Nov slovenski spletni portal o pasjih pasmah

pasme psov · 79067

pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 10 Avgust 2011, 22:29:48
Teža v standardu ni predpisana, zato ker močneje grajene samice imajo več kg kot "elegantno" grajene samice in so odstopanja v kilaži zelo velika. Samice imajo lahko od 30kg do 40kg (+ - kakšna kg).

Kako je pa s težo samcev?
Hvala za predloge :)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #61 : 10 Avgust 2011, 22:31:45
Huh, pri Pomerancu imate višino od 18 - 30 cm, standard pa pravi (iz strani FCI):

SIZE AND WEIGHT :
Height at the withers :    
a) Wolfspitz/Keeshond         49 cm +/- 6 cm
b) Giant Spitz                     46 cm +/- 4 cm
c) Medium size Spitz         34 cm +/- 4 cm
d) Miniature Spitz         26 cm +/- 3 cm
e) Toy Spitz/Pomeranian     20 cm +/- 2 cm   
Dogs under 18 cm undesirable.

Tudi pri border collie-ju imate višine od ne vem kje pobrane. Standard pravi da je idealna višina samca 53 cm, samice nekoliko nižje. Tiste višine ki jih vi navajate res ne vem od kod ste jih dobili. Tudi nega: naj povem, da sem sam imel kot na tem forumu pravijo barbie borderja (torej je imela psica kar dolgo dlako), pa ni bila niti približno krtačena 1x tedensko in ni imela zavozlane dlake. Kot verjetno veste pa obstajajo tudi kratkoldaki borderji in samo tisti s srednje dolgo dlako  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #62 : 10 Avgust 2011, 22:35:45
Moji srednjedolgodlaki psici se prej naredijo vozlički kot dolgodlaki.  ;) So pa že razložili na prejšnji strani, kako je z višino borderjev. Ni po standardu, ampak glede na večino predstavnikov.  :-[


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 10 Avgust 2011, 22:37:07
Wow zelo obširen opis labradorca.  :D
Oziroma kar vseh pasem...  :D
Prov malo sem si oddahnila, ko sem vidla, da nimate opisa ene mojih naj pasem... ;D
Pa še to, če fotke niso vaše se mi nekako en zdi fer, da se jih objavi(pri opisu pasme), vsaj meni ne bi bilo všeč, da bi nekdo brez moje vednosti objavljal fotke mojega psa...
Večina pasem ima zelo posplošen in ne preveč natančen opis. Zato smo pri teh pasmah na desni strani dodali vabilo vzrediteljem ali strokovnjakom, če želijo sodelovati in izboljšati vsebino.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #64 : 10 Avgust 2011, 22:40:21
Moji srednjedolgodlaki psici se prej naredijo vozlički kot dolgodlaki.  ;) So pa že razložili na prejšnji strani, kako je z višino borderjev. Ni po standardu, ampak glede na večino predstavnikov.  :-[

Pa jo krtačiš vsaj 1x tedensko?? Ne vem, jaz res poznam veliko borderjev ki niso krtačeni 1x tedensko in nimajo težav z dlako, pa psi niso samo na kavču. Ampak 48 cm velik samec?? Ajej, pa sem se sekiral za psico 46-47 cm, da je premajhna :P



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 10 Avgust 2011, 22:42:09
e) Toy Spitz/Pomeranian     20 cm +/- 2 cm   
To pa ni bil majhen kiks. Hvala :)



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #66 : 10 Avgust 2011, 22:44:41
Kako je pa s težo samcev?

Navedena teža samcev iz vaše strani bo kar pravilna (40-42kg), so pa tudi tukaj tako kot pri samicah odstopanja (+ - kg).

Aja, težave s koleni lahko tudi črtate vn ;) ker kot sem že rekla, so zelo zdrava pasma.  :)

LP L&A


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #67 : 10 Avgust 2011, 22:48:44
Pa jo krtačiš vsaj 1x tedensko?? Ne vem, jaz res poznam veliko borderjev ki niso krtačeni 1x tedensko in nimajo težav z dlako, pa psi niso samo na kavču. Ampak 48 cm velik samec?? Ajej, pa sem se sekiral za psico 46-47 cm, da je premajhna :P

Kje se mi pa da...  :-[ :-[ ;) Čeprav je bolje, da napišejo, da se jih mora krtačiti enkrat na teden kot da ni dela z dlako.  ;)

Ja, 48 je pa res malo za samca.  :-[  Mislim, da so najnižji samci, ki jih poznam, tam okrog 50-51 visoki. :-[


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 10 Avgust 2011, 22:55:30
Kje se mi pa da...  :-[ :-[ ;) Čeprav je bolje, da napišejo, da se jih mora krtačiti enkrat na teden kot da ni dela z dlako.  ;)

