,5 let.    Poskusili vse posode. Brezuspešno.

Edino, kar je malce ublažilo to sesanje, je izgledalo tako: birketov mu nismo nasuli  v posodo, ampak kar na tla.  Hrano je dobil vedno v boxu, na en tepih, dimenzij cca 60 x 100 cm. Do boxa so bili briketi v posodi, potem pa smo brikete stresli iz posode po tem tepihu... Pojedel je še vedno zelo hitro, ampak je jedel bolj "varno"... Moral je "prehoditi" pač daljšo pot...

Za razliko od naših  pasjih dam, ki so jedle počasi in fino...   
Tako, to je naša izkušnja in rešitev. Poskusi. Morda se obnese tudi pri vas.

In še nekaj: Resnično je lepo videti psa, ki rad je... Z apetitiom.   Pa četudi malo bolj "energično" kot bi si sama želela...  Rešitev boš že našla.
In v "tolažbo" : veliko lastnikov psov pa  se srečuje z obratnim problemom - neješčim psom. In ti bodo počasi že "diplomirali" , toliko različnih hran so se že pokupili in  ponudili svojim ljubljenčkom. Poznajo vse znamke pasje hrane, poskušajo s kuhano hrano, surovo hrano... Pa na žalost brez večjih "uspehov".

Tako, da uživaj s svojim JR-jem in zaželi mu dober tek.  Ker mu očitno res tekne..
In lepo se imejta...



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Avgust 2011, 07:58:18
hvala vsem. Bom nabavla tale gel. Sploh nisem vedla, da obstaja  :-\. Js pa že od malega težim z unim nastavkom. u bistvu pa sam pasto poliže dol :)... Ja se zavedam, da je v teh časih skorajda že privilegij, če pes poje praktično karkoli. :) Sam pri vseh psih, ki sem jih imela ali pa jih poznam kaj takega še nisem zasledila :) Pa sem želela malo vsaj omiliti zadevo. Sem pa včeraj dobila testerje za veeeeelike :) pasme. In se je celo potrudil pregist. Sicer, ko sem mu dajala po enega :). Bomo pa še malo potresal naokoli. Hvala res vsem! Diva1 - he he, res mu tekne ja :))))))



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 13 Avgust 2011, 08:18:54
Tudi pri nas imamo z Zanijem take probleme-sesalec sistem.Smo mu zamenjali brikete za večje,malo boljše.Te mu uspe vsaj enkrat pregrizniti.Ampak še vedno poje prehitro.Briketov mu ne mislim polivati z vodo zaradi nevarnosti zasuka želodca.Poleg tega z "žlampanjem" nimamo problema.Še večji problem kot hitro prehranjevanje je pa njegovo dodatno prehranjevanje. >:( Če namreč misli,da ni dobil dovolj hrane si z njo postreže sam. :'( Obseden je z brskanjem po gnojišču. >:( ??? Dva dni nazaj je iz gnojišča privlekel kos lubenice in se veselo mastil z olupkom. Ne samo on,še ostalih šest komadov psov. :-9 Če na gnojišču ni hrane,je pa na njivi zraven vedno dovolj korenčka,kumaric,buč. :P Nič ne pomaga ograja okoli njive.
Tjaša



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #14 : 13 Avgust 2011, 13:28:16
Ah, kaj bi se sekirali ce malo hitreje papca ;D........"kdaj" se s casom tudi to popravi. Pri nas smo sla po briketih premagali s kuhano, surovo hrano (poleg briketov), Tudi kar se tice ciscenja ozobja, mislim da ga ni boljsega kot kos surovega mesa vsake toliko ;) (srce je prav poceni in se glede na pasmo......ali pa kaksna velika kost za obglodat, igrat....).
Glede velikosti briketov.............meni zmeraj ponudijo "rizeva polja", ko povem za velikost psa >:( . Ce bi obstajali se vecji briketi kot so najvecji bi mu sigurno dajav taksno "granulacijo"............pa saj govorimo o psim ne o ptickih (po vecini) :)
Ce je pa pes po obroku prenapihnjen..........pa nekaj vec obrokov z manj hrane,



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 Januar 2012, 17:23:29
Živjo!

