Pomoč pri izbiri pasme

Majbiz · 1775

Majbiz

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 13 September 2011, 23:20:04
Zdravo,

zanima me vaše mnenje, katera pasma bi bila primerna zame. Pred kratkim sva se s punco preselila v manjšo vas, kjer imava pred hišo manjše dvorišče in tako prostor za že dolgo željenega psa (prej sva bila v študentskem stanovanju).

Pasma mora biti taka, da je pes velikosti okoli 45 - 65 plečne višine (približno 40+/- kg). Pes se mora čim manj sliniti, dlako pa bomo že posesali :). Mora biti sposoben iti na sprehod pozimi in poleti in da ob spremstvu pri teku/hribolazenju ne omaga pred mano, saj sem precej aktiven. Poleg tega bi bilo zaželjeno če je doma umirjen in se rad crklja. Mora biti učljiv, dojemljiv in da rad "dela", tudi družinski - da ima rad otroke in domače živali. Plus je tudi, da ima pasma čim manj genetskih bolezni.

Pri obeh smo imeli/imamo v družini pse (čivava, 2x nemški ovčar, mešanček, king charles spaniel), vendar bi bil to najin prvi pes.

Zaenkrat sva razmišljala o naslednjih pasmah in naju zanima vaše mnenje. Vesela bi bila tudi vaših predlogov o izbiri pasme (ne nujno iz tega seznama).

- hovawart
- gladkodlaki prinašalec
- labradorec
- weimeranec
- veliki švicarski planšarski pes

Hvala za pomoč in nasvete.
 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 14 September 2011, 08:11:34
 :D :D Zdaj ti lahko vsak predlaga še svojo top pasmo, pa spet ne boš vedel pri čem si. Jaz recimo glede na opisano predlagam cane corso-ta.  :P Ampak so si pa tudi pasme, ki si jih ti naštel med sabo karakterno različne, tako da predlagam da se zapelješ do vzrediteljev ali kontaktiraš lastnike pasem, ki so ti všeč in se potem na podlagi informacij, ki jih boš dobil - ne iz knjig ampak iz prve roke odločiš katera je prava.

Pa srečno pri izbiri!  :)