Kako primeren pes???

skypper_mb · 2683

skypper_mb

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 01 September 2011, 19:04:40
Pozdravljeni!
Zanima me glede pitbull terjerjev ?
Kako se odrežejo kod psi za obrambo lastnika, ker nisem ravno pozanvalec te pasme vas prosim, da tisti ki vedo kaj več o njih napišejo svoj komentar, saj na net-u ne najdem ravno kaj dosti o tem . Večina jih pravi samo da so srčkani  :P  ???



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 September 2011, 12:55:48
Tema o APBT http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=520.0. Mogoče najdeš odgovore na tvoja vprašanja. Lp!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 02 September 2011, 13:09:28
Tile novodobni metroseksualni moški so pa res prava žalost  :(  Še sami sebe ne znajo branit pred..hm,čem že?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3 : 02 September 2011, 14:00:02
Tile novodobni metroseksualni moški so pa res prava žalost  :(  Še sami sebe ne znajo branit pred..hm,čem že?
LOL.

Imam 3 pse, ena 43 kg, ena 25 kg, pa en 20 kg. Pa nisem niti 1x pomislila, da bi oni mene kdaj branili. V bistvu je zadeva za moje pojme lahko le obratna! Ampak ja, jaz sem zenska! Obratno razmisljanje je le za mehkuzce ter take, ki se bavijo z necednimi posli. Takim odsvetujem kakrsnegakoli psa.


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 September 2011, 14:18:12
Mogoče skipper_mb želi izvedeti kaj več o pasmi, saj je napisal, da ni ravno poznavalec in mogoče je mislil z "obrambo lastnika" trening obrambe (kinološka disciplina), kar pa z APBT ne bo šlo. Če bo želel izvedeti kaj več, bo prebral temo o APBT; tam ima tudi linke o tem, kar ga zanima.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 02 September 2011, 14:29:37
Ti psi naj ne bi bili usmerjeni proti človeku (nasploh "tipičen predstavnik pasme" ne sme proti človeku pokazat nikakršne agresije), zato se z njimi tudi ne sme trenirat obrambe. Licenciran marker, ki to počne, lahko zaradi tega tudi izgubi licenco.

Če te sicer zanima kateri pes bi bil primeren za obrambo človeka, je takih pasem, ki so bile vzrejane v tej smeri, kar nekaj, ampak v današnjem času je to povsem neprimerno, saj imaš s psom, ki bi te branil v civilnem smislu, zaradi tega samo težave. Dejansko lahko človeka usmerjeno in nadzorovano danes napadejo samo službeni psi. Se sicer zgodi da se kakšen primer "samoobrambe" reši ugodno za psa, ki je povzročil poškodbe v "samoobrambi", ampak pravilo pa to ni. Žal.

Pa niti ne razumem zakaj bi danes en moški potreboval takega psa. Pismo.. jaz sem ženska, pa nimam nobene potrebe po tem.  ???