Mala muca - pomoč

miško · 4773

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
: 23 September 2011, 09:27:24
Zdravo,

Pri tašči na kmetiji je povrgla ena muca, predvidevamo vsi da je od ene sosede ki je živela sama in je lani umrla. Male muce sem poskušala uloviti že dober mesec da bi se me navadila in sicer neuspešno. No, včeraj jih je pa selila iz senika  preko ceste v vrt. Okoli so bale, in precej vsega ostalega, tako da so se muce skrivale. No, danes sem uspela uloviti eno od dveh. Zanima me vaše mnenje. Stara mačka se ne da prijeti, male so pa stare slaba 2 meseca. Kaj pravite je bolje da ji vrnem to malo muco nazaj ali da poskušam uloviti še drugo. Tej mali sem dala že jesti sicer na drobno narezano Poliko ( nisem imela konzervice za male muce) in je vse pojedla. Tako da jesti zna. Po eni strani se mi smili brez mame, po drugi strani pa ne vem kako bo živela, oziroma kako dolgo bo živela če jo spustim nazaj. Kkai predlog mogoče?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 23 September 2011, 10:21:09
Jaz bi verjetno poskušala uloviti še ta drugo, mami muci bi pa nastavla živolokvo in jo peljala na kastracijo. Kasneje pa spustila nazaj. Sploh ker zgleda kar divja takole po opisu...
Sicer boste meli male po tamalem 2x na leto...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 September 2011, 10:26:25
Ja sem razmišlala že to z živolovko. Nič, tole mucico bomo obdržali, upam da mi uspe danes uloviti še drugo če je ni zopet prestavla. 



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 23 September 2011, 10:36:11
Srečen in uspešen lov!  :D :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 September 2011, 17:33:23
Kaj pa če bi se obrnila na kakšno društvo za pomoč? Da ti pomagajo pri odlovu. Ker imaš 3 mačke za porihtat, če ne greš lahko jeseni spet isto stvar počet... Mladičev pa ne od mamice jemat. No, zdaj si že, pa vseeno za naprej.

Sicer imajo pa mačke mladiče lahko že pri 6 mesecih, ko so še same mladiči. Toliko v vednost, da jih čimprej pelji na poseg. Če niso vaši (tako razumem) pa lahko kontaktiraš zavetišče za kritje stroškov in odlov, četudi poveš da boš enega posvojila. V kolikor živiš v občini, ki "ima" mačke.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 September 2011, 12:30:20
Ah ja :-\  Da poročam kaj se je danes zgodilo..
Sem bila zopet na kmetiji in gledamo skozi okno. Mimo pelje glavna cesta... In gledam ko vidim muco ki gre preko in za njo še ena mala črna muca. Hitro šibam ven - cca 100 m od hiše in jiih zagledam še 2 mali muci ki se skrivajo v kupu drv. Ta mala črna se obrne iz zbeži nazaj v drva. Stojim ob drvah in čakam. Eno za drugim polovim vse 3 male muce. Jih nesem domov in čakam da pride ena soseda, od katere naj bi bila mama muca kot smo včeraj ugotovili. No, pride čez par minut in ji povem da sem našla njene male muce. On panična začne.. Saj sem vedla, da je nekje drugje povrgla zdaj so sigurno že tako velike da bi jih podavla ( to panavadi naredi kot je sama rekla ) in naj mačke imam oziroma naj jih oddam ker ona jih bo fentala :-X Še pogledala jih ni No, v tistem pride mama muca in kliče male in jaz vidim da ni enaka kot ta druga od katere imam mladiča od včeraj ::) :-X  Sta enake barve in vse, samo ta od katere imam 1. mladiča ima na koncu repa belo piko. Ma katasrofa je z miselnostjo ljudi na vaseh :-X :-X :-X



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 24 September 2011, 18:34:54
Emmm... kaj če bi ti prijavo podala, anonimno če ne drugač? Ali pa vsaj poslikaj te mačke, pa potem pri naslednjem leglu tudi, ker tole se ne bo dobro končalo. Sploh pri grožnji, da jih bo pobila, bi lahko že policijo poklicala. Ali pa če slikaš mladiče in v kolikor ti izginejo (se pravi jih je ubila) daš prijavo, da stvari raziščejo.

Težko je to na vaseh ja. Samo z miselnostjo se ubadat je ena stvar, z dejanji pa druga. In pobijanje mladičev NI OK! Samo jih bo davila toliko časa dokler je ne bo en ustavil. Jaz ne bi mogla živet blizu enga, za katerega bi vedla da očitno na vsaj pol leta pobije ene 6 muckov oz. več (če sta 2 mami muci).

 :(



Rosvita

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 November 2011, 16:46:18
Jaz tudi rabim malo pomoči. Našla sem 3 majhne zapuščene mucke pred približno 2 tednoma.
Zdaj so že 2 tedna pri meni in so jedli na flaško. Ocenjujem, da so stari približno 4-5 tednov. Pri veterinarju so bili slaba 2 tedna nazaj in sicer zato, ker so driskali in pač na splošen pregled. Sem jim dala že tudi pasto za razglistit.
Mucki zgledajo in se obnašajo zdravo. Zdaj so začeli tudi lulat skoraj samostojno (malo jim še pomagam).

Ne vem kako jih naj navadim na to, da bodo lulali v pesek. Dala sem jim ga v škatlo, po vsakem obroku jih dam tja, jim malo s šapico skopljem luknjo, pa se mi skoraj vedno polulajo drugje v škatli. Pol imajo vse polulano in kar ležijo in spijo v tistem, dokler jim ne sčistim. Spravijo se tudi v pesek spat.  :(
Pri veterinarju so mi tudi svetovali naj jih poskusim začet hranit z a/d konzervami, vendar samo en malo je, ostala dva pa nič. Ali so še premajhni in moram še malo počakat, da začnejo sami od sebe ali jih moram kako naučiti?

Hvala za vaše odgovore.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 10 November 2011, 16:55:26
Sicer ne vem kako je drugače, ampak naše pri tej starosti še niso znale zakopati izstrebka, so se kar nekam podelale. Pri 1 mesecu še niso znale, potem pa so počasi začele grebsti po tleh, kasneje so šle v zemljo. So pa imele mamo tako da je drugače. So bile pa prej zunanje, na mačje stranišče (ko so prišle z nam) pa smo jih navadili tako, da smo jih dajali noter in malo pokopali s tačkami. In najprej je bila le posoda, potem še pokrov. In čez dolgo časa sem ijh s priboljški navadila skozi vratca in zdaj imamo vse.



Rosvita

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 10 November 2011, 17:31:41
Ja, saj to me ravno zanima, ker nimajo mame. Če moram jaz kaj naredit, ali pač čakam, da bojo same pogruntale in jih pač dajam v pesek po obrokih. ;D

Pol mi pa spijo noter  ::)