Imam en gromozanski problem in sama že kar malo obupujem. :'( Imam kavalirko staro 10 mesecev in pri njej se je pojavil velik problem, namreč ko grem od doma in ostane sama doma naredi celo "štalo" :( Ko sem danes prišla domov, sem videla, da je splezala celo na polico nad pisalno mizo, da je dobila vrečo s priboljški in je seveda celo popapcala. Pokradla je tudi moje stvari iz mize, jih raztrgala..Skratka pokradla je vse kar je bilo možno, ne samo iz moje sobe ampak tudi iz drugih prostorov  :( Enostavno ne vem več kaj naresti...tega prej ni počela..to počne šele zdaj nekaj časa...Nevem, naj jo zaprem v box in naj bo tam 7, 8 ur? To se mi ne zdi humano  :'( Naj odmaknem vse kar imam na dosegu zanjo? Tudi to se mi zdi nemogoče ker lumpa pride povsod...čez mizo spleza na okensko polico in vrže rožo na tla :( Edina stvar na katero se še ni spravla je smrekca :D...Pa se mi zdi, da ko pridem domov da točno ve, da ni bila pridna, ali pa se meni samo zdi, ker odlično manipulira :)
Res prosim za nasvet kako naj jo tega odvadim, ker vsak dan ne mislim čistit uničenih stvari :(

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 Januar 2012, 17:46:10
Ne vem zakaj bi bilo pustiti psa samega na varnem 8 ur nehumano. Vsekakor je bolj humano kot pa, da se ti nažira z vsem kar je v dosegu gobca (in še več); medtem se še poškoduje lahko, ko pleza povsod....

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Januar 2012, 17:55:28
Jst sm mislila na to, da je 8 ur v boxu.. :-\ A pa misliš, da bo potem kdaj boljše in se bo odvadila tega kar sama od sebe?  ???

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Januar 2012, 18:14:03
Jst sm mislila na to, da je 8 ur v boxu.. :-\ A pa misliš, da bo potem kdaj boljše in se bo odvadila tega kar sama od sebe?  ???

Ja, na varnem bo v boksu. Imamo 3 pse bo boksih po 8 ur, ko je potrebno. Se noben ne pritožuje - spijo, ker jim niso dostopne druge stvari po hiši (verjamem, da bi kaj uničile, če ne bi bile zaprte).
Kar se pa psičke tiče...ko mačke ni doma, miši plešejo. In ti je ne moreš kontrolirati, ko si zdoma, tako da je najlažja in najvarnejša varianta, da jo enostavno zapreš v boks in naj počaka.
Požrešen pes bo vedno iskal hrano - sploh ko te ni.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


momokika

  • Gost
Odgovori #19 : 27 Januar 2012, 16:59:53
Jaz se popolnoma strinjam z Chibo. Ko boš zdoma ji kupi kako igračo,ki je nebo morala takoj uničiti in bolje je,da je zaprta kot pa bi se ji kaj zgodilo.Pomoje bosta ti in ona bolj zadovolni.  ;)



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 27 Januar 2012, 19:08:13
Igrač ma dosti, ampak je vse drugo bolj zanimivo  :-\ Že razmišljam o nakupu malce večjega kovinskega boxa  :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 28 Januar 2012, 12:45:31
Nakup malo večjega boksa je zelo dobra investicija. Jaz osebno bi za kavalirko izbrala velikost vsaj 60x90 (če lahko večjega pa toliko bolje). Pes bo na varnem, predmeti bodo na varnem. 8) Če boks ne gre čez (prostorsko, denarno...) pa še vedno lahko psa omejite v sobo v kateri ni NIČ. Je pa to velikokart dosti težje. In vsekakor je lahko posledica zaužitega ''izplena'' dosti bolj tragična kot pa spati v boksu 8 ur potem pa dovolj gibanja z zdravim psom.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 28 Januar 2012, 17:40:06
Hej!
Ja, sem zdaj mao prebirala o boxih in sem opazila, da ima kar dosti ljudi pse v boksih zaradi njihove "uničevalnosti". Jaz samo upam, da jo bo minilo  :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


zdravpes.si

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 03 Maj 2014, 21:46:22
Posodo, ki psu prepreči hitro goltanje http://www.zdravpes.si. Veliko pozitivnih izkušenj!



klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 21 Maj 2014, 14:25:21
Posodo, ki psu prepreči hitro goltanje http://www.zdravpes.si. Veliko pozitivnih izkušenj!

Je že kakšen, ki je tovrstno skledo že poizkusil?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #25 : 26 Maj 2014, 09:09:03
Podoben učinek dosežeš, če razsuješ brikete po sobi ali pa preko nagrajevanja, fireplug, everlasting fun ball in podobno. Stvari je kar precej, pa takole posodo možno dobiti ceneje na zooplus.de, zoohit...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 29 Maj 2014, 15:33:57
Podoben učinek dosežeš, če razsuješ brikete po sobi ali pa preko nagrajevanja, fireplug, everlasting fun ball in podobno. Stvari je kar precej, pa takole posodo možno dobiti ceneje na zooplus.de, zoohit...

Potem imaš pa vse skupaj razsuto po celotni hiši  ;D



Češnja

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 12 Junij 2014, 11:10:24
Mi smo imeli shih tzujko, ki je bila grozno požrešna. Jedla je še solato in nikoli ni imela dovolj. :P