Ja, 48 je pa res malo za samca.  :-[  Mislim, da so najnižji samci, ki jih poznam, tam okrog 50-51 visoki. :-[

Po standardu piše 53cm , psice malo manj.
Sedaj smo popravili na
Višina (samci): 51 - 55 cm
Višina (samice): 49 - 53 cm
Petra, sedaj se lahko spet sekirate glede velikosti ;)



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 10 Avgust 2011, 22:57:57

Aja, težave s koleni lahko tudi črtate vn ;) ker kot sem že rekla, so zelo zdrava pasma.  :)

Zdravje hovawart: Brez večjih težav.  ;)



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #70 : 10 Avgust 2011, 23:05:44
Zdravje hovawart: Brez večjih težav.  ;)
Še boljše.

LP L&A


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #71 : 10 Avgust 2011, 23:06:27
Citiraj
Petra, sedaj se lahko spet sekirate glede velikosti

Jaz se nič ne sekiram (dokler je vse ostalo ok napisano, mi je to res zadnje, kar me zanima). Me je samo zanimalo, kako ste prišli do teh mer in sem se čisto strinjala z določenimi višinami. Niti nisem opazila, da je 48 premajhno za samca, dokler ni Bay opozoril na to.  ;)  


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 10 Avgust 2011, 23:15:33
Link "Pišite nam" ne dela (usaj men ne),
20 cm plečne papillon , to ni nč, v standardu piše plečna višina okoli 28 cm, torej 20 cm velik premal,
kilaža pri pri papillonih je v dveh kategorijah do 2,5 kg in 2,5 do 5 kg
lahko bi omenili še različico kontinentalnega španjela s povešenimi uhlji, phaleno
slika bi lahko bila lepša, papillon ki dejansko ima resice na uhljih
pri zdravju bi jaz napisala še progresivno atrofijo mrežnice
pa dlaka jim kr izpada, sej glede na to da je pes mali je ni lih velik, ampak je pa zavajanje ljudi da mal izpada, usaj pr psicah je tko, za samce ne vem
aja pa vsekakor so primerni za frizbi  :D


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 11 Avgust 2011, 08:01:19
Link "Pišite nam" ne dela (usaj men ne),
aja pa vsekakor so primerni za frizbi  :D
Hvala, smo popravili podatke.
Na kateri strani vam ne dela link "pišite nam"?
V kategoriji frizbi in agility bi lahko bilo veliko več pasem. Na splošno itak velja, da razen izjem, vsak pes lahko dela vse. Vendar smo želeli kategorijo omejiti na tiste, ki jih v teh športih srečamo malo bolj pogosto.



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 11 Avgust 2011, 08:03:36
Kaj pa glede ankete "izbira pasme" http://www.pasme-psov.si/index.php/breed/breed_selector

Ali ste se kaj poigrali z njo?
Ste dobili kakšne anomalije v rezultatih?




Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 11 Avgust 2011, 09:05:20
Popravki za airedalskega terierja (v vse tisto, česar ni napisanega, se ne bom spuščala):
višina pri samcih: 58 -61 cm
pri samicah: 56 - 59 cm
življenjska doba: okrog 14 let
Ne vem, zakaj ste jim dali tako nizko oceno pri odnosu do otrok in do drugih psov...airedalci, ki jih poznam (vključno z mojim) so v odnosu do otrok naravnost fenomenalni, v odnosu do drugih psov pa izrazito nekonfliktni
Tudi tisto s počasnejšim učenjem ne bo držalo.
Displazija pri tej pasmi ni problem.
 



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 11 Avgust 2011, 09:06:18
En komentar....sem šla pogledat stran, super ideja, ampak podatki o teži in višini so pa malo zgrešeni. sem pogledala samo za svojega dva.
Boston terier - višina od 38 do 41???? Moj jih ima 31, pa je tipičen, rodovniški predstavnik pasem. Je med manjšimi, je pa daleč da bi bil pritlikavec. 41cm bostonca mislm da še nism vidla  ???

Beagle - pes - 11 kil?? mislim, da kilaža samcev (nepredebelih) je takoj ene 18 kg. pa izpadanje dlake je veliko  ;)

Ljudje se na koncu vseeno odločajo tudi po velikosti in teži in pomoje bi morali biti ti podatki bolj natančni. Pomoje, če se jemlje podatke iz standarda je še najbolj korektno. Pri pasmah, ki so določeni na max. težo, se pač višini ne daje zraven.

