psa povlekel za rep

klemn007 · 4172

klemn007

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 15 Avgust 2011, 16:43:27
Pozdravljeni,

ali bi mi lahko prosim kdo sporočil, če je pasji rep zelo občutliv na "vleko", zazdelo se mi je da se težko usede in med sprehodom ni nič kaj migala z njem.Ponavadi ima tudi obrnjenega navzgor.

Namreč včeraj ga je sosedov otrok nenamerno povlekel? Imam pa Velikega švicarskega planšarskega psa.

LP Klemen.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 15 Avgust 2011, 18:18:53
Kako ga je nenamerno povlekel za rep? Tega si res ne znam predstavljati. Take zadeve so navadno povsem namerne ali pa so šlampasti ostali okoli psa in otroka, ki to dopustijo, ne poučijo otroka ali pa celi sami nimajo pojma.Otrok mora bit pod kontrolo in poučen kako pristopat do psa, če je res majhen pa mu je treba vodit roko.

Psov se ne vlači za rep-je od pamtiveka znano, da se to preprosto ne dela in seveda je občutljiv-saj je podaljšek hrbtenice, tam so tudi vretenca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


klemn007

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Avgust 2011, 18:32:09
Kako ga je nenamerno povlekel za rep? Tega si res ne znam predstavljati. Take zadeve so navadno povsem namerne ali pa so šlampasti ostali okoli psa in otroka, ki to dopustijo, ne poučijo otroka ali pa celi sami nimajo pojma.Otrok mora bit pod kontrolo in poučen kako pristopat do psa, če je res majhen pa mu je treba vodit roko.

Psov se ne vlači za rep-je od pamtiveka znano, da se to preprosto ne dela in seveda je občutljiv-saj je podaljšek hrbtenice, tam so tudi vretenca.

Prišlo je do take nepričakovane situacije. Otrok boža psa ----> pes se umakne -----> otrok ga povleče za rep. Ob povleku za rep pes ni nič zacvilil. Sicer sem bi stran 1 meter, vendar mi ni uspelo preprečiti dogodka.

Ali naj grem k veterinarju?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 15 Avgust 2011, 20:43:44
Se zgodi. So pa take otroške nesramnosti izredno nevarne - pa ne za pasji rep ampak zato, ker imamo tako imeniten zakon, da bi tvoj pes šel direkt v register nevarnih psov, če bi se obrnil okrog in samo opraskal tistega, ki ga je povlekel za rep (kar pomeni povodec in nagobčnik vedno ko se prikažeš iz bajte).
Rep je sicer občutljiv, ampak mislim, da kaj hujšega ne bi smelo biti - mogoče kakšna nategnjena mišica, bi moralo biti v parih dneh dobro. Čese ne bo poslabšalo bi počakala in če v enem tednu ne bi bilo bolje, bi šla vprašat veterinarja, čeprav niti ne vem, kaj konkretnega bi lako v takem primeru naredil.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4 : 15 Avgust 2011, 21:28:25
Kako ga je nenamerno povlekel za rep? Tega si res ne znam predstavljati. Take zadeve so navadno povsem namerne ali pa so šlampasti ostali okoli psa in otroka, ki to dopustijo, ne poučijo otroka ali pa celi sami nimajo pojma.Otrok mora bit pod kontrolo in poučen kako pristopat do psa, če je res majhen pa mu je treba vodit roko.

Psov se ne vlači za rep-je od pamtiveka znano, da se to preprosto ne dela in seveda je občutljiv-saj je podaljšek hrbtenice, tam so tudi vretenca.

čara, brez zamere, ampak očitno nimaš nekih izkušenj, ko pride do otrok in psov. Tako kot je Lanabela napisala, se zgodi. Ponavadi tudi tistim, ki najbolj pazimo (otroci znajo biti tako kot psi včasih nepredvidljivi, ne glede na to, kako so vzgojeni). Ni treba vsakič, ko nekdo prosi za nek nasvet, pisati najprej očitke o šlampavosti.  ::)

klemn, pri moji starejši psici je očitno enkrat na treningu prišlo do poškodbe (in ni zgledalo na treningu nič takega, da bi se ji lahko to zgodilo). Rep ji je "visel" dol (pa ga ima tudi drgače zavihanega), ni mahala, ni ga dvigovala pri lulanju. Kot ne bi bil njen. Mi smo šli takrat do veterinarja. Dobila je protibolečinske zadevice in čez par dni je že veselo mahala.  :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 15 Avgust 2011, 21:57:44
Že večkrat sem imela poškodbe repov pri psih, Pri malinoiki, ko je skočila za žogico v zrak in se "nabila na rep". Trajalo je več dni,da je lahko normalno gibala. Pri samcu iste pasme smo večkrat imeli "mrtev rep" pa vzroka nismo (oz ga veterinarji niso) odrkili- je pa pmagala kortizonska inekcija, Pred časom, pa si je uspel border zlomit rep- nekako ga je zataknil pod pohištvo in ko je skočil pokonci si je zlomil en členek. U bistvu tudi v tem primeru ni bilo kaj naredit, ker repa ne dajejo v mavec, je pa trajalo nekaj tednov da se je zacelil.
Torej- če ne zgleda kaj posebnega oz se stanje ne slabša lahko počakaš nekaj dni preden greš do veterinarja, če seveda sploh vidiš kakšno težavo z nošenjem repa.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


klemn007

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Avgust 2011, 05:49:56
Hvala za odgovore. Bom pa poročal kako se bo zadeva razpletla.



klemn007

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 Avgust 2011, 14:13:02
Naj sporočim, da je po 2 dneh od "poškodbe" že začela veselo migati z repom.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 21 Avgust 2011, 20:19:20
Klemn: fino.
Deteljica: ko si je moja prinašalka zlomila rep par vretenc pred koncem sem ji nataknila gor kratek kartonski tulec in čez malo levkoplasta, po treh tednih dala dol in rep je bil kot nov.