Lp
Eva

P.S. na hitro pogledala še za nemške doge. v standardu piše Height at withers : Dogs at least 80 cm, Bitches   at least 72 cm. Na strani pa Velikost (samci): 69 - 74 cm, Velikost (samice): 69 - 74 cm  ??? ???




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #77 : 11 Avgust 2011, 09:27:17
Citiraj
nepasemske (mešance, križance in nerodovniške) ki se jih lahko samo podarja

Aja ? sem prezrl kakšno novo zakonodajo ?

sicer pa krasna tema, ravno pravšnja za kavne pavze: spet krešenje egov in samopromocije  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #78 : 11 Avgust 2011, 09:29:51
In manjka samo še Davor  :o >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #79 : 11 Avgust 2011, 09:37:09
Joj, joj, joj, za zjokat površno in nepopolno....  :'(  A ste podatke kaj preverili, predno ste jih objavili? Za irske setre višina že 10 let ne velja več. Vir podatkov za standard naj vam bo spletna stran od FCI.  ;)

Kristinca & Florinca


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 11 Avgust 2011, 09:44:19
Davor, pa ti to resno? Še tu?!

Sem pogledala portal in se strinjam z večino...ideja je ok, izvedba niti najmanj. Vam svetujem, da malo pogledate tukaj...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 11 Avgust 2011, 09:50:10
Saj pri labradorcih je tudi napačna višina...očitno kombiniran FCI in AKC standard :D

Za prinašalce si lahko pomagate tudi s to stranjo...standardi so tudi gor...
http://klub-retrieverjev.si/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=75

V standardu je tudi kratek opis značilnosti, karakterja, neželenih lastnosti...zagotovo pri vseh pasmah le-ta bolj drži kot pa vaše verzije.


nata

  • Gost
Odgovori #82 : 11 Avgust 2011, 09:53:42
nič ne bo nucalo, če jim tumbamo, da naj pogledajo standard.

popravljajo samo tisto, kar objavite, da je narobe, da bi sami kaj popravili NI ŠANS. za pudlje je 95% (pa saj ne vem kolikokrat sem to napisala) narobe, pa se jim ne da tudi standarda prebrat in popravit. ja če bi jim napisala kaj je narobe bi popravli, da bi pa sami prebrali .... se sprašujem, če ne znajo prebrat standarda??? druge ideje jaz nimam več.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #83 : 11 Avgust 2011, 10:11:35
Citiraj
Ameriški Pitbull Terrier, Ameriški Staffordshirski Terrier, Bullterrier in Staffordshire Bullterrier NIKAKOR NISO pasme primerne za čuvanje!

Citiraj
da samo prisotnost teh pasem odvrne marsikaterega nepridiprava od nepremišljenega dejanja. Da, strinjam se z vami, da so to prijazne pasme (prav tako Bullmastif, Rottweiler,...), vendar vzbujajo strahospoštovanje še posebej ljudi, ki te pasme ne poznajo.

hehehehe, o džizs ta tema je pa win


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 11 Avgust 2011, 10:16:13
hehehehe, o džizs ta tema je pa win


  :o :D


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 11 Avgust 2011, 10:16:36
nič ne bo nucalo, če jim tumbamo, da naj pogledajo standard.

popravljajo samo tisto, kar objavite, da je narobe, da bi sami kaj popravili NI ŠANS. za pudlje je 95% (pa saj ne vem kolikokrat sem to napisala) narobe, pa se jim ne da tudi standarda prebrat in popravit. ja če bi jim napisala kaj je narobe bi popravli, da bi pa sami prebrali .... se sprašujem, če ne znajo prebrat standarda??? druge ideje jaz nimam več.
Pasem je kar nekaj in zato popravki terjajo svoj čas. Hvala za razumevanje :)



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 11 Avgust 2011, 10:17:56
Ja, morda zna biti problem. Čeprav preverjanje tega je skoraj nemogoče. Zaenkrat lahko skrbimo za to, da odobrimo le fotografije, katere psi so dokaj lepi primerki svoje pasme.

Kako boste pa vedeli, ali so dokaj lepi primerki svoje pasme?



nata

  • Gost
Odgovori #87 : 11 Avgust 2011, 10:29:35
Pasem je kar nekaj in zato popravki terjajo svoj čas. Hvala za razumevanje :)

glede na to kakšne zmazke ste objavili verjetno res terja čas .... precej časa .... raje zaprite stran in popravite in potem objavite PRAVILNE PODATKE od pasem ... tole je žalost od žalosti



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 11 Avgust 2011, 10:33:37



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #89 : 11 Avgust 2011, 10:46:08
Saj ce stran se ni registrirana tj. da se jo da najti preko brskalnikov, ni take skode... Bo pa potrebno res se zavihati rokave, da bo koncen izdelek tak kot mora biti.